Kontakt Lens Alerjik konjonktivit

Pearlyy96

Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2017
54
4
26
Merhaba. 6 senedir lens kullanıyorum. Birkac aydir gözümde kızarma oluyor. Yanma ve kaşıntı oluyor. Doktor alerjik konjonktivit dedi. Zaditen ve gozyasi damlasi yazdi. Ancak 2 hafta kullanmama ragmen kasinti oluyor. Lens taktigimdaysa aksamina gözlerim kizarıyor baya. Bu durumu yasayan ve geciren var mi acaba ?

Merhaba. 6 senedir lens kullanıyorum. Birkac aydir gözümde kızarma oluyor. Yanma ve kaşıntı oluyor. Doktor alerjik konjonktivit dedi. Zaditen ve gozyasi damlasi yazdi. Ancak 2 hafta kullanmama ragmen kasinti oluyor. Lens taktigimdaysa aksamina gözlerim kizarıyor baya. Bu durumu yasayan ve geciren var mi acaba ?
Merhaba ben geçirdim yaklaşık 1 ay lens kullanmadım tamamen geçene kadar sürekli olarak göz yaşı damlasını kullan tamamen kaşıntı geçene kadar lens takma birde doktorum bana lensleri atıp yenisini almam gerektğibi söylemişti gözlerim iyileştikten sonra lenste kalan birikintiler tekrarlatabilme ihtimali çokmuş

Tesekkürler. Lensi biraktim su an doktorum lotemax damla ve suni gozyasi verdi. 2 hafta kullanacagim. Acaba sizin alerjiniz lens kullanmaktan kaynakli papiller konjonktivitmiydi ? Kac senedir lens kullaniyorsunuz ?

Benimki uzun sureli lens kullanmaktan kaynakliymis temas sonucu gelismis. 7 senedir lens kullaniyorum ve gecmez veya tekrarlar diye endiseliyim de.

Merhaba alerjiniz geçti mi merak ettim? Ben de aynı durumdayım kullandığımız ilaç bile aynı 2 aydır malesef çare olmadı hiçbir şey. Alerji testi yaptırdım toza ve polene alerjim çıktı. Evi tamamen temizledim her şeyi anti alerjik yaptım ama en ufak bir düzelme yok. Dışarda, iş yerinde yine maruz kalıyorum. Çözümü olsa keşke :KK43:

Eşim lens kullanıyor, genelde sadece özel zamanlarda ve davetlerde kullanmaya özen gösteriyor.
Bir de tabii ki tatilde, denize veya havuza gözlükle girmek pek hoş değil onun açısından.

Diyeceğim o ki, bence lens kullanmaya ara verin.
Göz en önemli organlarımızdan.
Yine doktora gitmenizde fayda var ve tam tekiklerin yapılmasında.
Göz tansiyonunuzu da mutlaka ölçtürmelisiniz (tüm gözünde problem yaşayan kişilere bunu tavsiye ediyorum).

X