ALLAH rızası için tecrübeliler yorum yapsın..

kymtli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2011
53
34
arkadaşlar..ben 29 yasında 5 yıllık evliyim..pkoluyum ve bıraz kılom,insulın direncim vs var..ilk yıllar cocuk istemedik..2.yıldan sonra,istedik ama doktorlar biraz kilo ver kendiliğinden olur dediler..biraz verdim..gelgitler oldu vs..baktık olmuyor..bir kere klomen kullandım..olmadı..sonra esim yumurta takibiyle cok umit bağlıyosun yorulmayalım direkt tup bebek yapalım dedi..tabı biz bu arada 4 yıllık evliyiz artık..gecen seneydi..denedik olmadı..aradan 3 ay gecti..bu sefer iğneyle yumurta takibi yaptık..ve 2 olgun yumurtam vardı..denedik..ve üçüz hamile kalmışım..tabı ilk önce bilmiyoduk..6,5 haftalıkken öğrendik..bir tek yumurta ikizi..ayrıca bir bebek daha..doktorda sok oldu..neyse cok sevindik filan..üçüz olduğunu gördüğümüzde doktorlar ilk günlerden itibaren çok olumlu seyler söylemediler..özellikle tek yumurta ikizleri hakkında..aslında bana sorarsanız problmsiz bi gebelikti..üçüz olmasına rağmen aşırı bulantı vs yoktu..ama olağanüstü halsizlik ve iştahsızlık vardı..özellikle 10.hafta itibariyle..1 saat ayakta hafif bi dolansam aşırı yoruluyodum..işimi bıraktım..o hafta minik bi kanama oldu..doktor bir puruleton iğne yaptı.. kadadr..neyse bizim doktor sizi artık perinatolog takip etmeli dedi..bizi rıza madazlının nişantasındaki muayenehanesine gönderdi..sözde artık o takip yapacaktı..adam aşırı rahat biri..ilk gittiğimde sordum..duşuk riskim var mı progestan kullanmalımıyım?dusecek olan bebek simdiye kadar duserdi dedi..progestanın düşüğü engellemediğini söyledi..ister kullan ister kullanma dedi..neyse 10.hafta görüştüğümüzde herşey harikaydı..12. hafta gelin ense kalınlığını ölçelim dediler..12.hafta gittiğimizde rıza beyın yuzu duştu..ultrasonda tek yumurta ikizlerinin enselerinin kalın olduğunu gördü..biri 5.6 diğeri 4.9 du..ama tek olan bebeğinki iyiydi..1.2..neyse rıza bey bize hiç bir test vs teklif etmeden salı gunu cerrahpaşaya gelin alalım tek yumurta ikizlerini dediler..bunlar başınıza bela olur vs dedi..biz dusunucez deyip oradan ayrıldık..annemler kurtkoy civarında oturuyor neyse karsıya gittik..bende o sıra grip oldum..neyse hep evdeyim dinleniyrum vs..tabiki kıyamadık bebeklere ve başka bi perinatolog arastıralım ona gidelim dedik..bu arada rıza madazlı perinatolojide ilk 5 te..muayenesi 500 tl idi..ve cerrahpasanın kadın doğumunun başında..neyse biz bu sefer aradan 2-3 gun gectikten sonra bağdat caddesinde muayenesi olan doç.zeki şahinoğluna gittik..zeki beye gittiğimizde artık 13.haftaya girmiştik..ultrasonda uzun uzun baktı..ve eğer istersek koryon villus yaparız dedi..yani tek yumurta ikizlerinin plesantasından örnek alıcaktı..biz bu çocukları aldırmayı düşünmüyoruz ama riski yoksa hasta olup olmadıklarını öğrenelim..ve hamilelik zehir olmasın dedik..eğer hastalarsada buna göre arastıralım hayatımızı düzenleyelim dedik..tabi üzerimizde değişik bi baskı var..doktorlar asık suratlı..iyi düşünün yok şöyle olur yok böyle olur..bir suru senaryo kurdular..neyse hiç bisekilde sunu söylemedi ama iki cok unlu doktorumuz..eğer bu çocuklar hasta değilse ense kalınlığının sebebi enfeksiyon olabilir..demediler..ya da siz üçüz hamilesiniz bi rahim ağzını olçelim..bu haftada