ALLAHIM ACI CEKIYORUM... BANA YARDIM ET....

Geçmiş olsun. Yıpratmayın lütfen kendinizi bu kadar. Bu size teselli olur mu bilemem ama bebeğini doğurup emzirip emek verip sonra kaybeden anneler de var. Böylesi daha ağır. Demek ki kısmet değilmiş. Allahım tekrar anneliği tattırsın size, sağlıklı yavrularınız olsun.
Bu bana teselli olmaz. Baskasininnacisi asla teselli olmaz. Herkesin yangini kendine.. Allah kmseyi bu durumlara getirmesn.

canım çok çok üzülerek okudum, aynı acıları yaşamış biri olarak Rabbimden sabır diliyorum, birde bu acı unutulmaz ama acını hafifletecek, o yaralarını saracak bir evlat nasip etsin sana, başka türlü o acıyla yaşanmıyor.... bende 5 aylık oğlumu kaybettim 12 ağustosta 3 yıl olacak...

Allah sabır versin..seni cennette bekleyen bir meleğin var.ağla sızla içine atma sakın çok zor ama kendini de kaybetme.Rabbim sevdiği kulunu sınarmış.Burda ki gebelere de tavsiyem dir 4 sene yenidoğan yoğun bakım hemşireliği yaptım 350_400 gram bebeklere çok baktım.enfeksiyon çok ciddi bir sorun bebek kaybında enfeksiyon nedeniyle 3 kilo bebeğin annesinden doğduktan 1 gün sonra tüm müdahalelere rağmen kurtaramadığımızı biliyorum.eğer doktordan şüphe ediyorsanız enfeksiyon gibi bir sıkıntınız varsa başka başka doktorlarada gidin malesef özellikle devlet hastanelerinde doktorlar çok önemsemiyor onu bi canlı gibi kabul etmeyebiliyor.özelde de hepsi iyi değil tabi ama iyi doktorlar her türlü sorunu dideliyor birazda prestij meselesi yaparak.eğer doktorunuzdan bi sebepten memnun değilseniz değiştirin ve ufak sorunları göz ardı etmeyin eğitim araştırma hastanesine gitmek en iyisi 7_24 doğumhaneleri ve kadın doğumcuları olur..tüm gebelere nacizane tavsiyemdir.ve doğum yaptığınız hastanede yenidoğan yoğun bakım olmasına özen gösterin Allah korusun bir aksilik olursa hemen müdahale edilir yoksa hastane aranıp bulunana kadar yavrulara yazık oluyor

Geçmiş olsun. Yıpratmayın lütfen kendinizi bu kadar. Bu size teselli olur mu bilemem ama bebeğini doğurup emzirip emek verip sonra kaybeden anneler de var. Böylesi daha ağır. Demek ki kısmet değilmiş. Allahım tekrar anneliği tattırsın size, sağlıklı yavrularınız olsun.

Ablam yürümek üzere olan bebeğini kaybetti. Biz kahrolduk ablamı düşünemiyorum bile..
Hangisi daha acı diye düşünüyor insan. O an yaşadığı onun için en büyük acı..

Ama Allah öyle bir dayanma gücü veriyor ki. Bu acıya sadece insanoğlu dayanabilirmiş..

Herkesin acısı kendine en zoru.çok çok zor.Allahım sabrını versin inşallah.içe atmamak en iyisini .konuş dertleş ağla zamanla hafifleyecek inşallah.içinin nasıl yandığını çok iyi anlıyorum.şu an geçmez sanıyorsun ama hafifliyor sabır dua

allah sabur versin insallah
kendi dr unuzun bir ihmalimi oldu acaba?
yani kanamam var diye aradiginizda ilaclardan oldugunu soylemis sanirim

çok üzüldüm doğum yapman senı dahada etkılemiştir.Rabbim ahirette inşaallah sana şefaatçi kılar.melek oldu annesı sen artık melek annesisin.senı beklıyor olacak.sıkıntıların sana kefaret olur.zor olmalı Rabbim acil şifa versin canım.

Allah sabırlar versin, içim yandı inanın. Allah bidaha yaşatmasın.

30 Haziran pazar :
sancilarim cogaldi doktorumu aradim. Bana cok uzakta oldugunu ve adini Verdigi hastaneye gitmemi soyledi. Orada muaynede durumun skntili oldgunu soyledi. Doktorumu aradim durumu bildirdim, ertesi gün ..
1 Temmuz pazartesi. Gece 3 :
10 dkikada bir uyandiran sancilar yasadim. Sancilar 10 dka surdu sabaha kdr 10 dk normal 10 dk sanci seklinde gecirdim. Bu sancilarin dogum sancilari oldugu bilmeden...
Oglen 1 bucuk :
muayneye girdim. Once ultrasondsn bakti bebek hareket ediyor fakat durusu degismis. Doktor rahimin kuculmeye basaldigini , zaten o delinen zardan suyumun azalmis oldgunu , o sikayet ettgim akintili kanamalarin bebegin suyu oldgunu ,rahimin 1 bucuk santimacildigini, acilen bebekten kurtulmam (evet bebekten kurtulmamiz lazm dedi) gerekttini yatis yapmamiz gerektgni encsn ne zmn su ictgmi falan bisuru sey soyledi ama ben hicbirini duymuyordumm. Feryat figan poliklnikten tekerlekli sandlyeyle sanci odasina goturuldum. Ben kurtarmamiz lazm dedikce geri donusu yok dendi. Saat 2 gibi sancilarim cogaldi hicbirsey almadgm halde. Aci cekiyordum. Doktor bebek hala canli oldgu icin hicbir nudahalede bulunmayacagni ancak bu durum bnm hayatimi tehlikeye atarsa mudahalede edecgni ama yinede bebegi dogurmam grktgni syledi.
saat 3 sancidan geberiyorken enfeksynm beni tehlikeye gotururyor oldgnu doktorum gordu testlerle.. Bana 2 dilalti hapi verdi sancimi cogaltmasi icin ..
saat 6 da 3 saat boyunca cilginlar gibi sancilar cekerek normal dogum yaptim. Kizim hala yasiyor bu arada.
goturduler onu.... Birde bni kurtaja icim temzlensin die. Saat 7 de bebegim morgda cnku bnden ayrildiktn yarm saat sonra kalbi duruyor.
beni ise suslu pusluuu odalarin arasnda kapkara bi odaya yerlestirdiler. Allahim aci cekiyorumm. 4 aylik bebegimi dogurdum kalbi atyordu... Sonrasi karanlik bitik... Allahim yardim et bana
bugn 3 temmuz carsmba bebegimi aldik mezarliga gittik defnettik kizimi.. Allahim yardim et.... Kynvldemdeyim smdi.. Bi sure eve gidemeyecem....
hemen ağlayan biri değilim ama okurken engel olamadım gözyaşıma... Allah sabır versin... diyecek başka söz bulamıyorum

X