Almanca Sinavina Girenlerin Sonuc Paylasim Alani

candy ben geleli 4 ay oldu :) ocakta auslaenderamt da görüsmemde sinava hemen simdi gelir gelmez girersem 3 yil sonra alabilecegimi söylediler ... ne biliyim ... karisti .. en iyisi bir daha sormak galiba

hatize bildigim kadariyla devlet 1 kez kurs ve sinav masrafini karsiliyor... basaramazsan bir daha ödemiyor... ben girecegim sinav icin ücret ödemedim ama 2. kez girecek olanlar var onlar ödüyorlar

canım benin benim bildiğim böyle ama kafan karışmasın.ordakiler öyle diyorsa doğrudur.ama vatandaşlık için zannetmiyorumki bu kadar kısa sürede versinler.eşimede sordum...önceden vatandaşlığa geçebilmek çok daha uzunmuş.bu kadar kısa sürede vatandaşlık vermezler diyor.bir araştırayım bende...

arkadaslar ben nette arastirdim eger esiniz alman vatandasiysa süresiz oturumu cabuk veriyorlarmis
ama türk vatandasiysa 5 yildan sonra. calisma iznini de almanya ya geldikten 2 sene sonra
alabiliyomusuz benim eylülde 2 sene bitiyo nihayet calismak istiyorummmmm Kötü Kazen

sevgili lamazi,
ben burda kursa ,geldikten 3 sene sonra başladım.30 saatlik kursun sonunda da yabancılar polisinden süresiz oturumumu aldım.eşim çifte vatandaş.ama önemli olan orda kendiniz konuşabilmeniz.eşim hiç girmedi odaya ve ben kendi çabamla 3.5 yıl sonunda sürekli oturumumu aldım.almanca konuşamadıktan sonra ister eşin alman vatandaşı olsun,ister burda 5 yılı aşkın kal sürekli oturumu öyle kolaylıkla vermiyorlar.ama eşin alman vatandaşıysa çalışma iznin hemen oluyor.
kurstan bir arkadaşım eşi alman vatandaşı olduğu halde eşi sürekli konuştuğu için sürekli oturum alamadı.onun yerine 2 yıl uzatmışlar...
arkadaslar ben nette arastirdim eger esiniz alman vatandasiysa süresiz oturumu cabuk veriyorlarmis
ama türk vatandasiysa 5 yildan sonra. calisma iznini de almanya ya geldikten 2 sene sonra
alabiliyomusuz benim eylülde 2 sene bitiyo nihayet calismak istiyorummmmm Kötü Kazen

eveeeetttt sonunda B1 sinavina girdim ... bittiiiii :teytey:

yazili sinav oldukca kolay geldi diyebilrim... ben daha zor bekliyordum jeyyar

konulara gelince sanirim en önemli mektuptan bahsetmek.... mektup konusu aslinda artik cok klasiklesmis bir yere tatile ya da ziyarete gitme konusuydu... tam olarak : arkadasinizin amcasi arkadasiniza ormanda kendisine ait olan yazliga isterse 1 haftaligina gidip tatil yapabilecegini söylemis. arkadasiniz da sizi davet ediyor ailelerimizi alip gidelim diyor...

bahsedilmesi gereken noktalar ise :

– neden oraya gitmek istiyorsunuz?
– kimi yaninizda götüreceksiniz?
– hangi tasitla gideceksiniz?
_ orada neler yapmak istiyorsunuz?

konusma kismi ise benim en cok endiselendigim ama aslinda hic de endiselenmeye gerek olmayan bölümmüs... gayet rahat gecti... :dance:

ilk bölüm zaten her seviye icin ayni... kendini tanitma... karsilikli konusma soru cevap halinde....

ikinci bölüm konusu zeit haben di... cogu insanin kendine ayiracak vakti olmadigi, bazen 24 saatin yetmedigi bilgisi verilmisti.. bu konu hakkinda siz ne düsünüyorsunuz, sizce siz kendinize yeterli vakit ayirabiliyormusunuz ? yine karsilikli tartisma halinde...

ücüncü bölüm kurs arkadaslarinizla film gecesi düzenliyorsunuz.... karsilikli plan yapmaniz gerekiyor.... bahsedilmesi gereken konular ise :

– hangi film ?
– internetten mi indireceksiniz yoksa DVD mi ayarliycaksiniz ?
– nerde yapacaksiniz?
– yiyecek icecek ?
– kimleri davet edeceksiniz?

oldukca rahat ve oldukca genis kapsamli konular oldugundan fikir üretmek zor olmadi....#

2 aya kadar sonucumu da paylasirim artik .... sinava hazirlanan herkese bol sans a.s.

sertifikam geldiiiiii :lepi:

süper sonuc geldi ....

