Altın almak

Başka bir konuya aynı mesajı yine yazdım ama değişik fikirler alıp net karar vermek İstiyorum.
Hanımlar merhaba. Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Her ay 1500-2000 lira kadar ayırıyorum. Turuncu hesaba yatırıyorum. Aylık 40-50 lira faiz veriyor.
Ev kirası için biriktiriyorum. Senelik ödüyoruz. Bu yıl haziranda verdik. Gelecek yılın kirasında hazır. Elimde 20 bin kadar bir para var. Gelecek yıl haziranda 16 bin lirası kiraya gidecek. Yani bir yıl birikimde bekleyebilir. Bunun hepsine ve aylık ayırdığım parayla altın almak istiyorum. Fiziki altın mı -evde saklamak zor olur gibi- bankada altın hesabı mı tavsiye edersiniz?
Yani en azından bir yıl kalan kısmı iki yıllık sürede para duracak. Benim cesaret edemediğim konu yüksek fiyatlı alıp, satarken çok kaybım olur mu? Kar eder miyim?
Tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen.

Başka bir konuya aynı mesajı yine yazdım ama değişik fikirler alıp net karar vermek İstiyorum.
Hanımlar merhaba. Sizlere bir şey danışmak istiyorum. Her ay 1500-2000 lira kadar ayırıyorum. Turuncu hesaba yatırıyorum. Aylık 40-50 lira faiz veriyor.
Ev kirası için biriktiriyorum. Senelik ödüyoruz. Bu yıl haziranda verdik. Gelecek yılın kirasında hazır. Elimde 20 bin kadar bir para var. Gelecek yıl haziranda 16 bin lirası kiraya gidecek. Yani bir yıl birikimde bekleyebilir. Bunun hepsine ve aylık ayırdığım parayla altın almak istiyorum. Fiziki altın mı -evde saklamak zor olur gibi- bankada altın hesabı mı tavsiye edersiniz?
Yani en azından bir yıl kalan kısmı iki yıllık sürede para duracak. Benim cesaret edemediğim konu yüksek fiyatlı alıp, satarken çok kaybım olur mu? Kar eder miyim?
Tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen.

Kar edersin orası kesin

Fiziki alacaksan külçe altın al 50 gram külçe altın 22.500 civarı ama evde saklama durumu.nasil bi çalınırsa Allah korusun sıkıntı

Bankadan da olur da su vergi olayı gıcık ya

Altın fiyatları çok yükseldiğinde Bankadanda almış olsanız düşüğe bozuyorlar, kuyumcudan da alsanız aynı. Ama eğer saklayabilirim diyorsanız kesinlikle elinizde olması daha iyidir. Ytd

Ya arkadaşlar altın deli yükselirken ben 479 tan 22 ayar bilezik aldım düştü
Sonra yine dayanamadım acele ettim 515 tem 24 ayar külçe gram aldım yine düştü :KK43:
Sonra yine dayanamadım 493 ten yine gram aldım yine düştü :KK43: neden böyle oluyor ya , tül birikimimi iki yıldır aptal gibi TL hesabımda bekletirken neden şimdi aldım bilmiyorum daha da çılgınca yükselecek sandım Ama ben aldığım ertesi birkaç Gün içinde hep hep düştü :KK43: içim içimi yiyor yaaaaa çöm yüksek aldım hep , son biraz param kaldı bugün de düşüşte idi alsam mı almasam mı derken kaldı , son 10 bin TL mi de altına yatırayım mı ne dersiniz ? Moralim ciddi bozuk ya hıra yaptım sanki
Külçe altinla gram altın farklı şeyler mi ?
Altın birikimi ile yeni tanışıyorum maruz görün 🤦🏻‍♀️

X