serklaj yapılmalı filan demediler..ve tabiki bizde bilmiyoduk..neyse ertesi gun ornek alındı ve bir hafta içinde sonucun cıkacagını söyledi..işlemi yapmadan evvel bunun kağıt uzerinde yuzde bir gibi bir riski var..ama bu guna kadar hiç düşüge sebep olmadı dedi..bizde gönul rahatlığıyla yaptırdık..ilk gun dinlen sonra bi sure dikkat et dedi..ve işlemden bir gun sonra banyo yapabilirsin dedi..ben tabi dinlendim..ama hiç bi ağrı sızı kanama yoktu..aradan uç gun gecti..korka korka dusa girdim soğuga yakın duyla 10 dk da dus aldım ve cıktım..saçlarımı kurularken 13+3 te birden suyum geldi..ve o anki korku ve acımı anlatamam..hemen annemle evin yakınındaki donanımlı bi hastaneye gittik..neyse mudehale vs..tek bebegin kesesi aşağı inmişti..ve o düşüyodu..doktorla diğerleride peşinden gelir dediler..acımı üzüntümü tarif edemem..yatışımız yapıldı..annem yanımda ve esimde işi dolayısıyla ankaradaydı..ve öenmli bir işti..aksam bitecekti..ona haber vermedim o yuzden..hastanede bebeğin duşmesini bekliyoruz..neyse o gece tek bebek agrısız sızısız düştü..ve bebek düştükten sonra yatağa yattım..progestan,antibiyotik serum vs veriyolardı..bir saat içinde doktor geldi baktı rahim ağzı kapanmış..ve ikizlerde sorun gözukmuyo dediler..tabi sevindim..bir allahın kulu bu düşüğün sebebini açıklamadı..açıklayamadı..ben söyledim doktora benim enfeksiyonum olabilir mi diye..bunun üzerine kanda baktılar..sedimantasyon 70 cıktı..ama asıl enfeksiyon crp yok cıktı..çoook düşüktü..neyse 2 gun sonra taburcu ettiler.antibiyotık,progestan verdiler..annemlerde bir hafta kaldım..sonra karsıya kendi evimize geldik..evden bir hafta daha cıkmadım..neyse pazar gunu artık iki haftadır evdeydim..cok sıklımıstım..eşimin ıkı arkadası hanımlarıyla geldiler..onlarla evde cay içtik vs..o gunun aksamında biraz minik bi sancı hissettim..neyse o gun yattım..pazartesi yani diğier bebeği kaybetmemin üzerinden tam iki hafta geçmişken tam 15+3 te..10 gundur banyo yapmıyodum..pislik içinde hissediyodum..o gun evimizin altındaki kuaföre gidip ağda vs yaptırdım..eve geldim dinlendim..yemek yedim..evin yakınındaki hastaneyi aradım..bikaç kere gittiğimiz anlayışlı bi doktor vardı..o o gece nöbetciymiş..saat 5 gibiydi..dedimki bı duş alayım hemen bi gideyim..içimde bi huzursuzluk vardı çunku..neyse dusumu aldım..korka korka..sonra göğüslerim çok buyumustu..yeni aldığımız emzirme sutyenimi taktım..bi yandan mutluydum..kuaförde temizliğim yapılmıs..dusumu almısım..gusul abdestimi almışım..o gun yeni kararlar almışım..saat 6 sularında saçlarımı kuruttum..hastaneye gitmeden evvel biraz uzanayım dedim..uzandım..bir saat kalkamadım..saat 7 de kalktım..ustumu giyindim..tam esarbımı takıcakken aynanın karsısında suyum geldi..ama ne acı..ne feryat..bağıra bağıra ağlıyorum..böyle bir çaresizlik yok..eşim evde değil..ve esarbı takıp doktora gittim..yuruyrek 3.4 dk filandı..ağlıyorum yolda..hastanenin girişinde hemen bi tekerlekli sandalyeye oturuyorum..ağlıyorum..ağlıyorum..herkes bana uzuntulu gözlerle bakıyo..sonra doktorun odasına cıkardılar..ve evet kese aşşağı sallanıyo..bebekler hala yaşıyo..doktora yalvarıyorum..ama yapacak bişey yok diyo..yatılım yapılıyo..eşimi arıyorum..direksiyonları yumruklayarak yanıma geliyo..annem dahil hiç kimseyi istemiyrum..tukenmişim..

