Tüp Bebek Sürecim

-Arwen-

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2017
2.488
3.283
31
Herkese selamlar, dün itibariyle tüp bebek sürecine başlamış bulunuyorum. Bu süreçte yaşadıklarımı deneyimlerimi benim gibi sürece başlarken araştırma yapanlara ışık olması adına yazmaya karar verdim.

İlk olarak 30 yaşındayım, 1 buçuk yıllık evliyim. 1 yıldır bebek düşünüyoruz ve olmadı. Başlarda sadece takvimden ovülasyon takip edip denedik, sonrasında ovülasyon testleri ile denemeye devam ettik, bu süreçte avokadolar vitaminler arı sütleri vs kullandık eşimle ama bir sonuç elde edemedik. Daha sonra hormon testleri yaptırdık eşimde de bende de herhangi bir sorun çıkmadı doktorlarımız her şey normal denemeye devam dedi. Ancak yine olmadı. Doktorum folik asit verdi kullanmaya başlamam için.

Aradan biraz zaman geçti benim reglim düzensizleşmeye başladı, 2 hafta hiç kesilmedi, kesildi 2 hafta sonra tekrar regl oldum vs kısacası ne hormon ne psikoloji kalmadı ve ankara şehir hastanesine gittim. Berbat bir yer. Benim derdim reglimin kesilmesiydi o hariç her şeyde denek gibi kullandılar, hormon testi yapıp haftaya gel dediler. Haftaya 8de sonucumu görüşmek için gittiğim hastanede ordan oraya ordan oraya denek gibi kullandılar beni ve öğlen artık sinir krizi geçirmemek için 12.30-13.00 gibi çıkıp gittim. Hormon değerlerimin normal olmadığını öğrendim kendi doktoruma gittim. Bir anda beynim reglden bebeğe geçti. Doktorum yumurta rezervinin düşük olduğunu, ilerleyen zamanlarda daha zor olacağını ve bebek için bir an önce bişeyler yapmam gerektiğini söyledi. Tanıdığı bir doktora yönlendirdi ve tüp bebek sürecim başladı.

Eylül ayında tüp bebek merkezi ile görüştük muayene oldum. Doktor bey sürecin nasıl ilerleyeceğini ne kadar sürdüğünü vs her şeyi detaylıca anlattı. Aşılamanın başarısının düşük olduğunu ve kadını gereksiz yıprattığını söyledi. İki ay zaman verdi durumun çok kötü olmadığını bu süreçte de rapor çıkarabileceğimi söyledi. Bilmeyenler için: evliliğiniz, sgk durumunuz vs ile rapor çıkardığınızda devlet ilaçlar için epey bir destek sağlıyor ödemeniz gereken ilaç ücreti azalıyor, ilaçlar çok pahalı ve bulunması zor ilaçlar bu arada. Tavsiyem mutlaka hastane veya merkezle bu konuda görüşüp varsa onların anlaşmalı olduğu eczaneden veya direkt kendilerinden ilaç temin etmeniz. Biz rapor çıkaramadık bir sebepten ve merkez bu konuda sağolsunlar destek oldular bize maddi açıdan.

Adet ile randevu oluşturup gelmem söylendi ve dün adetimin 2.günü için randevu oluşturup merkeze gittim. Muayene oldum doktorum kist gördüğünü söyledi istersen bu ay bekleyelim istersen başlayalım dedi ben başlamayı tercih ettim. Bu süreç öyle bir süreç ki psikolojik olarak çok ezici. Ben kendimi aylardır buna hazırlıyorum alıştırmaya çalışıyorum psikolojik olarak.
Neyse dün akşam gonapeptyl ile başladım. Bu akşam yine gonapeptyl, meriofert ve gonal f olacak, cumartesi muayene olacağım. İlerleyen zamanlarda yine gelişmeleri yazacağım. Şimdilik ilaçlar ücretler vs hakkında sorusu olan olursa yanıtlayabilirim.

Maddi manevi çok yıpratıcı bir sürece adım attık bakalım inşallah alnımızın akıyla çıkarız sonu mutluluk olur. Şimdilik pozitif düşünmeye alışkanlıklarımı değiştirmeye düzenlemeye çalışıyorum. İnşallah herkes için hayırlı ve güzel sonuçlar duyarız burada sevgili anne adayları🌸

26 Ekim 2022
Bu akşam gonal f, gonapeptyl ve meriofert iğnelerimi yaptım. Aralarında sadece yakan ilaç gonapeptyl. Yakan dediysem arı sokması gibi bişey, ilacı sıktıkça yanmaya başlıyor ve bikaç dk daha yanma hissediliyor. Sonrasında da kaşındı biraz bende. Diğerlerinde hiçbir şey olmadı his olarak🤷🏻‍♀️

27 Ekim 2022
Bu akşam gene dünkü üç iğneyi oldum. Öğlenleri de 1 adet decavit vitamin kullanıyorum doktorumun önerisi ile.

29 Ekim 2022
Bugün ultrasona girdim, gonal f 200den 150ye düşürüldü, gonapeptyl yarım doza düşürüldü meriofert 2 günlük verildi. Pazartesi yeniden ultrasona randevu oluşturuldu. Şimdilik foliküllerin çok olmadığı ama yolun çok başında olduğumu ve bir folikülün önden gittiğini söyledi doktorum..

31 Ekim 2022
Bugün yeniden ultrasona gittim, doktorum 4-5 tane yumurta olduğunu durumun çok parlak olmadığını yumurta rezervim düşük olduğu için ilaç dozlarını yüksek kullandığımı ve muhtemelen taze transfer yapacağını söyledi. Bir miktar üzgünüm çoğu kişinin 15-20 yumurtası toplanıyor benimki 4-5 tane ve bazıları boş da çıkabilir, ama önemli olan yumurtanın kalitesi ve 1 tanesi bile anne olmaya yetiyor diye pozitif kalmaya çalışıyorum.

3 Kasım 2022
Eveet nerdeyse sona geldim.. Bugün son kontrolüme gittim, doktorum max 7 tane yumurta toplanabileceğini söyledi. Biraz moraller bozuk ama yine de olumlu bakmaya çalışıyorum. Hiç olmayabilirdi, 1 tane bile olsa kaliteli olması önemli, 1 olsun tutsun vs vs.
2 adet ovitrelle(çatlatma iğnesi) verildi. Cumartesi yumurta toplamaya gideceğim.

