AKUT APANDİS

Arkadaşlar merhaba bu konuyu açma nedenim benim gibi ağrı yaşayanlar ertelemesin.

Yaklaşık 8-9 aydır kasıkta hissettiğim ağrımdan dolayı ayda bir kez acillik oluyordum.kan idrar verip,serum takılıp,idrar yolu enfeksiyonu diyip ilaç yazıp eve dönüyordum.tabi ben bu ağrıyı yumurtlama dönemine bağlıyordum çünkü adetten sonra 15-18.gün aralıgında oluyordu sürekli.kadın doğuma gittim tahlillerim temizdi alttan baktıklarında da temiz çıkıyordu.13 şubatta adetimin gecikmesi ile yine bu lanet agrı sinyalini verdi yanlış subat ayı içinde iki kez oldu ağrım.gündüz hafif hafif başladı gece saat 2 de birden bastırınca acile gittim.acildeki doktor göbek deliği hizasından sağa doğru bastırınca tarif edilemez bir agrı oldu ama ne hikmetse beni usg için yönlendirmedi😠yine tabi acilde yapılan işlemler tekrar edildi eve geldim.ertesi gün sabah 9 a enfeksiyon bölümüne randevu aldım iyi ki almışım.enfeksiyon doktoru araya h sonu girdiği için (cuma günü gitmiştim) pazartesi günü öğlene usg randevusu verdi.h sonu evde iki gece wc ye kalkamadım çığlık kıyamet afedersiniz klozete bile oturamadım bir anda bastıran bir anda hafifleyen bir ağrıydı🤦‍♀️Pazartrsi oğlumu okula bırakıp hastaneye geldiğimde ağrı sıkışık olmamdan da kaynaklı bastırdı sıra beklerken doktorun odasında aldım soluğu ‘ ölüyorum beni acil alın usg ye ne varsa çıksın çok ağrım var dedim’ apar topar baktılar ki Apandis..hemen genel cerraha çıktım saat öğlen 2..doktor demesin mi 18.30 da hazır ol ameliyata alacağım (17 şubatta) 3 doktor muayenesi ile akut Apandis teşhisi konuldu.artık aprının siddeti o kadar çoktu ki elletmiyordum muayene için.
Kendimi bir anda ameliyatta buldum tabi doktor içeriyi açıp baktığında şok oluyor apandisiti alacak diye kesiyor ki içim aşırı enfeksiyon sarmış ve bagırsak Apandise yapışmış,enfeksiyonu temizleyip kapatıyor.5 gün hastanede antibiyotik tedavisi de gördüm.tabi benim bu süreçte afedersiniz aşırı limon sarısı renginde akıntım da fazlaydı.o yüzden Apandis mi idrar yolu enfeksiyonu mu diye teşhis konulması zormuş ancak ilaçlı tomografi de net çıkarmış,benim usg de hemen belli etti kendini
Çok şükür şimdi iyiyim.mayıs haziran gibi bagırsak apandisten ayrılınca ikinci ameliyat ile apandisi alacak doktor.şansıma bir de virüs çıktı :KK43:

Ağrınız çok akıntınız çok ise; kadın doğumda tahliller temiz çıkıp ağrılarınız devam ediyor ise doğru enfeksiyon bölümüne ya da genel cerraha.. ben geç kalmışım ama verilmiş sadakam varmış lütfen ihmal etmeyin diye yazdım

Benim gibi akut Apandis olanınız var mı? Ya da bağırsagı Apandise yapışıp olup sonra ayrılınca apandisi alınan?
Tabi başka organa da yapısabiliyormuş
Bir tanıdıgımın safra kesesine yapışmış beklemişler 2.5 ay sonra ayrılmış ve almışlar ikinci ameliyat ile

