Amh değerim 10.29 normal mi?

amin canım cok sağol,aslında banada kilo ver dediler ben göstermesemde kiloluydum yani:) sonra çölyak hastası cıktım ve istemsizce kestim gluteni inan o kadar işe yaradı ki anlatamam.benimde şekerimyüksekti şeker ilacı kullanıyordum ama 2 senedir kullanmıyorum gayet iyiyim.bugday ekmegiyle olmaz canım o işler,abur cubur ekmek ,yani gluteni tamemen çıkart hayatından.he diyceksin cokmı zayıfsın hayır değilim hatta yazdan beri 6 kilo almısım.ama beslenmenin pco cok ilğisi var .
Evet haklısın gluteni hayatımdan çıkarmam lazım gerçekten bu kilo her konuda zarar ben 45 kiloydum birden 60 kiloya çıktım meğersem hastalığımın da etkisi varmış. Aslında şimdiye kadar kilo vermeye çalıştım işte zayıflama çayları kahveleri aldım ama malesef uzun sürmedi her gün tartıya çıktım tabi haliyle hemen kilo veremeyeceğime göre sonuç da beni tatmin etmedi alışmıştım da abur cubur yemeye ekmeği çok tüketiyorum onu biraz azalttım çaya şeker çok atıyordum bu diyet yaparken atmamaya başladım sonra diyeti bıraktım şekeri de bırakmış oldum ama iyiki de şekeri bırakmışım hala kullanmaya devam etseydim daha kötü olurdu sanırım. Bakalım bu sefer bana ders olurda daha çok dikkat ederim herşeyin hayırlısı olsun inşallah 🤲🤲

Evet haklısın gluteni hayatımdan çıkarmam lazım gerçekten bu kilo her konuda zarar ben 45 kiloydum birden 60 kiloya çıktım meğersem hastalığımın da etkisi varmış. Aslında şimdiye kadar kilo vermeye çalıştım işte zayıflama çayları kahveleri aldım ama malesef uzun sürmedi her gün tartıya çıktım tabi haliyle hemen kilo veremeyeceğime göre sonuç da beni tatmin etmedi alışmıştım da abur cubur yemeye ekmeği çok tüketiyorum onu biraz azalttım çaya şeker çok atıyordum bu diyet yaparken atmamaya başladım sonra diyeti bıraktım şekeri de bırakmış oldum ama iyiki de şekeri bırakmışım hala kullanmaya devam etseydim daha kötü olurdu sanırım. Bakalım bu sefer bana ders olurda daha çok dikkat ederim herşeyin hayırlısı olsun inşallah 🤲🤲
inşallah canım kilon cok yokmus aslında ama bu pco lanet bir şey zayıf kilolu bakmıyor ,düşün 90 kg la hamile kaldım . şu anda az değilim yani:)

inşallah canım kilon cok yokmus aslında ama bu pco lanet bir şey zayıf kilolu bakmıyor ,düşün 90 kg la hamile kaldım . şu anda az değilim yani:)
Evet çok yok aslında ama gerçekten sizin dediğiniz gibi bu hastalık değişik birşey yani ne bilim bu kiloda bile bende bu hastalığın çıkması çok şaşırdım doktora da tekrar tekrar sordum hocam emin misiniz diye evet dedi valla hiç başıma bunların geleceğini düşünmüyordum vardır bunda da bir hayır artık yapacak birşey yok çok şükür ki geç de olsa farkedildi ve tedaviye başladık eğer Allah korusun farkedilmeseydi ne olurdu kim bilir.

Evet çok yok aslında ama gerçekten sizin dediğiniz gibi bu hastalık değişik birşey yani ne bilim bu kiloda bile bende bu hastalığın çıkması çok şaşırdım doktora da tekrar tekrar sordum hocam emin misiniz diye evet dedi valla hiç başıma bunların geleceğini düşünmüyordum vardır bunda da bir hayır artık yapacak birşey yok çok şükür ki geç de olsa farkedildi ve tedaviye başladık eğer Allah korusun farkedilmeseydi ne olurdu kim bilir.
çok korkulacak bir durum yok canım, pco da da hamile kalabiliyorsun örnek ben işte,diğer hormonlarla birlikte değerlendiriyorlar.allah gönlümüze göre versin.

