Amacı Ne?

withoutyou

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2016
1.909
3.121
26
Merhaba güzel kadınlar. :) İçimdeki birkaç şeyi dökeceğim buraya. Karışık olabilir anlattıklarım. Zaten muhtemelen birkaç yorum sonra kapattırırım konuyu, amacım sadece içimi dökmek...

Çok fazla arkadaş edinmeyi seven bir tip değilimdir. Yani kolay kolay kimseye ısınamam ve kendimi açamam. Lise ilk sınıfta sürekli olarak sınıfımız değişiyordu ve bir kızla her defasında aynı sınıfa düşüyorduk. Gel zaman git zaman çok yakın arkadaş olduk. Ama yakın arkadaş kavramının da ötesinde bir durum. Gün 24 saat biz herhalde 17 saat falan birlikteyiz. Sabah buluşuyoruz, okula gidiyoruz, okuldan sonra ya dışarıya ya birimizin evine ya da dershaneye. Bu arada dershanede de aynı sınıftayız o zaman. Hiç ayrılmıyoruz kısaca. Gecelere kadar falan birlikteyiz. O biz de kalıyor bazen, böyle güzel bir arkadaşlığımız oldu. Baya sağlamdı yani kolay kolay kimse giremezdi aramıza. Ama karakter olarak epey farklıyız biz bu kızla. Nasıl anlatsam... Yanlış anlaşılmaktan korkuyorum açıkçası. Ben her şeyi net olarak anlatacağım, kötü niyetli olduğumu düşünmeyin lütfen. Bu kız biraz daha "aşk, erkek arkadaş" gibi konulara yoğunlaşmış bir yapıdaydı. Ben de aksine halen daha böyle şeylere önem vermem. Benim için daha çok kendimi geliştirmek önemli oldu her zaman. Bir de hep onu düşünürdüm. Onun bana olan faydasının belki de yüz katı benim ona faydam olmuştur. Ben dil anlamında kötü olduğu için kurslara gidelim derim beni reddeder. Ama mesela evde oturuyoruz, konuştuğu bir erkek arar hemen koşa koşa gider. Kaç defa onu geri çevirdim böyle şeylerden inanın saymakla bitmez. Hatta Allah göstermesin bir kere çok kötü bir durumun ortasından aldım neredeyse onu. Yani kısacası ben daha olgun olan ve ne yapacağını bilen kişiydim bu arkadaşlıkta. Ama gördüğüm hep nankörlük olmuş. Çok uzattım biliyorum. Ben sadece içimi döküyorum, okumak zorunda değilsiniz.
Neyse, işte gel zaman git zaman lise bitti tabii. 4 yılı üstte anlattığım şekilde geçirdik. Ama ben hep içten içe biliyordum bu arkadaşlığın biteceğini çünkü gerçekten uyumsuzduk. Belki bana abartıyorsun diyebilirsiniz ama tamamen gerçekleri söylüyorum. Yani yapılarımız tamamen farklıydı. Mesela onun erkek arkadaşları daha 15 yaşında evlerine girip çıkardı devamlı olarak, ben böyle bir şey yapamazdım. Kimsenin özel hayatı bizi ilgilendirmez. Ama 15 yaşında bu bana normal gelmiyordu. Sanırım en doğru böyle anlatabilirdim. Ama onu böyle şeylerden hiçbir zaman yargılamadım. Neyse, lise bitti bizim ipler de koptu. Ben zor zamanlar geçirdim biraz hiç konuşmadık. Sonra tekrar konuşmalar başladı. Tabii, bundan itiraf geldi. Kız yememiş içmemiş, lise döneminde görüştüğüm bir çocuk vardı. Aramızdaki durumu herkes biliyordu ama, en iyi de bu kız biliyordu.

Gitmiş o çocukla buluşmuş. Ben şok! :oha:
Açıkçası çocuğa da duygum olmadığı için pek takılmadım. Ama zoruma da gitti hafiften. Eh, böyle olunca kim olsa olacağı gibi ben içten içe bilenmeye başladım buna. Çünkü onun erkek arkadaşı benim eski arkadaşımdı mesela ve ben sadece rahatsız olur diye çocukla diyaloğumu en aza indirmiştim. Çok garip bir durum yani. Kız da birileriyle görüşmek hastalık gibi bir şeydi. Hatta bir gün bana, "Ben gece konuşacak kimseyi bulamazsam kafayı yiyecek gibi oluyorum," demişliği var :halay:

Neyse, bu sonra çocukla buluştuğunu anlattı. Çocuk beni baya gömmüş falan. :KK70: Ama neyse seninle de görüşmüyorduk o zaman deyip geçti. Buralarda çok detaya girmiyorum daha önce anlatmıştım çünkü. Sonra biz basit bir konudan bu kızla kavga ettik. Bana kalkıp "sen bana ne istersen yap" demiştin gibi bir cümle kullandı. Ben de artık bu kızdan hiçbir şey olmayacağını anlayarak tamamen bitirdim aramızdaki arkadaşlığı. Ne güzel kafam da rahattı. Ama bu durmuyor yani. Sınıf grupları açıyor, mesajlar atıyor vs. Sonra bir hastalık-rahatsızlık durumunu belli ederek tekrar konuşmaya çalıştı benimle. Ben de kötü durumda diye sert çıkışmadım. Yalnız sinirlerim bozulmaya başladı. Bu arada ben liseyi bitireli 4 yıl oluyor neredeyse. Hep o dönemlerde oldu bunlar.

