"Allah elinden alacağı kisiyi biliyor"

İnsanlar kıskanç. Kendilerinde yok diye sizde de olmasın isterler. Herkes kalbinin ekmeğini yer siz içinizi ferah tutun. Çok geçmiş olsun eviniz için de.
tesekkur ederim. Allah kime verecegini de biliyor gercekten oturup da beklersen olmuyor bazi seyler. Calisip caba sarf etmek lazim.

Çok güzel olmuş zihninizden de silin
Sinir hastasi oldum desem. Zaten olan rahatsizliklarim daha kotu seviyeye ulasti. Ben ujutsam bilincaltim unutmuyor surekli onume geliyor. Ben simdi hala oldugum yerde baska evdeyim bazi sartlar gelisene kadar burdayim. Bu durum bile burda kalmam bile onlara sevinecek malzeme.

Cok tesekkur ederim. Kayiplariniz icin cok uzuldum.

Evet mutsuzlugumuzdan mutlu oluyorlar. Aslinda her halimle su an bile bunu soyleyenlerden daha iyi durumdayim. Isteyipte yapamayacaklari herseye sahip olmam onlari rahatsiz ediyor. Halbuki kendilerde olsa onlar adina sevinecek biriyim kiskanclik huyum yoktur. Onlar birsey kaybetmedi bi kac gun sehir disina gittiler sonra gelip evlerine oturdular. Biz gunlerce arabada yattik, bende asiri korku olusunca evim saglam olmasina ragmen 2 ay cadirda kaldim evimin bahcesinde. Cevap vermek istiyorum sartlar gelisince elbette ki hak ettigi cevabi alacaklar ama Allah duysun beni, ben ne yapsam bos cunku anlamayan insanlar.
Rica ederim. Çok haklısınız, sizin sahip olduklarınız onların zoruna gidiyor belli ki. Araba veya çadırda kalmakla iyi yapmışsınız zaten sürekli sallanıyordu oralar ve hasarlı binalarda insanlar yeniden enkazda kalmışlardı haberlerde gördüğümüz kadarıyla. Allah'ın da vardır bir hesabı. Ama eminim ki o insanlar başka başka şeylerden de biseyler çıkarırlar maalesef öyleleri kıskançlıktan kime nasıl saldiracagini düşünüp duruyor. Ben de iletişimi kesin diyenlere katılıyorum. Sizi çok seviyorsalar görmek konusmak istiyorsalar ağızlarına sahip çıksınlar bir zahmet.

Rica ederim. Çok haklısınız, sizin sahip olduklarınız onların zoruna gidiyor belli ki. Araba veya çadırda kalmakla iyi yapmışsınız zaten sürekli sallanıyordu oralar ve hasarlı binalarda insanlar yeniden enkazda kalmışlardı haberlerde gördüğümüz kadarıyla. Allah'ın da vardır bir hesabı. Ama eminim ki o insanlar başka başka şeylerden de biseyler çıkarırlar maalesef öyleleri kıskançlıktan kime nasıl saldiracagini düşünüp duruyor. Ben de iletişimi kesin diyenlere katılıyorum. Sizi çok seviyorsalar görmek konusmak istiyorsalar ağızlarına sahip çıksınlar bir zahmet.
Hala zaman zaman sallaniyoruz hic bitmeyecek gibi geliyor bazen. Burada saglam bina kalmadi hepsini yikiyorlar bi tane bile kalmayacak. Insallah sag salim bi an once evimizi yapariz da gideriz burdan. Bi esi ariyordu ona da soguk davraninca o da kesti aramayi zaten bende hic aramiyordum.

Hala zaman zaman sallaniyoruz hic bitmeyecek gibi geliyor bazen. Burada saglam bina kalmadi hepsini yikiyorlar bi tane bile kalmayacak. Insallah sag salim bi an once evimizi yapariz da gideriz burdan. Bi esi ariyordu ona da soguk davraninca o da kesti aramayi zaten bende hic aramiyordum.
Evet devam ediyormuş maalesef. Allah canımızı yakinlarimizi eş dostumuzu korusun, biz de Bursadayiz bir gün burda da deprem olacak herkes bekliyor ama incecik kolonların üstüne bina koymaya devam ediyorlar 🤷 burada da taş üstünde taş kalmayacak gibime geliyor. Aramayın aman gerek yok böylesine. Zaten hayat yeterince zor

Evet devam ediyormuş maalesef. Allah canımızı yakinlarimizi eş dostumuzu korusun, biz de Bursadayiz bir gün burda da deprem olacak herkes bekliyor ama incecik kolonların üstüne bina koymaya devam ediyorlar 🤷 burada da taş üstünde taş kalmayacak gibime geliyor. Aramayın aman gerek yok böylesine. Zaten hayat yeterince zor
Allah korusun insallah, cok zor gercekten. Ben kucukken bi kac deprem yasadim ama bu cok uzun surdu ve bitmek bilmedi, bitince de biz inanamadik. El insaf diyorum artik yapilan binalara ozenmeyenlere. Burda 20 gunluk sifir apartmanin yikildigini gorduk. Evet bu depremin hissedileni 11 veya 12 ama yikilmayan da yikilmadi hani. Zaten yasadigim yerde apartman kulturu yeni olusuyordu en fazla 20 yildir yeni yeni apartmanlar, binlerce can gitti.

