Amazon.com'dan alısverıs yapan varmı?

Pijama 17 dolar.

35 dolarin ustunde bedava kargo var ama Amerika'da sadece, Turkiye'ye degil!

Kargosu yanlis anlamadiysam 6 dolar civari.

ne kuralı lınk paylasmak yasaksada ben bılmıyorum

sımdı bıraz cevırı yaoptımda sanırım amazon kartın varsa mesela o 3 lu pıjema takımı 14 dolara gelıyor amazon kartın yoksa 24 dolar
amazon kartım olsaydı keske

evmanya kapancaksa ogrenmeden kapanmasın

Amazondan gönderi en az 18$ civarında kargo ücreti oluyor. Size ürünleri aldıktan sonra TC numaranızı göndermenizi istedikleri bir mail yolluyorlar . Çünkü yılda en fazla 5 defa yurtdışından alışveriş yapma hakkınız var 2010da gelen gümrük düzenlemelerine göre. Daha sonra TCnizi yolladığınızda iParcel ürünü gönderiyor. Kargo ücreti hariç 75Euroluk alışverişlerinizde problem yaşamazsınız. Sorularınız için özel mesajdan ulaşabilirsiniz.

Pijama 17 dolar.

35 dolarin ustunde bedava kargo var ama Amerika'da sadece, Turkiye'ye degil!

Kargosu yanlis anlamadiysam 6 dolar civari.
cok uygun pıjemalar ıkı takım dımı ondan bahsedıyorsun sabahlıklı olan degıl ya cok ıyı ne dıyebılırımkı buradan lcw alıyoruz 1 yıka 30 bır beden kuculdu 3 yıka rengı soldu gıttı
ee gap fıaln almaya gucumuz yetmıyor demıyımde suanda ne gerek var
fakat bunları ben bır dahakı sene ıcın alabılırım krese gıdecek yagmur montu ıstanbulda 60-70 tl botlarda 39-49 tl arasında meselaa

Amazondan gönderi en az 18$ civarında kargo ücreti oluyor. Size ürünleri aldıktan sonra TC numaranızı göndermenizi istedikleri bir mail yolluyorlar . Çünkü yılda en fazla 5 defa yurtdışından alışveriş yapma hakkınız var 2010da gelen gümrük düzenlemelerine göre. Daha sonra TCnizi yolladığınızda iParcel ürünü gönderiyor. Kargo ücreti hariç 75Euroluk alışverişlerinizde problem yaşamazsınız. Sorularınız için özel mesajdan ulaşabilirsiniz.
senı Allah gonderdı bacım
gordunmu elmayra
cok teekkur ederım ben ıyıce ıncelıyeyım nelerı almaya karar verdıgımde bu aksam olur esımde bakar ben sıze soru sorarım olurmu

Gönderdiğiniz takım şuna denk geliyor
Items: TRY 36,16
Shipping & handling: TRY 37,20
Total before tax: TRY 73,36
Estimated tax to be collected: TRY 0,00
Order total: TRY 73,36
kargo ile birlikte 73tl

Gönderdiğiniz takım şuna denk geliyor
Items: TRY 36,16
Shipping & handling: TRY 37,20
Total before tax: TRY 73,36
Estimated tax to be collected: TRY 0,00
Order total: TRY 73,36
kargo ile birlikte 73tl
taşıma ucretı urun kadar masallah
hay allah bende ne kadar uygun bunlar dıye sevınmıstım
Kislik mont elbise bot tunik ve bluz aldim cnm hepsi toplasan 60 tl tuttu ne komik bi rakam :))
Ebayda shipping free yaziyor yani kargo parasi yok dimek onlara baktim hep

kendıme bakmak aklıma bıle gelmıyor kımbılır ne guzel seyler vardır
bırde asıl amacım combalaga wınne the pooh battanıye bulmaktı
bulamadım
olmadı pıke takımı
bunun ıng bılmıyoum bulamadımkendımı kıyafetlerde buldum :KK53:

cheesepuff 5 dk olayına takıldım cok pahalıymıs ayol yıllıgı o ne oyle 5 kere ıcın degmez
ben ebaydanmı almalıyım tavsıye edıyormusunuz
zıbıdıonca sey almıssın 60 tl tutmus ben surda ıkı tane pıjema baktım 73 tl cıktı :)
combalagıma feda olsunda onun yerıne 3 takım alabılırım
belkı 2

amazon.com bızı bozarmı ebaydanmı baksam arkadaslar?

