Allah askina basina gelen varsa bir rahatlatin beni korkuyorum: Alveolit

keskelerveben

bittercikolatam
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2015
1.074
954
Bir aydir disimle ugrasiyorum seneler once dolgu yapilmisti kanal tedavisiyle beraber hicbir sorun yoktu taakii dolgu disiminde yarisini kirip dusene kadar dayanilmaz derecede zonklma agri vardi disimde 4 kutu antibiyotik yedim enfeksiyon kurumadi ve en son igne tedavisi verdi doktor 10 tane igne vuruldum ve dun doktor disimi aldi tam ohh kurtuldum dedim dun geceden beri agrim var oyle zonklama tarzinda bir agri degil normal bir agri ama rahatsiz ediyor birde simdi cekilen disimin oldugu yerde beyazimsi pihti seklinde bsey cikti alveolit olmasindan korkuyorum acaba normal mi ? Doktoru aradim bugun ama aradigimda bu beyazimsi sey yoktu sadece agri vardi ilac verdi antibiyotik birde agri kesici yaa cok korkuyorum ben bu agri hic gecmeyecek disim hic iyilesmeyecek gibi geliyor basina gelen varsa normal mi bu durum yaa ilk defa dis cektirdim sktidan ölucem artik 1 aydr surekli agri ilac tedavisi mahvoldum yaa

Bir aydir disimle ugrasiyorum seneler once dolgu yapilmisti kanal tedavisiyle beraber hicbir sorun yoktu taakii dolgu disiminde yarisini kirip dusene kadar dayanilmaz derecede zonklma agri vardi disimde 4 kutu antibiyotik yedim enfeksiyon kurumadi ve en son igne tedavisi verdi doktor 10 tane igne vuruldum ve dun doktor disimi aldi tam ohh kurtuldum dedim dun geceden beri agrim var oyle zonklama tarzinda bir agri degil normal bir agri ama rahatsiz ediyor birde simdi cekilen disimin oldugu yerde beyazimsi pihti seklinde bsey cikti alveolit olmasindan korkuyorum acaba normal mi ? Doktoru aradim bugun ama aradigimda bu beyazimsi sey yoktu sadece agri vardi ilac verdi antibiyotik birde agri kesici yaa cok korkuyorum ben bu agri hic gecmeyecek disim hic iyilesmeyecek gibi geliyor basina gelen varsa normal mi bu durum yaa ilk defa dis cektirdim sktidan ölucem artik 1 aydr surekli agri ilac tedavisi mahvoldum yaa

Sakin olun.
Diş alınmış operasyon geçirilmiş elbette olacak ağrısı. Niye bu kadar paniklediniz?

Sakin olun.
Diş alınmış operasyon geçirilmiş elbette olacak ağrısı. Niye bu kadar paniklediniz?
Dis aldirtiktan sonra enfeksiyon kana karisiyor ölume sebep oluyor diye duydum birkac kisiden cok korkuyorum bu beyazimsi sey de cikinca disin aldigi yerden daha da korkmaya basladim enfeksiyon kapti diye kapip kapmadigini da bilmiyorum ama kaptiysa yine disciye gitmekten de korkuyorum off

Beyaz dediginiz sey sert ise benimde disim cekilirken oyle birsey cikti kaynamasi uzun surdu ve cok agri yapti. Cok oynamayin icini temiz tutmaya calisin. Ters giden birseyler oldugunu dusunuyorsaniz hemen doktorunuza tekrar gorunun. Gecmis olsun

Ağrınız bir kaç güne geçer sanırım. Diş çekimi sonrası beyazlık bende de oluşmuştu ve 3-4 içinde tamamen geçti. Geçmiş olsun.