5 Kasım 2022
Eveeet, bugün opu oldum. 4 yumurta toplanmış, ne yazık ki beklenenden de düşük oldu. İnşallah kalitelidir ve tutar🙏🏻 Büyük ihtimalle salı transferim var, doktorum yumurta sayısı az olduğu için 5.güne ilerletip risk almayalım dedi ben de katılıyorum. Prednol, tetra ilaçları ve progestan fitil verildi. Prednol her akşam 1 tane, tetra 6 saatte 1 yani günde 4 tane içilecek, progestan ise yarın başlanacak ve günde 3 kez ikişer tane kullanılacak. (Araştırma yapanlara bilgi olsun bunlar😊)

6 Kasım 2022
Bu sabah yani yumurta toplamadan (opu) 1 gün sonra aradılar ve 4 yumurtadan 2sinin döllendiğini takipte olduklarını söylediler. Yarın tekrar arayıp transfer gününü belirleyeceklerini söylediler. Muhtemelen salı yani 3.gün embriyosu transferi olacak.

7 Kasım 2022
Embriyonun 2.günü gelişmeleri: embriyoloğum aradı ve döllenen 2 embriyoloğun gelişimini takip ettiklerini ancak istedikleri gibi olmadığını söyledi. Birisi orta kalite, diğeri ondan daha düşük kalitedeymiş. Yarın sabah yeniden arayacaklar umarım bir sorun veya terslik olmaz. Olası transfer saatim 13.30 olarak belirlendi.

8 Kasım 2022
Merkezden aramadılar ben dayanamayıp aradım sıkıntı olmadığı transfer gerçekleşeceği için aramadıklarını söylediler, ben de sıkıntı olduğunu sanmıştım🫠
13.30-14.00 arası:
Doktorumla görüştük embriyoya dair bilgi verdi, sıkışık şekilde hazırlanıyorsunuz. Çatalda uyanıkken transferiniz gerçekleşiyor. Vajinanızı sabitleyen bir alet yerleştiriliyor, hemşire o sırada kasık bölgenize ultrason aleti ile bastırıyor ve doktor için görüntü sağlıyor (en zor olanı sanırım sıkışık halde olmak), sonrasında doktorunuz embriyoloğun laboratuvardan verdiği embriyoyu katater ile rahminize yerleştiriyor.
Hiçbir sıkıntı olmadan transferim gerçekleşti hatta doktorum çok kolay oldu dedi😊 inşallah tutunması da kolayca olur minik mercimeğin🍀
Pregestan fitile devam buna ek olarak estrofem ilaç verildi. Saatleri aynı günde 3 kez 8 saat arayla. Bazıları neredeyse koli ile ilaç kullanıyor, benimki 2 tane, bilemiyorum farklılıkların nedenini🤷🏻‍♀️
Sigarayı, kahveyi, kolayı bıraktım. Özellikle kahve çok zor oldu kafeinsiz kahve aldım bakalım onu denicem çünkü ben kahvesiz yapamamm🫢 Ananas, ceviz, fındık, balık vb tüketmeye çalışacağım. 12 gün sonra test vereceğim.

15 Kasım 2022
Transferin 7.günü erken gebelik ve normal kaset test yaptım. Erken gebelikte çok silik incecik bir çizgi gördüm, kaset test kalbim kadar temiz🫠 İnşallah test yanıltmaz inşallah doğrudur🙏🏻 2 gün sonra testi yenileceğim🍀 Cumartesi test günüm🫢İnşallah hamileyim demek de nasip olur🌸

17 Kasım 2022
Bugün erken gebelik testini yeniledim ama incecik çizgi ne yazık ki koyulaşmamış gölgeye dönüşmüştü. Kan testine 2 gün kaldı ama umudum kalmadı pek.. Çok moralim bozuldu bittim resmen. Zaten yumurtam kalmamıştı her şeye en başından başlayacak olmak ayrı korkutuyor, çalışıyorum sürekli izin alacak olmak ayrı geriyor, hormonlar beni mahvetti onun psikolojik durumu ayrı endişelendiriyor, maddi açıdan ayrı düşündürüyor…Hayırlısı olsun inşallah…

19 Kasım 2022
Sonuç negatif.

21 Kasım 2022
Hız kesmeden tüp bebeğe devam.
Tolga Ecemiş hoca ile görüştüm. Hazır paket kağıt tutuşturmadı elime ve bu sürecin çok uzayabileceğini söyledi. Kendisi yumurta havuzu yaptığını, ilk ay istediği gibi embriyolar elde edilmezse transfer yapmadığını daha sonraki aylarda yine yumurta toplayıp aralarından iyi embriyoları seçtiğini, 5.güne giden 1.kalitedeki embriyoları istediğini ve dondurup çözme işlemi uygulayarak transfer yaptığını böylece rahmin de dinlendiğini bu süreçte vitamin vs ile rahmi bebeğin tutunmasına hazırladığını başarı oranının daha yüksek olduğunu anlattı. Her şeyi tane tane sıkılmadan anlattı, tüm süreç hakkında bilgi verdi. Çok empatik bir insan, önceki denememde neden kızgın ve kırgın olduğumu çok iyi anladı ve haklısın çünkü umutlanmışsın dedi. Gördüğüm duyduğum kadarıyla ücreti diğer tıp merkezlerinden ve doktorlardan daha yüksek ama başarı konusunda da aynı oranda daha yüksek olmasının sebebi en kaliteli embriyoları seçerek işini titizlikle yapması bence. Daha sürece başlamadan muayene bile etmeden sorunu dinleyerek önceki sonuçlarıma bakarak eşime 1, bana 3 tane takviye edici gıda, vitamin vs verdi. Bu ilaçlarla bile doğal yoldan hamilelik elde edebilirsin dedi çok güven verici bir doktor. İnşallah Tolga bey bebişime hatta bebişlerime sebep olacak🌸

29 Kasım 2022
Takviye edici gıda ve vitaminler ya tüp bebek merkezi ile çalışan eczanelerde oluyormuş ya da istek üzerine depolardan getirtiliyormuş, biz getirttik o yüzden yeni edinebildik.
Günde 3 kez Argifertil ve Biosteron Dhea (25 mg), günde 1 kez de Melatonin (3mg) kullanıyorum. Eşime de günde 1 Fermotil takviyesi verildi.
Doktorunuza danışmadan almayınız..

Not: Reglim çok zorladı, çok ağrılıydı. Kasıklarım, yumurtalıklarım, belim, sırtım her yerim felaket ağrıdı. Çalışmasam yataktan çıkmazdım o dereceydi, gün olarak da uzun sürdü neyse ki bitti. Gıda takviyelerine başladıktan 1-2 gün sonra kasıklarım ağrımaya başladı yumurtlama dönemi ağrısı gibi. Umarım iğnelerle de birlikte ilk seferde çok çok güzel gelişir yumurtalarım🙏🏻

26 Aralık 2022
Adetimin 4.günü muayene oldum. Tolga hoca çok tatlı ve candan biri. Verdiği vitaminler şimdiden işe yaramış ve 4 tane yumurta görünüyor dedi. 10 gün kullanmam için 5 kutu Gonal f verdi günlük 300 mg olarak kullanacağım. 1 kutu Folbiol günde 1 olarak, 2 kutu da Dupbaston günde 3 tane şeklinde kullanacağım. Kan alındı. Haftaya pazartesi kontrol. Bunun haricinde myomlarım olduğunu ve hamilelik oluşmadığı için myomları suçladıklarını mutlaka transfer olmadan ameliyat olmam gerektiğini yoksa bebek tutunsa bile düşebileceğini söyledi. Daha önceki merkezde de myomlarım olduğu söylenmişti ama transfer için sorun olmaz denmişti. Belki de embriyom bu yüzden tutunamadı bilemiyorum ama keşke daha ciddiye alınsaydı bu durum..