Kislik mont elbise bot tunik ve bluz aldim cnm hepsi toplasan 60 tl tuttu ne komik bi rakam :))
Ebayda shipping free yaziyor yani kargo parasi yok dimek onlara baktim hep

yavrukusum ufaklıgın bu hafta urulojı ve goz kontrolu olacak bakalım saglamlı takım taklavat
sana gelmeye nıyet edıp saatlere bıle bakmıstım ucuz yırttın bebıskom :KK49:

ebaydan mont bakıyorum 18,99 dolar

pacavra gıbı bısı gelmesınde bu kadar nasıl uuygun olur burda 150 tl asagı alırsan kar etmıs oluyoruz ıstanbulda

Yurtdışından alışveriş yapacak arkadaşlar için aydınlatıcı olması açısından yazıyorum:
Ebay gittigidiyordaki gibi farklı satıcılara aracılık hizmeti verir. Satıcı ürünü satar, ebay sadece ürün listeleme ve satış üzerinden komisyon ücreti alır. Mal sahte çıkabilir, bozuk çıkabilir veya istediğiniz gibi olmayabilir. Ürünle ilgili problem yaşarsanız ebay üzerinden olmasa dahi paypal üzerinden sorununuzu çözebilirsiniz. Paypal sisteminde parayı veren genelde haklıdır. Eğer ingilizce yazışmaya hakimseniz sorun yaşadığınız takdirde bunu kolay yoldan ebayin uzun bekleme sürelerine ve prosedürlerine bulaşmadan paypal ile çözebilirsiniz.
Amazon ise bir nevi hepsiburada sitesi gibi sizin adınıza farklı satıcılardan ürünü tedarik eder kendi faturası ile size ürün satar. Müşteri hizmetleri çok iyidir. Gönderi süresinin daha kısa olması açısından İngiltere uzantısı ile alışveriş yapmanız sizin yararınızadır.

Ebayi seçmeniz halinde Location kismında Çin yerine İngiltere, Almanya, Amerika gibi satıcı lokasyonlarının olmasına dikkat edin. Özellikle İngiltere menşeili satıcılarla daha temiz ve hızlı iş yaparsınız.

Yani iki sitenin konsepti birbirinden çok farklı.

Son düzenleme:
Yurtdışından alışveriş yapacak arkadaşlar için aydınlatıcı olması açısından yazıyorum:
Ebay gittigidiyordaki gibi farklı satıcılara aracılık hizmeti verir. Satıcı ürünü satar, ebay sadece ürün listeleme ve satış üzerinden komisyon ücreti alır. Mal sahte çıkabilir, bozuk çıkabilir veya istediğiniz gibi olmayabilir. Ürünle ilgili problem yaşarsanız ebay üzerinden olmasa dahi paypal üzerinden sorununuzu çözebilirsiniz. Paypal sisteminde parayı veren genelde haklıdır. Eğer ingilizce yazışmaya hakimseniz sorun yaşadığınız takdirde bunu kolay yoldan ebayin uzun bekleme sürelerine ve prosedürlerine bulaşmadan paypal ile çözebilirsiniz.
Amazon ise bir nevi hepsiburada sitesi gibi sizin adınıza farklı satıcılardan ürünü tedarik eder kendi faturası ile size ürün satar. Müşteri hizmetleri çok iyidir. Gönderi süresinin daha kısa olması açısından İngiltere uzantısı ile alışveriş yapmanız sizin yararınızadır.

