Allah aşkına akil fikir verin oglumu memeden nasil kesebliirim

kizlar 20 aylik oğlum var memeye bağımlı gece gunduz emiyor. oglen uykusu bile memede. uyanikken de memede. kac defa kesmeye calistim 2-3 gun gunduz emmedigi oldu ama eninde sonunda resmen kendimi emzirirken buluyorum. Gece zaten full memede

emdigi sürece kesinlikle hiçbişey yemiyor. biberonla süt icmiyor.
Emzirmedigim zaman surekli kucağım da gezmek istiyor . uykuya da emerek uyumaya alistigi icin dalamiyor . geçen iki gun hic emzirmedim gündüz.
oglen hic uyumadi aksam 6 gibi kendisi daldi yarim saat sonra tekrar meme icin agladi uyku arasi verdim gene. ona ragmen 10 bucukta uyandı sabaha kadar meme de durdu

buarada salca sürdüğümde emmeye devam etti tadı kötüymus filan farketmiyor

Artık tamamen kesmek istiyorum bi yol gosterin fikir verin :KK43: emzirmeyince süt dolmuyor bile yok yani. emzik niyetine tutuyor.. yemek bile yapamaz hale geldim hala kucağım da gezdiriyorum Cok yoruldum bunaldim daha kahvalti etmedim yetisemiyorum hicbiseye.. hayatim mafolmus gibi hissediyorum. . ne zaman bitecekkk..
Ben keseli 3 gün oldu ve baya kolay oldu ucuna bant yapıştırdım görür görmez emmeyi bıraktı arada açıyor bakıyor öpüyor geri kapatıyor 😁

cok teşekkür ederim♡ dediginiz gibi yaklasik 1-2 haftadir azaltmaya calistigim icin bugun gunduz hic vermedim sadece sabah 8 gibi emmisti. yemeğini de güzelce yedi. meme için de israr etmedi bu sefer. cok iyi gidiyor ama geceyi nasil yapacagim :KK43: Ayagimda salladigimda da uyumuyor ve genelde hep o noktada pes edip veriyorum direk daliyor uykuya. (tabi sonra sabaha kadar memede). meme vermeden uykuya dalmayi basarsak gece uyandığında vermeli miyim sizce yoksa tekrar dalana kadar sabretmeli miy

Yaninda su bulundur. Her uyandiginda su ver. Sen kararli olmazsan bir Berit bir vermezsen olmaz. Kolay gelsin

Ben tiksindirme yoluyla biraktirdim nar eksisi sürdüm mememe kaka pis olmus dedim birakti bende cok emzirdim biraktiramadim 25 ay emdi iligimi kuruttu en son nar eksisini aldim sürdüm migdesi bulandı
Bende salca surdum bugun ama cok agladi gordukce korktu beyninde kalirsa psikolojik olarak ondan korkuyorum

kizlar 20 aylik oğlum var memeye bağımlı gece gunduz emiyor. oglen uykusu bile memede. uyanikken de memede. kac defa kesmeye calistim 2-3 gun gunduz emmedigi oldu ama eninde sonunda resmen kendimi emzirirken buluyorum. Gece zaten full memede

Emzirmedigim zaman surekli kucağım da gezmek istiyor . uykuya da emerek uyumaya alistigi icin dalamiyor . geçen iki gun hic emzirmedim gündüz.
oglen hic uyumadi aksam 6 gibi kendisi daldi yarim saat sonra tekrar meme icin agladi uyku arasi verdim gene. ona ragmen 10 bucukta uyandı sabaha kadar meme de durdu

Artık tamamen kesmek istiyorum bi yol gosterin fikir verin :KK43: emzirmeyince süt dolmuyor bile yok yani. emzik niyetine tutuyor.. yemek bile yapamaz hale geldim hala kucağım da gezdiriyorum Cok yoruldum bunaldim daha kahvalti etmedim yetisemiyorum hicbiseye.. hayatim mafolmus gibi hissediyorum. . ne zaman bitecekkk..
Ben sabır taşı denedim ise yaradı aktarlarda var

