Amniyosentez konusunda fikirlerinize ihtiyacım var..

evet arkadaşalr üclü testin dogruluk oranı ikili test kadar dogru çıkmıyormuş .. bencede test sonuclarını bambaşka bi dr götürüp fikir alısın

Konu sahibi olarak cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim, ben bu geçen süre içerisinde 3 lü test te yaptırdım, sonuç iyi çıktı, elimde ikili ve üçlü test sonuçlarıyla doktor doktor gezdim arkadaşlar, görüşler özel hastanelerde amniyosentez yapılması gerektiği yönünde, devlet hastanelerindeki doktorlar ise gerek yok dedi, bende zaten özel hastanelerin bu işi para için yapmak istediklerini düşünüyordum, devlet hastanelerindeki doktorlar o kadar güven verdi ki anlatamam, içim çok rahatladı açıkçası, ben yaptırmamaya karar verdim, diğer arkadaşlara da Allah kolaylık versin, Rabbim cümlemizin bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucağına versin, tekrar teşekkürler hepinize, sevgiler..

ya gözün aydın çook sevindim.işallah benimde 3 lü testim iyi çıkar.bebeklerimizi hayırlısıyla kucağımıza alırız...

benim dedğerlerim 1:243 çıktı. amniyosentez diyor doktor. çok üzgünüm. ne yapacağımı bilmiyorum. 13. haftadayım . ağlamaktan gözlerim şişti.

kızlar size yaşadığım tecrübeyi anlatmak istiyorum.ben 33 haftalık hamileyim.3 lü test yaptırdığım da risk oranım 1/178 çıkmıştı.doktor sen bilirsin istersen yaptır dedi içim rahat etmedi başka bir ilde doçent doktor karnımdan sıvı aldı.inanın insan bebiğini kaybedecekmiş gibi geliyor eşimle bana da kağıt imzalattırdılar herhangi bir düşük durumunda sorumluluğu kabul ediyorum diye okadar zordu ki anlatamam size allahtan ki kadınlar kulubündeki bayanlar banadaçok teselli verdi.normalde sonuçlar 1 ayda çıkıyor ben özel tıp fakültesinde yaptırdığım için 1 hafta sonra çıktı ve sonuçlar temiz geldi ben 26 yaşındayım bu tür şeylerin para tuzağı olduğunu düşünüyorum.sırf doçent ve sıvı almasına sonuçların erken çıkmasına 500 milyon para ödedim bir anda tabi insanın gözüne para hiç gözükmüyor ama sonradan düşününce anlıyorsun.birde risk var diyince gere kalan zamanında sağlıklımı bir şeyi varmı diye düşünmek istemiyor insan.allaha şükür bebeğim ve ben şuan çok iyiyiz ama yaşadığımız o günler eşim ve benim için kabus gibiydi.sizde içinizi ferah tutun.sonuçlar çok kötü gelmiyor.yine yüce allah bilir.

kızlar benım ıkılı testımde rısk 1/196 CIKMIStı bugun 3lu test sonucumu aldım Allah ıma bınlerce sukur kı tertemız cıktı... ılerı bı ıncelemeye gerek duymadı doktor hersey gayet normal dedı... darısı sonuc bekleyen herkesın basına... :nazar:

benim dedğerlerim 1:243 çıktı. amniyosentez diyor doktor. çok üzgünüm. ne yapacağımı bilmiyorum. 13. haftadayım . ağlamaktan gözlerim şişti.

Arkadaşım, bende aynı şeyleri yaşadım, doktor banada 3 lüyü yapmayalım amniyosentez yapalım dedi, bende gittim başka bir yerde 3 lü testimi yaptırdım, çok şükür temiz çıktı, sakın ağlayıp bebeğinide strese sokma, en doğru kararı verecek olan yine sensin, başka doktorlarlada görüş, benim içim şimdi çok rahat, Ankarada nerdesin ve hangi doktor, hangi hastane merak ettim açıkçası, benim gittiğim doktor bütün ona gelen gebelere amniyosentez yapmış daha önce ve her gelene de öyle diyormuş, bu da beni düşündürdü, bu doktora gelen gebelerin hepsi mi riskli...? Para tuzağı olduğunu düşünüyorum ve Allah kısmet ederse doğumdan sonra yine yazarım buraya, bebeğim sapasağlam diye, gör bak sende de bişey çıkmayacak, içini ferah tut, özel hastaneler direk amniyosenteze yönlendiriyor malesef, ben devlet hastanesine gittim elimdeki sonuçlarla, hiç gerek yok dediler, eyüp ekici de de ayrıntılı ultrasona girecem bayramdan sonra, sana da tavsiye ederim, araştr istersen, ben hastanemi de doktorumda değiştiriyorum, hiç güvenim kalmadı açıkçası, sende rahat ol ve sakin sakin düşünerek karar ver derim ben.

ya gözün aydın çook sevindim.işallah benimde 3 lü testim iyi çıkar.bebeklerimizi hayırlısıyla kucağımıza alırız...

