ALLAHIM BANA YARDIM ET..

MeltemMelo

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2014
772
136
34
6 aylık bir evlilik süreci . İnsanın hep içinden şu özelliklere sahip biriyleevlensem keşke der ya ben bu özelliklerin de üstünde biriyle tanıştım sandım 2. Aydan bana evlilik teklifi etti kabul ettim . Aileler onay vermesine istemeye 2 ay kalmasına rağmen gittik nikah yaptık . Aşık olduğum adam değişmeye başladı. Alkolü seven bir insandı önceleri beni rahatsız etmedi ama tartışmalarımızda içkiye sarılması beni rahatsız etmeye başladı. Annemle arasında sorunlar olmuştu hayatımdaki insan kibirli burnundan kıl aldırmayan kinci ve inatcı olunca annem bu özelliğini farkedince ters düştüler . Eşim karşısında büyk küçük farketmez çata çat tartışan biri. Annemi çok seven adam sorunlardan dolayı annemden uzaklaştı kin beslemeye başladı ve bunu bana yansıtmaya, burnumdan getirmeye başladı. Aileler nikahı öğrendi önce üzüldüler ama onay verdikleri için babam hemen düğün yapılacak dedi. Bu cocuk yeni iş yeri açmıştı ve maddi bir çöküşe geçmişti bir de evlilik hazırlığı onu çok zorladı ve bu süreçte cok değişti . Beni işimden cıkardı onla duracak , çalışacakmışım. Sonra ben hamile kaldım su an 3.5 aylık hamileyim önce sevindik ama kavgaların artmasıyla artık çaresiz kalmıştım ailemde bilmiyordu ve benim üZerimde çok baskı uyguladı . Ailesi beni çok sevmişti hatta senin yanındayız her zaman dediler . Ailesi samsunda yaşıyor eşim dedipim insan burada uzaktan bir kumanda görevini gördüler. Eşim babamla cok iyi anlaşt babam evlilik süresince bize coook yardım etti ama eşim bu yardıma karşılık çok nankörlük etti . Minnet etmedi. Sanki zorla beni aldılar gibi davranmaya başladılar. Artık hayatımdaki insanı tanımıyordum kavga ediyorduk içiyorsu sabahlara kadar dolaşıyordu. Ama şuna çok iyi eminim karıda kızda gözü olan biri asla olmadı hep tek takıldı. Babam aramızdaki kopukluğu farkedince tepki vermeye başladı . Tepki vermesi eşimin işine gelmedi babamla da ters düştü . Bana evlendikten sonra samsuna gitmişsin gibi davranacaksın ailenden uzak olacaksın ded telefonu da alcam elinden dedi .Yatak odamı düzenlemek istedi annem eşim düğüne 10 gün kala annen eve gelirse senden boşanıyorum dedi. Düğün gününe kadar yanına gitmedim o da gelmedi ama bana sürekli küfürler , sürekli tehtitler yağdırdı. Hamile olmam gram umrunda bile olmadı. Kına kıyafetimi herşeyimi kendim aldım. Ailesi geldi beni tanımadı resmen. Birkaç kez bana şiddet eğiliminde bulundu. Onun için dayak gözüm morarsaydı dayak atmış olurdu kolumu sıkması, ordam oraya atması , üzerime çıkması dayak değilmiş. Ailesi 10 gün benim evimde kaldı .Kına gününe kadar deli gibi kavgalar ettik telefonda tehtitler ve küfürler. Kına bizde karışıktı . Organizasyon ekibi tuttuk . Kına günü eşim bana ben yukarı çıkmayacagım benim sıram gelince cıkarım dedi ailemin yüzüne dahi bakmadı . Artık ordaki ekip eşiniz nerde çıkış yapacağız dediler herkes onu arıyordu. Rezil etti beni kınada herkese .Köşede yabancı birini izler gibi izledi beni . O gün herşeyi bitirmeyi düşündüm . Düğün hazırlığım tek başıma her gün aplayarak geçti. Anama babama etmedği küfür hakaret kalmadı. Bilseniz öyle iyi bir annem babam var :KK43: Düpğnden sonra değişir sandım ama nafile . 