altın fiyatı düşer mi__yükselir mi?

Limon

ya hep ya hiç.......
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2008
160
0
43
arkadaşlar biliyorsunuz büyük bir krizin içindeyiz gerçi krizi fırsata çevirenler çoğunlukta ama bu krizin daha ne kadar devam edeceğide belli değil.gerçi seçimlerden sonra toparlanır denir ama ımf ile anlaşma sağlanırsa tabiki (gerçi son bir haftadır haberleri pek takip edemedim gündem de uzak kaldım son durum ne pek bilmiyorum..neyse konuyu fazla dağıtmadan asıl kunuya geleyim ...biliyorsunuz altın çok iyi çıkışlar yaptı altını olan iyi değerlenmiştir umarım...altın şu an biraz düşmüş durumda. internetten baktım dolar yükselecekmiş e biliyorsunuz altınla dolar birbirine bağlı dolar yükseldikçe altında yükseliyor benim sentezime göre yanlışta düşünüyor olabilirim...sizce altın bundan sonra yükselirmi düşermi yada piyasaların durumu ne olur ??..ekonomi ve finasla ilgilenen arkadaşlar yazımda hatalarım varsa kusura bakmayın ....şu an en iyi yatırım ne olur sizce ?.........kendi biriktirdiğim param var bankada likit fonda ama hiç bir getirisi yok paramı nasıl çalıştırayım sizce ??????:enbuyukkk::enbuyukkk::enbuyukkk:

Altın (XAU) USD enflasyonunu sever, yani altın usd uluslararası piyasalarda düştüğünde artar, USD u.arası piyasada değer kazandığında ise düşer...
Bu hafta seçim haftası bu da Altın değerlerini değiştirir gibime geliyor..

Bence şuanda parana dokumamak akıllıca olur Altın düşsede geçen senelerini katlıyor Birikimi altın yapan çok karda ...
Düşük faiz ortamında ekonominin canlanmasına yönelik atılacak adımlar, enflasyonun artmasına neden olabilir. Bu da altın fiyatlarını yükseltebilir

Son düzenleme:
evet arkadaşlar ben 1 ay önce altınlarımı satmıştım. ben sattığımda zirvedeydi. bugünkü değeriyle arasında uçurum vardı . iyi kar ettim. ama şimdi yeniden almak istiyorum. bu günlerde çok düşük. daha fazla düşeceğini sanmıyorum. yazın genelde pek düşmez çünkü düğün sezonu geliyor.

ayşegül ben de altın yatırımı düşünüyorum ama hala yüksek gibi geliyor

valla ben altını ölümüne alanlardanım.. elimdekileri bozmadım bozmamda.. ne olur ne olmaz.. güvenemyioum.. düşer derler çıkar.. ortada kala kalaırım.. onun için yastık altında varsın dursun.. en yii yatırım bence altınn..

Birikim yapıyorsun ve uzun bir süre ellemeyeceğim diyorsan en iyi kar getiren elbette altın ama şu an dolar 1550 lerde istiyorsan ilk adında dolar al dolar önümüzdeki günlerde 1780 lere gelecek yine çünkü spakülasyonlar daima dolarda artışa neden olur ve şu ara gezinen spakülasyonlar var.Dolar tavan yapınca paranı bozdurup altın alabilirsin.ıki kere kar olur sana ve uzun dönemde gerçekten iyi paralar kazanabilirsin.
Evlendiğimde 30 liraya bozdurduğum çeyrek şimdi fazlası ile katladı artık bende altına yöneldim.

X