Aldatma mi?

Farah3434

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
19
1
35
Arkadaslar merhaba,
Ben 7 ay once ewlendim.Ewliligimin ikinci ayinda kocamin telefonundan eski sewgilisini arattigini gordum bunun uzerine kendisiyle tartisirken kuzeni bana "bu arattigi kadin birsey degil asil seninle ewlenmeden once 8 yillik bi iliskisi oldu onu sewiyordu o kiz da aldattigi icin ayrilmak zorunda kaldi"dedi bana.ben de bunun uzerine esime ewlenmeden once neden ciddi bi iliskisi oldugunu bana soylemedigini sordum ve neden eski iliskisinin kuzeni tarafindan gundem edildigini?arkadaslar ben ewlenmeden once esime sormustum ciddi iliskin oldu mu diye oda olmadi demisti simdi cewap olarak diyor ki "eger onu soylesem benden ayrilirdin oyuzden soylemedim ".ama kuzeninin yaninda da sorsaydin soylerdim diye savunma yapiyor.Kiza yuzuk bile almis ailesiyle tanistirmis bunlarin hicbirini soylemedi hem buyalani cikti ortaya hem de baska kadinin ismini aratirken yakaladim butun bu olaylar ust uste oluyor.Bu olaykardan oturu cok tartisma yasadik bir suru kufurde etti bana.neden ewliligime bunlari karustiriyorsun diye.google da arattigi sewgilisi icin de "bir sebebi yok oylesine baktim "dedi.Ben yeni ewliyim diye bosanmak istemedim.Suan iyi dawraniyor ilgili alakali isinde gucunde bi insan ama basima bunlar gelince ben cok uzuldum we yiprandim.Guvenim sarsildi.simdi surekli hala eski sewgilisinimi sewiyor diye dusunuyorum.Bana lutfen yardimci olun ne yapayim ben?

Geçmiş geçmişte kalmalı ve kesinlikle evliliğe karıştırılmamalıdır, eşiniz size bu durumu huzursuz olmamak adına anlatmak istememiş olabilir bu tam olarak yalan söylemek demek değildir, burada kötü niyetli olan tamamen kuzen dediğiniz kişi. Amaa..diyorum ya geçmiş geçmişte kalmalı, eski sevgiliye bakmak yok aramak vs, çok yanlış. Madem aklı onda, senle neden evlendi, yok aklı onda değil neden merak etme bakma yada aratma gereği duyuyor?

8 yıllık ilişkisini saklaması hoş değil. 8 ay değil 8 yıldan bahsediyoruz. Ciddi bir ilişki yaşamadım demesi büyük bir yalan. Söylese neden vazgeçesiniz ki? Öyle olsa boşanmış, nişanlanıp ayrılmış insanlar hiç ilişki yaşamasın bir daha.

Diğer sevgilisini aratması başlı başına aldatma sayılmaz. Ancak 2. aydan bunu yapması şüpheli.
Üzülmeyin ama sanki çok severek, size büyük duygular besleyerek evlenmemiş. Aklının başka yerlerde olmasının sebebi bu olabilir. Oturup düşünün eşinizin size karşı büyük aşk beslemesi önemli mi yoksa iyi geçinelim yeter diye mi düşünüyorsunuz.

Bir de neden v yerine w?:olamaz:

İleride sizi aldatacağını düşünüyorum eski sevgilileri değilde başka biriai olabilir. İnşallah öyle birşey yaşamazsınız ama temkinli olmanızı söyleyebilirim.

Ben de eski ilişkilerime bakıyorum arada. Hoş değil ama bunun bu kadar olay yapılmasıni anlamıyorum. Ayrıca kuzen yanında tartışmak nedir yani hiç edeb usul bilmiyor musunuz?

Eşiniz aldatmadı ama 8 yıllık ilişkisini sakladığı için yalancı. Küfrettiği için edepsiz.
Kuzen yanında tartıştığınız için ikiniz de toysunuz.
Arada meraktan bakar insan, denk geldiniz madem, biraz trip atın geçin. Bu kadar büyük bir mesele değil bu.