evet arkadaşlar..tabiki daha cok ayrıntı var..ama bu kadarını yazdım artık..kadere bakın ki;
ben daha öneceden rahim filmi çektirmiştim..rahimim kalp seklindeymiş..arkuat uterus..
duşukten sonra raporlara vs bakarken farkediyorum..doktorlar bundan bahsetmemiş bile bana netten arastırıyorum..

simdi doktorumla görüştüğümde tabiki çok kaygılıyım..2 ay oldu..yeni atlattım sayılır..
onumuzdeki ay yumurta takibi yatırıcaz..p.tesi kromozom analizimiz ve trombofili analizim yapılacak..kan vericez..önceden varsa böyle bi problem önlem alalım dedik..
doktorumuz rahimdeki basıklıgın az oldugunu ve daha gec dusuge sebep olabilirdi ama bu haftlarda sebep bu değildir diyo..% 90 enfeksiyondur diyo..ama içim rahat değil..doktora hamile kalırsam serklaj yapalım dedim..temkinli davranıyo..onunda enfeksiyon riski var diyo..pek istemiyo..demirim cok düşüktü..takviye serum aldım..sımdı onumuzdeki bır ay kendimi hazırlamaya calışıcam..beslenmeme dikkat edicem..folik asit vs kullanıcam..doktor aynı zamanda inofolic verdi onu içicem..

siz bu olayı okuduğunuzda ne düşündünüz kızlar..sizce bende rahim ağzı yetmezliğimi var..sebep gerçekten enfeksiyon mu..neler tavsiye edersiniz..ne olur yazın..

birde kızlar..son dsugu yapmadan iki gun önce ikizlerim sapasağlam olduğunu öğrenmiştik..ayrıntıl kromozom analizleri yapılmıştı ve sapasağlam çıktılar..

annelik içgüdüsü diye bir sey var gerçekten ya..13.haftada prinatolog bize % 90 hepsi kız demişti..ve düşük yapınca anlaşıldıki..hepsi erkek..basit bir cinsiyeti bilme de bile bu kadar yanıltıcı olabilen bu kasaplara pek guvenim kalmadı benim..
bi dahaki hamileliğimde inşallah daha tevekkullu olup,asla içimi karatmıycam..su alanında birinciymiş vs deyip..bir suru paraları dokmuycem..evimin yakınındaki doktora gidip onuda surekli sorgulayıp yönlendiricem..zira sayelerinde uzman oldum

Yazinizim.hepsini okudum.tecrubem yok a yazmadan edemedim.
Allahim size en.kisa zamanda hayirli bir.evlat nasip etsin ins.okurken cok cok cok uzuldum.Allah gonlunuzu genisletsin....

birde kızlar..son dsugu yapmadan iki gun önce ikizlerim sapasağlam olduğunu öğrenmiştik..ayrıntıl kromozom analizleri yapılmıştı ve sapasağlam çıktılar..

annelik içgüdüsü diye bir sey var gerçekten ya..13.haftada prinatolog bize % 90 hepsi kız demişti..ve düşük yapınca anlaşıldıki..hepsi erkek..basit bir cinsiyeti bilme de bile bu kadar yanıltıcı olabilen bu kasaplara pek guvenim kalmadı benim..
bi dahaki hamileliğimde inşallah daha tevekkullu olup,asla içimi karatmıycam..su alanında birinciymiş vs deyip..bir suru paraları dokmuycem..evimin yakınındaki doktora gidip onuda surekli sorgulayıp yönlendiricem..zira sayelerinde uzman oldum
Ben de uc bebek kaybettim ve umudumu tamamen kaybettigim anda yeniden hamile.kalmistim ve hayal bile kurmaya korkktugum her gununun asirlara donustugu surekli sirt ustu uzandigim bir hamilelikten sonra bir bebegim dogdu. Neden kaybettim diye kendini yiyip bitirme. Ben de cok sordum bu soruyu ama.inan bu sorunun cevabi yok. Cogul gebelikler her zaman riskli ve dusuk tehlikesi daha cok olan hamileliklerdir. Ucuncu dusugum 20. Haftada oldu. Rahim boğazı uzunlugu o zamana kadar normal olcusundeydi ama aniden kucuk bir kanama oldu ve sonrasinda suyum patladi. Doktorlar aniden gelisen bu duruma ve oncesinde de dusuklerimin olduguna bakarak bir dahaki hamileligimde cerclage yapmanin daha dogru olacagini soyleyip 14. Haftada cerclage yaptilar. Ve hamileligim 35. Haftaya kadar geldi. 35. Haftada 38.5 lik atesle -ki bu ates.sayilmiyor- hastaneye kostum. Bebetin kalp atislarinin yuksek olmasi nedeniyle yatirdilar ve kanima baktilar. Sebebi belli olmayan iltihap dediler ve cerclage bu durumda riskli olur diye actilar ve kontrol altinda tuttular. Bu arada ben almanyada yasiyorum. Kanimdaki iltihabi cerclage uretmemisti ve ilaclara ragmen dusmedigi icin bebegimi sezeryanla erken aldilar. Her sey gibi cerclagenin de riskleri var ve o da.% 100 bir garanti olusturmuyor ama istersen yapabilirsin.