27 Aralık 2022
Kan tahlil sonucuna göre D vitaminim ve B12 yerlerdeymiş🤦🏻‍♀️ Tolga hoca D-Colefor (günaşırı) ve Benexol (günde 1) takviyelerini verdi ve mutlaka kullanmam gerektiğini söyledi.

2 Ocak 2023
Kontrol günü. 8-9 yumurta görünüyor ve boyutları birbirine yakın (15 cm) dedi Tolga hoca ve çok mutlu olduğunu umutlu olduğunu söyledi. Beni çok sevindirdi bu durum inşallah kaliteleri de güzeldir.🫠 D vitamini ve B12 takviyelerini bugün alabildim🤦🏻‍♀️ Tolga hoca mutlaka kullanmam gerektiğini söyledi. Yeniden kan alındı, çarşamba kontrol, muhtemelen cuma yumurta toplama olacak ve 5.güne gidenler dondurulacak. Ameliyattan 2 ay sonra transfer. Her şeyi eksiksiz yapmak istemesi çok motive edici ve emin adımlarla gittiğimizi gösteriyor umudum çok yüksek🍀

4 Ocak 2023
Bugün akşam son gonal f iğnemi yaptım gece 3 adet çatlatma iğnesi yaptım. Cuma yumurta toplama🙏🏻

6 Ocak 2023
Yumurta toplamaa (OPU). Tolga hocanın anlaşmalı olduğu bir klinikte operasyona alındım. 10 yumurtadan 3 tanesinin boş olduğunu söyledi. 7 yumurta toplanmış, 5.güne götürüp donduracağız dedi. Önceki toplanan yumurtanın 2 katı, çok sevindim çok mutluyum🫠 Antibiyotik verildi içinde 3 adet olandan, günlük 1 tane aynı saatte içmem gerekiyor. (Önceki süreçte aynı anda 2 tane içmiştim ve işlemden önceki gün içmiştim?)
Yalnız bu sefer hem leke geldi hem çok ağrım oldu, işlem sabah olmasına rağmen şu an hala iki büklümüm. İnşallah her şey güzel ilerler bu ağrılar hiiç sorun değil🌸

7 Ocak 2023
Bugün Marina hanım aradı ve toplanan 7 yumurtadan 6sının döllendiğini söyledi🫠 pazartesi (3.gün) yeniden arayacağını ve bölünmenin gelişmenin durumunu aktaracağını söyledi. Çok çok mutlu oldum ilkinden çok farklı ilerliyor her şey ve çok içime sinerek çok keyifle ilerliyoruz bu sefer oldu bittiye gelmeden emin adımlarla gidiyoruz çok şükür🌸 allahım 5.güne gidip donduruldular yazmayı nasip etsin🙏🏻

9 Ocak 2023
3.günden selamlar🙋🏻‍♀️ Hemşire hanımcım aradı ve döllenen 6 yumurtanın 5inin bölünmeye ve gelişmeye devam ettiğini söyledi🫠 Şimdi sırada 5.gün var. Bu arada Tolga hoca kesinlikle 5.güne giden embriyoları dondurup bir kaç ay rahim dinlendirip transfer ediyor. Bu yöntemin daha başarılı olduğunu söyledi kendisi. Güvenim tam canım doktoruma☺️

11 Ocak 2023
Eveet geldik 5.güne☺️ Marina hanımcım hem aradı hem fotoğraf attı🫠 3 adet 1.kalite embriyom ilerlemiş 5.güne🧿🌸
Şimdi sıra myomektomi, birkaç ay rahim dinlenmesi ve transfer sürecine hazırlanmada☺️ Çok şükür artık daha çok umudum var, sonucum negatif bile olsa geride yine dondurulmuş embriyom olduğunu bilmek inanılmaz bir güven ve pozitif anlamda rahatlık veriyormuş ki insana anlatamam🥳
Güzel günler çok yakında🍀

30 Ocak 2023
Myom ameliyatı oldum bugün. Ne yazık ki açık ameliyat oldu. Ne yazık ki diyorum çünkü sezaryenden farkı yok, hatta sezaryenden uzun kesi, inanılmaz ağrım var.. Özellikle ameliyat günü akşam hemşireler beni yürütmek için kaldırdılar allah canımı alıyo zannettim aman tanrım böyle bir acı olamaz..
Sonu güzel olacak inşallah, bu ağrılara dayanabilirim..

19 Şubat 2023
Myom ameliyatımdan bu yana 3 hafta geçti ve ben daha yeni yeni sağıma soluma dönerek yatabiliyorum. 1 haftada toparlanırım diye düşünürken yardımsız kalkmam giyinmem 2 haftayı buldu, sezaryenlilere bakıma muhtaçlara allah şifa versin çok zormuş.. Ameliyattan sonra yaklaşık 4-5 gün hafif regl olur gibi kanamam oldu. İlk hafta annem ve kardeşim yıkadı giydirdi tuvalete götürdü çorabımı çıkardı ve yatırdı.. 2.hafta destekle kalkıp yattım oturdum ama daha iyiydim, 3.hafta kendim giyinip soyunabiliyorum yıkanabiliyorum ama azıcık kendimi yorsam ağrıyor iç kısımlardan. Neyse bu da geçecek..

Doktorum bağırsak yanında bir çikolata kisti temizlediğini tüp bebek sürecinde olduğum için yinelemesin diye transfere kadar kullanmam için 2 ay kullanacağım şekilde Zoladex 3.6 mg iğne verdi. Bugün regl oldum, yarın iğneyi yaptıracağım. Mart ayında adet olmayacağım büyük ihtimal (iğne geçici menapoza sokuyormuş) yine 20sinde iğne olacağım. Sonra nisan sonu mayıs başı gibi olacağım adetle birlikte transfer sürecine başlayacağım hayırlısıyla..

