Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

canım ben önermiştim arnicayı..:KK34:masajda da kullanabilirsin biz kullanıyoruz..yorgunluga birebir..:KK76:bi de benim küçük oğlum var pek yerinde duramdığı için:emir_bebek:hep bacaklarında morluklar var ona da sürüyorum bayağ faydasını gördüm!temetex işe yarıyomu peki benim burun ucum ve sol tarfım şiş:KK50:özellikle sabah kalkınca yamuk gbi duruyo..hani gözlük takınca bazen buruna temas eden yerleri iz yaparya bide sağ tarfımda öyle hafif bi çöküklük oluştu sanki...çok mu pimpriğim bilmiyorum ..bu konuda fikri olan var mı.. doktorumu arıcam birasdan..

aresya sana önerdiğin krem için binlerce kez teşekkür ederim 3 günde düzeltti morluklarım sararmadan direk geçti, kreme başlamadan önce sarı kalan yerler de 5 günde düeldi :KK9: temetex 'in içeriğini okumuştum egzama kremiymiş aslında ama sanırım ameliyattan sonra kösele gibi olan deriyi düzeltmek için verdi doktor, sol tarafım resmen kösele gibiydi şimdi eski formuna kavuştu ki sadece 3 gündür bu kremi kullanmaktayım bence etkisi var oldukça...burun ucum şuan hamur gibi olduğundan henüz oraya masaj yapmıyorum.. senin kaçıncı ayındı ? 1seneye kadar her gün farklı bir burunla uyanabilirsin demişti doktorum, arada sırada şişlikler artıyo sanırım bende şuan bi sıkıntı yok sol tarafım yavaştan inmeye başladı. Darbe aldın mı hiç oğlunla oynarken felan? :KK55:

aresya sana önerdiğin krem için binlerce kez teşekkür ederim 3 günde düzeltti morluklarım sararmadan direk geçti, kreme başlamadan önce sarı kalan yerler de 5 günde düeldi :KK9: temetex 'in içeriğini okumuştum egzama kremiymiş aslında ama sanırım ameliyattan sonra kösele gibi olan deriyi düzeltmek için verdi doktor, sol tarafım resmen kösele gibiydi şimdi eski formuna kavuştu ki sadece 3 gündür bu kremi kullanmaktayım bence etkisi var oldukça...burun ucum şuan hamur gibi olduğundan henüz oraya masaj yapmıyorum.. senin kaçıncı ayındı ? 1seneye kadar her gün farklı bir burunla uyanabilirsin demişti doktorum, arada sırada şişlikler artıyo sanırım bende şuan bi sıkıntı yok sol tarafım yavaştan inmeye başladı. Darbe aldın mı hiç oğlunla oynarken felan? :KK55:

rica ederim ..işine yaradıysa mutlu oldum:KK16:canım benim ikinci ameliyatım burnumun yan taraflarıyla çok uğraşıldı bu yüzden şişlikler oluyo ama ben çok üzülüyorum..doktorum gayet çabuk iileşiyosun dio ikide bir aramak rahatsız etmek de istemiyorum ama çok kuruntu yapıyorum..darbe almadım çok dikkat ediyorum zaten..:KK5:bu ayın onunda tam bir ay olacak..arkadaşlık teklifini kabul ettim bi kaç foto var bakabilirsin son hali biras farkli eklicem biara....ayy şu ödemlerden bi kurtulsak:KK3:gidince sorıyıım bakiim kullanabilirmiyim die temetexi.....haftaya konrolüm var..:KK61:

rica ederim ..işine yaradıysa mutlu oldum:KK16:canım benim ikinci ameliyatım burnumun yan taraflarıyla çok uğraşıldı bu yüzden şişlikler oluyo ama ben çok üzülüyorum..doktorum gayet çabuk iileşiyosun dio ikide bir aramak rahatsız etmek de istemiyorum ama çok kuruntu yapıyorum..darbe almadım çok dikkat ediyorum zaten..:KK5:bu ayın onunda tam bir ay olacak..arkadaşlık teklifini kabul ettim bi kaç foto var bakabilirsin son hali biras farkli eklicem biara....ayy şu ödemlerden bi kurtulsak:KK3:gidince sorıyıım bakiim kullanabilirmiyim die temetexi.....haftaya konrolüm var..:KK61:

burnun inanılmaz güzel olmuş ya önceden de çok büyük değildi sanırım burnuşun?? benimkinin ucu şuan koskocaman top gibi senin bandajlı halin bile benim burnumun yarısı kadar, çok şanslısın. benim burnum hem uzun hem kemerliydi şuan kemeri gitti kavis oldu orası bayaa ama öyle ufacık burnum yok gerçi doktoruma bırakmıştım ben, o da doğal dursun diyerekten çok ellemedi..burun kanatlarını daralttın mı yoksa önceden de böyle güzel miydi ? :KK12:

burnun inanılmaz güzel olmuş ya önceden de çok büyük değildi sanırım burnuşun?? benimkinin ucu şuan koskocaman top gibi senin bandajlı halin bile benim burnumun yarısı kadar, çok şanslısın. benim burnum hem uzun hem kemerliydi şuan kemeri gitti kavis oldu orası bayaa ama öyle ufacık burnum yok gerçi doktoruma bırakmıştım ben, o da doğal dursun diyerekten çok ellemedi..burun kanatlarını daralttın mı yoksa önceden de böyle güzel miydi ? :KK12:

canım dediğim gibi benim ikinci ameliyatım ben göğüslerim için ameliyatı düşünüyodum sonra nasılsa narkoz alcam ikisini bir aradan çıkarayım dedim...burnumun uç kısmından şikayetim vardı biras kaldırmak istedim bi de küçük bi top çıkıyodu fotolarda hoşuma gitmiyodu..:KK50: burun ucu yeterli die düşünüyodum kendi kendime...ama bi çok doktola görüştüm hepsi de aynı şeyi söyledi ..komple ameliyat olmam gerektiğini...sadece burun ucu olursam üst kısmı kalın kalır dediler.. ben de gözümü kararttım oldum..profilden benim de ödemler indikçe kavisleniyo öyle çok da küçük bi burnum yoktu...işh..ödemler indikçe küçülür..:KK61:.ama işte önden hala şekli bi garip gelio bana..yani utanmasam hergün doktora gitcem:KK55:şu şekil alma sürecini bi atlatsak..:KK16:eminim senin burnuşunda eskisinden çok çok ii bi hal almıştır..daha daha ii olacağımız günler gelecek işh:KK16:bu arada beğendiğine sevindim önden de ödemller gidince yeni fotolar eklerim..sen de eklrsen bakarım yorum yaparım tatlım sevgiler!:KK54:

Evet güzel kızlar benim nihayet kabus dolu günlerim bitti ve bu gün tam 1ay oldu.Bu msjımı okuyanlar sanırım çok güzel bir burna sahip ve istediği gibi olmuş diye düşünebilirler msj girişime bakarak ama inanın istediğimin burunla hiç yakından uzaktan alakası yok.Şunu belirteyim şu 10 gün oldu yok 15 gün oldu diyen arkadaşlar hiç morallerini bozmasınlar çünkü 10 günlükle 26.gün arasında çok fark var.Benim 10. gün alçım çıktı bir aynaya baktım aman tanrımmm korkunç kendimi kimlere benzetmedim ki basık bir burun üstelik minnacık.İyiki bandajlandı yoksa nasıl kamufle edilirdi bilmiyorum.Aslında bandajları 30.gün çıkarmamı istedi doktorum ama ben 26.gün çıkardım.Çünkü yolculuğa çıkıcaktım daha fazla bandajlarla dolaşmak istemedim.Tabii görüntüyü beğenmedim herzamanki gibi ama öyle 10.gündeki gibi olsaydı bilmiyorum napardım.Şuan burnumda tek beğendiğim yer kavis.Harika tam istediğim gibi.Onunla yetiniyorum ki bu da bana yetiyor.

Şimdi sıra morelleri sıfırın altında olan arkadaşlara.Hele şu 10 günlük arkadaşları anlıyorum da mesela 5,6 ay geçmiş halen memnun değiller bazı arkadaşlar onların sorunlarına çözüm bulmak istiyorum.Çünkü inanın ben de aynı şeyleri yaşadım.Ve sadece bana destek olan bir arkadaş vardı bu sitede ona sonsuz şükranlarımı sunuyorum.Ben şu şekilde atlattım o kötü günlerimi hemde 3 gün içinde psikolojim düzeldi ve kendim düzelttim.Önce kendinize sorun burun ameliyatını niçin yaptırdım.Çünkü herkesin beklentileri yaptırış amaçları farklı.
Güzel olmayı kim istemez ki ama sizde bu durum bir saplantı haline gelmiş ve gittiğiniz heryerde,takıldığınız her ortamda iltifat almak istiyorsunuz fakat insanlar sizi farketmiyor ama siz ısrarla farkedilmek mi istiyorsunuz?Sağlık problemleriniz var ama olmuşken biraz değişiklik fena olmaz diyorsunuz.Ya da aslında güzelsiniz fakat fotolarda güzel çıkmıyorsunuz bu yüzden resim çektirmek bir kabusa dönüşüyor sizler için tek istediğiniz özgürce fotoğraf çektirmek mi?Ya da ben de olan bu sorununuz mu var güneş gözlüğü takamamak(istediğniz modeli yada uzun süre takamamak), takınca hem böyle wooooww dedirten bir havanız olmuyor yada uzun süre takınca burnunuzdaki kemer kızarıp hatta bazen uzun süre geçmeyen acılara ortam mı hazırlıyor?Ya da saçlarınızı hiçbir zaman toplayamıyorsunuz artık özgürce toplayıp tenis maçına çıkmak istiyorsunuz :) benim gibi?