Ben ve benim gibi olan herkes için dua ediyorum, içimizi ferah tutalım, seninde iyi çıkacak Allahın izniyle, yaz buraya sonucunu mutlaka, dualarım seninle..

kızlar size yaşadığım tecrübeyi anlatmak istiyorum.ben 33 haftalık hamileyim.3 lü test yaptırdığım da risk oranım 1/178 çıkmıştı.doktor sen bilirsin istersen yaptır dedi içim rahat etmedi başka bir ilde doçent doktor karnımdan sıvı aldı.inanın insan bebiğini kaybedecekmiş gibi geliyor eşimle bana da kağıt imzalattırdılar herhangi bir düşük durumunda sorumluluğu kabul ediyorum diye okadar zordu ki anlatamam size allahtan ki kadınlar kulubündeki bayanlar banadaçok teselli verdi.normalde sonuçlar 1 ayda çıkıyor ben özel tıp fakültesinde yaptırdığım için 1 hafta sonra çıktı ve sonuçlar temiz geldi ben 26 yaşındayım bu tür şeylerin para tuzağı olduğunu düşünüyorum.sırf doçent ve sıvı almasına sonuçların erken çıkmasına 500 milyon para ödedim bir anda tabi insanın gözüne para hiç gözükmüyor ama sonradan düşününce anlıyorsun.birde risk var diyince gere kalan zamanında sağlıklımı bir şeyi varmı diye düşünmek istemiyor insan.allaha şükür bebeğim ve ben şuan çok iyiyiz ama yaşadığımız o günler eşim ve benim için kabus gibiydi.sizde içinizi ferah tutun.sonuçlar çok kötü gelmiyor.yine yüce allah bilir.

Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum, çok haklısın, insanın içine kuşkuyu düşürüp sonrada ortada bırakıyor bazı doktorlar, sen atlatmışsın artık, darısı bizim başımıza olsun, sevgiler..

kızlar benım ıkılı testımde rısk 1/196 CIKMIStı bugun 3lu test sonucumu aldım Allah ıma bınlerce sukur kı tertemız cıktı... ılerı bı ıncelemeye gerek duymadı doktor hersey gayet normal dedı... darısı sonuc bekleyen herkesın basına... :nazar:

Gözünaydın canım, darısı diğer arkadaşlara olsun, meleklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim, sevgiler..

ne demek ısrarla amniyosentez istedi ya o tamamen senin tercihin benimde ayrıntılı usg de sorun çıktı prof.a gittim sadece önerdi ben istemiyorum bi sorun çıksada aldırmayı düşünmüyorum dedim tamam dedi.bu doktorları anlamıyorum ya ne bu moda mı amniyosentez modası gerçekten ticari bi yönü var mı ki başkalarından da duymuştum CADIARZU

benim de ikili testim çok yüksek çıkmıştı (1/50). doktor üçlü testi istemeden amniyosentez dedi. doktoruma çok güveniyorum bu işlemi asla para için yapacağını düşünmüyorum çüünkü vicdan meselesi ayrıca bu işlemin doktor için de kolay ve risksiz olduğunu düşünmüyorum.. 2 gün önce amniyosentezi yaptırdım.. işlem sırasında beni uyutmak istedi önce istemedim ama sonra eşim de isteyince kabul ettim iyi ki uyumuşum o anda bebeğime bişey olacak diye aşırı heyecanlanırdım. Uyandığımda herşey bitmişti; şimdi sadece sonuçları beklemek kaldı..
Bence doktorunuza güvenin.. Onlar bu işi yıllardır yapıyorlar ve günde en az 30 hasta bakıyorlar.. Amniyosentez korkulacak bir işlem değil..

doktorların neden ticari kaygıları olsun anlamadım??
sağlıklı bir bebeğe doğum yaptırıp oradan para almak isterler
asıl diye düşünüyorum...
benim doktorum amniyosentez istedi ve kendisi bile
yapmadı bir üniversite hastanesine gidip kendim yaptırdım....
her hamilelikte belli oranda bilinmeyen nedenlerle düşük yapma
ve erken doğum riski var...

arkadaşlar benim ikili testimde yaşım yanlış yazılmış. doktor testi tekrarlatmış. risk 1/600 çıktı. yani sınırın üstünde. o kadar sevindim ki. Allah hepimizin yüzünü güldürsün. inşallah herkes hayırlı haberler alır.

arkadaşlar benim ikili testimde yaşım yanlış yazılmış. doktor testi tekrarlatmış. risk 1/600 çıktı. yani sınırın üstünde. o kadar sevindim ki. Allah hepimizin yüzünü güldürsün. inşallah herkes hayırlı haberler alır.

gozun aydın ama yapılacak sey degıl walla tamam ınsanlık halıdır hatalar olabılır ama ya boyle kac kısının testınde yanlıslık warsa cektıgımız acıyı ıskenceyı de telafı edebıleceklermı acaba... cok kızdım cokkkk :eek:klava:

kızlar amniyosentez sonucum temiz çıktı.. o kadar mutluyum ki.. Allah herkesin bebeğini korusun..

mer arkadaşlar bnmde ikili tarama testinde sonuç 1:368 dr normal dedi ama diğer arkadaşların değerlerini okuduğum kadarıyla kimininki bnmkinden düşük kimininki yüksek.. :KK53: kafan karıştı ama dr herşey normal dedi...

Allah hepimizin yardmcısı olsun arkadaşlar bu arada herkese güzel hayırlı sonuçlar almayı nasip etsin :nazar:

X