Almanya da cocuk dogurana emeklilik!

nonsense38

Guru
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2010
1.115
465
Kizlar Almanyada cocuk dogurmus olanlarin Alman yasalarina gore emeklilik haklari var.Ayni zamanda orda dogum yapmis simdi turkiyede yasayan ve sigorta baslangici yapmak isteyenler buna yurt disi borclanmasi deniliyor,ilgilenen herhangi bir konuda soru sormak isteyenler bana ulasabilir elimden geldiginde yardimci olacagim.

On yasindan kucukken gidilip almanyada buyumusse cocuk onun icinde cocuk basi para aliniyor bilginiz olsun arkadaslar

Kizlar Almanyada cocuk dogurmus olanlarin Alman yasalarina gore emeklilik haklari var.Ayni zamanda orda dogum yapmis simdi turkiyede yasayan ve sigorta baslangici yapmak isteyenler buna yurt disi borclanmasi deniliyor,ilgilenen herhangi bir konuda soru sormak isteyenler bana ulasabilir elimden geldiginde yardimci olacagim.
Merhaba nonsense38 , benim babannem 1975 te doğum yapmış ama Almanya'da hiç çalışmamış, emeklilik hakkı var mı varsa nereden başvuru yapabiliriz? bilgi verirseniz çok seviniriz,

merhaba.. benim annem almanyada doğup büyümüş ama 17 yaşında evlenip türkiyeye gitmiş.. ama bana hamile kaldığında doğum için almanyaya gelmiş.. sonra tekrar türkiyeye.. annemin de yurtdışı borçlanmasıyla emekli olma ihtimali var mıdır acaba.. cevap verirseniz çok sevinirim..

Merhaba bu emeklilik için nereye başvurmak lazım

X