Almanya Güncel Haberler Paylasim Alani

83 yaşında Müslüman oldu

Norderstedt kentinde yaşayan 83 yaşındaki Hannelore Reinke, 20 yıldır gidip geldiği Beypazarı'nda Müslüman oldu ve Meryem adını aldı. Meryem Reinke, "İslam dinini yıllardır araştırdım ve Müslüman oldum" dedi.

ALMANYA'nın Schleswig Holstein Eyaleti'ndeki Norderstedt kentinde yaşayan 83 yaşındaki Alman Hannelore Reinke. Müslüman olup, Meryem adını aldı. 20 yıl önce ilk kez Beypazarı’na giden Reinke, İslam dininin çok ilgisini çektiğini ve sonunda Müslüman olmaya karar verdiği söyledi.
Protestandı, Müslüman oldu

Reinke, "Ben Protestan bir Almandım. Ama 20 yılı aşkın süredir Beypazarı’yla kontağımı kesmedim. Çünkü orada yıllarca özürlülere, fakir öğrencilere, yaşlılar yurtlarına elimden geldiği kadar maddi yardımda bulundum. Zamanla çok sayıda dostlar edindim. Türk dostlarım bana İslam üzerine de bilgi verdiler. Ben de İslam dinini inceledim ve inandım. Geçen ay Beypazarı’na gittim ve orada eski Beypazarı Belediye Başkanı İbrahim Demir’in ve Süleyman Kurtuluş’un şahitliği eşliğinde müftü İhsan Caner önünde Kelime-i-Şehadet getirerek Müslüman oldum. Allah’a dua etmek ve Müslüman olmak bana huzur veriyor" dedi.
Yardım meleği

Yıllardır yaptığı yardımlardan dolayı kendisine "yardım meleği" diyerek hitap eden dostları Meryem adını kendisine önerdiklerini belirten Hannelore Meryem Reinke, "Tanıdıklarımdan İbrahim Demir’in kızı Bahar bana önerilen isimlerden Meryem olmasında ısrar etti. Meryem Anamızın adı olduğu için ben de seve seve kabul ettim. Müslüman olmaktan huzur duyuyorum ve bildiğim duaları okumak beni daha da yaşama bağlıyor" diye konuştu.

Alkol ölümüne soruşturma açılıyor

Berlin Savcılığı, bir Alman gencinin ölümüyle sonuçlanan içki içme yarışmasının düzenlendiği lokalin Türk sahibi hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

Der Spiegel dergisinin haberinde, Savcılığın, aşırı alkolden dolayı girdiği komadan kurtulamayan 16 yaşındaki Lucas W. adlı Alman genciyle birlikte yarışmada yer aldığı için, lokalin Türk sahibi Aytaç G. (26) hakkında, yaralama sonucunda ölüme sebebiyet verdiği suçlamasıyla dava açacağını yazdı.

Haberde, Lukas W’nin kendini kaybetmesinden sonra Aytaç G’nin lokalden ayrıldığı, arkadaşlarının bir kanepenin üzerine yatırdığı Alman gencinin komaya girerek olay yerinde öldüğü belirtildi.

Derginin haberinde, Savcılığın, Aytaç G’nin daha önce yaklaşık 170 kez reşit olmayan gençlere yasalara aykırı olarak içki verdiğini ispatlamaya çalışacağı ifade edildi.

Almanya'da çıplaklara özel uçak yolculuğu

Almanya'da bir seyahat acentası, temmuzda yolcuların çıplak seyahat edebilecekleri turlar düzenleyecek.

Özellikle eski Doğu Almanya’daki müşterilere hizmet veren ve merkezi doğudaki Erfurt kentinde bulunan tur operatörü 'OssiUrlaub'un Başkanı Enrico Hess, eski Demokratik Almanya Cumhuriyeti’nde (RDA) çıplaklığın, en değerli tatil biçimlerinden birisi olduğunu belirterek, "Artık bunu bulutların üzerine taşımak istiyoruz" diye konuştu.

