anal atrezili bebeğim oldu, çıkmazdayım!

Merhaba benim de oğlum 14 mart 2014 te yüksek tip anal atrezili olarak doğdu. Bağırsağı 3 cm kısa. Kolostomi torbasıyla mücadele ediyoruz.Kaçırma riski bizim için de mevcut. Ameliyatlarla ilgili olarak neler yaptığınızı öğrenmek istedim. Oğlunuz için hangi cerraha gittiniz. Sonuçları nasıl. Yaşadıklarımı belki de en iyi siz anlarsınız. Mesajıma cevap vermenizi dört gözle bekliyorum. Allah kimseyi evladıyla imtihan etmesin.
Saygılarımla. Asiye
Arkadaşım benimde aynı bebeğim yükseklik 3 cm hangi doktora ameliyat oldunuz şimdi Nasılsıniz çok üzgünüm Allahim hepimizin çocuğuna şifa versin yardimci olursaniz çok sevinirim

28 gün önce doğum yaptım. Bebeğim yüksek tip anal atreziyle doğdu. Hamileliğimde ve hayatımda her şey normalken çok ciddi bir şok yaşadım. bebeğimin anüsü yoktu. Ameliyatla karnına kolostomi açıldı. Normal bir hayatımız varken ve güzel duygularla umutlarla ikinci oğlumu beklerken doğumla birlikte birdenbire çok zor bir hastalıkla mücadeleye başladık. Üzerimden şoku hala atlatabilmiş değilim. Bir taraftan kolostomi torbasıyla mücadele ediyorum, bir yandan da ikinci ameliyat yani anüs ameliyatından sonra dilatasyon denilen zor tedavi süreci, ardından da üçüncü ameliyat sonrası yoğun pişiklerle mücadele süreci vs. gibi sorunlar beni çok korkutuyor. En önemlisi de çocuğumun ileriki hayatında kaka tutamama durumunda kalması kabusu beynimi sürekli meşgul ediyor. Kaygılarım ve korkularım beni esir almış durumda. Büyük oğlum daha 3 yaşında. Dünyalar tatlısı oğluşumla yeterince ilgilenemiyorum, resmen ona doyamaz oldum. İkinci oğlumun hastalığı beni ilk göz ağrımdan kopardı sanki. aynı evin içinde birbirimizi özler olduk. isyan ettim, çok ağladım. Günah olduğunu ve sabretmem gerektiğini bile bile sabredemedim. sabredemediğim ve isyan ettiğim için de çok pişmanım. İnşallah Rabbim beni affeder, tövbemi kabul eder. Yavrularımı çok seviyorum. Ama ikinci bebeğimin bu durumu, gelecekte yaşayacağımız zorluklar, çilelerin endişesi beni hayattan kopardı. zaten bu hastalıkla birlikte hayatımın bittiğini, benimle birlikte beni seven annemin babamın, eşimin ve onun ailesinin de hayatının alt üst olduğunu görüyor ve yıkılıyorum. Benim başıma öyle şey gelmez dememek lazım, gayet sağlıklı bir hamilelik yaşadım ve hiçbir sebep ve sorun yokken bu oldu. Allah'ın verdiği bir dert. Sabretmek ve yaşamaya katlanmak gerek ama nasıl? Çok zor... Aslında inançlı bir insanım ama bu ağır yükü kaldıramayacağımı hissediyorum ve kendimden korkuyorum. Çok kere intihar etmeyi düşündüm, hatta bebeğimle birlikte ölmek istedim. Ama ahirette bunun hesabını vermekten korkuyorum, hem intihar etmenin hem de evlat katilş olmanın günahını çekemem. Ama bu dünyada da bu yükü çekemeyeceğim galiba. Ne yapacağımı bilmiyorum. hala lohusayım ve ben bu doğumumda hiç lohusalığımı yaşayamadım. tek derdim bu olsaydı keşke. ben bundan sonra bu hastalıkla nasıl mücadele ederim? İnsanlardan bile utanıyorum, çevremdekilere hastalığın detayını bile anlatmaya çekiniyorum. Sıkıntılarımızın 1 sene içinde biteceğini bilsem yine dişimi sıkar aşmaya çalışırım. Yavrumun ileriki hayatında kakasını tutamayan bir birey olarak toplumdan soyutlanmasını nasıl kaldırıcam? Yavrumun hasta biri olarak hayat sürmesine nasıl dayanıcam? Büyük oğlum o kadar çok kardeş hasreti çekmişti ki, onun böyle bir kardeşi olması onun da psikolojisini bozmayacak mı? sadece bir kardeşi olsun istemiştim, böyle olacağını bilemezdim ki... Hayatımız burada bitti, artık biz toplumla ve önceki hayatımızla nasıl bir uyum kurup da yaşayabileceğiz? Bilemiyorum... Eşim çok kere psikoloğa gitmemi teklif etti, hatta randevu bile aldı ama ben reddettim. Bana hiçbir psikoloğun yardım edemeyeceğini düşündüm. Ama belki siz yardımcı olabilirsiniz, ne olur bana yardım edin.
Yaşadıklarımı resmen yazmışsın hersey aynı 3 yaşında bir kızım hergün agliyor ve bende tüm bu yazdıklarinla basetmeye çalışıyorum nasılsıniz şimdi ameliyatı kime oldunuz çok merak ediyorum umut olursunuz inşallah
,

Ayni sorunu ablamin 3. Bebeginde yasadik bizde. Hatta size daha da acisini soyleyeyim, bebegimiz dogdu ilk etapta sadece anus yok ama ameliyatla giderilecek dendi kolostomi acildi, sonrasinda bebegimizin harekrt ve gorunusunde farkliliklar cikmaya baslayinca 9 ay fark edilemeyen down teshisi ile basbasa kaldik. Tabiki bizim icin, hele ki ablam icin cok zor zamanlardi. İlk etapta kolostomi onu ne kadar yikmisti ki sonrasinda down cikinca aslinda kolostominin ne kadar basit bir durum oldugunu gorduk, en azindan tedavisi vardi.

Yegenim su an 5 yasinda, down icin surekli egitimlerde, anus problemini ise biz unutali yillar oldu....

Ayni sorunu ablamin 3. Bebeginde yasadik bizde. Hatta size daha da acisini soyleyeyim, bebegimiz dogdu ilk etapta sadece anus yok ama ameliyatla giderilecek dendi kolostomi acildi, sonrasinda bebegimizin harekrt ve gorunusunde farkliliklar cikmaya baslayinca 9 ay fark edilemeyen down teshisi ile basbasa kaldik. Tabiki bizim icin, hele ki ablam icin cok zor zamanlardi. İlk etapta kolostomi onu ne kadar yikmisti ki sonrasinda down cikinca aslinda kolostominin ne kadar basit bir durum oldugunu gorduk, en azindan tedavisi vardi.

Yegenim su an 5 yasinda, down icin surekli egitimlerde, anus problemini ise biz unutali yillar oldu....
Ne diyeceğimi bilemedim boğazım düğümlendi Allah hepimizin yardımcısı olsun bunada Elhamdulillah demem lazım demekki inşallah bizde böyle bir durum olmaz...teşekkür ederim msjiniz için ablaniz ve prensesiniz için dua edicem.Çok uzgunum

konu sahibi bende yeni dogum yaptim benimde oglum ayni hastalikta lutfen bana ulas lutfen sizinle konusmak cok isterim.

X