Allah aşkına akil fikir verin oglumu memeden nasil kesebliirim

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.992
4.182
kizlar 20 aylik oğlum var memeye bağımlı gece gunduz emiyor. oglen uykusu bile memede. uyanikken de memede. kac defa kesmeye calistim 2-3 gun gunduz emmedigi oldu ama eninde sonunda resmen kendimi emzirirken buluyorum. Gece zaten full memede

emdigi sürece kesinlikle hiçbişey yemiyor. biberonla süt icmiyor.
Emzirmedigim zaman surekli kucağım da gezmek istiyor . uykuya da emerek uyumaya alistigi icin dalamiyor . geçen iki gun hic emzirmedim gündüz.
oglen hic uyumadi aksam 6 gibi kendisi daldi yarim saat sonra tekrar meme icin agladi uyku arasi verdim gene. ona ragmen 10 bucukta uyandı sabaha kadar meme de durdu

buarada salca sürdüğümde emmeye devam etti tadı kötüymus filan farketmiyor

Artık tamamen kesmek istiyorum bi yol gosterin fikir verin :KK43: emzirmeyince süt dolmuyor bile yok yani. emzik niyetine tutuyor.. yemek bile yapamaz hale geldim hala kucağım da gezdiriyorum Cok yoruldum bunaldim daha kahvalti etmedim yetisemiyorum hicbiseye.. hayatim mafolmus gibi hissediyorum. . ne zaman bitecekkk..

Son düzenleme:
Birçok kişi karşı çıkıyor tiksindirme olayına ama ben sabır taşı ile bıraktırdım
kesin çözüm
aktarda satın alabilirsiniz çocuk hoşlanmıyor tadından

Azaltarak basla.. mesela cocuk gece emiyorsa en son memede olmasi Saat sabah alti olsun. O saatten sonra meme verme, isterse aglarsa pes etme. Normal kahvaltisini hazirla, tabi enson 6 da emdigi icin hemen ac olmaz, bir iki Saat sonra wmmek isterse kahvalti yaptir. Ben biberon aldim cok isterse biberona süt koyup veriyorum. Ilk zamanlar öglen iki gibi ver bir hafta sonra öglen emmesinide kes ve gece vermek kosuluyla tek ögüne gec. Bu sayede vucudun az süt üretmeye baslar ve kesmek daha kolay olur. Pes etme, kararli ve düzenli araliklarla yaparsan cocuk inatlasmaz. Her aglamasinda. Pes etme, oyala, biraz zaman gerekiyor ama alisiyorlar. Sevgiler

kizlar 20 aylik oğlum var memeye bağımlı gece gunduz emiyor. oglen uykusu bile memede. uyanikken de memede. kac defa kesmeye calistim 2-3 gun gunduz emmedigi oldu ama eninde sonunda resmen kendimi emzirirken buluyorum. Gece zaten full memede

Emzirmedigim zaman surekli kucağım da gezmek istiyor . uykuya da emerek uyumaya alistigi icin dalamiyor . geçen iki gun hic emzirmedim gündüz.
oglen hic uyumadi aksam 6 gibi kendisi daldi yarim saat sonra tekrar meme icin agladi uyku arasi verdim gene. ona ragmen 10 bucukta uyandı sabaha kadar meme de durdu

Artık tamamen kesmek istiyorum bi yol gosterin fikir verin :KK43: emzirmeyince süt dolmuyor bile yok yani. emzik niyetine tutuyor.. yemek bile yapamaz hale geldim hala kucağım da gezdiriyorum Cok yoruldum bunaldim daha kahvalti etmedim yetisemiyorum hicbiseye.. hayatim mafolmus gibi hissediyorum. . ne zaman bitecekkk..
Ben tiksindirme yoluyla biraktirdim nar eksisi sürdüm mememe kaka pis olmus dedim birakti bende cok emzirdim biraktiramadim 25 ay emdi iligimi kuruttu en son nar eksisini aldim sürdüm migdesi bulandı

Benim bir arkadaş sirkeyle kesmiş memesine sirke sürmüş çocuk bir daha emmemis.
Kokudan yaklaşamamis.

Doğru bir tercih mi bilemicem ama sağlıksız şeyler süren de duyuyoruz onlardan iyidir herhalde

Azaltarak basla.. mesela cocuk gece emiyorsa en son memede olmasi Saat sabah alti olsun. O saatten sonra meme verme, isterse aglarsa pes etme. Normal kahvaltisini hazirla, tabi enson 6 da emdigi icin hemen ac olmaz, bir iki Saat sonra wmmek isterse kahvalti yaptir. Ben biberon aldim cok isterse biberona süt koyup veriyorum. Ilk zamanlar öglen iki gibi ver bir hafta sonra öglen emmesinide kes ve gece vermek kosuluyla tek ögüne gec. Bu sayede vucudun az süt üretmeye baslar ve kesmek daha kolay olur. Pes etme, kararli ve düzenli araliklarla yaparsan cocuk inatlasmaz. Her aglamasinda. Pes etme, oyala, biraz zaman gerekiyor ama alisiyorlar. Sevgiler
cok teşekkür ederim♡ dediginiz gibi yaklasik 1-2 haftadir azaltmaya calistigim icin bugun gunduz hic vermedim sadece sabah 8 gibi emmisti. yemeğini de güzelce yedi. meme için de israr etmedi bu sefer. cok iyi gidiyor ama geceyi nasil yapacagim :KK43: Ayagimda salladigimda da uyumuyor ve genelde hep o noktada pes edip veriyorum direk daliyor uykuya. (tabi sonra sabaha kadar memede). meme vermeden uykuya dalmayi basarsak gece uyandığında vermeli miyim sizce yoksa tekrar dalana kadar sabretmeli miyim

