Alt komşu derdi

genelde belli bir seviyeye kadar hoşgörülmek zorunda ne yazık ki çocuk gürültüsü. abartıya kaçmadığı, gece falan olmadığı takdirde ses illa ki geliyor. bence hiç boşu boşuna uğraşmayın, aşırıya kaçıldığı zaman engel olun sese yeterli. polis veya zabıta ne yapabilir çocuk sesine? değil çocuk sesi, koca koca insanların yaptığı ve bal gibi de keyfi olarak yaptığı sesler için bile pek bir şey yapılmıyor. kapıya da kimi yollarsa yollasın. bazı insanlar her şeye aşırı takıntılı oluyorlar.

kombi konusuna gelince... ben daha önce duydum böyle bir şeyi ama uygulanabilen bir şey midir bilmiyorum. bence bu da öylesine konulmuş bir yasa, uygulayan, denetleyen tarafında sağlam değildir. o konuda hiçbir şey yapabileceğinizi sanmıyorum. laf olsun diye söylemiş bile olsanız.

bir de doğalgaza her ay 800 küsür ödemeniz hiç normal değil. yani biz izmirde 110 m2 eve 300 bile ödemedik bu kış. bizim kombi de eski hatta bozuldu, masrafı da bi güzel bize kitledi ev sahibi. aslında tamiratı onun yaptırması lazım, durduk yere petekler söndü, ateşleme yapmıyor. pazartesi kombici gelecek. ben sağlam verdim tamiri de size ait dedi sözleşmesinde tam tersi yazmasına rağmen :KK70: kış günü üşüyecek halim yok yaptıracağım, ödeyeceğim ama babamın evi değil mutlaka bir gün taşınacağım. o zaman son 2 veya 1 ayın kirasını ödemeyeceğim. veya ona ait olan tüm tamirat masraflarının çetelesini, faturasını vs tutup kirasını eksik yatıracağım. gitsin versin mahkemeye. her neyse, sorun komşunun kombi yakmaması değil ısınma sisteminizle alakalı olabilir.

Bu komşu gürültüsü konularını okuyorum. Nedense bir tek bazı ailelerin çocuklarında enerji patlaması var, onlar her şeyi yapabilir. Çok uluslu bir apartmanda yöneticilik yapan bir kadının yorumunu okumuştum. Yabancı ailelerin çocukları klasik müzik dinliyor, ellerinde kitap defter, hep aktivite yapıyorlar. Diğer komşuların çocuklarından sürekli şikayet geliyor. Kimse çocuğuna sahip çıkmıyor demişti.

Burada yorumları okuyorum herkes ''aman zaten eve kapandılar, benim çocuğumda enerji patlaması var'' Devlet çocukları eve kapatmadı, belli bir saat aralığı var, alın gezdirin ama eminim zor geliyordur. Bu tarz ailelerden rahatsız olan çocuklu aileler de var. Bir tek siz mi insansınız, bir tek sizin çocuğunuz mu çocuk? Onlarda da varmış, şikayet etmemişmiş. Siz de edin. Siz çekiyorsunuz diye herkes çekmek zorunda mı?

Konu sahibi dikkat ediyorsa sözüm ona değil. Ben alt komşunuzun yerinde olsaydım evime gelip beni gözetliyor diye sizden şikayetçi olurdum. Doğalgazı yakarken size mi soracak? Mahkemeye verin. Bahsettiğiniz dava çok konuşuldu, avukatın gazına gelmiş açan kişi bence. İnsanlar yiyecek ekmek bulamıyor, kombiyi yakmadı cezası mı ödeyecek? Ben de yakmıyorum hatta camları da açıyorum bu soğukta. Hesabımda da para bulamaz. Gitsin versin, yine yakmam.
İmzamı atarım yorumunuza.

Benim de çocuğum var buna rağmen yukarıdaki aileden eziyet çekiyorum resmen. Sinir hastası oldum taşındığımdan beri. Aynı onlar da öyle biliyor musunuz bütün gün evdeler iki tane küçük çocuğu asla dışarı parka çıkarmaz onlar da evde azıtıyorlar haliyle. Benimki daha yürüyemeyen bebek olmasına rağmen çıkarıyorum hava güzel olunca ama hanfendiye zor geliyor bi parka çıkarmak.