20 Şubat 2023
Bugün adetimin 2.günü Zoladex 3.6 mg iğneyi yaptırdım. Kendim yapmak istemedim çünkü ucu inanılmaz kalın bildiğiniz şiş gibi bir iğne o yüzden bir sağlıkçının yapmasını tercih edebilirsiniz. Göbekten yapılan bir iğne, ucu çok kalın olduğu için yapılırken acıyor ve sonrasında yanıyor, yine ucu kalın olduğu için epey bi kanadı. Ama öyle çok korkulacak gibi bişey değil, ben araştırırken neler neler okudum gerçekten korkmuştum ama biraz abartıymış :)

20 Mart 2023
Bugün 2. ve son Zoladex iğnemi oldum. Bu sefer o kadar kanamadı (başka biri yaptı) sadece kalın olduğu için acıyor. Geçen aydan bugüne yaklaşık 20 gün adet oldum leke şeklinde. Ya iğnem yanlış yapıldı ya da ameliyat kaynaklı henüz çözemedim. Nisan-Mayıs gibi adetimle nasipse transfer süreci için doktorcuğuma tekrar gideceğim.
Folbiol (folik asit) ilacım bitti ve Marina hanım artık yenisini alma iMom vitamine başla dedi. Transfer sürecinde ve sonrasında da onu vereceklermiş. Birkaç gün içinde kullanmaya başlayacağım. Umarım her şey yolunda gider🌸

19 Nisan 2023
19 Şubatta başlayan reglim 20 gün sürdü ve 10 martta bitti. Daha sonra bir daha adet olmadım. Zoladexin böyle bi etkisi var zaten ama normal adet takvimim şaştı ve karıştı. Bilemiyorum ne zaman olcam, beklemedeyim🤷🏻‍♀️

9 Mayıs 2023
Bugün başka bir sebepten Marina hanımla görüştüm ve bu Zoladexi de sorayım dedim. Durumu anlattım şok. Sizin 3-5 ay daha regl olmayabilir transferi yapabilirdik demesin mi🫠😅 Ben şok🙄 Gittim kan tahlili yapıldı, ilaç listesi verildi. Çıkan sonuca göre adet olmayacaksam henüz transfer hazırlığına yani ilaçlara başlayacağım. Hayat sürprizlere gebe🤷🏻‍♀️

10 Mayıs 2023
Bugün Marina hanımcım aradı. Östrojen seviyesinin yüksek olduğunu en geç 20 gün içinde adet olacağımı o yüzden ilaçlara başlamayacağımI anlattı. Kasıklarım 3-4 gündür aşırı ağrıyor, bence 2 haftaya kalmaz ama bakalım artık kısmet. Yine bekleme mod on😅

28 Mayıs 2023
Selam, Marina hanımın dediği gibi 20 gün içinde 19.gün olan bugün regl oldum. Yarın için randevu oluşturduk bakalım, hayırlısıyla transfer sürecine geçiyorum artık🌸

29 Mayıs 2023
Bugün kan tahlili yapıldı ve sonuçlarımın gayet güzel olduğu ilaçlara başlayacağım söylendi💃🏻 Oksapar iğne ve Estrofeme başladım. Oksapar ne biçim yakıyomuş ya🥺 Yarın da Coraspin ve İmom takviye gıda ile devam edeceğim. 6 Haziranda kontrole gideceğim. O zamana kadar ilaçlara devam. Hadi hayırlı olsun banaa🥹🌸

6 Haziran 2023
Bugün yine kan alındı + vajinal ultrasonla muayene yapıldı. Doktorum rahim kalınlığımın gayet iyi olduğu söyledi. Hayırlısıyla 14 Haziranda transferim olacak. Doktorum tek transfer yapacağını söyledi aslında ben çift istiyodum ikiz bebeğim olsun tek seferde büyüsün bir kız bir oğlan hayalini kuruyordum ama vardır bunda da bir hayır diyorum..
Bugünkü muayeneden sonra Climara Forte Bant verildi hemen bugün kullanmaya başladım omuz-kol arası çok oynamayan bir bölgeye yapıştırdım. 3 günde bir değişecek.
Birkaç gün sonra kullanmaya başlamam için de Prednol (günde 1 akşam tok), Progestan (günde 3 kez 1er tane fitil), Proluton depot (haftada 1 kalçadan iğne) verildi. Oksapar, Coraspin, Estrofem ve iMom aynı düzende kullanmaya devam. Test süresine kadar en azından bu şekilde devam edeceğim sonrası allah kerim artık inşallah bebeğim güzelce sıkıca tutunur bana midem çöplüğe döndü göbeğim delik deşik, kesildim biçildim inşallah tüm bu acılara değen o müjdeyi ben de alırım artık🥹

14 Haziran 2023
Bugün 10.30-11.00 arası transferim oldu. Doktorum embriyomun çok iyi olduğunu söyledi, işlem gayet güzel geçti. Transfere girmeden önce son sigaramı içtim aşırı gergin ve stresliydim.

15 Haziran 2023
Dünden beri kasıklarım ağrıyo :KK43: transferle alakası olduğunu düşünmüyorum kullandığım ilaçlarla ilgili muhtemelen çünkü transferden önce de ağrıyodu. Bugün biraz daha stresli ve gergin olduğum için iki nefes çok hafif bir sigaradan çektim malesef ama gerilmekten iyidir diye bi mantığa girdim :KK43:(( çok üzgünüm ama bi yandan da rahatlamış hissediyorum :KK43:

19 Haziran 2023
Selam🙋🏻‍♀️ transfer sonrası 5.gündeyim. Günlerdir kasıklarım ağrıyor hafif hafif (bazen aniden) batmalar oluyor özellikle sol tarafıma. Herhangi bir belirtim vs yok. Gerginliğim ve stresim azaldı epey ama içimde garip bir his var tarif edemediğim. Bi yandan oldu bu sefer diyorum aşırı rahat kafam, bi yandan yine olmadı sanırım diyorum çok garibim gerçekten. Bugün evde duran bi normal gebelik testi vardı gözüme batan😅 onu yaptım. Belli belirsiz gölge gibi bişey çıktı🤷🏻‍♀️ Çok uğraşıyoruz, çok emek veriyoruz. Diğer kadınlar kolayca istediği ay gebe kalabilenler ne kadar şanslı olduklarını bilmiyor malesef.. Rabbim hayırlısını versin hayırlısı bebeğimin tutunması olsun inşallah…

20 Haziran 2023
Transferin 6.gününden selamlar🙋🏻‍♀️ dünkü gebelik testinin gazıyla hemen erken gebelik testi aldım ve bugün sabah yaptım. 5 dk içinde incecik bir çizgi çıktı. Gölge gibiydi kurudukça netleşti. İnşallah bebeğim benimledir rabbim🙏🏻

21 Haziran 2023
Transferin 7.günü🙋🏻‍♀️ Dün biraz gerildik eşimle, malesef sigara içtim. Çok hafif diye kendimi avuttum ama içtim yani. Kendimi rahatlattım açıkçası çok ağladım çünkü ama vicdanım sızladı bişey olduysa diye çok üzüldüm :KK43: sabah test yaptım düne göre çizgi daha net çok şükür bin şükür🙏🏻

