Amh değerim 10.29 normal mi?

xesraxx

Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2022
183
45
26
Merhaba kızlar size birşey soracağım tahilil verdim sonuçları da bu şekilde sizce normal mi hamile kalmaya engel olmaz değil mi?
Amh değerim 10.29
Prolaktin değerim 13.5
Fsh değerim 4.55
Tsh değerim 3.78
Serbest T4 1.14
ANTI HBS (MIKROPARTIKÜL IMMÜN ASSAY-MEIA VEYA BEN 116.22
Anti HIV (Kemiluminesans veya benzeri) 0.32
ANTİ-HCV (DOĞRULAMA DAHİL) 0.06
HBsAg (Kemoluminesans veya benzeri) 0.27

Merhaba kızlar size birşey soracağım tahilil verdim sonuçları da bu şekilde sizce normal mi hamile kalmaya engel olmaz değil mi?
Amh değerim 10.29
Prolaktin değerim 13.5
Fsh değerim 4.55
Tsh değerim 3.78
Serbest T4 1.14
ANTI HBS (MIKROPARTIKÜL IMMÜN ASSAY-MEIA VEYA BEN 116.22
Anti HIV (Kemiluminesans veya benzeri) 0.32
ANTİ-HCV (DOĞRULAMA DAHİL) 0.06
HBsAg (Kemoluminesans veya benzeri) 0.27

Bukadar içini karartma hemen.
Benim amh değerimde 9lardaydı.
Doktorum bu yumurta rezervinin iyi olduğu anlamına geliyor dedi. Tüp bebeğe başladık 30a yakın yumurta topladılar.
Sadece amh ile herşey bitmez.
Hsg çekindinmi? Eşin sperrm testi verdimi?
Kaç senedir deniyorsunuz?

Evet malesef pcos varmış kaç tane doktora gittim birşeyin yok demişti en sonki doktorum Allahtan farketti o da 3 4 gün oluyor öğreneli ne yapacağım bilmiyorum 🥹
maalesef bende yıllardır uğraştım benimde 6 küsürdü,ama cok garip şekilde düştü en son 1,46 oldu şu an ne durumda bilmiyorum. bu kadr yüksek olunca biraz zor oluyor gebe kalmak maalesef

Doktorum bu yumurta rezervinin iyi olduğu anlamına geliyor dedi. Tüp bebeğe başladık 30a yakın yumurta topladılar.
ahm yükseliği tüp bebekte cok işe yarıyor bende 33 toplanmıştı , ama normal gebelikte maalesef ki sıkıntı

Amh değerim iyi mi benimde ay inşallah öyledir ya 3 senedir evliyiz toplam 1.5 senedir istiyoruz ama olmuyor malesef. Hsg çektirecem adetin hemen bitiminde çektirmem gerekiyor denildi o yüzden ne zaman adet olup bittiği gün çektirecem inşallah.Eşimde sperm testi yaptı evet ondan bir şey çıkmamış çok şükür tek sorun bende galiba :KK43:

Amh değerim iyi mi benimde ay inşallah öyledir ya 3 senedir evliyiz toplam 1.5 senedir istiyoruz ama olmuyor malesef. Hsg çektirecem adetin hemen bitiminde çektirmem gerekiyor denildi o yüzden ne zaman adet olup bittiği gün çektirecem inşallah.Eşimde sperm testi yaptı evet ondan bir şey çıkmamış çok şükür tek sorun bende galiba :KK43:

Bence çok karamsarsın. Bukadar kendini sıkarsan olmaz olacağı varsada.
Hsgyi çektri bir an önce bakılsın birşey varmı yokmu. Belki bir tüp tıkalıdır basit bir şekilde çözülür.
Ayrıca normal olmazsa tüp bebekte amhnin yüksek olması iyi birşey.
Bol bol arı sütü tüket. Aktardan al. Hergün bir kaşık ye sabah. Bir bardak kaynamış suya bir incir böl at onu tüket.
Sakin ol kendini üzme hemen lütfen.

İnşallah tüp bebeğe gerek kalmadan doğal yolla hamile kalırım inanın şuan bu haldeysem o zaman ne yaparım bilmiyorum.
öncelikle sakin olun, size verebileceğim en bütük tavsiye glutensiz beslenmeniz olcak. bende uzun yıllardı pco vardı ,ilaçsız adet olmazdımm glutensiz beslenmeyle normale döndü ve 7sene sonra doğal yolla gebe kaldım rahmetli oğluşuma:KK43:

cok değil ama en sağlıklı sonucu doktor söyler tabiki ama , pco olunca bi tık sıkıntı yaşabiliyoruz maalesef.
Evet malesef öyle doktorum bu değerler hamile kalmanı engeller dedi insülin direncim ve testeronlarım yüksek çıkmış 1.5 katı daha yüksekmiş hatta metfomin diye bir ilaç verdi şeker ilacı diye geçiyormuş fakat yumurtalıklarını düzenler dedi

öncelikle sakin olun, size verebileceğim en bütük tavsiye glutensiz beslenmeniz olcak. bende uzun yıllardı pco vardı ,ilaçsız adet olmazdımm glutensiz beslenmeyle normale döndü ve 7sene sonra doğal yolla gebe kaldım rahmetli oğluşuma:KK43:
Evet zayıflamamda lazımmış ama benim insülin direncim çok yüksek çıktı sürekli birşeyler yeme ihtiyacı duyuyorum elimde olmadan doktorum bunun normal olduğunu insülinin yüksek olmasından dolayı böyle olduğunu söyledi kilo vermem de zormuş bugün bir sürü sevmediğim sağlıklı yeşillikler tam buğday ekmeği falan aldım ama inşallah devam ettirebilirim. Sizin içinde çok üzüldüm İnşallah en kısa zamanda sizde bende tüm bebek isteyenlerde hamile kalırız aminnn🤲🤲