Geceleri uyanıp ağladı mı meme için
1 2 gece evet o da çok az hemen annecim bekle tuvalete gidip geliyorum dedim babasının yanında ağlama devam etti banyoda tekrar sürüp yanına gittim. İstemedi görünce. Ama sürekli sarıldım öptüm öpe öpe yanındayım seni çok seviyorum gibi şeyler söyleye söyleye uyuttum. Kimisi bir şey sürmenin yanlış olduğunu söylüyor. Ben surmektense babanın uyutmasina daha çok karşıyım ben sürdüm ama hep öptüm kokladım. Ama babası ya da başkasıyla uyusun diyenlerin fikri cok canice bence bebek hem memeyi hem anneyi kaybediyor

Azaltarak kesmek en doğrusu ama bagımlı bıe bebek ise bu neredeyse ımkansız. Bizde aşırı aşırı bir bagımlılık vardı, yemek yemıyor sadece sütle yetınıyordu. Doktorumuz acil kesmem gerektıgını söyledi. Tabı ben kıyamadım önce azaltmaya calıstım ,annemın yanında yazlıktaydım oyalayabılırdım ama olmadı. Arkadasım siyah kalem sur dedı işe yaramadı. En son sirke surdum ıstedıkce onun kokusuna tiksindi. Cok sukur bıraktı, o kadar korkuyorduk ki kaynanam bile kesecegın zaman yardıma geleyım dıyordu 🙈 İnşallah sizde sağlıklı bir sekılde bırakabılırsınız. Genellikle 18. Aydan sonra emme baska bırseye dönüşüyor çünkü

Azaltarak kesmek en doğrusu ama bagımlı bıe bebek ise bu neredeyse ımkansız. Bizde aşırı aşırı bir bagımlılık vardı, yemek yemıyor sadece sütle yetınıyordu. Doktorumuz acil kesmem gerektıgını söyledi. Tabı ben kıyamadım önce azaltmaya calıstım ,annemın yanında yazlıktaydım oyalayabılırdım ama olmadı. Arkadasım siyah kalem sur dedı işe yaramadı. En son sirke surdum ıstedıkce onun kokusuna tiksindi. Cok sukur bıraktı, o kadar korkuyorduk ki kaynanam bile kesecegın zaman yardıma geleyım dıyordu 🙈 İnşallah sizde sağlıklı bir sekılde bırakabılırsınız. Genellikle 18. Aydan sonra emme baska bırseye dönüşüyor çünkü
Geceleri uyanip aglayinca naptiniz meme emmeden geri uyumuyor bizimki

Geceleri uyanip aglayinca naptiniz meme emmeden geri uyumuyor bizimki
Bir süre tv izledik, gece epey oturduk. O sıra ben sınavlara calıstıgım ıcın cok sorun olmadı cok sukur. Muz ve havuc yiyordu kalktıgında. Tabi dalması cok zor oluyordu ama bir şekilde sallayıp uyutuyordum

Bir süre tv izledik, gece epey oturduk. O sıra ben sınavlara calıstıgım ıcın cok sorun olmadı cok sukur. Muz ve havuc yiyordu kalktıgında. Tabi dalması cok zor oluyordu ama bir şekilde sallayıp uyutuyordum
Kaç günde düzene giriyor peki benimde tek korkum gece
Gündüz bi şekilde oyalanıyor

İlk üç gün cok zor oluyor canım sonraki iki hafta içinde düzene girmiştik çok şükür
Darısı başımıza diyelim o zaman 🙂
Kızım hasta oldu rafa kaldırdım bıraktırmayı bakalım azalttım ama

Yorumlar korkunc ya arkadaslar siz napiyosunuz hangi cagdayiz acaba, bilgiye bukadar kolay erisilen bir cagda hala bu cahilane yöntemlere basvurmak neden??? Cocugunuzda nasil etki birakacagini hic düsünmüyor musunuz? Isteyen baska türlü de halleder ama tiksindirerek, korkutarak, yok benim canim aciyir diye cocugun karsisinda aglayarak aman Allahim nasil kiyiyorsunuz evladiniza? Bi acin arastirin bir sürü pedagog var cömertce bilgilerini paylasan. Okuma özürlü olmayalim lütfen. O cocugu dünyaya getirirken ona sormadik, öyleyse ona travma yasatmaya hakkimiz yok.

Bu konuda benim nacizane tavsiyem youtubeden acin Ebubekir Ertem bu konuyu cok güzel anlatiyor.

36 aylıkken kendi byby diyerek bıraktı. Aynı sizin gibiydim. Şimdi geriye dönüp baktığımda iyi ki diyorum. Onun en güvendiği hayattaki ilk arkadaşı memeden tilsindirerek uzaklaştırmak istediğinize emin misiniz?

X