22 Haziran 2023
8.günden herkese selam, bir tane testim kalmıştı onu da yaptım, evdeki testleri bitirdim rahatladım oh😅 çok şükür bin şükür oldu galiba🥹🙏🏻 yarın kan vericem inşallah testler yanıltmıyodur🙏🏻
Ben anne oluyorum galiba🥹🌸

23 Haziran 2023
Transferin 9.günü beta hcg: 423🧿🥰
Binlerce kez şükürler olsun allahım🙏🏻
Salı günü yeniden kan tahlili yapılacak, 1 hafta sonra kadar da kese görmeye gideceğim inşallah🥹 Çok şükür bunu yazmak nasip oldu buraya🫠🌸 Bu arada Prednol ve Coraspini bıraktırdı Tolga hoca, diğer ilaç ve iğnelere aynen devam😬🎈

26 Haziran 2023
Bugün sabah uyandığımda bayılacak gibi hissettim gözlerim karardı bir anda ter bastı sanırım tansiyonum düştü ya da hamilelikten😅 henüz alışamadı bünyem sanırım😬 ölüyorum zannettim sabah ama olsun bugünüme bin şükür🙏🏻 sabah böyle olunca biraz panik oldum kaset gebelik testi aldım saniyede aşırı koyu kalın çizgi çıktı rahatladım😬 bugün biraz göğüs hassasiyeti başladı, kasık ağrım hep var zaten. Yarın kan vereceğim yeniden beta artışına bakacağız ama hissettiklerimden yola çıkarak minik kurabiyem büyüyor diyebilirim🥰🌸

27 Haziran 2023
13.gün beta hcg:2234🧿🥰🌸
Hemşirem 1600 civarı olması gerekiyor demişti maşallah bu bebiş baya hızlı büyüyor🙈🫠 çok şükür rabbime🙏🏻

6 Temmuz 2023
Selamlar🙋🏻‍♀️ Bugün kese görmeye gittik çok şükür kesemizi gördük. Haftaya kalp atışı için gidecektik ama bebeğimin kalp atışı başlamış bile çok şükür onu da duyduk🙏🏻
Kaç haftalık olduğunu tek ikiz olduğunu hesaplamaya çalışanlar için bilgi: 14 haziranda 5.gün tek embriyo transferi oldum. 9.gün 423-13.gün 2234 çıktı beta. İkiz olabilir değer yüksek denmişti, keseyi de bebeği de gördük tek bebiş var. Hafta hesaplaması da son adetin ilk gününe göre hesaplanıyormuş, ultrasonda da bebeğin büyüklüğüne göre yazıyor zaten. Normalde bebiş 5+4 olması lazımmış ama azıcık önden gidiyomuş 5+6 haftalıkmış ultrasona göre🧿🧿 allah isteyen herkese versin inşallahh🙏🏻🙏🏻10 gün sonra yeniden gitcez kalp için inşallah her şey yolunda ilerler🙏🏻🌸

17 Temmuz 2023
Herkese selamlar🙋🏻‍♀️ Bugün kontrol vardı, çok şükür minik kurabiyemin kalbini yeniden duyduk gümbür gümbür atıyo😬 Normalde 7+1 olması gerekiyodu ama 7+5 olmuş çocuğum aceleci ya da iri😅🧿 1 ay sonraya randevu verdi doktorum ve Climara forte bant, proluton iğne, estrofemi bu hafta sonunda bırakmamı söyledi. Oksapar, progestan fitil, iMom, prilam(bulantı) devam bakalım. İnanılmaz bulantım var. Azalıyo çoğalıyo ama hep var🥲 Olsun, çok şükür her şeye🙏🏻🥹🌸

21 Temmuz 2023
Bugün itibariyle Proluton depot iğnemin sonuncusunu yaptırdım, Estrofemi son kez kullandım ve Climara Forte bandı çıkardım. Doktorum midem çok bulandığı için gündüz kullanabileceğim bir dilde eritilen bulantı ilacı vermişti o gerçekten çok iyi geldi, onu kullanmadığımda yediğim her şeyi (özellikle akşamları) olduğu gibi çıkarıyorum😓 bikaç gündür 2 günde bir onu kullanıyorum çok çok daha iyiyim🙏🏻 1 ay sonra minik kurabiyemin cinsiyetini öğrenicem şimdiden çok heyecanlıyım🥹🫠

3 Eylül 2023
14.haftadan selamlar🙋🏻‍♀️
Bebişin gelişimi iyi, her şey yolunda çok şükür. Ense kalınlığı, burun, omurga her şey iyi dedi doktorum. Erken doğum riski yokmuş çok şükür. Normalde Martta olacak doğum ama sezaryen olacağı için Şubat sonu alınır diye düşünüyorum bakalım.
Bu arada, bebeğimin cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendik🩵

12 Eylül 2023
15.hafta yani 2.trimesterden selamlar🌸
Çok şükür ilk trimesterı tamamladık. Neden mi çok şükür? Çünkü korkunçtu, berbattı, iğrençti. Aklıma geldikçe midem bulanıyo🤢 Yeni hamile olan veya hamilelik düşünen hanımlar varsa ilk üç aylık döneme verilen bu first trimester döneminin diğer dönemlerden farklı ve kötü olduğunu bilmenizi isterim😪 Neden? İnanılmaz bir koku hassasiyetiniz oluyo birçok şeyden mideniz bulanıyo kusmalar oluyo (benim epey fazlaydı malesef) ben hiçbir şey yiyip içemedim diyebilirim. Çok canımın istediği bişey olur da yersem de biraz sonra geri çıkardım😔Doktorum bana bu süreçte bulantı ilacı verdi sağolsun en azından sabahları biraz bişeyler yiyebildim ama öğlen etkisi azalmaya başladı bende.
Aşerme demek canınız bişeyler isterken yiyememe durumuymuş bu arada, o dizilerde filmlerde canım şunu çekti bulmazsan ölcem gibi bi durum asla yaşamadım ben😅
Mide bulantısı haricinde aşırı uykunuz oluyo😴 Ama öyle böyle bi uyku değil yani sürekli bi yerlere deviriyosunuz kendinizi, sanki 2 yıldır uyumamışsınız gibi her dakika uyumak istiyosunuz aşırı yorgun halsiz hissediyosunuz.
İlk trimester bitişiyle Oksapar kan sulandırıcı iğneyi, progestan fitili vs her şeyi bıraktım. Şu an sadece iMom takviye edici gıda(sabah) ve Osteocare takviye edici gıda(sabah-akşam) kullanıyorum. 1 ay sonra randevum inşallah her şey yolundadır🌸