Ebayi seçmeniz halinde Location kismında Çin yerine İngiltere, Almanya, Amerika gibi satıcı lokasyonlarının olmasına dikkat edin. Özellikle İngiltere menşeili satıcılarla daha temiz ve hızlı iş yaparsınız.

Yani iki sitenin konsepti birbirinden çok farklı.
fakat amazonda turkıyeye gonderı kısmında ulkelerde turkıye yok
paypal nedır bırde o var yanı gıttı gıdıyor gıbı sanırsam ama gıttı gıdıyorda fıyatlar bu degıl veyahut dovız oldugu ıcınmı rakamlar komık gelıyor bıze bılemıyorum sahsen ben dovız usulu maas aldıgım ıcın sudan ucuz gıbı geldıler ama alıpta ıkı kumas parcası gelırsede uzulurum
rıskmı yanı ebaydan almak buna gore
cocuk kabanlarına baktım 23 dolar
bılındık bır markadas dun 79 tl baktım ve ebaydakı keısnlıkle daha guzel

Ebay paypal sistemi ile paranızı sizden tahsil eder. Daha fazla bilgi için paypal diye googledan aratmanızı öneririm.
Amazon kredi kartınızdan kendi sistemi üzerinden direkt tahsilat yapar. Amazon bir çok ürünü TRye gönderiyor. Bazı ürünler kapsam dışında kalmış olabilir bunları sepete ekledikten sonra checkout kısmında görürsünüz. Shipping is not available to Turkey gibisnden yazar.

Ebay paypal sistemi ile paranızı sizden tahsil eder. Daha fazla bilgi için paypal diye googledan aratmanızı öneririm.
Amazon kredi kartınızdan kendi sistemi üzerinden direkt tahsilat yapar. Amazon bir çok ürünü TRye gönderiyor. Bazı ürünler kapsam dışında kalmış olabilir bunları sepete ekledikten sonra checkout kısmında görürsünüz. Shipping is not available to Turkey gibisnden yazar.
pekı ozeldede yazdımda dedıgım gıbı kargo ucrtetlerı cokmu pahalı hepsıne bayıldım wınne the pooh nevresım elbette burda var ancak cok hosuma gıttı sızın verdıgınzı lınktekıler
fakat suanda e bay uyelık actım oylesıne sepete gıttım
naklıye bedelı adresınıze belırtılmıs degıl fılan dıyor cok zor geldı bana keske gormeseydım bunları hıc bakmasaydım ıcıme oturdu resmen

pekı ozeldede yazdımda dedıgım gıbı kargo ucrtetlerı cokmu pahalı hepsıne bayıldım wınne the pooh nevresım elbette burda var ancak cok hosuma gıttı sızın verdıgınzı lınktekıler
fakat suanda e bay uyelık actım oylesıne sepete gıttım
naklıye bedelı adresınıze belırtılmıs degıl fılan dıyor cok zor geldı bana keske gormeseydım bunları hıc bakmasaydım ıcıme oturdu resmen

Sisteme adresiniz kayitli olmadigindan bir kargo bedeli goremiyorsunuzdur.

ebay ve amazondan (uk) surekli alisveris yapiyorum. ama yurt disindayim su kadarini soyliyim ebayden kiyafet vs almayin cogunlugu cinden ucuza kapatilmis seyler. zaten baska turlu kar yapmanin imkani yok ebay kesiyor liste parasi postaydi vs. ancak amazonun sitesinde sold veya fullfilled by amazon yazan urunler tamamen guvenceli. amazon musteri hizmetleri mukemmel otesi. kindle im 4 kez bozuldu(malesef) 4 kez yenisini gonderdiler :) amazon odemede paypal kabul etmez, direk karti ister. ebay ise paypal. kisacasi paypal odeme seklidir( uye olup kart bilgilerinizi paypala girersiniz)

X