bir de doğalgaza her ay 800 küsür ödemeniz hiç normal değil. yani biz izmirde 110 m2 eve 300 bile ödemedik bu kış. bizim kombi de eski hatta bozuldu, masrafı da bi güzel bize kitledi ev sahibi. aslında tamiratı onun yaptırması lazım, durduk yere petekler söndü, ateşleme yapmıyor. pazartesi kombici gelecek. ben sağlam verdim tamiri de size ait dedi sözleşmesinde tam tersi yazmasına rağmen :KK70: kış günü üşüyecek halim yok yaptıracağım, ödeyeceğim ama babamın evi değil mutlaka bir gün taşınacağım. o zaman son 2 veya 1 ayın kirasını ödemeyeceğim. veya ona ait olan tüm tamirat masraflarının çetelesini, faturasını vs tutup kirasını eksik yatıracağım. gitsin versin mahkemeye. her neyse, sorun komşunun kombi yakmaması değil ısınma sisteminizle alakalı olabilir.
Kombim tasarruflu olmayabilir ev de geniş,biraz da komşunun etkisi var çünkü geçen yıl isindigimiz derecede bu yıl ev buz oldu bayağı yükselttik ki isinalim

İmzamı atarım yorumunuza.

Benim de çocuğum var buna rağmen yukarıdaki aileden eziyet çekiyorum resmen. Sinir hastası oldum taşındığımdan beri. Aynı onlar da öyle biliyor musunuz bütün gün evdeler iki tane küçük çocuğu asla dışarı parka çıkarmaz onlar da evde azıtıyorlar haliyle. Benimki daha yürüyemeyen bebek olmasına rağmen çıkarıyorum hava güzel olunca ama hanfendiye zor geliyor bi parka çıkarmak.
Parka çıkarmadığımi kim söylemiş ki,çalışan bir anneyim her gün her saat çıkaramıyorum ama evde de hapis değil oğlum.Pandemi ve kış mevsiminde karasal iklim bölgesinde her gün parka çıkılmaz değil mi..Sizin üst komşularınızı bilemem ama bilip bilmeden aynı kefeye koymasaniz iyi olur

Her ay değil en yükseği o faturaydi sonra giderek düştü havalar biraz yumusadikca..bizim ev de 115 M2..İzmir olarak yine 300 de çok

Hanımlar merhaba,2.5 yaşında oğlum var,öyle koltuktan atlamayı zıplamayi filan bilmez.Her gün illa bir şımarır yerde yuvarlanır ya da emekleyerek oradan oraya hızlıca gider.Bu şimarmalar kısa süreli oluyor..Arada da koşuyor tabi..Biz böyle seyler yaptığında dikkatini başka yöne çekip koltuğa çıkmasını sağlıyoruz.Salonumuzun zemini zaten biz normal yürürken bile sallanıyor ama bunu alt komşuya bir türlü anlatamadik,kaldı ki dinlemeyi de bilmiyorlar hep kendileri konuşuyor.Yok hastayız yok panik atagimiz var,yok belediyeden emekli müdürüm vs.Ne kadar dikkat etsek de alt komsu sopayla tavana vuruyor ya da kapıya geliyor.Tavana vurma sesinden oğlum çok korkuyor koltuğa zıplıyor.
Bugün ben evde yokken zabıta gelmiş uyarmış gitmiş.Ben de biraz kafamı toplayıp asagiya indim konuşmaya.Sadece oğulları vardı.Sorunlari böyle cozeceksek siz de bu kış boyu kombi yakmadiniz biz iki kat fazla doğalgaz faturaları ödedik sesimiz çıktı mı yasal değil biliyorsunuz değil mi vs.Gunde 2 metreküp yakıyorsunuz emin olmak için takip ettim dedim.Asla kabul etmedi ki esasında ev ile çok ilgili bilgili biri gibi de değildi.Annenizle görüşeyim sonra dedim öyle çıktım yukarıya..
İnsanlar neden bu kadar tahammülsüz,zamanında çocuk buyuttuklerini ne çabuk unuttular,2.5 yaşındaki çocuğu koltuğa mi baglayayim,hani biseyleri değiştirelim desem öyle pek değişiklik yapacak bişey de yok bina kötü çünkü.Ev sahibim bizden memnun olduğu için kiraya çok zam yapmıyor evden çıksak bir dünya olmuştur kiralar bıktım ya yemin ederim bıktım.
Siz olsanız ne yapardınız iç dökmek istedim.Tesekkurler
neden bahce katinda oturmuyorsunuz?