284 puan ( % 94,67) ile 1 almisimmmm :teytey:

tahmin ettigim üzere yazma ve konusma tam puan gelmis.... sinava girecek arkadaslara basarilar diliyorum...

netteki sinav örneklerini cözmeniz yeterli ... gülsemin zaten bu siteleri vermis ben tekrar etmiyim.....

kizlar benim de 3. ayin 27 ve 28 inde sinavim var. cok heyecanliyim ve korkuyorum acikcasi.
konusmayi beceremem gibi geliyor.

kizlar benim de 3. ayin 27 ve 28 inde sinavim var. cok heyecanliyim ve korkuyorum acikcasi.
konusmayi beceremem gibi geliyor.

korkma sakin .. iyi hazirlandiysan ya da hazirlaniyorsan yapamiyacak hic birsey yok. nette örnek sinavlar var. onlara bak , ayni sinavdasin gibi otur cöz.( forumda ilgili web adreslerini bulabilirsin) konusma kismi aslinda en kolaylarindan. heyecan yapmadiktan sonra kolayca atlatirsin.. sinava yaklastikca soracaklarin olursa sor.. buralardayiz. yardimci oluruz hepimiz a.s.

korkma sakin .. iyi hazirlandiysan ya da hazirlaniyorsan yapamiyacak hic birsey yok. nette örnek sinavlar var. onlara bak , ayni sinavdasin gibi otur cöz.( forumda ilgili web adreslerini bulabilirsin) konusma kismi aslinda en kolaylarindan. heyecan yapmadiktan sonra kolayca atlatirsin.. sinava yaklastikca soracaklarin olursa sor.. buralardayiz. yardimci oluruz hepimiz a.s.

sagol canim beni rahatlattigin icin. sinava girmeden 5 10 dak. önce düsünme süresi veriyorlar mi partnerinle beraber

deryacox konusma sinavindan yaklasik 10 dakika kadar önce bir sinifa alip her 3 bölümle ilgili text veriyorlar ve düsnüp hatta not alabiliyorsun ama yanliz. partnerinle önceden konusmana izin yok.

püf noktasi da sazi eline alip ne yapabildigini arka arkaya siralamak yerine karsilikli konusma ve soru cevap. yani kendinle ilgili bir iki sey söyleyince karsindakine soru sor ya sen nerelisin? ya sen ne düsünüyorsun? sence böyle güzel olur mu? özellikle son organizasyon bölümünde bence böyle yapabiliriz. sen ne dersin? ya da o birsey söylerse evet güzel fikir ama bence böyle de yapabiliriz gibi dialog a cevir. arada o konusurken anladigini belirten seyler söyle . aa cok güzel vs....

tek basina konusmadan cok tatmin olmuyorlar cünkü amac karsilikli konusma da hem anlama hem konusmaya dahil oldugunu görmek. ben bu tüyolari daha öncee gien birinden almistim ve dedigi gibi oldu. sinav bitince ögretim görevlileri gördügümüz en güzel dialog buydu dediler ve zaten tam puan aldim. saniyorum partnerim de cok güzel bir puan almistir. partnerinin kötü konusmasi ya da mükemmel konusmasi seni bozmaz. sen o kötü olsa bile kolay sorular sor ki cevabi alip üzerinde yine kendin konusmaya devam edebilesin.

yazma konusunda verilen her noktadan bahsettigine emin ol. uzun cümleler yazip hata yapmaktansa kisa ve emin cümleler kur. ama araya birkac tane birlesik cümle serpistir ''weil'' bunun icin cok uygun. ben öyle yaptim ve tam puan yani 45 üzerinden 45 aldim.

sormak istedigin baska sorular olursa seve seve cevaplarim. bu arada hangi sinava giriyorsun A1 mi B1 mi?

deryacox konusma sinavindan yaklasik 10 dakika kadar önce bir sinifa alip her 3 bölümle ilgili text veriyorlar ve düsnüp hatta not alabiliyorsun ama yanliz. partnerinle önceden konusmana izin yok.

püf noktasi da sazi eline alip ne yapabildigini arka arkaya siralamak yerine karsilikli konusma ve soru cevap. yani kendinle ilgili bir iki sey söyleyince karsindakine soru sor ya sen nerelisin? ya sen ne düsünüyorsun? sence böyle güzel olur mu? özellikle son organizasyon bölümünde bence böyle yapabiliriz. sen ne dersin? ya da o birsey söylerse evet güzel fikir ama bence böyle de yapabiliriz gibi dialog a cevir. arada o konusurken anladigini belirten seyler söyle . aa cok güzel vs....

tek basina konusmadan cok tatmin olmuyorlar cünkü amac karsilikli konusma da hem anlama hem konusmaya dahil oldugunu görmek. ben bu tüyolari daha öncee gien birinden almistim ve dedigi gibi oldu. sinav bitince ögretim görevlileri gördügümüz en güzel dialog buydu dediler ve zaten tam puan aldim. saniyorum partnerim de cok güzel bir puan almistir. partnerinin kötü konusmasi ya da mükemmel konusmasi seni bozmaz. sen o kötü olsa bile kolay sorular sor ki cevabi alip üzerinde yine kendin konusmaya devam edebilesin.

yazma konusunda verilen her noktadan bahsettigine emin ol. uzun cümleler yazip hata yapmaktansa kisa ve emin cümleler kur. ama araya birkac tane birlesik cümle serpistir ''weil'' bunun icin cok uygun. ben öyle yaptim ve tam puan yani 45 üzerinden 45 aldim.