Almanya’daki "doğacılar", 5 temmuzda Erfurt ile Baltık Denizi’ndeki Usedom adasında yapılacak deneme niteliğindeki gidiş-dönüş seyahat için bu cumadan itibaren yer ayırtabilecekler. 50 kişiyle sınırlı macera için "FKK" (Özgür Vücut Kültürü) tutkunları kişi başı 499 avro ödeme yapacaklar.

Tüm yolcuların çıplak seyahat edeceklerini, ancak sadece uçağa bindiklerinde soyunabileceklerini belirten tur şirketinin yetkilileri, güvenlik gerekçesiyle pilot ve kabin personelinin üniformalarını giyeceklerini kaydettiler.
İlk deneme uçuşuna ilgi olursa başka destinasyonlara da çıplak seyahatler düzenlenecek

Bu habere yorum yapmadan edemiyecegim. Bu Almanlar, iyice sapitti artik..Allah akil-fikir versin hepsine..

TÜRKİYEDEN UZAKTAKİ TÜRKLERE !

Türkiye’ye gelirken keneleri unutmayın, çocuklara dikkat edin ve önlemlerinizi alın.
tatiliniz zehir olmasın size.
Hepinize sağlıklı ve gönlünüzce güzel tatiller dilerim.

Duisburg-Walsum'da çocukları çırılçıplak soyarak sözde cinsellik eğitimi veren anaokulu kapatıldı. Belediye anaokulunun bir ay süre ile kapalı kalacağını, müdür ve 10 öğretmenin de açığa alındığını bildirdi.

ALMANYA'nın Duisburg kentinde belediyeye ait Josef Caddesi üzerindeki anaokulunda çocuklara çıplak ders yaptırıldığı haberinin Hürriyet Gazetesi'nde yer almasıyla patlak veren skandal okulun geçici olarak kapatılmasına neden oldu. Anaokulu dört hafta kapatılırken okulda müdür ve 10 eğitici de yine geçici olarak görevlerinden uzaklaştırıldı. Duisburg Belediyesi Gençlik Dairesi, çocukların ailelerine bilgi vermeden soyularak çıplak vaziyette bir odada oynatılmalarının yönetmeliğe aykırı olduğu gerekçesiyle anaokulu müdiresi başta olmak üzere öğretmeleri görevden uzaklaştırdığını açıkladı.

Toplantı yapıldı

Daha önce, uygulamanın hatalı olduğunu belirterek ailelerden özür dileyen Gençlik Dairesi Müdürü Thomas Krützberg, anaokulunda basına kapalı olarak velilerle yönelik gerçekleştirdiği toplantıda 11 personelin görevine son verildiğini duyurdu. Duisburg Göç ve Uyum Meclisi Başkanı Şevket Avcı'nın da hazır bulunduğu toplantıda velilerin skandal uygulamaya gösterdiği yoğun tepkinin kararın bu şekilde alınmasında etkili olduğu belirtildi.

Yaklaşık 120 çocuğun gittiği anaokulunda 5 Ocak 2009'da yeni bir eğitim kadrosuyla çocukları kabul edeceklerini belirten Krüztberg, velilerin güvenini tekrar kazanmak istediklerini vurguladı. Ayrıca çalışan ve çocuklarını anaokulunda bırakmak zorunda olan aileler için de özel bir grup kurularak çocukların anaokuluna devam etmesi sağlanacak. Duisburg Göç ve Uyum Meclisi Başkanı Şevket Avcı, alınan radikal karanın aileleri bir nebze sakinleştirdiğini ve bundan sonra bu olayı unutup yeniden yapılanmakta olan anaokuluna destek vermeleri gerektiğini söyledi. Veli inisiyatifi sözcülerinden Uğur Altınsoy kararın, velilerin talepleri arasında yer aldığını ayrıca skandal uygulamadan ötürü okul yöneticilerine yönelik açtıkları davanın takipçisi olacaklarını açıkladı.

Kaynak: Hürriyet-Avrupa

X