Ana konu: El emeklerimizi hangi platformlarda satabiliriz.

evlicocuklueda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2015
56
17
Hepimiz el emeklerimizi evlerimizde kendi imkanlarımızla yapıp satmaya uğraşıyoruz. Satma kızmında birçoğumuza rehber olması amacıyla bu süreçte öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışıcam.

El emeklerinin satılacağı yerler:

Facebook: Facebookta bu yönde birçok sayfa ve gurup mevcut. Bu guruplar üzerinden satabilirsiniz ben denedim ancak birçok gurup durmadan şu kadar üye ekle bu kadar üye ekle diye şart koşmakta bu durumda birsürü alakasız üyesi olan guruplar ortaya çıkarıyor. koyduğunuz ürün gurubun ön sayfasında 1020 dakka kalıyor kalmıyor ya siliniyor yada aşağılara gidip kayboluyor. Facebook üzerinde satanlar var ancak ben pek verim alamadım doğrusu.

İnstagram: İnstagramda öncelikli şart sayfa açıp ilgili olan kişileri bulup sayfaya eklemek. Koyduğunuz fotoğraflar ilgi çekici olmalı instagramdada soran çok alan yok durumu var.

ETSY: Etsy amerikada bir site satış yapılabiliniyoprmuş önceleri ama iyi İngilizce bilmek ve paypal hesabı gerekli bide kargo işi yurtdışına nasıl oluyor bilmiyorum. Paypal türkiyede kalktığı için şu anlık satış yapsanızda paranızı alamayabilirsiniz.

ceyizyurdu.com : ücretsiz bir site ev kadınlarının ekonomisine destek olmak amacıyla açılmış bir sosyal sorumluluk projesi. sadece el işi yapılan ürünlere yönelik. mağaza açabiliyorsunuz ürünlerinizi koyup ordan ürünün açıklamasına iletişim numaranızı veya mail adresinizi yazıp satıyorsunuz site hiçbir aşamada arada yok sadece size ürününüzü sergileme imkanı sunuyor aynen face veya instagram gibi direkt siz muhattapsınız müşteriyle.

kadınlarkulübü.com : kadınlar kulübünde satış yapabilen bayanlar var ancak ben koydum kokulutaşlarımı henüz soran olmadı :) birazda ikna kabiliyeti sanırım.

sahibinden.com : sahibindende baya bi el işi ilanı var ilk ilan ücretsiz geri kalanı ücretli anahtar kelimeleri iyi yazın ki arayan kişi ilanınızı bulabilsin.

Bunlar benim bildiklerim eğer sizlerin de önerebileceği satış platformları ve teknikleri varsa hepsini bu başlık altında paylaşalım. Bizler ev hanımları olarak hepimiz emeğimizi satmanın peşindeyiz ve bir kadına en iyi desteği yine başka bir kadın vermeli. Dünyada hepimize yetecek kadar yer var başkalarının yerini kapmaktansa kendi yerimizi bulmaya uğraşmalıyız. ve bildiklerimizi diğerleriyle paylaşmalıyız diye düşünüyorum.

Konuya destekleriniz bekliyorum. Umarım herkes için faydalı bir konu olur.

canım facede insytagramda hesap aç sonra kadınlar klübü ve ceyizyurdu.com 'a dakoy ürünlerini düzenli ürün eklersen hesapların aktif olursa satış yapabilirsin.

Teşekkür ederim canım. Bir deneyelim bakalım inş tutar :) burada internet üzerinden satış yapmak konusunda deneyimli arkadaşlar varsa bir kaç öneride bulunabilirler mi acaba? fotograf filan nasıl koymak lazım. Direkt çekip mi koycam yoksa sunum lazım mı? Bi de güvenli mi?

X