sormak istedigin baska sorular olursa seve seve cevaplarim. bu arada hangi sinava giriyorsun A1 mi B1 mi?

sagol canim verdigin bilgiler icin. b1 e giriyorum

kizlar yarin schriftlich prüfung um var. cok heyecanliyim. cok da korkuyorum.
lütfen dua edin benim icin. sinavi gecmek zorundayim

kizlar yarin schriftlich prüfung um var. cok heyecanliyim. cok da korkuyorum.
lütfen dua edin benim icin. sinavi gecmek zorundayim

su saatlerde sadece yazili degil sözlü sinavinin da gecmis olmasi gerekiyor ..ilgili oldugun icin mutlaka cok iyi calismissindir.. eminim su anda ''aa bumuymus'' diyorsundur.. iste bu atlattin gitti.. 1.5 - 2 aya kadar güzel sonucunu da alirsin....

sen de sorulardan aklinda kalanlari yazarsan ilerde girecek olan arkadaslar faydalanir yerimseniben

hadi bakalim coook gecmis olsun

su saatlerde sadece yazili degil sözlü sinavinin da gecmis olmasi gerekiyor ..ilgili oldugun icin mutlaka cok iyi calismissindir.. eminim su anda ''aa bumuymus'' diyorsundur.. iste bu atlattin gitti.. 1.5 - 2 aya kadar güzel sonucunu da alirsin....

sen de sorulardan aklinda kalanlari yazarsan ilerde girecek olan arkadaslar faydalanir yerimseniben

hadi bakalim coook gecmis olsun

evet canim hepsi gecti. malesef bumuydu diyemiycem canim. dünkü kötüydü. sorular cok agirdi. birbirine yakin cevaplar coktu. sinifta yaptigimiz übunglardan cok daha zordu. ama brief iyiydi. doldurdum yazdim birseyler. tek tesellim herkesin ayni düsüncede omasi. yani sorularin agir oldugunu düsünmeleri. sadece ben zorlansaydin cok üzülürdüm. cok da iyi hazirlanmistim ama bakalim ne kadar puan alicam
bugünkü konusma da iyiydi. konusmadan cok korkuyordum.ama dogru yanlis söyledim birseyler.
sorulari baska zaman yazarim artik kizlar. prüfung la ilgili hic birsey düsünmek istemiyorum.kafam karmakarisik. kazanamassam cok üzülürüm. bir de 5, 6 hafta bunun stresiyle yasa. keske hemn belli olsaydi:çok üzgünüm:

merhaba arkadaslar..bende B1 sinavina girecegim temmusda..sitenin faydasi olacagina inaniyorum..simdiden heecanlaniyorum..bana yardimci olursaniz cok sevinirim..simiden herkese tesekkürler...

selda hazirlanirken karsilastigin sorun olursa ya da birsey sormak istersen sorabilirsin...

calisirken unutma ... heyecan en büyük düsmanin... bunu yendinmi sinav kolaycacik geciveriyor...

bol sans

kızlar nedır bu?? evlenırken gırılen sınavmı bu??? nası oluyo bunlar ben bılmıyorum evlencem yaza ama almanca bılmıyorum henuz

kızlar nedır bu?? evlenırken gırılen sınavmı bu??? nası oluyo bunlar ben bılmıyorum evlencem yaza ama almanca bılmıyorum henuz

hayir elzem.. bu o degil. senin alacagin A1 sertifikasi... baslangic seviyesi... bu sinav daha sonra burda yasarken girecegin sinav. geldikten sonra da burda devam etmen gerekiyor .. hemen öyle cabucak bitmiyor :))

canım benin benim bildiğim böyle ama kafan karışmasın.ordakiler öyle diyorsa doğrudur.ama vatandaşlık için zannetmiyorumki bu kadar kısa sürede versinler.eşimede sordum...önceden vatandaşlığa geçebilmek çok daha uzunmuş.bu kadar kısa sürede vatandaşlık vermezler diyor.bir araştırayım bende...

konu cok gerilerde kalmis.. hem yeni edindigim bilgileri aktarayim hem de sinava girecek arkadaslar buradaki bilgileri görsün faydalansin istedim :)

yukaridaki konu sinavi verdikten sonra vatandaslik alma ile ilgiliydi.. cogu arkadas 3 yil gibi kisa bir sürede olmayacagini söylemisti ama auslaenderamt dan yazili olarak elime bilgi geldi. gidip istemistim net bilgiyi ve onlar ayrica arkadan mektup olarak gönderdiler. esim alman oldugu ve sinavi da verdigim icin 3 yil dolunca vatandasliga gecebilirmisim.... ayni durumda olan arkadaslar icin bilgi olsun...

bende yakin zamanda giriyorum imtihana, sizinle paylasirim burda cevabi gelince....dua edin bana kizlar

Eveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet bende aldim Zertifikat Deutsch B1 var bende oleeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyyy
paylasmak istedim

X