Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Bende altın sevenlerdenim.
Elimdeki para yetmiyorsa 0,5 gr bile aldım.
Ve gerçekten adım adım damlaya damlaya birikmiş
Ekim ayına kadar belki 2 -3 gr alabilirim ama kışın hedefim 10 gr altın.
Topiği takipteyim, insan hevesleniyor.
Hoşgeldin E Esila09 hayırlı olsun birikimlerin cnm
0,5 gramı da kuyumcudan mı alıyorsun yani yarım gr.
Aylık hedefin mi 2,3 gr

Bereketli olsun birikimleriniz böyle bilinçli hanımları tanımak çok güzel gerçekten
Sizden öğreneceğim çok şey var..
Ben henuz yolun başında sayılırım

Bende canim...
Fazla birşey yok şuanlik ortada.
Nişanlımla beraber biriktiriyoruz. Gecen sene ekim ayinda başladık...

Simdiye kadar 15 büyük altin ve 40 gramlik bilezik yapdik.

Baya gec kalmış gibi hissediyorum kendimi... yillar önce baslasaydim daha iyiydi ama olsun...gec olsun güç olmasin.

Siz cocuklariniz icinmi biriktiriyorsunuz?

Bende altın sevenlerdenim.
Elimdeki para yetmiyorsa 0,5 gr bile aldım.
Ve gerçekten adım adım damlaya damlaya birikmiş
Ekim ayına kadar belki 2 -3 gr alabilirim ama kışın hedefim 10 gr altın.
Topiği takipteyim, insan hevesleniyor.

Hayirli olsun...

Damlaya damlaya göl oluyor gercekden.

Gecende altinin son 30 senede artışına bakdim.

10 kat kâr yapmış. İnsallah bizede nasıp olur

Bende canim...
Fazla birşey yok şuanlik ortada.
Nişanlımla beraber biriktiriyoruz. Gecen sene ekim ayinda başladık...

Simdiye kadar 15 büyük altin ve 40 gramlik bilezik yapdik.

Baya gec kalmış gibi hissediyorum kendimi... yillar önce baslasaydim daha iyiydi ama olsun...gec olsun güç olmasin.

Siz cocuklariniz icinmi biriktiriyorsunuz?
Tebrik ederim seni nişanlıyken bunun farkına varabilmek de büyük bir olay. Geç kalmadın bence tam da zamanında başladın
Bende bir buçuk yılda 5 ata, 2 yarım 2 çeyrek ve 5 bin de nakit biriktirebildim
Ama tamamen kendi maaşımdan çünkü eşim kendi işini kurdu ayrı borçları var.
Az çok demeden başladım çok şükür birikiyor
10 yıldır evliyim, 32 yaşındayım ve iki oğlum var 10 ve 5 yaşında.
Çocuklar büyüyor ve onların geleceği için bir yerden başlamam gerektiğini gördüm..

Tebrik ederim seni nişanlıyken bunun farkına varabilmek de büyük bir olay. Geç kalmadın bence tam da zamanında başladın
Bende bir buçuk yılda 5 ata, 2 yarım 2 çeyrek ve 5 bin de nakit biriktirebildim
Ama tamamen kendi maaşımdan çünkü eşim kendi işini kurdu ayrı borçları var.
Az çok demeden başladım çok şükür birikiyor
10 yıldır evliyim, 32 yaşındayım ve iki oğlum var 10 ve 5 yaşında.
Çocuklar büyüyor ve onların geleceği için bir yerden başlamam gerektiğini gördüm..

Süpersin. Sirf birikim icin degil yani genel anlamda.

Super Mom demek geldi icimden.
Ben nişanlıyım ama yaşım baya baya büyük.
Nişanlı diyince çoğu 22 filan saniyor. Oysa 30u yariladim:))

Gercekden cok güzel biriktirmişsiniz...

Süpersin. Sirf birikim icin degil yani genel anlamda.