Arkadaslar merhaba,
Ben 7 ay once ewlendim.Ewliligimin ikinci ayinda kocamin telefonundan eski sewgilisini arattigini gordum bunun uzerine kendisiyle tartisirken kuzeni bana "bu arattigi kadin birsey degil asil seninle ewlenmeden once 8 yillik bi iliskisi oldu onu sewiyordu o kiz da aldattigi icin ayrilmak zorunda kaldi"dedi bana.ben de bunun uzerine esime ewlenmeden once neden ciddi bi iliskisi oldugunu bana soylemedigini sordum ve neden eski iliskisinin kuzeni tarafindan gundem edildigini?arkadaslar ben ewlenmeden once esime sormustum ciddi iliskin oldu mu diye oda olmadi demisti simdi cewap olarak diyor ki "eger onu soylesem benden ayrilirdin oyuzden soylemedim ".ama kuzeninin yaninda da sorsaydin soylerdim diye savunma yapiyor.Kiza yuzuk bile almis ailesiyle tanistirmis bunlarin hicbirini soylemedi hem buyalani cikti ortaya hem de baska kadinin ismini aratirken yakaladim butun bu olaylar ust uste oluyor.Bu olaykardan oturu cok tartisma yasadik bir suru kufurde etti bana.neden ewliligime bunlari karustiriyorsun diye.google da arattigi sewgilisi icin de "bir sebebi yok oylesine baktim "dedi.Ben yeni ewliyim diye bosanmak istemedim.Suan iyi dawraniyor ilgili alakali isinde gucunde bi insan ama basima bunlar gelince ben cok uzuldum we yiprandim.Guvenim sarsildi.simdi surekli hala eski sewgilisinimi sewiyor diye dusunuyorum.Bana lutfen yardimci olun ne yapayim ben?
Geçmiş adı üstünde geçmiştir. Geride kalmıştır. Ama neden eski sevgiliyi aratıyor bu tartışılır.sonucta evlenmiş neden yani bunu sorgula.

Öncelikle şu w harflerinizi bir düzeltmekle başlayın. Sonra da eşiniz bir yalancı. O ilişkisini öğrendiğinde niye ayrılasınız ki ne alaka? Bunun en masum açıklaması “merak ettim arattım’’ olabilir. Onun da masumluğu tartışılır.

Gecmıs gecmıste kalmalı da onun ki pek gecmıste kalmamıs. Kalsa soylerdı sekiz yıllık ılıskısını. Neden ayrılasın ki? Herkes birbirinin ilk sevgilisi olmak zorunda diye kural mı var.
Kocan koca bir yalancı net olan bu. Gerisini bilemeyeceğim.
Gerisini zamanla görebilirsiniz gözünüzü açık tutmak zorunda olduğunuz bir evliliğiniz var. Merak ettim eski sevgilimi arattım. Bu benim için masum değil neyini merak etmiş. Uzun süren ilişkisinin aldatarak bitmesi ikinci büyük faul. Üçüncü olurmu bilmem. Zaman bilir 🙏

8 yıllık ilişkisini saklamasının, söylememesinin bir sebebi olmalı. Eşiniz yalancı bu aşikar ama neden sakladı? Acaba ciddi olduğunu bunca sene ilişki yaşadığını size söylediğinde kafaya takar düşünür diye söylememiş olabilir mi? Var mı böyleleri var erkeği de var kızı da var ister istemez düşünüyor kafaya takıyor. Geçmiş tozdur, geçmiştir ama söylemediğine göre pek geçmiş gibi görünmüyor sanırım içinde bir yara gibi. İnsanlar hassas yaralarını pek göstermez ve açmazlar.

Birde neden küfür? Edepsiz ve ahlaksız ayrıca.

8 yıllık ilişkisini saklamasının, söylememesinin bir sebebi olmalı. Eşiniz yalancı bu aşikar ama neden sakladı? Acaba ciddi olduğunu bunca sene ilişki yaşadığını size söylediğinde kafaya takar düşünür diye söylememiş olabilir mi? Var mı böyleleri var erkeği de var kızı da var ister istemez düşünüyor kafaya takıyor. Geçmiş tozdur, geçmiştir ama söylemediğine göre pek geçmiş gibi görünmüyor sanırım içinde bir yara gibi. İnsanlar hassas yaralarını pek göstermez ve açmazlar.