Ben de uc bebek kaybettim ve umudumu tamamen kaybettigim anda yeniden hamile.kalmistim ve hayal bile kurmaya korkktugum her gununun asirlara donustugu surekli sirt ustu uzandigim bir hamilelikten sonra bir bebegim dogdu. Neden kaybettim diye kendini yiyip bitirme. Ben de cok sordum bu soruyu ama.inan bu sorunun cevabi yok. Cogul gebelikler her zaman riskli ve dusuk tehlikesi daha cok olan hamileliklerdir. Ucuncu dusugum 20. Haftada oldu. Rahim boğazı uzunlugu o zamana kadar normal olcusundeydi ama aniden kucuk bir kanama oldu ve sonrasinda suyum patladi. Doktorlar aniden gelisen bu duruma ve oncesinde de dusuklerimin olduguna bakarak bir dahaki hamileligimde cerclage yapmanin daha dogru olacagini soyleyip 14. Haftada cerclage yaptilar. Ve hamileligim 35. Haftaya kadar geldi. 35. Haftada 38.5 lik atesle -ki bu ates.sayilmiyor- hastaneye kostum. Bebetin kalp atislarinin yuksek olmasi nedeniyle yatirdilar ve kanima baktilar. Sebebi belli olmayan iltihap dediler ve cerclage bu durumda riskli olur diye actilar ve kontrol altinda tuttular. Bu arada ben almanyada yasiyorum. Kanimdaki iltihabi cerclage uretmemisti ve ilaclara ragmen dusmedigi icin bebegimi sezeryanla erken aldilar. Her sey gibi cerclagenin de riskleri var ve o da.% 100 bir garanti olusturmuyor ama istersen yapabilirsin.

sarakızım,çok sevindim senin adına..ve bana da ümit oldun..bebeğin yaşıyor bi sıkıntı yok dimi?birde bu bebeklere kendin mi hamile kaldın..yoksa tedaviyle mi oldu??sen üç bebeği ayrı ayrı mı kaybettin?sebep neydi?
son hamileliğinde neler yaptın biraz anlatırmısın ne olur..serklaj yaptırdıgın içinmi surekli yattın?
hiç hayal ettiğim gibi değil..hamilelikler alıcaktım kendime çeşit çeşit..sonra yuruyusler yapacaktık..belki yuzmeye gidecektim..şımarıcaktım..şimdi korkuyla hatırlıyorum..ve yeniden hamile kalınca sürekli yatabilir miyim bilmiyorum..