Super Mom demek geldi icimden.
Ben nişanlıyım ama yaşım baya baya büyük.
Nişanlı diyince çoğu 22 filan saniyor. Oysa 30u yariladim:))

Gercekden cok güzel biriktirmişsiniz...
Çok teşekkür ederim utandım
Ama çok pişmanım işte orası ayrı 13 yıllık çalışma hayatımda son bir yılda farkeder insan ben de geç kaldığımı hissediyorum..
Hemen baslasaydim 2 daire alınırdı şimdiye
Hatta almayı bırak gelen hediye altınları da borçlar için bozdurdum :mad:

Çok teşekkür ederim utandım
Ama çok pişmanım işte orası ayrı 13 yıllık çalışma hayatımda son bir yılda farkeder insan ben de geç kaldığımı hissediyorum..
Hemen baslasaydim 2 daire alınırdı şimdiye
Hatta almayı bırak gelen hediye altınları da borçlar için bozdurdum :mad:
Benim de son 7 ayda aklım başıma geldi :KK43:

Ben de hedef koymak istiyorum, benimki de 100 Cumhuriyet altını olsun..sizin hedefler ne zamana kadar kızlar? Zaman koyacak mıyız...
Hedef olunca güzel oluyor cnm insan hevesleniyor
Ben yıllık plan yapmıştım şimdi kontrol ettim 2017 de 15 tam altın alabilirim gibi görünüyor.
100 e tamamlamam birkaç yılı bulacak gibi görünüyor ☺

Az önce markete gittim geldim, ihtiyaç olmayan hiç bir şey almadım ama bı sürü para gitti, Allah yardımcımız olsun hayat çok pahalı :KK43:

Bi de benim kurtulamadığım sigara alışkanlığım var ki beni batırıyor :KK43: aylık 300-350 arası sigaraya veriyorum sadece :KK43:

Hayirli olsun...

Damlaya damlaya göl oluyor gercekden.

Gecende altinin son 30 senede artışına bakdim.

10 kat kâr yapmış. İnsallah bizede nasıp olur

Altın elimizdeki para birimlerinin değerli metal karşılığı. O yüzden aslında kar zarar durumu yok, sadece biz asıl değerine çevirmiş oluyoruz.

Hoşgeldin E Esila09 hayırlı olsun birikimlerin cnm
0,5 gramı da kuyumcudan mı alıyorsun yani yarım gr.
Aylık hedefin mi 2,3 gr

Evet kuyumcudan aldım.
Baktım maaşa kadar harcayacagım, amacım parayı harcamamak hiç beklemiyorum. Ben TL olarak birikim yapamıyorum. Aylık hedefim değil malesef, çünkü önümde 3,500 tl kk borcu 2 düğün 1 kurban ve tatil var. Bunları halledip temiz bir şekilde ekim ayında birikime devam.
Arada eşimden tırtıkladıklarımla 5- 10 dolar euro alabilirim. O şekilde 4 ayda 130 euro ve 10 dolar yaptım.
Geçen yıl ekim ayından beri 13 gr biriktirdim üstüne eşim ilave etti kardeşime bilezik aldım 20 gr çok içime sindi.
Şu an eşimden gizli 2 gr, onun bildiği 1 gr 10 dolar 10 euro var.

Birde 0,33 lt şişeye 1 tl kumbarası, başka bir kumbaraya da 25 kuruş kumbarası yaptım. Bakalım ne zmn dolacak ve ne kadar çıkacak.

Ben de birikime geç başladım.geçen yıl martta aklım başıma geldi.mart 2016 dan beri 2 tam,7 yarım ve 7 ceyrek aldim.2 gr.altın im var.aslında gramlarim fazlaydı fakat al sat yapmayi öğreneyim derken arada harcadım. Ben de fiziki altını daha çok seviyorum.gram bozdurulunca harcandığını görüp fiziki altına döndüm. Gram alsam bile al sat yapmamaya karar verdim.bence en güzeli al tut.

Allah kısmet etsin tatlim.tamam o halde 5 yıllık hedef koyduk :KK66:
Tamam o halde hedefimiz 5 yıllık olsun cnm....
Az önce markete gittim geldim, ihtiyaç olmayan hiç bir şey almadım ama bı sürü para gitti, Allah yardımcımız olsun hayat çok pahalı :KK43:

Bi de benim kurtulamadığım sigara alışkanlığım var ki beni batırıyor :KK43: aylık 300-350 arası sigaraya veriyorum sadece :KK43:
Sigara cebe de sağlıga da zarar ama alışkanlık işte inş bırakırsın cnm
Bir çeyrek bir gr alırsın o onun parası ile..