Yaşadığım süreç çok zordu allah bilmediğim düşmanım varsa da vermesin başına sağlık bu ihmale gelmez.5 günlük acil doktorunun ihmali belki beni o gün usg ye yönlendirse aynı gün ameliyata alınacagım.8-9 aylık süreçte kendi ihmalim 😭tek ameliyat ile Apandis alınacaktı diyorum ama buna şükür
Hayat boş önce sağlık dikkat edin kendinize 🌼
4 yaşındayken apandistim patladığı halde dr anlamamış eve göndermiş ailem ıslerin normal olmadığını görünce bu sefer başka dr a götürmüşler. Meğer apandistim patlamış ve kana karışmış eğer gecikseymisler veya bu dr da anlamasaymis hayatımı kaybedermişim. Size de çok geçmiş olsun böyle şeyler ihmale gelmez. Bir kaç dr a gitmek gerekiyor eğer birisi derdinize derman olmadıysa.

4 yaşındayken apandistim patladığı halde dr anlamamış eve göndermiş ailem ıslerin normal olmadığını görünce bu sefer başka dr a götürmüşler. Meğer apandistim patlamış ve kana karışmış eğer gecikseymisler veya bu dr da anlamasaymis hayatımı kaybedermişim. Size de çok geçmiş olsun böyle şeyler ihmale gelmez. Bir kaç dr a gitmek gerekiyor eğer birisi derdinize derman olmadıysa.
Çok şükür iyiyim şimdi.evet hayati tehlike arz ediyor. Bağırsağın apandisten ayrılmasını bekliyorum ayrılınca ins apandis de alınırsa rahatlayacagım sanırım 🤲🏼🧿

Merhaba,coronadan dolayı halen beklemedeyim.1 Haziran’da görüştüm doktorumla bekle pandemi Hastanesi dedi.temmuz 1-2 gibi tekrar arayacagım açılmazsa hastane, başka bir doktor arkadasına yönlendirecek sanırım geç kaldık almamız lazımdı ama bu süreçte tehlike dedi dikkat et dedi
17 Haziran da 4 ay bitiyor ilk ameliyat üstünden..dualarınızı eksik etmeyin🤲🏼

Herkese merhaba,

18 Eylül Cuma günü özel bir hastanede çok şükür apandisi aldırdım kurtuldum🤲🏼Kalın bağırsak arkasına gizlenmiş son anda kapatmak üzereyken farkedip alıyor doktor. Allah’ım herkese şifalar versin

Agrilariniz nasil agrilardi yeni baslayincada cok siddetlimiydi sürekli yoksa son zamanlardami artmisdi agrilariniz? Benimde sag tarafimda agrilarim basladi 1 seneyide gecti bu koronadan önce kadin doktora gittim birseyin yok dedi suanda koronadan disari cikmiyorum ciksamda randevuyla uzun süre sonra alirlar .. bende yumurtaligimdan süphe etmisdim ve agrilarim hep degisiyor orda bir sislik var gibi hissediyorum üsütünce agriyor bir baski gibi oluyor arada bazen bicak kesigi gibi adet zamanimda ve bu agri bu dönemler belimede vuruyor ve bir süre sonra geciyor
Merhaba, bende bu agrilara benzer agrilar yasiyorum, sizin sonuc ne oldu

Merhaba, bende bu agrilara benzer agrilar yasiyorum, sizin sonuc ne oldu
Birsey çıkmadı ama safra kesesinde taş çıktı tamda onun icin hastanedeyim safra kesesi yolu ve karaciğer yolunda tıkanmış böylece karaciğerde iltihaplanmış .. yarın sabah tası alcaklar insALLAH endoskopi gibi benzer yöntemle küçük boruyla

Birsey çıkmadı ama safra kesesinde taş çıktı tamda onun icin hastanedeyim safra kesesi yolu ve karaciğer yolunda tıkanmış böylece karaciğerde iltihaplanmış .. yarın sabah tası alcaklar insALLAH endoskopi gibi benzer yöntemle küçük boruyla
Cok gecmis olsun insallah kolaylikla atlatirsiniz dualarim sizinle🙏

X