Bu arada bu kız ilk sene barajı geçemedi. İkinci sene puanı çok düşük olduğu için rastgele bir bölüme girdi. Ben hep ona destek oldum. Ben 3 kez girdim sınava. Üçünde de puanlarım iyiydi ama istediğim bir bölümü, istediğim üniversitede kazanmak istiyordum. Ben 3.seneye kalınca bu kız da baya değişimler oldu. O sene üniversiteye başlamıştı, bana karşı değişik tavırlar takınıyordu. İşte şuradayım ben kızlarla, böyle yapıyorum vs gibi. Ben de üzerinde durmuyordum. Bu seneye gelelim. Ben Allah'a şükür bu sene istediğim bir yere girebildim. Özel bir üniversitede burslu olarak kazandım. Üzerine bir de babamdan söz aldım, önümüzdeki yaz tatilinde WAT yapacağım. Bunlar bana kıskançlık olarak döndü tabii. Sürekli laf sokmalı şeyler paylaşıyor.
Şimdi diyeceksiniz ki, neden üzerinde duruyorsun sil gitsin. Ama durum farklı. Kızın annesi ve babası feci ilgisiz ve düzgün insanlar değiller. Hatta kardeşinin intihar etmişliği var. :KK43: Psikolojisi bozuk bir aile yani. Ayrıca ilişkiyi kessem de yapışacak bir yer buluyor. Bu kızla ilişkiyi ancak tüm eski sınıf arkadaşlarımla kesersem belki bitirebilirim. Yani kıza hakaret edip silsem bile tekrar ulaşabiliyor bana. Çok garip bir durum içindeyim. Tamamen kesip bitirmek, bir daha da yüzünü bile görmek istemiyorum. Çünkü üstte anlattıklarım belki de en hafifleri, psikolojik olarak çok zararını gördüm. Artık bir amacım var. Okulumu güzelce bitirip kendimi olabilecek en iyi şekilde geliştirmek istiyorum. Hedeflerim var. Bu kızın bana zarar verdiğini düşünüyorum. Şimdi bayadır mesafeliyiz. 2 haftadır falan konuşmuyoruz. Sürekli sosyal medyada yazılar paylaşıyor. Küstüğümüzde de gidip millete beni kötülüyor?! :oha:Öyle bir şey yapmam lazım ki, bitirdiğimde bir daha hiç yazamasın bana. Normal biri olsa direkt kestirip atacağım da, of garip bir durum.

Son düzenleme:
Ay içim şişti.
Sil engelle bırak kime kötülüyorsa kötülesin.
Veya başka bir yol, paylaşımlarını kafaya takma üstüne alınma ve yazarsa mesajını açma.
Bir başka yol hesabını dondur.

Bana niye gelmedi böyle arkadaşlar. Hep senin arkadaşın gibi tipler var çevremde maalesef :/
Yapabildiğin kadar uzak dur derim. Cevap verme. Elbet bir süre sonra bıkacak.

Ay içim şişti.
Sil engelle bırak kime kötülüyorsa kötülesin.
Veya başka bir yol, paylaşımlarını kafaya takma üstüne alınma ve yazarsa mesajını açma.
Bir başka yol hesabını dondur.

İnanın başkalarına kötülemesi hiç umurumda değil, istediğini söyleyebilir. Herkes tanıyor ikimizi de zaten. Onun için sosyal medya hesaplarımı kapatmam ama daha önce silmiştim ve engellemiştim onu yine ulaştı. Rahatsızlık veriyor yalnızca :KK43: Çok teşekkür ederim yorumunuz için

Bana niye gelmedi böyle arkadaşlar. Hep senin arkadaşın gibi tipler var çevremde maalesef :/
Yapabildiğin kadar uzak dur derim. Cevap verme. Elbet bir süre sonra bıkacak.

Aylarca konuşmadık. Ama gerçekten yüzsüz bir yapısı var. 2 haftadır konuşmuyoruz zaten inşallah daha da yazmaz

Çok ayrintiya girmisşin.herkesin hayati farklidir .Sonucta ister erkek arkadasiyla bulusur bulusmaz bu onun karari.Bize anlatigin gibi onada soyle.Artik derslerime yogunlasmayi düsunuyorum de.Sonra aramaz sormazsin.O bir iki arar sonra cevap vermesen yada mesgulum dersen pes eder.
Ayriyeten hayatinda ki insanlara bu kadar benimsemene gerek yok arkadas sonicta biri gider digeri gelir .Sevmediginiz size zarar vercek kisileri kirmadan hayatindan çikarabilirsiniz.