Beyaz dediginiz sey sert ise benimde disim cekilirken oyle birsey cikti kaynamasi uzun surdu ve cok agri yapti. Cok oynamayin icini temiz tutmaya calisin. Ters giden birseyler oldugunu dusunuyorsaniz hemen doktorunuza tekrar gorunun. Gecmis olsun
Peki ne olabilir o cikan sey surekli doktora gitmekten artik vallahi biktim 1 aydr surekli ilac doktor

Birde o beyaz pıhtıya bir kaç gün diş fırçası değdirmemeye çalısın ki aşınmasın yada çok yumuşak fırça kullanın kendiliğinden geçecektir zaten.

Dis aldirtiktan sonra enfeksiyon kana karisiyor ölume sebep oluyor diye duydum birkac kisiden cok korkuyorum bu beyazimsi sey de cikinca disin aldigi yerden daha da korkmaya basladim enfeksiyon kapti diye kapip kapmadigini da bilmiyorum ama kaptiysa yine disciye gitmekten de korkuyorum off

Kan zehirlenmesinden bahaediyorsunuz.
Enfeksiyon kapabilir ama siz zaten ilaçlarınızı alıyorsunuz.
Diş etinize ve çene kemiğinize müdahale edilmiş. Ağrıması kanın pıhtılşıp orada kalması normal.
Ağız bu enfeksiyona açık, enfeksiyon olması da normal ki o bahsettiğiniz ilaçlar bunun için var zaten.

Gercekten mi bsey olmadi yani normal mi dedi doktorunuz benmki bsey de soylemedi antibiyotik agri kesici yazdi sadece
Hiçbir şey olmadı şükür. Doktora beyazlık var diye sormadım. Ama çocukken geçici dişlerim çekildiğinde de bende beyazlık oluşurdu hep. O yüzden endişelenmedim. İçinizin rahat etmesi için doktora tekrar danışabilirsniz.

Valla ben diş hekimiyim o kadar antibiyotik kullndıktan sonra iltihabın kana karışıcağına falan ihtimal vermiyorum. Bazen çekim sonrası kemik parçaları vs çıkabiliyor normal .. sonuçta kemikten ayrıldı o diş, mutlaka ağrı olacak bir kaç gün..

Alveolit antibiyotikler degil çekim yerine konan ilaçla ya da bölgenin temizlenip kanatılmasıyla gecer. Enfwkte dişlerin çekiminden sonra görülür. Korkulacak bişey yok. Dra git
Bu arada ben de diş hekimiyim

Valla ben diş hekimiyim o kadar antibiyotik kullndıktan sonra iltihabın kana karışıcağına falan ihtimal vermiyorum. Bazen çekim sonrası kemik parçaları vs çıkabiliyor normal .. sonuçta kemikten ayrıldı o diş, mutlaka ağrı olacak bir kaç gün..
Bsey sorucam bu disin cekildigi yerin alveolit olup olmadigini nasil anlarim agri kesici icince agrim gidiyor agri kesicinin etkisi gecince tekrar basliyor oyle zonklama gbi degil normal agri ama rahatsz ediyor yemk yerken ozellikle bugun ilk defa yemk yedim yedikten sonra agrimaya basladi birde dis cekiken yerde beyaz pamukcuk gibi disi kaplayacak sekilde bir tabaka car o nedir szce yarin doktora gidicegm ama bu yinede ogrenmk istiyorum yardimci olun lutfen cok korkuyorum

20 lik diş çekimi sonrası başıma geldi. Çekimden 5. gün tekrar doktora gittim ve durumu anlattım. diş çekilen bölgeyi pansuman etti temizledi. Antibiyotik ve ağrı kesici verdi.

Alveolit belirtilerim ise; yemek yemede zorluk, dilde yara hissi, konuşmada birazcık zorluk, diş çekilen bölgede ağrı, yutkunurken acı...

Geçmiş olsun herkese...

Bence yakın zamanda geçer. Daha önce antibiyotik çok kullandıysanız bazen antibiyotik etki etmiyor. Çok yakınımın başına gelmişti böyle birşey. Belki o yüzden iltihap tam kurumamıştır. Artık diş de çekilmiş yakın zamanda birşey kalmaz bence

X