Istanbul sözleşmesi bugun feshedildi biliyor musunuz

Annemin alt üst komşular yurt dışında söyleyelim de kış başı gelip kombileri açsınlar barii 😂 o ne saçma şey o?

neden bahce katinda oturmuyorsunuz?
Bu evi ararken bebeğim 3.5 aylıktı ve arkadaşımla beraber aradık evi..İkisini de gezdirmek istemedim ve böyle alt komşu sıkıntısı olur diye bilemedim ve de ara kat olsun sıcak olur dedim

Hanımlar merhaba,2.5 yaşında oğlum var,öyle koltuktan atlamayı zıplamayi filan bilmez.Her gün illa bir şımarır yerde yuvarlanır ya da emekleyerek oradan oraya hızlıca gider.Bu şimarmalar kısa süreli oluyor..Arada da koşuyor tabi..Biz böyle seyler yaptığında dikkatini başka yöne çekip koltuğa çıkmasını sağlıyoruz.Salonumuzun zemini zaten biz normal yürürken bile sallanıyor ama bunu alt komşuya bir türlü anlatamadik,kaldı ki dinlemeyi de bilmiyorlar hep kendileri konuşuyor.Yok hastayız yok panik atagimiz var,yok belediyeden emekli müdürüm vs.Ne kadar dikkat etsek de alt komsu sopayla tavana vuruyor ya da kapıya geliyor.Tavana vurma sesinden oğlum çok korkuyor koltuğa zıplıyor.

Bugün ben evde yokken zabıta gelmiş uyarmış gitmiş.Ben de biraz kafamı toplayıp asagiya indim konuşmaya.Sadece oğulları vardı.Sorunlari böyle cozeceksek siz de bu kış boyu kombi yakmadiniz biz iki kat fazla doğalgaz faturaları ödedik sesimiz çıktı mı yasal değil biliyorsunuz değil mi vs.Gunde 2 metreküp yakıyorsunuz emin olmak için takip ettim dedim.Asla kabul etmedi ki esasında ev ile çok ilgili bilgili biri gibi de değildi.Annenizle görüşeyim sonra dedim öyle çıktım yukarıya..

İnsanlar neden bu kadar tahammülsüz,zamanında çocuk buyuttuklerini ne çabuk unuttular,2.5 yaşındaki çocuğu koltuğa mi baglayayim,hani biseyleri değiştirelim desem öyle pek değişiklik yapacak bişey de yok bina kötü çünkü.Ev sahibim bizden memnun olduğu için kiraya çok zam yapmıyor evden çıksak bir dünya olmuştur kiralar bıktım ya yemin ederim bıktım.

İkiniz de haklısınız.. bu konu dipsiz bir kuyu malesef. Bekarlığımda babamın evinde hep alt üst komşuların çocuk sesinden rahatsız olurdum. Şimdi kendi çocuğum evde dur durak bilmiyor. Muhtemelen alt komşu da benden rahatsız.. Allah'tan kızım akşamları erkenden uyuyor

İkiniz de haklısınız.. bu konu dipsiz bir kuyu malesef. Bekarlığımda babamın evinde hep alt üst komşuların çocuk sesinden rahatsız olurdum. Şimdi kendi çocuğum evde dur durak bilmiyor. Muhtemelen alt komşu da benden rahatsız.. Allah'tan kızım akşamları erkenden uyuyor
Rahatsız olabilme ihtimalini sadece tahmin ediyorsunuz, kapınıza gelmiyorlar,maşallah diyeyim nazar değmesin

Belirli saatlerde ses olabilir ama diğer saatlerde tabiki herkes huzur ister ayrıca ben sıcağa gelemiyorum tansiyonum çıkıyor sırf komşu için açamam belki arabam var ama cebimde para yok komşumu verecek ozaman gaz parasını gitsin dava açsın uğraşsın ozaman

Aynı konu bizdede var . Bn ev sahibiyim alt kattakilerin hepsi kiracı . Ve evde ses yapmadığımız halde şikayete geliyorlar . Tai ister istemez oluyordur . Ama onların da konuşmaları sesleri dahi buraya geliyor . Ya açıkçası ses istemeyen apartmanda oturmayacak hele yalıtım olmayan apartmanda illaki oluyor ses

Belirli saatlerde ses olabilir ama diğer saatlerde tabiki herkes huzur ister ayrıca ben sıcağa gelemiyorum tansiyonum çıkıyor sırf komşu için açamam belki arabam var ama cebimde para yok komşumu verecek ozaman gaz parasını gitsin dava açsın uğraşsın ozaman
Gündüz saatlerinden söz ediyorum akşam zaten erken uyuyor.
Normalde gazını sorun etmedim,onlar zabıta filan yollayinca ben de onlari uyarmış oldum,gerekirse de uğraşırım sorun olmaz,onlar uğraşıyorlar madem

Aynı konu bizdede var . Bn ev sahibiyim alt kattakilerin hepsi kiracı . Ve evde ses yapmadığımız halde şikayete geliyorlar . Tai ister istemez oluyordur . Ama onların da konuşmaları sesleri dahi buraya geliyor . Ya açıkçası ses istemeyen apartmanda oturmayacak hele yalıtım olmayan apartmanda illaki oluyor ses
Kesinlikle katılıyorum

X