Altın elimizdeki para birimlerinin değerli metal karşılığı. O yüzden aslında kar zarar durumu yok, sadece biz asıl değerine çevirmiş oluyoruz.

Evet kuyumcudan aldım.
Baktım maaşa kadar harcayacagım, amacım parayı harcamamak hiç beklemiyorum. Ben TL olarak birikim yapamıyorum. Aylık hedefim değil malesef, çünkü önümde 3,500 tl kk borcu 2 düğün 1 kurban ve tatil var. Bunları halledip temiz bir şekilde ekim ayında birikime devam.
Arada eşimden tırtıkladıklarımla 5- 10 dolar euro alabilirim. O şekilde 4 ayda 130 euro ve 10 dolar yaptım.
Geçen yıl ekim ayından beri 13 gr biriktirdim üstüne eşim ilave etti kardeşime bilezik aldım 20 gr çok içime sindi.
Şu an eşimden gizli 2 gr, onun bildiği 1 gr 10 dolar 10 euro var.

Birde 0,33 lt şişeye 1 tl kumbarası, başka bir kumbaraya da 25 kuruş kumbarası yaptım. Bakalım ne zmn dolacak ve ne kadar çıkacak.
Hayırlı olsun cnm niyet edip başlamak başarmanın yarısı...
Ekimden itibaren miktar artar
Kumbara olayı çok eğlenceli oluyor ben de tekrar başlamak istiyorum
Geçen yıl 4 ayda 600 tl çıkmıştı kumbaramdan 5 gram altın almıştım 133 ten.

karamelli_turta karamelli_turta hayırlı olsun.
Hedefleriniz çok güzel tebrik ediyorum.
Sizleri takip edeceğim.Şu an borç ödediğimiz için birikim yapamıyoruz ama tasarrufa devam ediyorum.

Hoşgeldiniz durkan durkan teşekkür ederim hedefleri yüksek tuttuk bakalım olur inş.
Tasarruflar zamanla birikime dönüşür...

Ben de birikime geç başladım.geçen yıl martta aklım başıma geldi.mart 2016 dan beri 2 tam,7 yarım ve 7 ceyrek aldim.2 gr.altın im var.aslında gramlarim fazlaydı fakat al sat yapmayi öğreneyim derken arada harcadım. Ben de fiziki altını daha çok seviyorum.gram bozdurulunca harcandığını görüp fiziki altına döndüm. Gram alsam bile al sat yapmamaya karar verdim.bence en güzeli al tut.
Hoşgeldiniz definya definya
Hayırlı olsun birikimleriniz ne güzel biriktirmişsiniz tebrik ederim
Ben de altın hesabına ısınamadım denedim aldım iki gr bozdurayım dedim 20 tl zararlı çıktım bankadan altın mı alınır deyip bıraktım. Banka kendine kazanıyor bilmiyorum benim içime sinmedi. Ortada altın yok. Paran var vadeli hesap yapmak daha uygun geldi bana. Altın hesabı olacağına.
Birikim olsun da nasıl yapılırsa yapılsın kadınız sonuçta neler olacak bilmiyorum gelecekte. Mantikli düşünmek lazım. Ne kadar severek evlenenlerin sonuçlarını görünce çok üzülüyorum

Tamam o halde hedefimiz 5 yıllık olsun cnm....

Sigara cebe de sağlıga da zarar ama alışkanlık işte inş bırakırsın cnm
Bir çeyrek bir gr alırsın o onun parası ile..

Hayırlı olsun cnm niyet edip başlamak başarmanın yarısı...
Ekimden itibaren miktar artar
Kumbara olayı çok eğlenceli oluyor ben de tekrar başlamak istiyorum
Geçen yıl 4 ayda 600 tl çıkmıştı kumbaramdan 5 gram altın almıştım 133 ten.
İnşallah canım 5 yıl buradayız o halde..

Ah o sigara bi bırakabilmek ama yok, 20 senedir içiyorum maalesef...

Ben para kumbarasi yapamıyorum.siz nasıl başarıyorsunuz? Sonuçta o bozukluğu harcamazsam, bütünü bozduruyorum...degisen bir şey olmuyor gibi geliyor bana..bi beceremedim..

X