13 Kasım 2023
Herkese yeniden selam hanımlarr🙋🏻‍♀️ minik kurabiyem 24 haftalık oldu bile🫠 çok şükür her şey yolunda, sağlığı yerinde🍀 2.trimester çok daha keyifli geçiyor ama biraz iştah artıyor🥲 kendimi çok kısmadan her şeyden yemeye çalışıyorum umarım oğluş da her şeyi yer, yemek ayırmaz😬
Burda tüp bebek sürecinde olan anne adaylarının hikayelerini okudukça aklıma sürece ilk başladığım zaman geliyor, o yüzden bir durum güncellemek istedim… dilerim bu yolda mücadele eden her anne adayı en kısa en doğru en hayırlı zamanda güzel haberi alır🌸

13 Ocak 2024
Ara sıra gelip yazımı okuyan herkese 32+6dan selamlar🥳 1-5 mart arası görünen doğumum geçen yıl burda da bahsettiğim açık myom ameliyatı sebebiyle sezaryen olmasına karar verildiği için 20 Şubata tarih verildi. 38+2 oluyor. Bebeğim şu an için 2 hafta önden gidiyormuş, inşallah böyle devam eder 38.haftada doğacağı için (Allah kısmet ederse) en azından gelişimini tam anlamıyla tamamlamış olur diye kendimi avutuyorum🥲 3.trimester gerçekten zormuş. Ağırlaştıkça yatakta dönmek zorlaştı, oturduğum yerden kalkmak, yerden bişey almak, yürümek zorlaştı ya daha ötesi var mı😅 nefes nefese kalıyorsunuz bi daralma bi sırt ağrısı amaan😑 gerçekten 2.trimester hamileliğin balayıymış. Hafif göbeğiniz çıkıyor minnoş minnoş, enerjiniz yerinde, mideniz bulanmıyor, hareketleriniz kısıtlı değil müthişti🫠 8 aylık hamilelik sürecimde toplamda 11 kilo almama rağmen epey ağırlaştım özellikle 30.haftadan sonra🤦🏻‍♀️ Allah tüm hamilelere kolaylık versin..
Bu arada; tüm bebek isteyen, bekleyen, bebek hasreti çeken anne adayları duamdasınız🌸🙏🏻 inşallah isteyen herkes en kısa en hayırlı zamanda muradına erer🙏🏻

18 Şubat 2024
20 şubata planladığımız sezaryen doğumum suyumun gelmesiyle 18 şubat pazara acil yatış verilerek gerçekleşti😅 Oğlum ailesine bir an önce gelmek istedi sanırım gün içinde önce yavaş sonra şarıl şarıl suyum gitmeye başladı. Nasıl hastaneye gittik nasıl nstye girdim nasıl ameliyathaneye alındım doğurdum kesik kesik hatırlıyorum heyecandan😬 Ama iyi ki böyle kendisi seçti zamanını, planlı olsa çok daha uykusuz ve stresli bir gün olacaktı bizim için🥲

18 Şubat 2024 20.16
Hoş geldin bal oğluşum iyi ki bizi seçtin❤️

Eklentiler

• 806473D5-0FB7-495E-815E-C36737778727.jpeg
    806473D5-0FB7-495E-815E-C36737778727.jpeg
    136,1 KB · Görüntüleme: 275
Son düzenleme:
Herkese selamlar, dün itibariyle tüp bebek sürecine başlamış bulunuyorum. Bu süreçte yaşadıklarımı deneyimlerimi benim gibi sürece başlarken araştırma yapanlara ışık olması adına yazmaya karar verdim.

İlk olarak 30 yaşındayım, 1 buçuk yıllık evliyim. 1 yıldır bebek düşünüyoruz ve olmadı. Başlarda sadece takvimden ovülasyon takip edip denedik, sonrasında ovülasyon testleri ile denemeye devam ettik, bu süreçte avokadolar vitaminler arı sütleri vs kullandık eşimle ama bir sonuç elde edemedik. Daha sonra hormon testleri yaptırdık eşimde de bende de herhangi bir sorun çıkmadı doktorlarımız her şey normal denemeye devam dedi. Ancak yine olmadı. Doktorum folik asit verdi kullanmaya başlamam için.

Aradan biraz zaman geçti benim reglim düzensizleşmeye başladı, 2 hafta hiç kesilmedi, kesildi 2 hafta sonra tekrar regl oldum vs kısacası ne hormon ne psikoloji kalmadı ve ankara şehir hastanesine gittim. Berbat bir yer. Benim derdim reglimin kesilmesiydi o hariç her şeyde denek gibi kullandılar, hormon testi yapıp haftaya gel dediler. Haftaya 8de sonucumu görüşmek için gittiğim hastanede ordan oraya ordan oraya denek gibi kullandılar beni ve öğlen artık sinir krizi geçirmemek için 12.30-13.00 gibi çıkıp gittim. Hormon değerlerimin normal olmadığını öğrendim kendi doktoruma gittim. Bir anda beynim reglden bebeğe geçti. Doktorum yumurta rezervinin düşük olduğunu, ilerleyen zamanlarda daha zor olacağını ve bebek için bir an önce bişeyler yapmam gerektiğini söyledi. Tanıdığı bir doktora yönlendirdi ve tüp bebek sürecim başladı.

Eylül ayında tüp bebek merkezi ile görüştük muayene oldum. Doktor bey sürecin nasıl ilerleyeceğini ne kadar sürdüğünü vs her şeyi detaylıca anlattı. İki ay zaman verdi durumun çok kötü olmadığını bu süreçte de rapor çıkarabileceğimi söyledi. Bilmeyenler için: evliliğiniz sgk durumunuz vs ile rapor çıkardığınızda devlet ilaçlar için epey bir destek sağlıyor ödemeniz gereken ilaç ücreti azalıyor, ilaçlar çok pahalı ve bulunması zor ilaçlar bu arada. Tavsiyem mutlaka hastane veya merkezle bu konuda görüşüp varsa onların anlaşmalı olduğu eczaneden veya direkt kendilerinden ilaç temin etmeniz. Biz rapor çıkaramadık bir sebepten ve merkez bu konuda sağolsunlar destek oldular bize maddi açıdan.

Adet ile randevu oluşturup gelmem söylendi ve dün adetimin 2.günü için randevu oluşturup merkeze gittim. Muayene oldum doktorum kist gördüğünü söyledi istersen bu ay bekleyelim istersen başlayalım dedi ben başlamayı tercih ettim. Bu süreç öyle bir süreç ki psikolojik olarak çok ezici. Ben kendimi aylardır buna hazırlıyorum alıştırmaya çalışıyorum psikolojik olarak.
Neyse dün akşam gonapeptyl ile başladım. Bu akşam yine gonapeptyl, meriofert ve gonal f olacak, cumartesi muayene olacağım. İlerleyen zamanlarda yine gelişmeleri yazacağım. Şimdilik ilaçlar ücretler vs hakkında sorusu olan olursa yanıtlayabilirim.