Kuzum ya herkes tercihlerini yaşar onun tercihi ve ilgisi bu yönde sizinki başka yönde onda eksik olanlar sizde sizde eksik olanĺar onda vardır
Eğer bu arkadaşlığın sizi yorduğunu düşünüyorsanız görüşmeyin
Ayrıca arkadaşını bilmiyorum ama senin böbürlenme huyun olduğunu düşünüyorum öyle hissettirdin bu yazında bana belki arkadaşında bundan rahatsız oluyordur

Çok ayrintiya girmisşin.herkesin hayati farklidir .Sonucta ister erkek arkadasiyla bukusur bulusmaz bu onun karari.Bize anlatigin gibi onada soyle.Artik derslerime yogunlasmayi düsunuyorum de.Sonra aramaz sormazsin.O bir iki arar sonra cevp vermesen yada mesgulum drrsen pes eder.
Ayriyeten hauatinda ki insanlara bu kadar benimsemene gerek yok arkadas sonicta biri goder digeri gelir .Sevmediginiz size zarar vercek kisileri kirmadan hayatindan çikarabilirainiz.

Yok onun özel hayatı beni ilgilendirmez tabii. Zaten dediğim gibi 4 yıl boyunca arkadaşlık yaptık ama ben hiçbir şekilde onu yargılamadım veya yanlış yapıyorsun demedim. Hatta dediğim gibi onu çok kötü bir durumun ortasından aldım bunun detayına girmek istemiyorum. Ben onu benimsemiyorum ki devamlı olarak hayatımdan çıkarmaya çalışıyorum ama ne yapsam ulaşıyor bir şekilde

Kuzum ya herkes tercihlerini yaşar onun tercihi ve ilgisi bu yönde sizinki başka yönde onda eksik olanlar sizde sizde eksik olanĺar onda vardır
Eğer bu arkadaşlığın sizi yorduğunu düşünüyorsanız görüşmeyin
Ayrıca arkadaşını bilmiyorum ama senin böbürlenme huyun olduğunu düşünüyorum öyle hissettirdin bu yazında bana belki arkadaşında bundan rahatsız oluyordur

Yok gerçekten böbürlenecek bir şey demiyorum ki. Sadece olayları net anlatmaya çalışıyorum. Annesi babası çok ilgisizler ve onun için ben ona hep yardımcı olmaya çalıştım. Ama karşılığında eski erkek arkadaşımla görüşüp beni ona kötüledi en basiti :KK70:

Yok onun özel hayatı beni ilgilendirmez tabii. Zaten dediğim gibi 4 yıl boyunca arkadaşlık yaptık ama ben hiçbir şekilde onu yargılamadım veya yanlış yapıyorsun demedim. Hatta dediğim gibi onu çok kötü bir durumun ortasından aldım bunun detayına girmek istemiyorum. Ben onu benimsemiyorum ki devamlı olarak hayatımdan çıkarmaya çalışıyorum ama ne yapsam ulaşıyor bir şekilde
Ulasinca ne oluyorki zorla seni tutup bulusmak mi istiyor?Yazdigi zaman musait degilim de her seferinde derslerim var de akiliysa anlar yani.

Ulasinca ne oluyorki zorla seni tutup bulusmak mi istiyor?Yazdigi zaman musait degilim de her seferinde derslerim var de akiliysa anlar yani.

Cevap vermiyorum, engelliyorum yine de devamlı yazıp duruyor başka yerlerden. Ya da birileriyle söyletiyor. Çok garip bir durum yani. Görüşmek istemediğimi yüzüne de söyledim halbuki

Galiba gerekirse tüm arkadaşlarımı silmeyi göze alıp bu kızı tamamen hayatımdan çıkarmam gerek. Çünkü beni kötü etkiliyor

Cevap vermiyorum, engelliyorum yine de devamlı yazıp duruyor başka yerlerden. Ya da birileriyle söyletiyor. Çok garip bir durum yani. Görüşmek istemediğimi yüzüne de söyledim halbuki
Aklimda sorun var heralde gorusmek istenmedigi biriyle neden ugrasir.Sanirim senden faydaliniyorolabilir maddi anlamda yardimci oluyormusun acaba

Ya ne alaka onun hayat tercihiyle sizinkinin farkli olmasi ve anlasamamaniz? Benim en yakin kadin arkadasim tek gecelik iliskiler yasiyor. Barlardan filan tanisip hem de. Bense bayagi bayagi 25 yasinda evlenmis bir kadinim. Bana ne ki o ne isterse yasasin. Ister opussun ister sevissin. Tek söylediğim kondom kullanmasi. Karakterini cok severim. Arkadasligini cok severim. En kotu zamanlarimda hep yanımdaydı. En guzel zamanlarimda da oyle. Hayata bakis acimiz paralel.
Verdiğiniz erkeklerle olan ilişkisi yönünden ornekleriniz cok itici. Siz onu sevmiyorsaniz karakterini, arkadasligini, sohbetini, hayata bakis acisini filan sevmeyin. Bu kibar agizla konusunca yaptiginiz toplum baskisi değişmiyor.
Arkadaslik etmek istemiyorsanız hayatinizdan cikarin bitsin gitsin. Hayattan cikaramamak diye bir sey mi var? Cevap yazmayın, engelleyin. Onun oldugu bulusmalara gitmeyin.

X