Alt karın şişliği

greengirll

yok başlık falan
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
9.036
9.548
Kızlar merhaba, 1,5 yıllık evliyim...Evlenmeden önce 52 kilo 34 bedenken evlendikten sonra eşime uyarak gelsin pizzalar gitsin hamburgerler... Derken irretabl bağırsak sendromu ve şiş kocaman bir karın. Oturunca da katlanıyor yani yağ da birikmiş sanırım... Ebru Şallı süper bir karın dvd si yapıyorum.Ama az üşüteyim az midemi bozayım anında kocaman bir göbek, mankenlerin 9 aylık hamile hallerini aratır...:) Bu arada ayaklarım da yapısal olarak çok üşür, sanırım çok fazla üşütüyorum...

Benim gibi olan var mı? Önerileriniz nedir?

aynı sorun bendede var ben doktora gittim gastro hortum attılar midede fıtık ülser reflü çıktı ameliyat dedi bir sene oldu hala olmadım ilaçlar etkiyi azalttı ama şimdi tekrar başladı.dışarı yemeğe giderken hep bol seyler giyiyor elim srekli karnımda en son dün akşam avmdeyken hamile gibi şiştim kesin tedavi varmı bilmem

aynı sorun bendede var ben doktora gittim gastro hortum attılar midede fıtık ülser reflü çıktı ameliyat dedi bir sene oldu hala olmadım ilaçlar etkiyi azalttı ama şimdi tekrar başladı.dışarı yemeğe giderken hep bol seyler giyiyor elim srekli karnımda en son dün akşam avmdeyken hamile gibi şiştim kesin tedavi varmı bilmem

öldürmez süründürür bir durum bizimkisi... ben şimdi beslenmem dikkat edip, spora başladım ama ne olacak bilmiyorum:KK43:

ay o bendede var en ufak bir şey yesem göbeğim çıkıyor ki zayıfım biriyim. ama insanların yanında yemek yememeye korkuyorum hemen göbeğim çıkmasın diye az yiyorum devamlı karnımı içime çekiyorum. ama göbeğimde gergindir yani nasıl oluyorda hemen genişliyor anlamıyorum :KK5:

ay o bendede var en ufak bir şey yesem göbeğim çıkıyor ki zayıfım biriyim. ama insanların yanında yemek yememeye korkuyorum hemen göbeğim çıkmasın diye az yiyorum devamlı karnımı içime çekiyorum. ama göbeğimde gergindir yani nasıl oluyorda hemen genişliyor anlamıyorum :KK5:

ya bu fena bir şey insanların ikincimi geliyor diye sormasından bıktım:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK20::KK20::KK20::KK20:

valla bir yıl önceki laçlarla çok afedersiniz büyük tuvalete çıkabiliyordum şimdi haftada bir buda midemde bağırsaklarımda şişiyor. ameliyat olan varmı varsa yardım ve tavsiyeler itinayla dinlenir

Merhaba arkadaşlar, ben de karın şişliğimi konu acarak anlatsam mı diye tam düşünürken siz acmissiniz :-) fakat benimkisi yemeklerden olan bi sey degil. Cok can sıkıcı ve beni de eşimi de cok uzen bir sey. Evimden disari adimimi attığım an 7 aylik hamile gibi sisiyor karnim. Ve oyle rahatsiz oluyorum ki. Yorgunluk, terleme, halsizlik hatta bazen de ateş yapıyor. Birden sağ kısmıma bi agrı atıyor ve eşim bi bakıyor ki hiç olmayan göbeğim birden şişmiş patlayacak gibi. Ben evlendikten sonra bunlari yasadim ve hala yasiyorum. Sali günü seni hastaneye goturecegim diyor ama korkuyorum aslinda o benden daha çok korkuyor. Sizce kötü bir sey midir? Ayrica benim gaz sorunum da asiri derecede var...