Maddi manevi çok yıpratıcı bir sürece adım attık bakalım inşallah alnımızın akıyla çıkarız sonu mutluluk olur. Şimdilik pozitif düşünmeye alışkanlıklarımı değiştirmeye düzenlemeye çalışıyorum. İnşallah herkes için hayırlı ve güzel sonuçlar duyarız burada sevgili anne adayları🌸
Hakkında hayırlısı olsun canım bende bu ay başlayacağım inşallah ilk seferde pozitif sonuçlar alırız :KK200: Benim merak ettiğim bi konuvar internetten baktım ama bilgin varsa sormak isterim. RApor aldın mı gerekli şartlar tam olarak ne yada internet dışında farklı şartlar var mı

Hakkında hayırlısı olsun canım bende bu ay başlayacağım inşallah ilk seferde pozitif sonuçlar alırız :KK200: Benim merak ettiğim bi konuvar internetten baktım ama bilgin varsa sormak isterim. RApor aldın mı gerekli şartlar tam olarak ne yada internet dışında farklı şartlar var mı
Teşekkür ederim amin inşallah🌸 ben rapor çıkaramadım canım sigortadan dolayı, 5 yıllık sigortalı çalışan olmak gibi bi şart var orda 5 yılın içinde bir yıl hiç giriş olmadığı için çıkaramadık. Rapor çıkarmak için aranan şartları internetten hiç bakmadım merkez bize hangi evrakları getirmemiz gerektiği yazan bir kağıt verdi direkt ordan tamamladık.

Bu akşam gonal f, gonapeptyl ve meriofert iğnelerimi yaptım. Aralarında sadece yakan ilaç gonapeptyl. Yakan dediysem arı sokması gibi bişey, ilacı sıktıkça yanmaya başlıyor ve bikaç dk daha yanma hissediliyor. Sonrasında da kaşındı biraz bende. Diğerlerinde hiçbir şey olmadı his olarak🤷🏻‍♀️

Bu akşam gene dünkü üç iğneyi oldum. Öğlenleri de 1 adet decavit vitamin kullanıyorum doktorumun önerisi ile.

Merhaba 🙋🏼‍♀️ Ben de dün tüp bebek tedavi sürecine başladım. 25 yaşındayım, iki yıldır evliyim. Bizde sperm sayısı düşüklüğü var. Ben evlenir evlenmez, hiç denemeden eşimi de alıp önce muayeneye gittim. Hormonlarım ve yumurtalıklarımda hiçbir problem çıkmadı, çok şükür. Eşimde sperm sayısı düşüklüğü var ve sperm hareketliliği de oldukça az. 9-10 ay boyunca ilaçlarla ve bitkisel kürlerle sperm sayısını artırmak için uğraştık ama hiçbir sonuç alamadık. Sperm sayısı aşılama için uygun bir sayıya gelince aşılama denedik.

Devlet hastanesine gitmek gibi büyük bir hata yaptığım için tek bir aşılama yaptırabilmek için 7-8 ay boyunca uğraştım. Aşılama için birkaç ay Gonal-F iğne vurdum. Her seferinde bir aksilik çıktı, iğneyi yüksek doz kullandığımda 3-4 yumurta birden büyüdüğü için çoğul gebelik riskinden dolayı tedaviyi iptal ettiler. Başka bir ay ise yine iğneden dolayı yumurtam fazla büyüdüğü için kendi kendine çatladı. En sonunda aşılama yapabildik ama sonuç olumsuz oldu.

İkinci aşılama için doktora gittiğimde kullandığım ilaçlar ve iğneler yüzünden geçen aydan kalan birkaç yumurtalığın çok fazla büyüdüğünü ve vücuttan atılmadığını, kiste dönüştüğünü öğrendim. Direkt aşılamadan vazgeçip tüp bebek için muayeneye gittim. Geçen ay kistlerin gitmesi için ilaç kullandım. Çok şükür ki bu ay kistler yok oldu ve tüp bebek tedavisine başladık. Hormon tahlili sonuçlarım gayet güzel geldi. 187.5 doz Gonal-F iğne, folik asit ve Azitro adında bir hap kullanıyorum. Doktorum embriyoları dondurup iki adet döneminden sonra transfer yapalım dedi. Rahimin dinlenmesi, hormonların düzene girmesi açısından daha iyi olacağını söyledi. Pazartesi günü tekrar kontrole çağırdı. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız 🌸

Merhaba 🙋🏼‍♀️ Ben de dün tüp bebek tedavi sürecine başladım. 25 yaşındayım, iki yıldır evliyim. Bizde sperm sayısı düşüklüğü var. Ben evlenir evlenmez, hiç denemeden eşimi de alıp önce muayeneye gittim. Hormonlarım ve yumurtalıklarımda hiçbir problem çıkmadı, çok şükür. Eşimde sperm sayısı düşüklüğü var ve sperm hareketliliği de oldukça az. 9-10 ay boyunca ilaçlarla ve bitkisel kürlerle sperm sayısını artırmak için uğraştık ama hiçbir sonuç alamadık. Sperm sayısı aşılama için uygun bir sayıya gelince aşılama denedik.

Devlet hastanesine gitmek gibi büyük bir hata yaptığım için tek bir aşılama yaptırabilmek için 7-8 ay boyunca uğraştım. Aşılama için birkaç ay Gonal-F iğne vurdum. Her seferinde bir aksilik çıktı, iğneyi yüksek doz kullandığımda 3-4 yumurta birden büyüdüğü için çoğul gebelik riskinden dolayı tedaviyi iptal ettiler. Başka bir ay ise yine iğneden dolayı yumurtam fazla büyüdüğü için kendi kendine çatladı. En sonunda aşılama yapabildik ama sonuç olumsuz oldu.

İkinci aşılama için doktora gittiğimde kullandığım ilaçlar ve iğneler yüzünden geçen aydan kalan birkaç yumurtalığın çok fazla büyüdüğünü ve vücuttan atılmadığını, kiste dönüştüğünü öğrendim. Direkt aşılamadan vazgeçip tüp bebek için muayeneye gittim. Geçen ay kistlerin gitmesi için ilaç kullandım. Çok şükür ki bu ay kistler yok oldu ve tüp bebek tedavisine başladık. Hormon tahlili sonuçlarım gayet güzel geldi. 187.5 doz Gonal-F iğne, folik asit ve Azitro adında bir hap kullanıyorum. Doktorum embriyoları dondurup iki adet döneminden sonra transfer yapalım dedi. Rahimin dinlenmesi, hormonların düzene girmesi açısından daha iyi olacağını söyledi. Pazartesi günü tekrar kontrole çağırdı. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız 🌸
Benim doktorum aşılamanın maddi manevi yıpratıcı olduğunu ve başarısının düşük olduğunu söyledi direkt aşılamaya gerek yok dedi. Çok geçmiş olsun yaşınız çok gençmiş vücudunuz da aynı şekilde kendini onarmada daha başarılı olur😊 ben 4 gündür iğne kullanıyorum bugün kontrole gideceğim henüz opu transfer taze veya dondurulmuş bişey konuşmadık bakalım hayırlısı, inşallah emeklerimizin karşılığını alırız🌸

Benim doktorum aşılamanın maddi manevi yıpratıcı olduğunu ve başarısının düşük olduğunu söyledi direkt aşılamaya gerek yok dedi. Çok geçmiş olsun yaşınız çok gençmiş vücudunuz da aynı şekilde kendini onarmada daha başarılı olur😊 ben 4 gündür iğne kullanıyorum bugün kontrole gideceğim henüz opu transfer taze veya dondurulmuş bişey konuşmadık bakalım hayırlısı, inşallah emeklerimizin karşılığını alırız🌸
Cetrotide yerine ne verdiler?