sarakızım,çok sevindim senin adına..ve bana da ümit oldun..bebeğin yaşıyor bi sıkıntı yok dimi?birde bu bebeklere kendin mi hamile kaldın..yoksa tedaviyle mi oldu??sen üç bebeği ayrı ayrı mı kaybettin?sebep neydi?
son hamileliğinde neler yaptın biraz anlatırmısın ne olur..serklaj yaptırdıgın içinmi surekli yattın?
hiç hayal ettiğim gibi değil..hamilelikler alıcaktım kendime çeşit çeşit..sonra yuruyusler yapacaktık..belki yuzmeye gidecektim..şımarıcaktım..şimdi korkuyla hatırlıyorum..ve yeniden hamile kalınca sürekli yatabilir miyim bilmiyorum..
Selam kiymetli, belki disarda beni gorenler birbirlerine soyle diyordur; "bu kadin da uc bebegini kaybetti. Simdi bir bebegi var." Ömrümden ömür alan, her defasinda hayallerimin tuzla buz oldugu, her defasinda nefessiz kaldigim ve her defasinda bir parca daha hayattan uzaklastigim her defasinda korkularimi katbekat buyuten hameliliklerimin ve bunlarin benim hayatimda yarattigi depremler icimde actigi acinin fay hatlarindan ziyade bir cumleyle ifade ediyorlardı beni. Herkes kader deyip yas tutmanin anlamsiz oldugunu bunun dunyanin sonu olmadigini soyluyorlardi. Ama benim icin dunyanin sonuydu ve onlar bunu anlamiyordu. Ben zaten psikologa gittim onca kayiptan sonra. Doktorum bana bebeginin yasini istedigin kadar tut bu senin en dogal hakkin dedi. Her gittgimde sadece agliyordum o bir sey soylemeden bekledi. Ve biliyor musun kiymetlim simdi alti aylik bir oglum var tum zamanim hayatim onunla dopdolu olmasina ragmen kaybettigim bebeklerimin ozellikle de 20 haftalik kaybettigim kizim sara'nin acisi bir nebze olsun azalmadi icimde. Ve insan yeniden anne olmadan hamile kalmadan hayata dort elle sarilamiyor. Her kaybettigim bebekten sonra yilmadan elbet bir tane tutar umuduyla yeniden hamile kalmak icin ugrastim. Birince bebegime hemen hamile kalmistim ve bunun hep boyle olacagini saniyordum yanilmisim. Kafaya cok takinca olmuyormus bunu da anladim. Oylesine cok istiyordum ki kafayi oyle bkzmustum ki hamilelikle iki defa testlerim pozitif cikmasina ragmen hamile kalamadim bir yil boyunca. Rahim şeklinin kalp gibi olmasindan dolayi hamile kalmamin zor oldugu ve ameliyat olmam gerektigi soylendi. Zaman kaybetmeden ameliyat oldum. Ameliyat sonrasi doktorlar rahmimi ameliyat edemediklerini cunku rahim anatomimin kalp gibi oldugunu ve boyle durumlarda.maalesef mudahale edemediklerini hamile kalmamin mumkun oldugunu, belki 40 hafta degil 30 haftada bebegin dogabilecegi soylendi. Ameliyat esnasinda yumurtaliklar rahat dussun diye bir ilac sikmislar yumurtaliklara ve alti.aylik bir etkisi vardi. Ameliyattan sonra hemen hamile kaldim. Tam bir.yil sonra hamileydim. Doktorlar rahim seklimden dolayi hame kalmamin zor oldugunu soyluyordu ama kalmistim iste. Ve onu da birincisinde oldugu gibi 12. Haftada kaybettim. Ikincisinden sonra anlasildi ki kan pihtasmasi oluyor bende. Ve bir daha hamile kalmam durumunda 100 mg lik kan sandirici aspirin icmem gerektigi soylendi. Yine hayallerim yikilmis karnim bos hastaneden eve geldim. Kisa sürede kendimi toparlayip spor yapmaya basladim. 2013 martinda kaybettim 2. Bebegimi. Kurtajdan 2 ay sonra yani mayis ayinda kizim saraya hamile idim. Hameligimde hem aspirin ictim hem de clexane kan sulandirici igne yaptim her gun. 19. Haftaya kadar her sey gayet normal ilerledi. Icimde bir hayat buyuyordu ve onun varlığı beni dort elle hayata sardiriyordu. Her gun karnimin cikip.cikmadigi kontrol ediyordum. Ve 19. Haftada once kucuk bir kan lekesi geldi. Doktora kostum. Her seyin normal oldugunu korkmamam gerektigi soyleyip tedbir icin hastaneye gonderdi. Hastaneye gittigimin ikinci gunu suyum geldi biraz ve rahim agzim tamamen kapaliydi. Sonraki gun butun suyum geldi. 15 gun ssirt ustu uzandim hastanede. Korkunc kanamalar geciriyordum ve suyum surekli akiyordu. Benim hayatim tehlikeye girmisti. Ölümü goze alip kagit imzalamadim. Doktorlar ancak bir.mucize olur ve bebegin kurtulur diyordu. Ben o mucizeyi bekledim 15 gun boyunca. Saram 23 eylul sabah saat 5 te dogdu. Sonra.yine kurtaj ve yine hayalsiz nefessiz kaldigim bir doneme girdim. Doktorlar en az uc ay bekle dediler. En dip noktadaydim. 20 haftalik kaybettigim saramdan sonra yeni bir.hamilelik cok uzak gorunuyordu. Kizimi kaybettikten bir ay sonra yine hamile kaldim. Umudumun olmadigi bayal etmedigim bir andi. Ama hamileydim. Ben ki oyle kolay hamile olanlardan degildim. Doktorum cok erken oldu. Bunu kaybetme ihtimalimiz cok.yuksek dedi. Hicbir.sey aci.duymadim. 20 haftalik.bebekten sonra birkac haftalik bebegin acisi nasil olabilirdi ki. Ama gitmedi ve su anda 34. Haftada dogan 6 aylik.oglum var. Bu bebegi de kaybedersem bir daha kendimi toparlayamayacagimi bildiklerinden