ben emmeye çalıştığında çok acıdığını söyledim emerken çok acı çektiğimi hissettirdim ağlaya ağlaya kendi bıraktı 2,3 gün sürdü sonra alıştı. Geceleride emerek uyuyordu bi süre babası aldı uyutma görevini kucağına aldı sarılıp salladı şarkı söyledi yavaş yavaş alıştı, şimdi yanyana yatıyoruz birbirimize cici yapıyoruz sayı sayıyorz şarkı söylüyoruz mayışıp koluma sarılıp uyuyo, ilk zamanlar 1 saat sürüyordu şimdi 10dk 🌸 Sabırlı olmanız gerek. Kestiğimde 25 aylıktı şuan 28 aylık

Ben 26 ay emzirdim şu an 4 yaşında dişleri çürüdü 12 aydan sonra anne sütü şekerli oluyor ve zararlı dendi çok zor süreçti ben 10 gün annemlerde kaldım ayrı odalarda kaldık emme isteyince çok zordu.

Benim kizimda ayniydi hatta birakixagindan hic umudum yoktu.Bantladim siyah bi bantla alamadi haliyle.ilk 2 gun cok agladi ama vermedjm sonra gece uyandi su verdim uyudu.sonrada sabahlari sut verdim.ilk baslarda almadi.bikac gun sonra seve seve icti.ama ilk 2 gun cok onemli.Ne kadar aglasa da vermeyin.

Travma olacak diye birçok kişi karşı çıkıyor ben de cıkardım ama malesef mecbur olunca herşey deneniyor .benim de aynı şekilde hiçbir şekilde bıraktıramamıştım.mememi biraz siyaha boyadım göz kalemiyle ,çocuğum görünce çok ağladı içim yandı .pişman olmuştum ama böylece kesildi.kesin çözüm emin ol.çaresiz kalırsan bunu dene.kızım şu an 11 yasında travmatik bir durumu yok .oğlumu limon sürerek bıraktırmıştım

20 ay ara bi zaman aslında şimdi bıraktırılmaz, 24 ayı beklemelisin. Şu aylarda yenidoğan gibi oluyorlar ama geçiyor. Kızımda anlatarak kesmiştim sütten ama kızım ezelden makul uyumlu bi çocuktu, benim oğlum da 20 aylık şuan ,dört ay sonra dediklerimi anlar mı emin değilim ama hiç girişimde bulunmadım iki yaşı bekliyorum , bence sabret biraz daha

Bende sabır tasi ile bırakırdım 25 aylikken ama kararlı olabilmek en onemlisi

Meme işi zor iş. Bebeğin oral dönemde büyük olası Buda en az 4 ay sürecek. Benim kızım 26 aylık. Şu annsadrce 24 saatte iki bazen üç emiyor. Bir ay oldu hemen hemen böyle. Ben gece emzirmesini bıçak gibi kestim çünkü uykuları düzelir sandım. Düzelmedi. Gerçekten emzirmenin en zor olduğu dönemler. Ya bıçak gibi kesip travmaya göz yumacaksın yada birazdaha sabredip oral dönemi atlatıp azaltarak bıraktıracaksın. Eğer istediği zaman ağlayarak krizlere giriyorsa ihtiyacı var demek ama bir şeyler araya koyup atlatabiliyorsan ihtiyaç isteği değil bu demek oluyor. Ben emzirme danışmanına danışmıştım. En doğru yolun azaltmak olduğunu söylemişti yani azaltarak bıraktırmak. Ama çok zor gerçekten 26 aylık hala memelerim yara oluyor aşırı emince süt olmadığı için. Allah kolaylık versin en iyi yol senin kendini iyi hissederek bulacağın yoldur. Kolay gelsin

Bence meme de sigara gibi azaltırsan hayatta bıraktıramazsın bıçak gibi kesip olacaklara dayanacaksın şahsi görüşüm. Ben elektrik bandı yapıştırmıştım açıp bakıyordu yok gitmiş artık yok kötü olmuş falan dedim ilk geceler zorlandık tabi ikimizde ama siz kararlı olursanız çözümlenir
Bizim de 21 aylıktı resmen beni yalancı meme gibi kullanıyordu gece uykusu denen bişi kalmamıştı bende de. Sabredecekdiniz ağlamasına ilgisini başka yönlere çekmeye çalışın Allahım kolaylık versin

X