Bunun gibi daha bir çok neden var insanların burun estetiği yaptırmalarındaki sebep.Sizin sorununuz hangisiyse önce onu bulup onun cevabını bulun.Ve tekrar burnunuzu inceleyin beklentilerinize nekadar cevap vermiş nekadarını karşılamış inanın bulunca mutlu oluyorsunuz.Çok fazla morel bozukluğu yaşayan arkadaşlar için söylüyorum.Cevabını bulduğunuzda inanın mutlu oluyorsunuz ve takmıyorsunuz şuan çirkin olduğumun farkındayım ama inceledim baktım 2 beklentime cevap vermiş ozaman dedimki tamam bu mutlulukta yeter bana ki ben hiç bişeyle mutlu olmayan insan olarak mutlu oldum.

İnanın hiç kimse sizin kadar sizi anlayamaz yani kendi mutluluğumuz kendimizde inanın başkasında değil.Ama bir istisna hariç eğer tek amacınız sadece güzel görünmekse illakı güzel olcam diyosanız ozaman tabiki karşı tarafın ne düşündüğü önemli ve psikolojinizin düzelmesi de neyazıkki başkalarının elinde.Kızanlar olcak mutlaka eee güzel olmak için yaptırıyoruz heralde dicekler ama inanın bazıları çok abartıyolar güzellik olayını.Sorunu bu olan arkadaşların işi zor çünkü sürekli güzelliklerinden bahsedilmelerini isticekler bu da olmayınca çünkü ilk zamanlarda olamayabilir bu da onları mutsuzluğa iticek en azından burun tam oturana kadar bu psikolojiyi yaşıcaklar.Ama asıl amaçları farklı olan arkadaşlar benim gibi yapsınlar inanın mutlu oluyosunuz

Benim yaptırmamda 3amacım vardı.1.si Sürekli tenis maçlarına çıkan biriyim ve çok özenirdim şöyle dik kavisli bir burunla ve saçlar toplanmış olarak maçlara çıkmayı ama çok önemli olmadıkça toplamadan çıkardım bu da sorunlu olurdu haliyle çok terlerdim normalde de oturduğum yerde terleyen bir insanım saçlarımı topladığım zaman hiç hoş durmuyordu kendime göre tabi.Daha dün giydim tenis kıyafetlerimi mükemmel saçlarmıda bir güzel topladım baktım tam istedğim gibi görüntü.Şimdi 3 ay sonra tenise başlamak için sabırsızlanıyorum.2.si güneş gözlüğü taktığımda uzun süreli çok acıtıyodu düşünün saunadan yeni çıkmışsınız cildiniz son derce hassas yumuşacık sonra o hassas cilt üzerine takın güneş gözlüğünü saatlerce kemer olunca direkt orada sıkışma yapıyor çok ağladığım günleri hatırlıyorum.Artık öyle bir sorunum olmucak çünkü yok artık kemerimmmmm.3.sü ise foto fobimin olması ki sanırım o isteğim gerçekleşmedi çünkü foto çektim de baktım yok halen iyi çıkmıyorum ama umarım biraz zaman geçince bu da olcak eee bu isteğimde olursa daha ne olsun ki.Ayrıca yeni burnum şuan 2 amacıma hizmet verdiği için o da bana yetiyor.3.yede zaman var sanırım daha 1. ayımdayım

Doktoruma arnica adlı kremi sordum bana önermediğini söyledi.

Daha önce bir kaç hastasına önermiş ama pek faydasını görmemiş hastaları. Hatta eşinin burnunu yapmıştı, eşi de kullanmış ama faydasını görmediğini söylemiş.

Ananas enzimini sordum onu öneririm dedi. :)

Doktorunuza sorup önerisi dahilinde olursa kullanırsınız arkadaşlar. :92:

Arkadaşlar ben geçtiğimiz cuma günü burun ameliyatı oldumm estetik olarak burnumun ucunu siviriltti kaldırdı birde törpü yaptıı tamponlar 3 gün kaldı alıçıda öyle hiç yüzüm gözüm şişmedii çok çok az göz kapağm morarıdıı gözükmedi bilee şimdi tam4.günü dışarı çkıtım güneşte hiç durmadımm bandajda vardıı sorun yaşarımyım acaba ?

