Kekler - Pastalar Alman Tarifleri- Peynir Pastası (Kasekuchen)

Marianna

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2009
72
0
üniversite okurken paskalya senliklerinde hayir amacli kermesler düzenleniyorduk bu kermeslerde bize yapmamiz icin gönderilen Alman tariflerini sizinle paylasmak istedim.

Hamuru için:
200gr un
1 çay kaşığı kabartma tozu
75 gr şeker
1 paket vanilya
1 büyük yumurta
100 gr tereyağ veya margarin
istenirse altı için 100gr kuru üzüm
üst;
4 yumurta
150 gr toz şeker
750 gr labne peynir
1 vanilya
1 limon kabuğu rendesi
250 ml süt

Un, kabartma tozu, şeker, vanilya, yumurta,tereyağ mikser veya elle hamur yapılır.
Yağlı kenarlı, pasta pişirme kabına yayılır.
Üstüne üzüm serpilir.
Yumurtalar ayrılır. Beyazı az şekerle çırpılır.
Diğer malzemeler ( yumurta sarısı şeker labne vanilya limon kabuğu rendesi, süt) bir kapta mikser ile 1 dk kadar çırpılır.
Hamur üsütüne yayılır.
Önceden ısıtılmış fırında 150 derecede 60-70 dakika pişirilir. Piştikten 10 dakika sonra fırından çıkarılır.(kapalı fırında bekletiliyor.)

Eklentiler

• $Kaesekuchen.jpg
    $Kaesekuchen.jpg
    44,5 KB · Görüntüleme: 5.298
Son düzenleme:
canim kendi cektigim bir foto yok ama internetten bulup bir foto koydum. Bildigimiz cheesecake aslinda.

çok güzel görünüyor ama buradakiler yerliler pek sevmedi ben yaptım yemediler damak tadı olması gerek çocukluktan

tatlisim
labnenin almancasini yazarmisin bana :)
tam cikartamadimda
denemek istiyorum insallah
paylasdigin icin tsklerrrrrrrrrrrrrrrr

çok güzel görünüyor ama buradakiler yerliler pek sevmedi ben yaptım yemediler damak tadı olması gerek çocukluktan

eline saglik eminim güzel olmustur. kasekuchen aslinda butun dünyada bilinen cheesecake. kimisi cok sever cheesecake i kimisi hoslanmaz pek. ilk yedigimde ben de hic sevmemistim. sonradan alistim sevmeye basladim. bir kac yemekle daha da böyle olmustu ilk basta sevmemistim sonra sevmeye baslamistim. daha önceden bilmedigimiz yemegi ilk sefer de yadirgamak normal heralde. ilkler zor oluyor anlayacagin sengözlerimebaksanab

magerquark canim. tariflerin almancalari da var yollayabilirim istersen. a.s.

opuyorumnanaktancanimsin tahmin etmisdim magerquark oldugunu ama emin olmak istemisdim saolasin tatlisimopuyorumnanaktan
senin elinde daha alman tarifleri varsa ekle bayilirimmmmmmmmcokacimcoook
ama resimli olsunyerimseniben

opuyorumnanaktancanimsin tahmin etmisdim magerquark oldugunu ama emin olmak istemisdim saolasin tatlisimopuyorumnanaktan
senin elinde daha alman tarifleri varsa ekle bayilirimmmmmmmmcokacimcoook
ama resimli olsunyerimseniben

bir kac tane daha var berliner, nudelsalat falan ama onlar burada vardi o yüzden eklemek istemedim ayni seyler olmasin diye. ilgini cekerse sana maille falan atarim ben.

tariflerin hepsi güzel ama en çok buna sevindim:)kocaman tşk ler.yıllardır bulmakistediğim bi tarifti. çocukluğm ve almanyadan bi hatıra benim için.ellerine yüreğine sağlık.

X