Amh düşük olunca ovulasyon testi pozitif cikar mi

serenty2017

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
270
244
36
Merhabalar ovulasyon testim pozitif çıktı. Bu yumurta var demek mi oluyor acaba.amh değerim çok düşüktü.
ovulasyon testinin gerçeği yansitip yansıtmadığını anlayamadım.

Merhabalar ovulasyon testim pozitif çıktı. Bu yumurta var demek mi oluyor acaba.amh değerim çok düşüktü.
ovulasyon testinin gerçeği yansitip yansıtmadığını anlayamadım.
evet pek tabii amh değeri düşük olanda da yumurtlama olabilir. yumurtlama olacağı zaman lh değeri artıyor test de bu hormonu saptayarak pozitif sonuç veriyor zaten. bildiğim kadarıyla bir de pcos olunca pozitif veriyor ama amh değeri düşük olan kişi pcos olma ihtimali olmadığından bu ihtimal elendi. inşaAllah sağlıkla tutunur bebeğiniz stres yapmayın 🙏🏻

evet pek tabii amh değeri düşük olanda da yumurtlama olabilir. yumurtlama olacağı zaman lh değeri artıyor test de bu hormonu saptayarak pozitif sonuç veriyor zaten. bildiğim kadarıyla bir de pcos olunca pozitif veriyor ama amh değeri düşük olan kişi pcos olma ihtimali olmadığından bu ihtimal elendi. inşaAllah sağlıkla tutunur bebeğiniz stres yapmayın 🙏🏻
Çok sevindim.hic yumurtam kalmadı galiba diye düşünüyordum. Emin de olamadım.
Ovulasyon da çift çizgi görünce doğru mu değil mi anlayamadım bir türlü.
Teşekkür ederim cevabınız için

Merhaba şimdi ben anlamadım amh değeri düşük olunca pcos olmuyor mu o insan da

Merhaba şimdi ben anlamadım amh değeri düşük olunca pcos olmuyor mu o insan da
özür diliyorum düzelteyim imkansız değil az da olsa ihtimal var ama bu durum nadiren görülüyor diye biliyorum çünkü genelde pcos amh değerini olması gerekenden üç katına kadar yükseltiyor

askim hiç yumurtan olmasa regl olamazsın zaten yani menapoza girersin. amh değeri düşük demek yumurta rezervi az demek ama bu hiç yumurtlamayacaksın anlamına gelmiyor 😂 yumurtalar bitene kadr yumurtlamaya devam edeceksin tabii ki 😂
kadınlar doğduklarında zaten bu yumurta rezerviyle doğarlar. her adet döngüsünde 1-2 yumurta atılır. yumurtalar bitince de menapoza girilir.
burda ne düsük amh değerleriyle hamile kalanlar var hiç canını sıkma. Allah istedikten sonra olmayacak hiçbir sey yok. en kötü tüp bebek yapabilirsin.
ama dediğim gibi amh düsük demek yumurtan yok demek değil 😂 sadece yumurta rezervin az demek.

X