Bugün ultrasona girdim, gonal f 200den 150ye düşürüldü, gonapeptyl yarım doza düşürüldü meriofert 2 günlük verildi. Pazartesi yeniden ultrasona randevu oluşturuldu. Şimdilik foliküllerin çok olmadığı ama yolun çok başında olduğumu ve bir folikülün önden gittiğini söyledi doktorum😄 inşallah olumlu olur allah tüm anne adaylarına yardım etsin bu nazlı bebişleri bir an önce bize kavuştursun🫠

Eylül ayında tüp bebek merkezi ile görüştük muayene oldum. Doktor bey sürecin nasıl ilerleyeceğini ne kadar sürdüğünü vs her şeyi detaylıca anlattı. Aşılamanın başarısının düşük olduğunu ve kadını gereksiz yıprattığını söyledi. İki ay zaman verdi durumun çok kötü olmadığını bu süreçte de rapor çıkarabileceğimi söyledi. Bilmeyenler için: evliliğiniz, sgk durumunuz vs ile rapor çıkardığınızda devlet ilaçlar için epey bir destek sağlıyor ödemeniz gereken ilaç ücreti azalıyor, ilaçlar çok pahalı ve bulunması zor ilaçlar bu arada. Tavsiyem mutlaka hastane veya merkezle bu konuda görüşüp varsa onların anlaşmalı olduğu eczaneden veya direkt kendilerinden ilaç temin etmeniz. Biz rapor çıkaramadık bir sebepten ve merkez bu konuda sağolsunlar destek oldular bize maddi açıdan.

Devlet hastanesinde ücret ne kadar bilginiz varmı

Bugün yeniden ultrasona gittim, doktorum 4-5 tane yumurta olduğunu durumun çok parlak olmadığını yumurta rezervim düşük olduğu için ilaç dozlarını yüksek kullandığımı ve muhtemelen taze transfer yapacağını söyledi. Bir miktar üzgünüm çoğu kişinin 15-20 yumurtası toplanıyor benimki 4-5 tane ve bazıları boş da çıkabilir, ama önemli olan yumurtanın kalitesi ve 1 tanesi bile anne olmaya yetiyor diye pozitif kalmaya çalışıyorum. Allahım inşallah emeklerimin karşılığını mutlulukla verir🌸🥺 çarşamba yeniden ultrason.

Eveet nerdeyse sona geldim.. Bugün son kontrolüme gittim, doktorum max 7 tane yumurta toplanabileceğini söyledi. Biraz moraller bozuk ama yine de olumlu bakmaya çalışıyorum. Hiç olmayabilirdi, 1 tane bile olsa kaliteli olması önemli, 1 olsun tutsun vs vs.
2 adet ovitrelle(çatlatma iğnesi) verildi. Cumartesi yumurta toplamaya gideceğim. Allahım emeğimin karşılığını verir inşallah güzel sonuçlar alırım🌸

gerçekten stresli ve zor bir süreç sonu belirsiz dipsiz bir kuyu gibi bende onumuzdeki ay başlayacağım Allah bizim gibi olanların yardımcısı olsun umarım emeklerinize değer güzel haberlerinizi alırız

2 adet ovitrelle(çatlatma iğnesi) verildi. Cumartesi yumurta toplamaya gideceğim. Allahım emeğimin karşılığını verir inşallah güzel sonuçlar alırım🌸
canımm hıc uzme kendını bakarsn 7 taneden 4tanesı dolu ve kalıtelı cıkacak,
30 cıkıp 2 embrıyo olanları okudum..
saglıklı dopdolu cıksınlar ınsallah..
toplamdda kac gun gıttıın yumurta takıbınde hastaneye acaba ?

canımm hıc uzme kendını bakarsn 7 taneden 4tanesı dolu ve kalıtelı cıkacak,
30 cıkıp 2 embrıyo olanları okudum..
saglıklı dopdolu cıksınlar ınsallah..
toplamdda kac gun gıttıın yumurta takıbınde hastaneye acaba ?
Canım benim inşallah önemli olan kaliteli olması tabi çok teşekkür ederim desteğin için amin🙏🏻 5 kez gittim kuzucum, adetin 2.günü ilk muayene ve ilaç başlangıcı oldu 25 ekim, sonra 29-31 ekim 2-3 kasımda gittim, 3 kasımda son muayenem ilaçların 10.günüydü ve çatlatma iğnesi verildi. Ama değişiyor bu durum yumurtaların büyüme hızına göre bikaç gün daha ilaç kullanıp sonra çatlatma olsaydı 1-2 kez daha gidebilirdim

gerçekten stresli ve zor bir süreç sonu belirsiz dipsiz bir kuyu gibi bende onumuzdeki ay başlayacağım Allah bizim gibi olanların yardımcısı olsun umarım emeklerinize değer güzel haberlerinizi alırız
Gerçekten maddi manevi yıpratıcı bir süreç. Fiziksel olarak şişkinliğim mevcut, psikolojik olarak bitiğim hormonlardan, bazen aşırı neşeliyim genelde duygusalım ansızın da sinirleniyorum😅 allah bu süreçte hem bize hem yanımızdakilere sabır versin. Çok teşekkür ederim amin inşallah güzel haberler alırız hepimiz🌸

Canım benim inşallah önemli olan kaliteli olması tabi çok teşekkür ederim desteğin için amin🙏🏻 5 kez gittim kuzucum, adetin 2.günü ilk muayene ve ilaç başlangıcı oldu 25 ekim, sonra 29-31 ekim 2-3 kasımda gittim, 3 kasımda son muayenem ilaçların 10.günüydü ve çatlatma iğnesi verildi. Ama değişiyor bu durum yumurtaların büyüme hızına göre bikaç gün daha ilaç kullanıp sonra çatlatma olsaydı 1-2 kez daha gidebilirdim
İnsallah güzel hayırlı haberlerini bekliyorum❤️🥰
Benimde bugün iğneler ile.ikinci günüm💓 Çarşamba kontrol

X