2gün sonra düğün olacaktı . Düğün olacağı gece bile umrunda olmadım sabaha kadar arkadaşlarıyla içmiş. Ve bana bizimkiler bizde kalacak, biz otele gideceğiz dedi ben de neden evime gitmiyorum dedim buna ben karar veririm dedi. Düğün günü geldi beni alana kadar beni aramadı eve geldim gelinlikle evlenmek istemiyorum diye ağlıyordum. Geldi beni almaya gözleri doldu salona gidene kadar elimi bırakmadı . Dans ederken ağladı , düğünde çok iyi davrandı . Düğün bitti otele gittik o akşam güzeldi . İkinci gün akşam evimize gittik ailesi ordaydı ve gece eve gittiğimde ben yatak odasına geçtim. Ablası geldi öptü beni ve benim eşim bira şişeleri ile mutfaga gitti eniştesi ile 3’e kadar içti be tartıştım eşimle ağladım o gelene kadar . Eve gidicem yeter dedim yat aşağı lan gitmiyorsun dedi sızdı. İkinci gün sabahı ablası eniştes gittiler, annesi babası da akrabalarında kalmaya gittiler . İlk akşam eşim eve akşam 8 de geliyor o da neden? Annem beni aramıştı o bana yazarken bu yüzden eve geeç geldi . Sürekli telefonuma bakıyordu annem , babam , kardeşim aradımı diye. İçmiş yine alkollü ben de ona birşeyler hazırlamıştım. Meltem kalk tavuğu ısıt dedi ben de kendin yap dedim ne yapacaksan . Yatak odasına geldi kollarımdan tuttu üzerme cıktı bastırdı kollarıma ağlattı beni sonra tuttu ters takla attırdı beni . Boynum koptu sandım nasıl ağlıyordum başımda bekliyordu. Dayanamadım eve gidiyorum ben dedim kapıya gittim aglayarak tuttu kollarımdan içeri aldı beni saçımdan çektii tokat attı bana . Sonra kapıyı kitledi ben tabi bağırıyorum o da bana cabuk rakı koy bana diyor dinlemedim odama kaçtım. O da aldı anahtarı gitti evden arabayla gece 2.30 da geliyor yolda gelirken kaza yapıyor arabanın önünü vuruyor aşkım kaza yaptım düz yolda hiçbirşey yoktu eve geliyorum dedi . Eve geldi hiçbirşey olmamış gibi davandı bana . İkinci gününde ben cok mutsuz o ise sabahtan iş yerine gitti . O gün beni sürekli aradı baya iyi davrandı akşam geldiğinde de çok iyi davrandı bana . Bu arada 3.500 tlye araba kiraladı son model . Ama balayı için düğünde istenilen para çıkmadı kendimizi düzeltince gidicez dedi. Üçüncü gün de iyiydik metroya alışverişe gittik ev için. Bu arada bunlar düğünde formaliteden gösteriş olsun diye 24 çeyrek altın taktılar ama meğersem yalanmış bunu duyan babam babasını aradı böyle birşey mi var diye.eşim bana sormadan bütün altınlrı paraları alıp bankaya kasaya koymuş bu arada . Eşim beni arıyor senin baban ne hakla hesap soruyor diye benimle tartıştı. Neyse akşam geldik annem aradı diye sinirlendi bu hayvan ve o dakikadan itibaren yüzüme bakmadı salonda tek başına yattı , sabah ta işe gitti. Babam gemici benim ertesi gün gemiye gidecekti eşime dedimki babamla vedalaşmaya gideceğim o da bana bir yere gitmeyeceksin kime sordun dedi . Ben de yarın gidiyor 6 ay yok tabiki gideceğim dedim o da bana gidersen bidaha bu eve gelme davanı aç dedi . Bunu duyunca arrık dayanamadım ve herşeyimi toplayıp arabaya koyup evden gittim. O akşam bu insan bana mesajlar tehtitler yağdırdı. Eve geldiğimi gören babam deliye döndü ailesini aradı bu iş bitti diye . Eşimi de aradı açmadı daha sonra babamı aradı . Babamla çata çat tartıştı ve dediki senin kızın 4 aylık hamile ve 3.5 aydır çalışmıyor . Utanmaz babama bunu söyledi babam hemen davanı açıyorsun kendini düşünüyorsan dedi baya tratıştılar ve kapandı telefon. Bu hasta insan gece kaakollara gitt beni o evden cıkarmak ıcın sakın gelme dedim. 6 gün oldu evden gideli 3 günlük gelimdim. Ve karnımda bebek var . Ailem sonuna kadar arkandayız biz beraber büyütürü bebeği dedi .eşim ise bahane uydurdun evden kaçtın çingeneler siZi bir sürü hakaret ve küfür etti ama asla kapıya gelipte pişmanım gel gidelim demedi. Her gün yaZdığı şeyler eve gel yeni gelin. Onu ailesine rencide etmişim ben hesapcı kitapcı biriymişim neler neler. Ve şimdi bu karnımdaki bebekle hayata tutunmaya çalışacağım.

