Amh dusuk fsh ve prolaktin yuksek

Düzensiz regl sebebiyle doktora gittiğimde adetin 2. günü hormon testi yapıldı ve değerler sınırda-normal çıktı. Doktor Climen verdi. İlaç biter bitmez 2 güne regl oldum, yani biraz erken oldum. Bu sefer adetin 5. günü hormon testi yaptırdım ve değerlerim tepetaklak olmuştu. Öncekinde 36 olan E2 hormonum 6'ya çakılmıştı mesela. 15 olan Fsh hormonum 47'ye fırlamıştı. Üstelik tam 1 ay dolmadan bu kadar değişmişti. Ağlaya zırlaya özele gittim bu sefer. Orda da Amh değeri en düşük 0,18 olması gerekirken bende 0,097 çıktı. Doktor Climen'e devam etmemi söyledi. Ordaki tüp bebek hemşiresinin tavsiyesiyle Fenix Fenomom isimli takviyeye başladım. Bu kez de 30. gün hala regl olmadım diye doktora gittim. ''Hormon testi için regl olmak şart değil, bi de böyle bakalım'' dedi. Ertesi gün regl oldum ve sonuçlarım da çıkmıştı. Fsh hormonum 11'e düşmüş. E2 de 38'e çıkmıştı :) Bakın son 2 ayda toplam 4 doktora gittim. 4'üne de ''stresin etkisi var mı'' diye sorduğumda 'hayır' demişlerdi. Oysa değerlerimin çakıldığı ay öyle şeyler oldu ki dünya başıma yıkıldı ve hayatımın en stresli zamanıydı. Bakın o stresten kurtuldum, değerlerim eski haline döndü. Kafanızdan sorunları şimdilik atmaya çalışın. Fenomom kullanın. Bi de brokoli yiyin :) Ve bir de sigarayı azaltın, hatta bırakın :)

X