çok korkulacak bir durum yok canım, pco da da hamile kalabiliyorsun örnek ben işte,diğer hormonlarla birlikte değerlendiriyorlar.allah gönlümüze göre versin.
Evet hamile kalınabiliyormuş ama benim önce değerlerimin düşmesi gerekiyormuş o da inşallah bir an önce normal değerlere düşer yoksa bu değerlerle hamile kalmanı engeller dedi doktorum aminnn inşallah 🤲

evet var canım ben glutensiz ekmeği kendim yapıyorum şok ta unu var.sonuçta bugdaydan yapılıyor oda.
Hadi ya ben aldım neredeyse bitmek üzere bilmeden almış yemiş oldum neyse artık bende sizin gibi marketten alıp kendim yapayım en iyisi yediğimiz herşeyde gluten var maalesef 🥹

Hadi ya ben aldım neredeyse bitmek üzere bilmeden almış yemiş oldum neyse artık bende sizin gibi marketten alıp kendim yapayım en iyisi yediğimiz herşeyde gluten var maalesef 🥹
biraz sabret canım biliyorum alışan biri için çok zor .ama mecbur olunca dayanıyorsun. ben hastalıgım için tüketemiyorum ama inan pco için cok faydalı.hazır gıdaları, falan çıkartın hayatınızdan,

biraz sabret canım biliyorum alışan biri için çok zor .ama mecbur olunca dayanıyorsun. ben hastalıgım için tüketemiyorum ama inan pco için cok faydalı.hazır gıdaları, falan çıkartın hayatınızdan,
Evet haklısınız alıştığım için çok aşırı zorlarınıyorum ama Allahın izniyle bugünlerde geçecek sabretmeye çalışıyorum inşallah en kısa zamanda hamile kalırım yoksa ne kadar dayanırım bu sağlıklı beslenmeye bilmiyorum 🥹🤦‍♀️Çok teşekkür ederim bu arada🥰

IMG_5962.jpeg

Herkese merhaba. Gecenin bu saati burada dolaşarak acaba benim gibi amh değeri yüksek olanlar var mı diye bakınırken karşıma burası çıktı😊 bende sizinle hikayemi paylaşmak istedim. Maalesef bende bir pcoluyum. Amh değerim 17.70🫣 4 yıllık evliyim. Aslında üniversiteden beri adetlerim düzensizdi. Bir kaç doktora gittim hiç biri pcostan bahsetmedi bende çok üstünde durmadım. Evlendim iyice düzensizleşti. Ama yine üstünde durmadım zaten çocuk istemiyorduk. Çok yanlış bir düşünce olduğunu biliyorum ama afet olmamak bazı zamanlarda işime geliyordu. Özellikle yaz tatillerinde 🫣 haaa ama ilk zamanlar Şuan ki kader düzensiz değildim. İlaçsız adet oluyordum. 1,5 ayda falan.en son artık 1 sene önce iyice adet olmamaya başladım. Dedim ki bu iş artık çığırından çıktı bir problem vardı biliyordum ama bişey yapmam lazım. Birde yavaştan bebek isteği olmaya başladı. Doktora gittim. İlk pcos teşhisim koyuldu. Geçen sene amh 16.50ydi. Doktor yumurta takibi yapalım dedi. Eşim yanımda olmadığı için yapamadım. Duphaston verdi. 3 ay kullandım. 3 ay düzenli adet oldum sonra hop yine kesildi adetim. En son eşimle aynı şehire yerleşince tekrar bir doktora gittim ve amh işte 17.70 çıktı. Zaten 3 ay geçmişti son adet tarihimden. Hemen bir söktürücü verdi ve tedaviye başladık. Femera ve çatlatma iğnesi ile 3 ay tedavi oldum. Gebelik oluşmadı. Aralığın sonunda hsg çekildim tüplerim açık. Doktorum şubat için aşılamaya başlayalım demişti. Bu ay hala adet olmayınca başka doktora gittim. Hem farklı bir görüş olsun istedim. Bana glütensiz beslen bu aralar süt içme dedi birde böyle deneyelim bakalım pcos neyden dolayı artıyor sende dedi. Bu Arada zayıfım kilom yok. İnositol içeren bir takviye önerdi. Bir arkadaşım var diyetisyen hemen bana bir hazırladı ve glütensiz beslenme hayatına adımımı attım 🫣 ayrıca d vitaminide önerdi ona da başladım. Bu ay bütün tuşlara basıyorum hem gebelik hem amh için 😂 inşallah normal değerlere indiririzde amh ı bizde doğal yollardan gebe kalırız 😊 çok uzun yazdım kusura bakmayın 😊

Öncelikle merhaba ben konuyla ilgili pek bilgili değilim ama soru sormak için yazıyorum adetin 7nci günü tahlilleri bu şekilde doktor bi değerimin yüksek olduğunu söyledi sürekli ilaç tedavsine başlayım felan dedi tahlillerden anlayan var mı bu ay için sormak istediğim şeyler var ama şuan tahliller kafama takıldı

Eklentiler

• IMG_20240129_124900.jpg
    IMG_20240129_124900.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 21
X