Altın fiyatları geriliyor

altinkizi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
39
0
Reuters'ın yaptığı bir ankete göre altın fiyatlarında düşüşler bekleniyor

altin-fiyatlarinda-patlama.jpg

Reuters tarafından yapılan bir ankete göre altın fiyatları önümüzdeki üç ay içinde onsu 1,500 doların altına inecek ve bu yıl Eylül ayındaki düzeylere 2012 sonlarına kadar ulaşamayacak.

Ankete 20 ekonomist, fon yöneticici ve altın alım satımı yapan kişi katıldı. Katılanların yarısına yakını altın fiyatlarının önümüzdeki yılın ilk üç ayında onsu 1,450 doların altına ineceğini tahmin ederken, üçü ise fiyatların 1,400 doları göreceği tahmininde bulundu.

Yatırımcının asla vazgeçmediği güvenli liman altın, son günlerde değer kaybediyor.Altın fiyatları geçen hafta yüzde 6'dan fazla değer kaybetti.Ve yeni haftanın ilk gününde de düşüş devam etti.Fiyatların düşmesiyle çeyrek altın fiyatları da 10 liradan fazla geriledi. Peki altın fiyatları dünya piyasalarında yaşanan gerginlik ve nakit para sıkıntısı sebebiyle geriliyor. Peki düşüş devam edecek mi? Uzmanlar küçük yatırımcının tedbirli davranmasını tavsiye ediyor.

Geçen haftayı 1.598,95 dolar seviyesinden kapatan altının onsu bugün açılıştan itibaren yatay seyretti. Altın 1.583,60 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra yukarı yönde hareketini sürdürdü ve bir süre 1.595 doların üstünde işlem gördü.

Daha sonra bir miktar yükselen altın 1.600 doları da aştı ve geçtiğimiz hafta kapanışa göre yüzde 0,61 oranında artışla 1.608,73 dolara yükseldi.

Altının onsu geçtiğimiz hafta 1.560,59 dolarla bu ayın en düşük seviyesine gerilemişti.

Eklentiler

• $altin-fiyatlarinda-patlama.jpg
    $altin-fiyatlarinda-patlama.jpg
    21,1 KB · Görüntüleme: 82
benim de bugün okuduğum bi haberle, şuan doların artışından dolayı yatırım dolara kayması sebebiyle, altında aldatmaca olduğunu, bu ay düşeceğini fakat 2012 de tavan tavan yapacağını yazıyordu, dün ki izlediğim haberde ise altın artık güvenilir yatırım aracı olmaktan çıkıyor denmişti.çelişkide kaldım.

düşse düşse ne kadar düşer. şimdi takip ettim. geçen yıl ile bu yıl arasında 100%100 e yakın bir artış var. altın gıdım gıdım ilerler arada durur ama hiç bi zaman zarara uğrtamaz. tabi uzun vadede düşünüyosanız.:KK68: ayrıca bugünün çalkantılı ekonomi lartlarında ben ce tek güvenilecek yatırım aracıdır. tabi yatırım yapacak kadar paranız artıyosa:KK53:

1215 dolar çivarına kadar onsun düşeceği belirtiliyor
dolar çıksa bile şu anki fiyattan daha düşük olacak altının fiyatı
ortalama aralık 75-89 lira has fiyatı olabilir

bencede düşsün biraz.çok fazla idi fiyatı. çeyrek parası bile denkleşmiyor yeri geldiği zaman.

yışbasından sonra yukselır demişlerdi epey düşüşe gecti..dussun bakalım..sıradaki gözdedolar..
yakında euroya da gecıs olur yukselme konusunda..

Evet dolar yükseldi ama mb müdahale etti
belki dahada fırlayabilirdi

X