yazdıklarını içim yanarak okudum..ama sonu cok güzel..sen kızının acısına sabrettin belkide..rabbim hiç bekletmemiş..ve doktorun düşer dediği bebek inatla yaşamış..gerçekten ALLAH istemeden hiç bişey olmaz..cok şükür ya..nasıl bir şey annelik..oğluna baktığında ne hissediyorsun..bugun bende kuzularımın mezarını ziyarete gittim..dua ettim Allaha cennette bulusalım diye..içim yandı..ama ümitliyim..demek seninde rahmin kalp seklinde..peki oğlunun dogumu nasıl oldu..34.haftaya nasıl geldi..neler yaptın..ya hakkını helal et..insanlar o kadar duyarsız ki..aynen anlattığın seyleri yaşadım..ama hiç kasmadım kendimi..dedim ki..bu cok acı bişey ve sen bunu sonuna kadar yaşa..yoksa seni hiç terketmeyecek..kendimi baskılamadım..milletin gönlü olsun diye kendimi hırpalamadım..eşimde saolsun bebek gibi ilgilendi benimle..ve ortak acımız bizi bir başka yakınlaştır dı birbirimize..bazen hayal ediyorum cennete üç oğlum olacak..dünyada anne olup olamayacagımı bilmiyorum..ama öbür tarafta ebedileşmiş üç miniğim var..orada anne olmak herkese nasip olmaz..cok acı ama cok sey öğretiyo bu tecrübeler..ben mesela psikolojiden yuksek lisans yapıyorum..ve diyorum ki kendi kendime yarın öbür gün karsına evladını kaybetmiş biri geldiğinde onun acısını yureğinde duyacaksın..belkide bu yaşadıkları sadece bunun için yaşıyorsun..sara ya dua edicem..oğlunu cook op kardeşim..haberlerini bekliyorum

