aldatmanın sebebi var mıdır?

i.talia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2008
24
0
38
Aldatan kadınlar (alıntıdır.. net olarak nereden aldığımı bende hatırlamıyorum)

Kadınlar aşka farklı bakar.Çok daha duygusal,hayalperest bir aşktır onlarınki.Birini sevdiklerinde o kişiye ait olur ve başka bir erkeğe yan gözle bakmazlar.Bu yüzden herhangi bir hüsrana uğradıklarında sevdikleri tarafından, hasar daha acı olur.Kadınlar olan biteni duygularıyla yargılar ve bu nedenle tepkileri de hislerine dayalıdır.İncinen bir kadın ya dünyaya küsüp acılarıyla kalan günlerine kara kalın bir perde çeken mutsuz bahtsız'ı ya da önüne her gelen erkeği elde etmeye çabalayan pervasız hırsız'ı oynayacaktır. Genelde ilk şık olagelir çünkü ikinci şık için yoğun bir mantıkda gereklidir.

Aldatan bir kadının mutlaka geçmişte yaşadığı bir kırgınlık vardır.Bu kişisel de olabilir,sırf çevresinden edindiği ve gözlemlediği,kendi hayatı dışında görüp kişiselleştirdiği nedenlerle de olabilir.Bir taraftan da bir erkek, erkek arkadaşlarıyla yüzyıl muhabbet ederek yaşayabilir yani birbirlerini hoş tutabilirler.Ancak bu kadın için zordur.Çünkü kadın çok daha hissel bir varlık olduğu için çok geçmeden sevgi açlığı başlar ve bu onu hayattan,tüm zevklerden uzaklaştırır.Ayrıca bir kadın, kadın arkadaşlarıyla –eğer bir erkek sevgilisi yoksa- iyi vakit geçirecek pek malzeme bulamaz.Diyebiliriz ki erkeklerin yaşam perspektifi daha geniştir,bu genişlik insanlığın başlarında "iş hayatı"na atılmalarından dolayı mı süregelen bir ilişkidir bilinmez ancak erkeğin hayatının odak noktası gerçekten aşık olana kadar asla bir kadın olmaz.Kadının ise hemen hemen çocukluğundan beri odaklandığı konu beyaz atlı prensidir.

Tabi istisnalar kaideyi bozmaz.

Devamla,erkeğin geniş perspektifi hayata dahil olduğu alanları arttırırken hayatına dahil olanları da arttırabilir.Ancak kadının erkek,aşk ve yuva kısıtında çocukları,eşine karşı yaptığı kadınlık ödevleri ve evini idare-idamesi haricinde pek bir işi olmaz.Tabi bir de çalışıyorsa işi.

Gerçi şu an iş hayatı başa baş giden kadın ve erkek arasında bu konular arası çizgiler incelmiştir ancak geçmişten günümüze kademeli ve biraz da kadın ve erkek olarak ayrı ayrı düşünürsek halen geçerlidir.Buna ek olarak erkeklerin kafa yapısı da çoklu bir perspektifte düşünür yani düşünme yapısı kadınınki gibi tekdüze değildir,detaylı ve analizcidir.Yani bir erkek sistemli olarak kafasında işinin her günkü özetini ve yakın gelecekte işi ile ilgili atacağı adımları,-varsa- karısını bugün neden böyle giyindiğini ve mimiklerinin neden öyle olduğunu,çocuklarının geleceğini ve bunun için yapması gerekenleri,işteki arkadaşı bay x'in amacının ne olduğunu vs. aynı anda düşünebilir bir sıraya koyarak analiz edebilir mesela evinde akşam yemeğini yerken...Ancak bir kadın aynı masanın diğer başında sadece ve sadece kocasını düşünür.

Aldatan bir kadın ya çok zekidir ve zekasını kötüye kullanıyordur ya da –ve büyük ihtimalle- intikam almak için aldatıyordur.Günümüzde kadın için aldatmak oldukça kolaydır.Ancak bir kadın kiminle aldatırsa aldatsın sevdiği kişiyi –ona ne yapmış olursa olsun- unutmaz.

Şöyle bir söz vardır;erkek unutur ama affetmez,kadın affeder ama unutmaz.

Aldatan kadınlar bunu zevk için yapmaz hatta aldattıkça daha da üzülür,acı çeker,pişman olur vs. Başta söylenildiği gibi bu sadece duygularını tamir için başvurduğu bir yöntemdir ve duygularının daha da zedelenmesinden başka bir işe yaramaz.

Erkeğin bir önemsiz oyun olarak gördüğü,hayatını renklendirme niyetiyle başvurduğu tek gecelik evlilik dışı ilişkiyi kadın yaptığında hayatının hesaplaşması olarak görebilir.
Bunu anlamak ve kavramak yukarıda anlatılanları okursanız hiç de zor değil.

Elbette istisnalar kaideyi bozmaz.
__________________
ALINTIDIR...