Arkadaşlar ben geçtiğimiz cuma günü burun ameliyatı oldumm estetik olarak burnumun ucunu siviriltti kaldırdı birde törpü yaptıı tamponlar 3 gün kaldı alıçıda öyle hiç yüzüm gözüm şişmedii çok çok az göz kapağm morarıdıı gözükmedi bilee şimdi tam4.günü dışarı çkıtım güneşte hiç durmadımm bandajda vardıı sorun yaşarımyım acaba ?

canm öncelikle geçmiş olsun .. sen hangi doktora ameliyat oldn ve sende foto eklersen sevinirm

Doktoruma arnica adlı kremi sordum bana önermediğini söyledi.

Daha önce bir kaç hastasına önermiş ama pek faydasını görmemiş hastaları. Hatta eşinin burnunu yapmıştı, eşi de kullanmış ama faydasını görmediğini söylemiş.

Ananas enzimini sordum onu öneririm dedi. :)

Doktorunuza sorup önerisi dahilinde olursa kullanırsınız arkadaşlar. :92:

canım oraletçim ben kullandım çok da faydasını gördüm.zaten bitkisel bi ürün..tüm dünyada bir çok plastik cerrah ve sporcu tarafından tercih ediliyo morluk ve ödemlerimin azalmasına çok faydası olduğu için burda da tavsiye ettim kullanan kişilerde çok memnun kaldı..=))tabi doktor önerisi önemli!!sormadan kullanmayın derim ben de ama bitkisel bi ürün olduğu için bi zararı olacağını da sanmama açıkcası..:KK66:)

5. ayımı yeni bitirdim veeee mutluyum. sadece uç kısımlarda şişlik var. uzun zamandır görüşmediğim arkadaşlarım yüzümde bir değişiklik olduğunu söylüyorlar ama ben söylemeden anlamıyorlar. evet hala tam oturmadı şekli ama eskisinden daha iyi. tek çare sabretmek galiba...

cnm ananas enzimi var vitamin..ben 2. kutuma başladım benimde salı günü 3 haftaolucak.
doktorum verdi banada ödeme iyi gelir hemde hiçbi zararı yok dedi..
bendede şişlik var sol tarafım daha şiş diye burnum yamuk bile duruyo:KK43:
dudağımın üstü zaten felaket..gülmemeye çalışıyorum

mrb bende ameliyat olalı 2. haftadayım yorumunuzu okudum sanırım siz ameliyat olalı epey olmuş benimde şuan burun deliklerimin biri farklı diğeri farklı duruyor doktorum düzelecek diyor ama sizinki düzeldimi ve aynen sizin dediğiniz gibi eğri duruyor burnum ama doktorum bunları konuşmak için çok erken dedi

Aşağıdaki linkten devam edebilirsiniz.

yaGmurluk

http://www.kadinlarkulubu.com/burun-estetigi/321850-masumpapatya-burun-estetigi-ameliyati.html

Son düzenleyen: Moderatör:
cnm ananas enzimi var vitamin..ben 2. kutuma başladım benimde salı günü 3 haftaolucak.
doktorum verdi banada ödeme iyi gelir hemde hiçbi zararı yok dedi..
bendede şişlik var sol tarafım daha şiş diye burnum yamuk bile duruyo:KK43:
dudağımın üstü zaten felaket..gülmemeye çalışıyorum
benimde yamuk duruyor 3 gün sonra 1 ay olucak senin ne durumda lütfen bana dön.

Kızlar bende aynı dertten muzdaribim 21.gün oldu benimde sislikler ya inmezse diye korkuyorum doktorum sisliklerin inince hokka bir burun çıkacak ortaya dedi sizce nasıl yorumlarınızı bekliyorum

Eklentiler

• 2015-09-26_15.39.44.jpg
    2015-09-26_15.39.44.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 1.891
Heyy kızlar merhabaa! 5. ayımdayım şuan ben de sizin gibi ilk haftalarda şişliklerimden burnumun şeklinden ve hatta yüzümün şeklinden çok şikayetciydim. Benden size tavsiye 2-3 haftada şişliklerinizin inmesini ya da burnunuzun düzgün görünmesni beklemeyin çok nadir olan bir şey bu çünkü. Başta da söylediğim gibi 5. ayımdayım burnumun ucuna indi ödemler ama 2. ve 3. aylarda her gün farklı bi burunla uyanıyodum. Şuan hala şişliklerim var burun ucumda hissedebiliyorum ama tabiki rahatsız edecek düzeyde değil 6 -12 ay arası tam toparlanma diyor doktorum ama yüzüm anestezinin de belki etkisiyle şişti baya şuan bile eski halimden daha şiş hissediyorum ödemler dağılabiliyor yani. Canınızı sıkmadan sabırla bekleyin şişlikler elbet geçecektir yani öyle umut ediyorum :)

Yandan güzel duruyor ama onden çok yayık :KK43: daha 1. Haftamdayim ama bu ne böyle gezemem dışarda çok geniş duruyor burnum ben degilmisim gibi bi garip hissediyorum kendimi :KK43:

X