Of of okurken içimden Allahım gerçek olmasın tüm bunlar dedim:KK43:Dedim ama herşey bu kadar göz önündeyken niye kendinizi bile bile atese attınız?Ha bire küfür ha bire şiddet tabi bir de aileye saygısızlık hat safhada..Üstüne düğün yapıyorsunuz bide.Nasil ya?Allah yardımcınız olsun.Neyseki aileniz yanınızdaymış.Arkaniza bile bakmadan kurtulun bu adamdan,ailenizin yanında kalin.

Allah aşkına bi dönün de başkası gibi okuyun şu yazdıklarınızı adam size yapmadığını bırakmamış , sözlü ve fiziksel şiddet had safhada düğünden önce ve siz hala kınada rezil oldum düğünde şöyle oldu falan diyorsunuz. Bari bu saatten sonra muhatap olmayın bu adamla aileniz arkanızda madem psikolojik destek alın ve yolunuza bakın.

Bu nasıl bir evlilik. O çocuğu ne zaman yaptığınızı anlamak için onca sayfa yazdiginizi okudum. Evlilik öncesi bebek yapılmış alkolik biriyle evlenilmis vs vs. Sana tek söyleyeceğim şey o eve geri dönme. Hem evlilik 1 yili tamamlamamış hem hamilesin şimdi bosanamazsin ama resmi süre dolduğunda allah rızası için boş an. Birde bu dünyada adaletsiz olan ne biliyor musun bir sürü hata yapan kızların arkasında hep ailesi var koca si hata yapan kızların arkasında hiç kimse yok. Bu çok büyük bir haksızlık.

Boyle bir adamla ömür gecmez, ailenizde arkanızdaysa yol verin gitsin.

Hamile kaldığım dönem aramızın henüzbozulmadı dönemdi böyle olsaydı asla böyle birşeye girişilmezdi. Şiddet her şey sonra başladı . Tabi ona göre dokunma bana göre şiddet. Dönmeyi asla düşünmüyorum.