Selam kiymetli, belki disarda beni gorenler birbirlerine soyle diyordur; "bu kadin da uc bebegini kaybetti. Simdi bir bebegi var." Ömrümden ömür alan, her defasinda hayallerimin tuzla buz oldugu, her defasinda nefessiz kaldigim ve her defasinda bir parca daha hayattan uzaklastigim her defasinda korkularimi katbekat buyuten hameliliklerimin ve bunlarin benim hayatimda yarattigi depremler icimde actigi acinin fay hatlarindan ziyade bir cumleyle ifade ediyorlardı beni. Herkes kader deyip yas tutmanin anlamsiz oldugunu bunun dunyanin sonu olmadigini soyluyorlardi. Ama benim icin dunyanin sonuydu ve onlar bunu anlamiyordu. Ben zaten psikologa gittim onca kayiptan sonra. Doktorum bana bebeginin yasini istedigin kadar tut bu senin en dogal hakkin dedi. Her gittgimde sadece agliyordum o bir sey soylemeden bekledi. Ve biliyor musun kiymetlim simdi alti aylik bir oglum var tum zamanim hayatim onunla dopdolu olmasina ragmen kaybettigim bebeklerimin ozellikle de 20 haftalik kaybettigim kizim sara'nin acisi bir nebze olsun azalmadi icimde. Ve insan yeniden anne olmadan hamile kalmadan hayata dort elle sarilamiyor. Her kaybettigim bebekten sonra yilmadan elbet bir tane tutar umuduyla yeniden hamile kalmak icin ugrastim. Birince bebegime hemen hamile kalmistim ve bunun hep boyle olacagini saniyordum yanilmisim. Kafaya cok takinca olmuyormus bunu da anladim. Oylesine cok istiyordum ki kafayi oyle bkzmustum ki hamilelikle iki defa testlerim pozitif cikmasina ragmen hamile kalamadim bir yil boyunca. Rahim şeklinin kalp gibi olmasindan dolayi hamile kalmamin zor oldugu ve ameliyat olmam gerektigi soylendi. Zaman kaybetmeden ameliyat oldum. Ameliyat sonrasi doktorlar rahmimi ameliyat edemediklerini cunku rahim anatomimin kalp gibi oldugunu ve boyle durumlarda.maalesef mudahale edemediklerini hamile kalmamin mumkun oldugunu, belki 40 hafta degil 30 haftada bebegin dogabilecegi soylendi. Ameliyat esnasinda yumurtaliklar rahat dussun diye bir ilac sikmislar yumurtaliklara ve alti.aylik bir etkisi vardi. Ameliyattan sonra hemen hamile kaldim. Tam bir.yil sonra hamileydim. Doktorlar rahim seklimden dolayi hame kalmamin zor oldugunu soyluyordu ama kalmistim iste. Ve onu da birincisinde oldugu gibi 12. Haftada kaybettim. Ikincisinden sonra anlasildi ki kan pihtasmasi oluyor bende. Ve bir daha hamile kalmam durumunda 100 mg lik kan sandirici aspirin icmem gerektigi soylendi. Yine hayallerim yikilmis karnim bos hastaneden eve geldim. Kisa sürede kendimi toparlayip spor yapmaya basladim. 2013 martinda kaybettim 2. Bebegimi. Kurtajdan 2 ay sonra yani mayis ayinda kizim saraya hamile idim. Hameligimde hem aspirin ictim hem de clexane kan sulandirici igne yaptim her gun. 19. Haftaya kadar her sey gayet normal ilerledi. Icimde bir hayat buyuyordu ve onun varlığı beni dort elle hayata sardiriyordu. Her gun karnimin cikip.cikmadigi kontrol ediyordum. Ve 19. Haftada once kucuk bir kan lekesi geldi. Doktora kostum. Her seyin normal oldugunu korkmamam gerektigi soyleyip tedbir icin hastaneye gonderdi. Hastaneye gittigimin ikinci gunu suyum geldi biraz ve rahim agzim tamamen kapaliydi. Sonraki gun butun suyum geldi. 15 gun ssirt ustu uzandim hastanede. Korkunc kanamalar geciriyordum ve suyum surekli akiyordu. Benim hayatim tehlikeye girmisti. Ölümü goze alip kagit imzalamadim. Doktorlar ancak bir.mucize olur ve bebegin kurtulur diyordu. Ben o mucizeyi bekledim 15 gun boyunca. Saram 23 eylul sabah saat 5 te dogdu. Sonra.yine kurtaj ve yine hayalsiz nefessiz kaldigim bir doneme girdim. Doktorlar en az uc ay bekle dediler. En dip noktadaydim. 20 haftalik kaybettigim saramdan sonra yeni bir.hamilelik cok uzak gorunuyordu. Kizimi kaybettikten bir ay sonra yine hamile kaldim. Umudumun olmadigi bayal etmedigim bir andi. Ama hamileydim. Ben ki oyle kolay hamile olanlardan degildim. Doktorum cok erken oldu. Bunu kaybetme ihtimalimiz cok.yuksek dedi. Hicbir.sey aci.duymadim. 20 haftalik.bebekten sonra birkac haftalik bebegin acisi nasil olabilirdi ki. Ama gitmedi ve su anda 34. Haftada dogan 6 aylik.oglum var. Bu bebegi de kaybedersem bir daha kendimi toparlayamayacagimi bildiklerinden cok fazla ilgilendiler. Serklaj kesin bir cozum degildi ama tedbir amaciyla yaptilar. Hamileligimin 3 aydan fazlasini hastanede gerisini evde saadece wc icin ayaga kalkarak gerisini.hep uzanarak gecirdim..serklajdan sonra normalde uzanmak gerekmiyor. Doktorlar soylemedigi surece. Ben korkudan uzandim. :KK43: bazi diktorlar da bunu destekleyince deyim yerindeyse hic oturmadim hep uzandim. Insan bebegi icin.her seye.katlaniyor. sen de pes etme umudunu kaybetme ve hemen hamile kalmaya bak. Acin baska turlu hafiflemez. Hep pozitif dusun. Sen bebegine korkmadan simsiki saril bebegin de sana sarilacak. Umarim en kisa zamanda sevincini paylasirsin bizlerle. Ve sen de 2015 annesi olursun. Ne zaman ihtiyac duyarsan ben burdayim. Sevgiyle kal.

