Aldığım baskülü geri iade edemiyorum

morganna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
1.136
1
kızlar ben 2010 kasımda bi büyük bi marketten baskül almıstık nese içinden garanti belgesi çıkmadı personellerde dediki fişinizi kaybetmeyin onunla gelin bi sorun oldugunda halledilir dedi nese bugun gittik ilgilenmiyolar alamayız diyolar sinir oldum müdürünüz nerde konuşmak istiyorum deyincede müdürümüz yok biz yetkiliyiz diolar ve baskül elimde kaldı ne yapabilirim sizce çok sinirliyim :KK47: :2:

Fakat mağaza haklı, fatura ile birlikte garanti belgesi şart..Faturasız garanti belgesi, garanti belgesiz fatura geçersizdir EĞER ürün değiştirme zamanı geçmişse..

..................

İllaki haklı olduğunuzu düşünüyorsanız teferruatı bilmiyorum.

Tüketici haklarına şikayet edin, (internetten ve tlfdan.) Sonra internette çeşitli yerlere şikayet formları doldurun v.s

Bunları yaptıktan sonra tekrar dönün onlara. Çözüm olacaktır.

Bozuldu mu baskül ?

Beyaz masaya haber ver.

Ben de ilk evlendiğimde düğünden 3 gün önce beyaz eşyalarım geldi, eşim buzdolabının ambalajını bir açtı ki şok olduk. Buzdolabının üstü ortadan öyle bir darbe yemiş ki 10 - 15 cm lik çukur oluşmuş. Mağazaya söyledik, ambalajını açtınız bizi ilgilendirmez dediler, servisi aradık, fabrikadan çıktığında sorun yokmuş satıcıyla halledin dediler. Bir süre o ona atıyor bu buna atıyor ilk ay o ağustos ayında dolapsız ve eşyaların hepsini geri verme ihtimali olduğu için ocaksız ve çamaşır makinesiz kaldım. Çamaşırlar dağ gibi oldu, acilleri elde yıkıyorum (çalışıyorum üstelik) susadığımızda yarım litrelik su alıyoruz serin serin içelim diye. Neyse ki sonradan beyaz masayı aradık anında hallettiler. Satıcı bizi aradı hemen yarın değiştiriyoruz ürünü diye...

Teşekkürler beyaz masa:KK61:

garanti belgesi olmadan almanız büyük hata uğraş dur şimdi işin yoksa:KK20:tüketici haklarına şikayet edin bakalım bişey çıkar belki

babamlar ben yokken almıslar yanlarında degildim yani eve geldim açınca içinden çıkmadı demişlerki orda fişle hallediyoruz ki o markette öle götürüosun fişiyle hallediolar ama sorun çıkardılar müdürümüz yok yetkili kişi biziz falan diye konuşmayı bilmeyen adamları koymslar oraya çok sinirlendim son alışverişim zaten istedigi kadar ucuz olsun bidaha bişi almıcam ordam:KK47:

babamlar ben yokken almıslar yanlarında degildim yani eve geldim açınca içinden çıkmadı demişlerki orda fişle hallediyoruz ki o markette öle götürüosun fişiyle hallediolar ama sorun çıkardılar müdürümüz yok yetkili kişi biziz falan diye konuşmayı bilmeyen adamları koymslar oraya çok sinirlendim son alışverişim zaten istedigi kadar ucuz olsun bidaha bişi almıcam ordam:KK47:

Ama satıcılar sizi yanlış yönlendirmiş yine hakkınızı arayabilirsiniz bence. Birde annem bir markanın televizyonunu almıştı mobilya mağazasından, bazı sorunlar çıktı. Mağaza ilgilenmeyince markanın kendi ilgili mercilerine ulaştı, anneme demişler ki 3 iş günü içerisinde sorununuzu halletmezlerse bize bildirin, bayiliğimizi bile çekeriz, markamızın ismi bu şekilde kötülenmesin demişler, diğer gün aramış mağaza annemi değiştirme yapacağız diye :KK66: Siz de ürünün kendi üreticisiyle görüşebilirsiniz.

X