Bence çok karamsarsın. Bukadar kendini sıkarsan olmaz olacağı varsada.
Hsgyi çektri bir an önce bakılsın birşey varmı yokmu. Belki bir tüp tıkalıdır basit bir şekilde çözülür.
Ayrıca normal olmazsa tüp bebekte amhnin yüksek olması iyi birşey.
Bol bol arı sütü tüket. Aktardan al. Hergün bir kaşık ye sabah. Bir bardak kaynamış suya bir incir böl at onu tüket.
Sakin ol kendini üzme hemen lütfen.
Evet maalesef ki baya karamsar biriyim🥹evet hsgyi en kısa yaptıracam yani adeti bekliyorum rahim filmi çektirmek için bakalım. Evet tüp bebekte amhnin yüksek çıkmasının iyi olduğunu ilk defa duydum. Aslında tüp bebekte beni çok korkutuyor yani herşeyi en ufak birşeyi çok kafama takıyorum o yüzden o süreçten nasıl geçerim bilmiyorum🥹Arı sütü iyi geliyormuymuş inciri evet duymuştum da arı sütünü hiç duymamıştım ama iyi geliyorsa tabiki kullanırım. Bu arada çok teşekkür ederim

Canım inşallah ama bukadar duygusal olmamaya çalış. Böyle karamsarlığa hiç gerek yok.
Elimde olmadan yapıyorum kaç tane doktora gittim adet düzensizliğim var birden kilo aldım karnıma ve kasıklarıma ara ara ağrı giriyor dedim ama hiçbiri de çıkıp demediki senin şuyun var diye aslında biraz ona da moralim bozuldu ve ya çocuğumuz olmazsa diye çok korkuyorum 🥹🥹

Elimde olmadan yapıyorum kaç tane doktora gittim adet düzensizliğim var birden kilo aldım karnıma ve kasıklarıma ara ara ağrı giriyor dedim ama hiçbiri de çıkıp demediki senin şuyun var diye aslında biraz ona da moralim bozuldu ve ya çocuğumuz olmazsa diye çok korkuyorum 🥹🥹

Seni çok iyi anlıyorum. 10 senedir bekleyen biriyim.
Tüp bebek benide biraz endişelendiriyordu ama inan beklediğim gibi olmadı.
İlk etabını bitirdim çok kolay geçti.
İğneler hiç acıtmadı. Sadece çatlatma iğnesi biraz yaktı. Yumurta toplamada zaten anestezili geçiyor.
Konuşmak istersen herzaman yazabilirsin.

Evet zayıflamamda lazımmış ama benim insülin direncim çok yüksek çıktı sürekli birşeyler yeme ihtiyacı duyuyorum elimde olmadan doktorum bunun normal olduğunu insülinin yüksek olmasından dolayı böyle olduğunu söyledi kilo vermem de zormuş bugün bir sürü sevmediğim sağlıklı yeşillikler tam buğday ekmeği falan aldım ama inşallah devam ettirebilirim. Sizin içinde çok üzüldüm İnşallah en kısa zamanda sizde bende tüm bebek isteyenlerde hamile kalırız aminnn🤲🤲
amin canım cok sağol,aslında banada kilo ver dediler ben göstermesemde kiloluydum yani:) sonra çölyak hastası cıktım ve istemsizce kestim gluteni inan o kadar işe yaradı ki anlatamam.benimde şekerimyüksekti şeker ilacı kullanıyordum ama 2 senedir kullanmıyorum gayet iyiyim.bugday ekmegiyle olmaz canım o işler,abur cubur ekmek ,yani gluteni tamemen çıkart hayatından.he diyceksin cokmı zayıfsın hayır değilim hatta yazdan beri 6 kilo almısım.ama beslenmenin pco cok ilğisi var .

Seni çok iyi anlıyorum. 10 senedir bekleyen biriyim.
Tüp bebek benide biraz endişelendiriyordu ama inan beklediğim gibi olmadı.
İlk etabını bitirdim çok kolay geçti.
İğneler hiç acıtmadı. Sadece çatlatma iğnesi biraz yaktı. Yumurta toplamada zaten anestezili geçiyor.
Konuşmak istersen herzaman yazabilirsin.
Hep çevreden tüp bebekle ilgili kötü yorumlar duydum ilk defa iyi yorum yapan sen oldun valla biraz olsun içim rahatladı gözümü çok korkuttular🥹Yumurta çatlatma iğnesi bende mi vurulsam diye düşündüm bi ara çünkü ben 17 gün oldu ovulasyon testi yapıyorum hala yumurtam çatlamadı belki o iğne çatlatır diye düşündüm ama kadın doğum doktorunun onayı lazımmış o da malesef randevu bulamıyorum🥹Çok teşekkür ederim iyiki varsınız bu konuları konuşamıyorum kimseyle çünkü beni anlayan yok çevremde buna mı kafayı takıyorsun diyip dalga geçerler diye anlatmak istemedim ama iyiki bu sayfa var iyiki buradaki güzel insanlar var ❤️

X