ALLAH rizasi icin avukat arkadaslar akil verin

silagul

yorgun savaşçı
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2007
1.735
32
dilerim akil veren olur,sorunum su,2006 mart ayinda kredi ile ev aldik evi alirken site yonetimi bir kereye mahsus 150 ylt demisbas parasi vereceksiniz dedi verdik,gecen sene temeller su aliyor diye butun binalarin temelleri esilip izolasyon yapilip tekrar dosendi bunun icinde 300 ytl aldilar,ama bu binalar 2005 yapimi bu mutahitin sorunu degilmi,neysebu sene toplantiya gidemedik yine karar alinmis gecen sene bu temellerin esilmesinden 100 milyar borcluymusuz onun icin daire basi 600 ytl istiyorlar 330 daire var bizim sitede bunlar teklif almadimi sirketten nasil borclu oluyoruz ,imza vermedik kabul etmedik mecbursunuz haciz gelir diyorlar ,yillik butce listesi dagitilmis gelirle gider milyonu milyonuna esit para yendigi acik ben kocamin emegini cocugumun rizgini goturup ben yemedim sen ye diye vermek istemiyorum artik zaten kredimizi zor oduyoruz,bana bu konuda akil verecek avukat arkadaslara sesleniyorum ,yasal olarak ne yapabiliriz 3 yillik binanin temelinin onarimini yaptirdik bide borclu ciktik,nasil itiraz edebiliriz yasal hakkimiz neler lutfen yardim edin ,hatta gecen sene bir bayan itiraz etmis mahkeme hakli bulmus 300 ytl yi bile vermemis lutfen yol gosterinsenağlamasenağlama

nerde sitemizin avukat bayanlari yokmu akil verecek birilerisenağlamasenağlama

Öncelikle söylemek gerekirse avukat yardımı almanız şart. Ama izleyeceğiniz yol şu, site yönetimi yaptığı her inşaat ya da buna benzer apartmanla ilgili konularda bir karar alır. Apartmanın temelinin de onarılabilmesi için apartmanda toplantı yapılıp bir karar alınması ve kat maliklerinin çoğunluğunun bu kararı kabul ettiğine dair apartman karar defterine imza atması lazım. Eğer böyle bir karar yoksa ve kararı maliklerin çoğunluğu kabul etmemişse parayı ödemek zorunda değilsiniz. Yapacağınız şey sulh hukuk mahkemesinde dava açıp bu kararın ve yapılan inşaatın yasal olmadığını ileri sürerek iptalini sağlamak, ama 6 aylık zamanaşımı süreniz var. Dediğim gibi avukat yardımı şart.

sagol arkadasim biz temelden 300 ytl den vazgectik simdi 85 ytl aidata ve istedikleri 600 ytl ye itirazimiz var,gecen seneden nasil 100 milyar borc devreder,guvenlik var guya elini kolunu sallaya sallaya gir soran yok,servis var oglen 12 de sabah ekmegi geliyor herkes cildirmis vaziyette ne yapabiliriz bilmiyoruz yonetim dallasa donmus yonetimin eli cebimizde

Yönetime dava açıp tüm bu şikayetlerinizi mahkemede dile getirin, başka yapacak bişey yok malesef.

X