Birde neden küfür? Edepsiz ve ahlaksız ayrıca.

Ben onu terkederim diye soylememis gerekcesi bu. bir de 8 yillik iliskisi hergun gorusmemisler kadin baska sehirdeymis.yani toplasan aslinda 1 yil gorustum diyor.Ilk evlendigimiz zaman acikli bir muzik ciktiginda dalip gidiyordu.Son 1 aydir bana cok iyi dawraniyor bana ettigi kufurler yuzunden annesi uyarmus onu heralde ondan dolayi.sizce hic mi sewmedi beni ve insan sevmedigi biriyle nicin evlenir ki?

Geçmiş geçmişte kalmalı ve kesinlikle evliliğe karıştırılmamalıdır, eşiniz size bu durumu huzursuz olmamak adına anlatmak istememiş olabilir bu tam olarak yalan söylemek demek değildir, burada kötü niyetli olan tamamen kuzen dediğiniz kişi. Amaa..diyorum ya geçmiş geçmişte kalmalı, eski sevgiliye bakmak yok aramak vs, çok yanlış. Madem aklı onda, senle neden evlendi, yok aklı onda değil neden merak etme bakma yada aratma gereği duyuyor?
Arattigi kiz icin de gerekce olarak dedi ki;" ben ayrildigimda cok aglamis arkamdan babasi da yokdu onun oyuzden merak ettim ozel sebebi yok " diye soylemisti..sonra yeni evlilik psikolojisi sacma seyler yapmis olabilirim "dedi..

İleride sizi aldatacağını düşünüyorum eski sevgilileri değilde başka biriai olabilir. İnşallah öyle birşey yaşamazsınız ama temkinli olmanızı söyleyebilirim.
Surekli tetikdeyim artik zaten.En son da onun is cikis saatinde telefonla aradim hayatim seni ozledim diyotum "ben de" diye cewap weriyor dedim ki neden kasilarak konusuyorsun toplantidaydim diyor halbu ki sesi arabada gibiydi bu da yalan

Tipik erkek işte aklı hep eskide kalıyor şu eskiden kurtulan birine denk gelemedim var mıdır acaba :KK70: yok eski sevgili yok bilmem ne ee ? madem ayrısınız neden birlikte olduğunuz kişiye bunu yapıyorsunuz ki? he şöyleleride var eski sevgilisini sürekli kötüler falan ama bi bakmışsın eski sevgilisine geri dönmüş :KK70: hayır kötü hissetmeyi bu kadar mı seviyor erkekler ? illa acı çektiren kadına gidiyorlar :KK70:

8 yıllık ilişkisini saklaması hoş değil. 8 ay değil 8 yıldan bahsediyoruz. Ciddi bir ilişki yaşamadım demesi büyük bir yalan. Söylese neden vazgeçesiniz ki? Öyle olsa boşanmış, nişanlanıp ayrılmış insanlar hiç ilişki yaşamasın bir daha.

Diğer sevgilisini aratması başlı başına aldatma sayılmaz. Ancak 2. aydan bunu yapması şüpheli.
Üzülmeyin ama sanki çok severek, size büyük duygular besleyerek evlenmemiş. Aklının başka yerlerde olmasının sebebi bu olabilir. Oturup düşünün eşinizin size karşı büyük aşk beslemesi önemli mi yoksa iyi geçinelim yeter diye mi düşünüyorsunuz.

Bir de neden v yerine w?:olamaz:
Benimle evlenmek icin okadar cabaladi ki ama nisanliyken 4 defa yuzuk attim yine de birakmadi.ama evlendikten sobra da bunlari yapti.arkadaslarinin facebookunda eski sevgilisiyle dudak dudaga resimlerini gordum arastirma yapinca yikildim.kendisine derhal bunu sildirmesini soyledim arkadasi silemedigini soylemis.yalniz kendisi bu resimden hic rahatsiz bile olmuyor arkadasina karim rahatsiz oluyor oyuzden sil lutfen demis bu nedemek yani beni rahatsiz etmiyir sil de kessin su sesini.ben mi cok kotu dusunuyorum acaba?

X