altın hesabını bana bi anlatın nolur yaa

my_babe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2009
158
0
kızlar internet üzerinden bankadan altın hesabı açmak kuyumcudan gram altın almakla aynı anlama mı geliyor? kafam karıştı internetten esahp açıp altın alıcam ama normal kuyumcudan bi farkı var mı bunun varsa ne?dolarla ilişkisi var bunun diye bişey okudum ama kuyumcudaki altın fiyatları da dolarda etkilenmiyor mu zaten?iyi bilen birileri açıklarsa çoook sevinirim

bende tam bılmıyorum ama bıldgımı söyleyeyım.atıyorum altın suan 10lıra sen bankaya 10 lıra yatırıyosun 5 yıl sonra 15 lıra oldu altın fıyatları bankada sana 15lıra verıyo .yastık altı gıbı bişey oluyo anlıyacagn

bankayı kuyumcıu gibi düşünün, altın aldığınızda paranız hesapta gram cinsinden görünüyor mesela 3 gr altın var, bir sonraki ay 5 gr daha aldım hesapta 8 gr altın oldu, istersem 3 gr altın alırım istersem derim ki bana 1350 tl lik altının karşılığı gramı ver.. hesapta sadece rakamlar görünüyor altını fiziksel olarak almıyorsunuz yani, bu işin pratik yanı alım satımın atmlerden ve internetten vs anında yapılabilmesi hem de alınan ve biriken altın miktarını bir tek siz görüyorsunuz çalınma olayı da yok hesap işletim ücreti de yok gayet iyi bir sistem anlayacağınız yanlız bankaların oranlarını iyice araştırmalı, en iyi banka hangisiyse oradan altın hesabı açtırılmalı çünkü bazı bankalar kurları daha geç güncelliyor bazısı daha çok kar koyuyor vs. bi de tek eksi yanı haftasonu işlem yapmamak lazm.

umarım anlatabildim, bence kuyumcularla uğraşmaktan bin kat daha mantıklı..

canım sana şöyle anlatayım altının gramı 100 tl 1000 tl paran var altın hesabı açtığında 10gr altın almış oluyosun sen ekranda para olarak görüyorsun ama gr cinsinden değer görüyor altının gramı yükseldiğinde senin paranda yükseliyor gr altın 200 tl ye çıkarsa snn yine 10 gr altının var ancak 2000 tl paran oluyor. bozmak istediğin zaman gram olarak satarsın yada tekrar alabilirsin gibi.
her bankanın prosedürü ayrıdır iyi araştır altın hesabı ve altın fonu ayrıdır bu ayrıma dikkat etmelisin açacaksan.

şu noktayı geçme altın hesabı avantajlıdır ancak kuyumcudan aldığın gibi değildir şöyleki kuyumcudan gittin 1 gr altın kartı aldın bunu satmıyorsun :KK1: ama altın hesabı açtığında bankada duran para daha kolay harcandığı için direk bozup kullanıyorsun. :KK1:
altın hesabındada çalınma riski yok tabi :KK1:

X