Ameliyatsz Liposuction / Ultrashape

MLS (Emeles), bölgesel yağlardan, selülitten kurtulma ve şekil bozukluğu olan sorunlu bölgelerde düzeltmelerin yapılması için kullanılan tıbbi bir metoddur.
Çoğu kez liposuction (liposakşın) ile karıştırılan MLS’in, bedensel incelme, bölgesel yağlardan kurtulma, selülit ile mücadelede riski olmayan ve olumlu sonuçlar alınan bir tedavi yöntemi olduğu kabul edilmiştir.MLS , asla liposuction değildir.Liposuction, anestezi altında yağların vakumlanarak alınması yöntemidir.Hastahane ortamında, öncesinde ve sonrasında belirli bakımların yapıldığı bir ameliyattır. Oysa MLS, muayenehane ortamında, genel anesteziye gerek duyulmadan, ağrısız sızısız ve özellikle dikişsiz bir uygulamadır.
MLS hakkında Seda Sayan’ın konuğu olan Medikal Estetik Uzmanı Dr. Servet Terziler, MLS ile 6 seansta 5 beden incelmenin sağlandığını, uygulama sonrasında kişilerin rahatlıkla günlük yaşamlarını sürdürdüğünden bahsetti. Servet Terziler, MLS uygulaması için kendilerine başvuru yapan hastaları öncelikle sağlık kontrolünden geçirdiklerini, Kanser, diabet,kontrolsüz şeker ve tansiyon rahatsızlıkları olanların , doktorlarının kontrolü sonucuna göre uygulamanın uygun olup olmadığına karar verildiğini söyledi.

MLS (Emeles) Uygulaması

Doktor kontrolü ile uygulama açısından herhangi bir sakınca görülmemiş kişilerde uygulama öncesi, yağlı bölgelerin tesbit edilmesi , yağ dokusunun nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğu belirleniyor.Bu belirlemenin ardında 10 dakika kadar bölgesel dondurma işlemi olan clioterapi ile sinir hücreleri soğutulup, yağlı bölgenin uyuşması sağlanıyor.Ardından , herhangi bir yan etkisi olmayan (bilinen adıyla serum fizyolojik) sıvı enjekte ediliyor.Bu sıvının miktarı yaklaşık yarım ila 1 çay bardağı arasında olabiliyor.Enjekte edilen sıvı, yağ hücrelerine girip, çeperlerini zayıflatarak, hücrenin şişmesini ve ardından da yağ hücrelerinin erimesini sağlıyor.Sıvı enjeksiyonunun ardından Ultrasound denilen ses titreşimleri veren petler vasıtasıyla ultrasound uygulanıyor.
Sıvı enjekte edilip şişirilmiş ve ultrasonik dalgalarla patlatılan yağ hücrelerin vücuttan atılması için özel bir battaniye uygulaması ile bölgenin düzleşip sıkılaşması sağlanıyor.Bu uygulama ile de lenf yollarının açılması ve drenaj yoluyla, parçalanıp erimiş olan yağ hücreleri, sisteme dahil edilip, vücuttan atılması sağlanıyor.

Uzman Dr.Servet Terziler, MLS yöntemi ile birlikte diyet programına uyan bireylerde kalıcı sonuçlar alındığını, zaten uygulamanın yapılmasıyla en az 5 sene o bölgede yağlanma olmadığını söylerken, asıl önemli olanın bireyin bu işe inanması ve işlem sonrasında düzgün yeme alışkanlığı kazanması olduğunu belirtti.

ya bunlar bir işe yaramıyor, o yağlar vucuttan atılmadıkça basenlerinizden göbişinizden simitinizden kurtulamazsınız.kavanoza pirinç koydugunuzu düşünün, ağzına kadar... tam doldu sanıyorsunuz ama biraz vurup sallayınca pirinçler boşlukları doldurup üstten iki parmak yer açılıyor deil mi? ne oldu pirinçler mi azaldı??? işte lpg, karboksi bilmem ne vucudumuzdaki yağ hücrelerine böyle muamele yapıyor. yağlar bi yere gitmiyor sadece sıkışıyor. siz o yağları yakmadıkça, ya da hücrelerinizi aldırmadıkça o bölgedeki yağlanmadan kurtulamayacaksınız. maalesef gercek bu, iyi doktorlarla görüşürseniz onlar da size aynı bilgiyi verecektir.

ellerine saglık aynen öyle yani bölgesel incelme sıkılaşma adına denemedigim cihaz harcadıgım binlerce paradan sonra aynı bu sonucun yılmaz savunucusu oldum:enbuyukkk::enbuyukkk:

ellerine saglık aynen öyle yani bölgesel incelme sıkılaşma adına denemedigim cihaz harcadıgım binlerce paradan sonra aynı bu sonucun yılmaz savunucusu oldum:enbuyukkk::enbuyukkk:

Kesinlikle katılıyorum .Cihazlarla yapılan bu tür uygulamalar kocaman bir yalan .Gerçek olan sadece cerrahi müdahaleler.Paranızı bu tür medikal uygulamalara boşuna harcamayın.Bu tip umut tacirliği yapan umutları sömüren kişilere de çok yazık .Ameliyatsız bu tür yöntemleri deneyen biri olarak yazıyorum.Paranızı sokağa atmayın.

kızlar lipo slim icin bir ünlü tv de ölüm vakaları olmus dedi
hatırlamıyorum kimdi
böyle birsey duyan oldu mu ben dügün öncesi icin düsünüyordum
bilginiz var mı?
bunda neden ölüm olsun kı tam da bılmıyorum acıkcası hucreler patlatılıp yag akıtılıyordu dıye bılıyorum

kızlar lipo slim icin bir ünlü tv de ölüm vakaları olmus dedi
hatırlamıyorum kimdi
böyle birsey duyan oldu mu ben dügün öncesi icin düsünüyordum
bilginiz var mı?
bunda neden ölüm olsun kı tam da bılmıyorum acıkcası hucreler patlatılıp yag akıtılıyordu dıye bılıyorum

Evet ölüm vakaları lipoda çok var. Benim doktorum önermedi. Hatta bu meme küçültme operasyonlarında da varmış benzer yöntemler olduğu için. Yağ alma sırasında ikisindede alınan yağ doktor farketmeden kana geçiyormuş. Doktor farkettiğinde de malesef iş işten geçmiş oluyormuş. En iyi ihtimalle felç kalınıyor. Oda öyle boyundan aşası şeklinde yani. Çünkü normal ameliyatlardaki kan pıhtısına benzemiyormuş. Yağ embolisini eritemiyorlar. Ama kan sulandırıcılarla diğer emboli eriyormuş. Benimde kalça acayip çıkıntı var ve bisürü kozmetik denedim. Ultrashape sanki cazip geldi ama yazılanları görünce ondan da vazgeçtim. Yinede kesinlikle lipo yaptırmayı düşünmüyorum. Bölgesel incelme yok başka türlü mecburen yüzden göğüsten vercez kalçayı azcık incelticez. Boğazımızı tutalım arkadaşlar. Başka bişey gelmiyo aklımaboshayallersmile

X