Son düzenleyen: Moderatör:
valla bir yıl önceki laçlarla çok afedersiniz büyük tuvalete çıkabiliyordum şimdi haftada bir buda midemde bağırsaklarımda şişiyor. ameliyat olan varmı varsa yardım ve tavsiyeler itinayla dinlenir

ibrahim saraçoğlunun çok iyi kürleri var bununla ilgili ve faydalanan çok kimse var. ben bu bitkici diye geçinnen pek kimseye inanmıyorum ama saraçoğlu bu konuda bir marka zaten en fazla 10 gün süüren bir kürle tuvalete çıkamama sorunu hallediliyor ve kalıcı oluyor bir bak istersen

İbs bende de var. Bir kere tıkanma yaşadım bağırsaklarımda az kalsın operasyona alınıyordum da lavmanla düzeldim. Kadınların kronik sorunu. Rahim denen fazladan bir organ var o bölgede ve bağırsaklarımızı etkiliyor. Bir de ibs nin sonu hemoroid. Malesef onunla uğraşmak ayrı dert.

Beslenmene çok dikkat et, herkes zaten bunu söyler. Benim doktorum baklagil ye bol bol diyor. Dışkın dolu dolu gelmeli aman çok yiyorum şişcem diye düşünme diyor. Sen yemedikçe dışkı kurur kalır diyor. Kurufasülye nohut mercimek. Onun dışında sebzelerden pırasa kabak. Ekmek çok yeme. Beyaz ekmek zaten kabız yapıyor hemen. Yersen tahıllıları tercih et. Sabah uyanır uyanmaz su iç. Sonra yemeklerden 5-10 dk önce dereotu yiyip ardından su iç. Bağırsakları çok güzel çalıştırıyor. Hamurişinden uzak dur hem kilo almazsın hem kabız olmazsın :)

Merhaba arkadaşlar, ben de karın şişliğimi konu acarak anlatsam mı diye tam düşünürken siz acmissiniz :-) fakat benimkisi yemeklerden olan bi sey degil. Cok can sıkıcı ve beni de eşimi de cok uzen bir sey. Evimden disari adimimi attığım an 7 aylik hamile gibi sisiyor karnim. Ve oyle rahatsiz oluyorum ki. Yorgunluk, terleme, halsizlik hatta bazen de ateş yapıyor. Birden sağ kısmıma bi agrı atıyor ve eşim bi bakıyor ki hiç olmayan göbeğim birden şişmiş patlayacak gibi. Ben evlendikten sonra bunlari yasadim ve hala yasiyorum. Sali günü seni hastaneye goturecegim diyor ama korkuyorum aslinda o benden daha çok korkuyor. Sizce kötü bir sey midir? Ayrica benim gaz sorunum da asiri derecede var...

Psikolojik bir şey gibi geliyor bana seninki.

Mesela sabit yerde yaşamayan insanlar çok fazla kabızlık çekerlermiş kendilerini bir yere ait hissedemedikleri için yapamıyorlarmış gibi.

Sen de evden çıkınca bilinçaltında korku mu yaşıyorsun acaba? Doktora git mutlaka..

yalnız benim ibs çeşidim ishal olan türden. kabızlık değil. haftasonları gayet iyiyim, ne zaman işe geliyorum anında ishal, öğlene kadar belki 5 kere...

çok stresli bir işim var. kaynağı o olabilir. son zamanlarda bir çok sorun da yaşadım, babamın kanser olması, kardeşimin yurtdışına gitmesi vs...iş ortamım zaten allahlık. evlendiğimden beri sporu, dengeli beslenmeyi bıraktım:KK43: şimdi bir gayret tekrar başlıyorum inşallah düzelirim umutluyum.

bir kaç gündür akşam yemeğimi 8 den sonraya bırakmamaya ve 1 meyve ya da 1 bardak süt dışında bir şey yememeye başladım. ishalim düzeldi gibi...

inşallah tamamen düzelir....

Psikolojik bir şey gibi geliyor bana seninki.

Mesela sabit yerde yaşamayan insanlar çok fazla kabızlık çekerlermiş kendilerini bir yere ait hissedemedikleri için yapamıyorlarmış gibi.

Sen de evden çıkınca bilinçaltında korku mu yaşıyorsun acaba? Doktora git mutlaka..

Bilemiyorum gerçekten olabilir doktora gidicem inşallah kötü bişey yoktur sadece bunu istiyorum. Teşekkür ederim.

X