Hamile kaldığım dönem aramızın henüzbozulmadı dönemdi böyle olsaydı asla böyle birşeye girişilmezdi. Şiddet her şey sonra başladı . Tabi ona göre dokunma bana göre şiddet. Dönmeyi asla düşünmüyorum.

inşallah dönmezsiniz yani olmaz bununla karşınızdaki insan değil

Çok haklısınız.Nikahtan sonra hamile kaldım önce olmuş olan bir durum değil ama tabi düğün olmamıştı:KK43: bu olanların hepsi 2.5 ayda oldu kabus gibiydi keşke o düğünüiptal etseydim hep aynı eve girince düzelir diye sandım 3 günlük gelinken evden kovuldu:KK43:

Kusura bakmayin da ama adam size bu kadar sey yaparken, ailenizle tartisirken aileniz niye dugune karsi cikmadi? Neden kina yaptimiz, evlendiniz. Babanizi da anlamiyorum, dugun hazirliklari zamani bile adam sizle ve ailenizle tartisirken baban niye dugunu iptal etmedi? Altini duyunca aramasi bana komik geldi. Keske ilk bastan her seyi iptal etseydiniz. Adamin nasil biri oldugunu bile bile kendinizi yaktiniz. Yazdiklarinizi baskasinin gozuyle okuyun, ne demek istediyimi anlarsiniz ...

Tanımadan evlenmek en büyük hataniz olmuş .. en azından 6 ay kadar nişanlı kalmış olsaydınız belki herşey farklı olabilirdi.. çocuk için de acele etmişsiniz.. artık olan olmuş ama bu adamla evlilik yürümez ailenizin de desteği ile yeni bir hayat kurun.. geri donmeyin asla

Kusura bakmayin da ama adam size bu kadar sey yaparken, ailenizle tartisirken aileniz niye dugune karsi cikmadi? Neden kina yaptimiz, evlendiniz. Babanizi da anlamiyorum, dugun hazirliklari zamani bile adam sizle ve ailenizle tartisirken baban niye dugunu iptal etmedi? Altini duyunca aramasi bana komik geldi. Keske ilk bastan her seyi iptal etseydiniz. Adamin nasil biri oldugunu bile bile kendinizi yaktiniz. Yazdiklarinizi baskasinin gozuyle okuyun, ne demek istediyimi anlarsiniz ...
Anladığım kadarıyla mecbur kalmış ailesi, ailelerden habersiz nikah kiymislar yani evlenmisler zaten düğün formalite olmus

Hayır değildi elbet yani burdan bunu anlatması çok saçma geliyor ama ultra iyi davranan biriydi çok ciddiydi herşeyi kandım işte ne diyebilirm:KK43: ve hala o haklıymış gibi demediğini bırakmıyor.

Tam bir kendim ettim kendim buldum konusu olmuş isteme falan olmadan aileden gizli nikah kıyma sebebi nedir anlamadım yatın kalkın ailenize şükredin dağ gibi arkanızdalar bundan sonra onların sözünden çıkmayın bari tek diyebileceğim bu

Bu nasıl bir evlilik. O çocuğu ne zaman yaptığınızı anlamak için onca sayfa yazdiginizi okudum. Evlilik öncesi bebek yapılmış alkolik biriyle evlenilmis vs vs. Sana tek söyleyeceğim şey o eve geri dönme. Hem evlilik 1 yili tamamlamamış hem hamilesin şimdi bosanamazsin ama resmi süre dolduğunda allah rızası için boş an. Birde bu dünyada adaletsiz olan ne biliyor musun bir sürü hata yapan kızların arkasında hep ailesi var koca si hata yapan kızların arkasında hiç kimse yok. Bu çok büyük bir haksızlık.
Ne yazık ki öyle :KK43: ve bana destek çıkan kimse olmadı onların tarafından ailem sahip çıktı bana çok şükür eşim dediğim hayvan ise sadece beni suçluyor her şey çok normalmiş gibi .

Tam bir kendim ettim kendim buldum konusu olmuş isteme falan olmadan aileden gizli nikah kıyma sebebi nedir anlamadım yatın kalkın ailenize şükredin dağ gibi arkanızdalar bundan sonra onların sözünden çıkmayın bari tek diyebileceğim bu
Çok büyük bir hata oldu bu benim için bu duruma gelebileceğimi tahmin edemezdim.Şimdi bir bebekle kaldım:KK43: ailem olmasa ne yapardım çok şükür onlar var:KK43:

X