Alveolit

MiyokoA

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2022
33
15
41
Bir aydan biraz fazla zaman önce gömülü diş altındaki kist dişle beraber alındı(ankara hacettepe).kist patoloji temiz çıktı. Sonrasında hiç ağrı olmadı sadece yüzümde misketten büyük bir sertlik var ve dokunamayacağım kadar acıyor, yüzümdeki şişlik hala geçmedi. Bugün birden şişim daha da arttı.15 gün evvel 2. kutu antibiyotik bitmişti. Bugün bir tane aldım ve 2 saat sonra kesilen yerden yoğun bir şekilde enfeksiyon aktı. Sabah doktora gideceğim ama şu an çok kaygılıyım. Alveolit olabilir mi enfeksiyon kana karışır mı

Doktorum söyledi serum fizyolojik. Ama önce iğnenin ucunu kırıp kalan kısmı bükerek çekim boşluğuna tazyikli serum sıkarak içine kaçan fırçayla temizlenmeyen parçalar boşluktan atılıyor. Ama önce nasıl yapıldığını herhangi bir diş hekimine sorun yanlış bir şey yapmayin. Benim 3 ayda iyileşti boşluk hala kapanmadi
Bu yöntemi gece gece uyguladım rahatladım paylaştığınız için teşekkürler :)

Kızlar bende ptesi günü azı dişimi çektirdim.Hafif ağrılarım oluyor şişliğim azaldı.Alveolitten çok korkuyorum resmen aç kalıyorum mikrop kapmasın diye.Kan pıhtısı ne zamana kadar orda korunması lazım lütfen bilgilendirin beni

X