Alyans Seçimi

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.683
23.728
46
alyans_modelleri_2015-12.jpg


Mutlu bir evliliğin, aşkın, bağlılığın simgesi olan alyans seçimi çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Alyansın yuvarlaklığı aşkın sonsuzluğunu ve devamlılığını sembolize eder. Sol elin yüzük parmağına takılmasının sebebi de eski bir inanışa göre o parmaktan kalbe giden bir damar olmasıdır. Bu kadar değerli olan alyansı seçerken nelere dikkat edilmeli? Bir ömür boyu parmağınızda olacak alyansınızı alırken o yılın öne çıkan modellerine bir göz atmalısınız. Parmağınıza uygun, zarif ve aşkınızı anlatan bir alyans seçmelisiniz çabuk sıkılacağınız bir model olmamalı.

Alyansınızı alırken ilk olarak parmak numaranızı öğrenmelisiniz. Bu işi evde kendi yöntemlerinizle öğrenebilirsiniz. Ancak en doğru sonucu kuyumcularda alacaksınız. Parmak numaranızı öğrendikten sonra parmağınıza uygun ve denediğiniz bir model almalısınız. Parmağınıza tam sıfıra sıfır olan modellerden uzak durmanızda fayda var. Çünkü ileride parmağın şişme olasılığı olabilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak alyansınızı seçmelisiniz.

Alyans denilince akla ilk altın alyans gelir. Evliliğin en güzel simgesi olan alyanslar bu altın sarısı renkle özdeşleşmiştir. Ama artık günümüzde bu algı yavaş yavaş ortadan kalmaya başlamıştır. Daha modern tarzda sarı ve beyaz altının birleşimi olan alyans modelleri öne çıkmaya başlamıştır.

Dünyada birbirine bu kadar zıt ancak ayrı yaşayamayan canlılar insanlardır. Bir erkekler bir bayanın zevkleri, düşünceleri farklı olsa da onları aşk, sevgi bir araya getirir. Bu kadar farklı olan iki insan alyans seçiminde biraz zorlana bilirler. Bayanlar gösterişli, taşlı yüzükler seçerken erkekler bunun tam tersi daha sade bir model isteyecektir. Tasarımcılar aynı iki modelin birine taş işlemeleri yaparak eşleri bu zorluktan kurtarmıştır.


Evlilik yüzüğü uzun yıllar boyunca takılacağı için zevkinize uygun olduğu kadar rahat olmasına da dikkat etmelisiniz. Yüzüğünüzün rahatlığını test etmeniz sizin için avantaj olacaktır. Nikahınızdan bir süre önce yüzüklerinizi kullanırsanız, size rahatsızlık veren bir problem karşısında kuyumcunuz en uygun şekilde düzeltecektir. Ve düğün gününüz de yüzüklerinizden dolayı yaşayabileceğiniz sorunları çözmüş olacaksınız. Yüzük seçerken sizin ve mustakbel eşinizin zevkine hitap edecek, uyumlu bir tarz bulmalısınız.

Yüzüğünüzü almaya karar verdiğiniz zaman ufak bir fiyat araştırması yapmalısınız. Hem kesenize, hem zevkinize, hem de parmaklarınıza uygun olan yüzük evliliğiniz boyunca aşkınızın sembolü olacaktır. Araştırmalarınız sonucunda size en uygun kuyumcu veya mücevherci bulduğunuz da, bir çok model alternatifi sunacaktır. Eğer kuyumcunuz veya mücevhercinizin sunduğu alternatiflerden hoşlanmadıysanız, farklı ve kendi stilinizde bir yüzük modeli istiyorsanız, yüzüğünüzü kendiniz dizayn edip, hiç kimsede olmayan olmayan farklı bir modelde yaptırabilirsiniz.

Evlilik yüzüğünü seçmeden önce cildinizin alerjik olup olmadığını bilmeniz gerekir. Eğer hassas ve alerjik bir cilde sahipseniz saf altın ya da platinden olmayan bir yüzük sizi rahatsız edecektir. Sadece beğendiğiniz için satın almamalısınız. Cildinizin tahriş olmasını engelleyebilmeniz için yüzüğünüzün saf altın ya da platin olmasına mutlaka çok dikkat etmelisiniz
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 108 gün geçti.

seli05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2011
105
32
Alyans alırken modeli gerçekten çok önemli, bazı alyanslar parmağı rahatsız edebiliyor, o yüzden kenar kesimlerine dikkat edilmesi gerekiyor, ayrıca alyans alırken muhakkak yarım ölçü büyük alın çünkü alyanslar kalın olunca parmağı sıkabiliyor.