Beni kimse ilgilendirmiyor esim ve cocuklarim disinda. Ama bunlar bulasik gibi yapisiyorlar insana.

Hiç üzülmeyin. Ben ilahi adalete çok inanırım. Böyle büyük konuşmalar insanın kendi başına dert açar. Allaha havale et.

Gün gelir bilemezsin daha beterini de o yaşar. Ne oldum değil, ne olacağım önemlidir.

Bugün birseye ohhh dersin yarın beş misli senden çıkar.

Ben hep buna göre yaşamayı tercih ederim. Büyük konuşmaktan ve kınamaktan korkarım. İnan gün gelir daha beterini yaşarım diye.

Siz iletişimi kesin bu yeterli.

Allah korusun insallah, cok zor gercekten. Ben kucukken bi kac deprem yasadim ama bu cok uzun surdu ve bitmek bilmedi, bitince de biz inanamadik. El insaf diyorum artik yapilan binalara ozenmeyenlere. Burda 20 gunluk sifir apartmanin yikildigini gorduk. Evet bu depremin hissedileni 11 veya 12 ama yikilmayan da yikilmadi hani. Zaten yasadigim yerde apartman kulturu yeni olusuyordu en fazla 20 yildir yeni yeni apartmanlar, binlerce can gitti.

Beni kimse ilgilendirmiyor esim ve cocuklarim disinda. Ama bunlar bulasik gibi yapisiyorlar insana.
Amin Allah korusun 🥺 hiç güvenmiyorum yaşadığım binaya. Yeni ama müteahhit çok dolandırıcı biriymiş. Malzemeler de şimdiden kötü olmaya başladı boyalar çatladı durduk yere. Allah görsün inşallah Allah'tan bulsun. Yıkılmayan yikilmamis gerçekten ve bu çok korkutucu... Yani bizim insanımız gerçekten paranın kölesi olmuş işini hakkıyla yapan yok..

Öyledirler, yapiskandirlar. Hem kötü davranalım hem hayatımızdan gitmesin insanlar diye düşünüyolar. Kendileri kaybeder

Merhaba hanimlar. Konuyu acip acmamakta kararsiz kaldim ama artik bazi seyleri sindiremiyorum. Depremzedeyiz cogu insan gibi, cok sukur ki iyi durumdayiz. Depremin korkusuydu, panigiydi derken kendimize yeni geliyoruz daha dogrusu gelmeye calisiyoruz. Ama artik kaldiramadigim durumlar soz konusu oldu. Depremde evimizi kaybettik bu bizim icin maddi anlamda sorun degil ama manevi olarak cok sarsildik. Evini kaybetmeyenler anlamadi tabi bunu herkes duzeninde devam edince. Baslikta ki sozu en yakin akrabalarimizdan duyunca benim sinir katsayilarim felaket artti. Ne demek yani Allah elinden alacagi adami biliyor. Biz emek emek bin bir turlu sorunlarla buraya geldik. Kimse nasil kazandiniz diye sormadi ama zarar gelince soylenilen cok agirima gitti. Depremi yasayan bilir binadan hep birlikte sagsalim cikinca aldigim o temiz nefesi dunyadaki hic bir seye degismem kesinlikle. Ama artik duyduklarima dayanamiyorum en agiri da buydu. Kendimi teselli edecek soz bulamiyorum. Bana biraz destek olursunuz belki 🤲
Hasetçi akrabalar işte demekki zamanında sizi hiç çekemiyorlardı, Allah bin beterini de onlara versin deyin geçin , çok şükür hayattasınız kimseyi kafaya takmayın..

Depremin tek iyi yanı böyle pislik insanların kalplerini şak diye göstermesi. Geri kalan herşey zaten kötü. İyi ki canlarınızı kurtardınız. Umarım kaybettiğiniz evden daha güzelini nasip eder Allah size.

İğrenç bir şekilde bel altı vurmuş ne kötü insanlar var yahu !
Siz de aynı üslupla cevap verin madem “Allah kime vermeyeceğini de biliyor.”diye

Hiç üzülmeyin. Ben ilahi adalete çok inanırım. Böyle büyük konuşmalar insanın kendi başına dert açar. Allaha havale et.

Gün gelir bilemezsin daha beterini de o yaşar. Ne oldum değil, ne olacağım önemlidir.

Bugün birseye ohhh dersin yarın beş misli senden çıkar.

Ben hep buna göre yaşamayı tercih ederim. Büyük konuşmaktan ve kınamaktan korkarım. İnan gün gelir daha beterini yaşarım diye.

Siz iletişimi kesin bu yeterli.
Cok tesekkur ederim. Kinadigini yasamadan olmeyecek kimse. Bende tertemizim diyemem ama yinede imtina etmeye calisirim. Biz burada evet evimizi kaybettik, kimimiz bir igne dahi alamadi evinden. Yasamadan bilenin anlayacagini hic sanmiyorum cunku ben o zaman maddi hic birseyi dusunemiyordum. Mevlam neylerse guzel eyler eminim bundan 🤲

X