yazdıklarını içim yanarak okudum..ama sonu cok güzel..sen kızının acısına sabrettin belkide..rabbim hiç bekletmemiş..ve doktorun düşer dediği bebek inatla yaşamış..gerçekten ALLAH istemeden hiç bişey olmaz..cok şükür ya..nasıl bir şey annelik..oğluna baktığında ne hissediyorsun..bugun bende kuzularımın mezarını ziyarete gittim..dua ettim Allaha cennette bulusalım diye..içim yandı..ama ümitliyim..demek seninde rahmin kalp seklinde..peki oğlunun dogumu nasıl oldu..34.haftaya nasıl geldi..neler yaptın..ya hakkını helal et..insanlar o kadar duyarsız ki..aynen anlattığın seyleri yaşadım..ama hiç kasmadım kendimi..dedim ki..bu cok acı bişey ve sen bunu sonuna kadar yaşa..yoksa seni hiç terketmeyecek..kendimi baskılamadım..milletin gönlü olsun diye kendimi hırpalamadım..eşimde saolsun bebek gibi ilgilendi benimle..ve ortak acımız bizi bir başka yakınlaştır dı birbirimize..bazen hayal ediyorum cennete üç oğlum olacak..dünyada anne olup olamayacagımı bilmiyorum..ama öbür tarafta ebedileşmiş üç miniğim var..orada anne olmak herkese nasip olmaz..cok acı ama cok sey öğretiyo bu tecrübeler..ben mesela psikolojiden yuksek lisans yapıyorum..ve diyorum ki kendi kendime yarın öbür gün karsına evladını kaybetmiş biri geldiğinde onun acısını yureğinde duyacaksın..belkide bu yaşadıkları sadece bunun için yaşıyorsun..sara ya dua edicem..oğlunu cook op kardeşim..haberlerini bekliyorum
Selam senin miniklerin birer.mezari var. Benim o da yok. Avrupada bebekler belli bir kilonun altindaysa gommuyorlar. Bugunlerin de gececegini bil canim. Biliyor musun rahim sejlimden dolayi bebegim hep karnimin sagindaydi. Sol tar bombostu. Onun icin.herkes.gibi oyle yuvarlak bir göbeğim yoktu. Belki yeri biraz.dardi bebegimin ama bana tutundu. Ben de.onunla hayata tutundum. 34. Haftada kanimd iltihap yukselince suni.sanci verdiler bebek dogsun diye. Cigerlerinin gelişmesi icin normal dogumun daha iyi olacagini soylediler. Ben bir.gun anne olabilecegime.inanmiyorken dogumhanedeydim ve belki de birkac saat sonra nasil bir.bebegimin oldugunu.gorecek onu kucagima alacaktim. 9 saat sanci cektim ama dogum gerceklesmedi. Cunku bebegin kafasi.tersti.ve hemen apar topar sezeryan yaptilar. Bebegimi ancak ertesi gun cok kisa gordum. Cunku o cocuk kliniginde kuvezdeydi. Her seyi normaldi sadece vucut.isisini tutamiyordu. 15 gun hastanede kaldi sonra eve geldi. Inaniyorum sen de bir gun burada bana bebegini anlatacaksin. Hatta burda.bir.arkadasim var. O da ikizlere hamileydi. 12. Haftada kalpleri durmustu. O da kaybetti. Ve iki.ay sonra.tekrar hamile kaldi. Simdi bir yasinda kizi var.

X