Ananas yemek

Cansualtay67

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2023
341
204
22
Merhaba kızlar son haftamdayım ve bi yerde okuduğum kadarıyla ananas doğumu tetiklermiş denediniz mi hiç böyle birşey

Son hafttaları dahil hep ananas tükettim bir sorun yok.
İlk aylarda da hurma yemeyin açılma yapar düşük olur derler ben inanmıyorum kadının rahmi güçlüyse bir yiyecekle vs açılmaz.

Merhaba,
Ananası bende duymuştum ama ananasın orta sert kısmını derlerdi. Ben 37 haftalıkken yemiştim ve 1 gün sonra bütün gün karnım sertleşiyordu bi kaç saniye sonra iniyordu. Hafif sancıyla. Bu tüm gün sürdü. Taki gece 3de bir ıslaklıkla uyanana kadar ve kan kaybediyordum. Placentam tamamen yırtılmış. Çocuğun nabzı hızlıca düştü. Acil ameliyata alındım ve bebeğim 6 dakika sonra hayata döndü kalp masajıyla. Allah ikimizide korudu. Gelelim ananasa doğruluğu varmı bilmiyorum ama bende sancı getirdiğini duymuştum.

Merhaba,
Ananası bende duymuştum ama ananasın orta sert kısmını derlerdi. Ben 37 haftalıkken yemiştim ve 1 gün sonra bütün gün karnım sertleşiyordu bi kaç saniye sonra iniyordu. Hafif sancıyla. Bu tüm gün sürdü. Taki gece 3de bir ıslaklıkla uyanana kadar ve kan kaybediyordum. Placentam tamamen yırtılmış. Çocuğun nabzı hızlıca düştü. Acil ameliyata alındım ve bebeğim 6 dakika sonra hayata döndü kalp masajıyla. Allah ikimizide korudu. Gelelim ananasa doğruluğu varmı bilmiyorum ama bende sancı getirdiğini duymuştum.
Allah bidaha yaşatmasın geçmiş olsun öncelikle:KK43:. Yedim halada devam ediyorum ama tık yok suni sancı verilcek gelmezse ve okuduğum suni sancı hikayeleri beni biraz korkutuyor tabi herkesin bir değil ama. Hayırlısı yürüyüş ananas sıcak su merdiven yerleri eğilerek silmek herşeyi deniyorum gün sonunda sadece biraz bel ağrısı başka birşey yok :KK43:

Merhaba,
Geçmiş olsun.Herkeste farklı tepki veriyor şu ananas adaçayı falan iyi gelende var sizin gibi kötü sonuçlananda bence riskli yenmesi.O kadar bekle son anda böyle bir şey yaşansin büyük travma yani.

Bitki çaylarının rahimde kasılmayı sağladığını biliyorum ama ananas duymamıştım hiç. Ananasın ödem attırıcı bi bileşiği var içinde bromelain diye, acaba onunla mı ilgili, enteresan.

hurma ve acı yemek yardımcı oluyor deniyor doğumun başlamasına. ama gelesi yoksa gelmez tabi 😂 ananası duymadım ama arkadasim gebeliği boyunca ananas yedi bir sey olmadı.

Ay hep hurma yiyorum gerçek mi bu
şimdi linçlenmeyeyim ama hurmayı bırak ilk iki ay hamile olduğumu bilmiyordum bile sigara alkol hep tüketiyordum zaten. Çok sonradan öğrendim hamile olduğumu…
İlk aylar dahil kuruyemiş kuru meyveler ve hurma hep tükettim yani bebek benden düşmediyse kimseden düşmez 😂
Çok şükür 4. Ayımıza gircez gayet sağlıklı bebeğimi kucağıma aldım.
Hiç strese girme hamileliğini olabildiğince temiz hava alarak dedikodudan stres yapan kişilerdennuzaklaşarak geçir.
Ben çevremde de sıkıntılı hastalıklı olarak ya da sütü gelmeyen hep strese giren kadınları gördüm beslenme işin %30’u ancak benim gözümde, geriye kalan bağışıklığın güçlü olması (yani bol kahkaha) bol temiz hava yapabiliyorsan biraz spor (ben yoga yapıyorum full son aylarda hamile yogasına dönmüştük)
Senin ve bebeğin sağlığı için tek uzak kalacağın şey stres gerisi teferruat
Sağlıkla gelsin bebişin 🙏🏻

3 haftadır hurma yiyorum gram sancım yok:KK70: bence bünyeden bünyeye değişiyor. Ben de 40+1 oldum bir iki güne suni sancı yolu görünüyor galiba bana😅
Bende hurmayı baya abartarak yedim bendede yok ananas hurma sıcak su ilişki merdiven yürüyüş herşey var sancı yoo😂😂

Bende hurmayı baya abartarak yedim bendede yok ananas hurma sıcak su ilişki merdiven yürüyüş herşey var sancı yoo😂😂
Valla saldım artık ben bebek istemeyince gelmiyor :KK70: pes ettim helak oldum kaç gündür, hafta başı gelmezse doğru suni sancı 😅

şimdi linçlenmeyeyim ama hurmayı bırak ilk iki ay hamile olduğumu bilmiyordum bile sigara alkol hep tüketiyordum zaten. Çok sonradan öğrendim hamile olduğumu…
İlk aylar dahil kuruyemiş kuru meyveler ve hurma hep tükettim yani bebek benden düşmediyse kimseden düşmez 😂
Çok şükür 4. Ayımıza gircez gayet sağlıklı bebeğimi kucağıma aldım.
Hiç strese girme hamileliğini olabildiğince temiz hava alarak dedikodudan stres yapan kişilerdennuzaklaşarak geçir.
Ben çevremde de sıkıntılı hastalıklı olarak ya da sütü gelmeyen hep strese giren kadınları gördüm beslenme işin %30’u ancak benim gözümde, geriye kalan bağışıklığın güçlü olması (yani bol kahkaha) bol temiz hava yapabiliyorsan biraz spor (ben yoga yapıyorum full son aylarda hamile yogasına dönmüştük)
Senin ve bebeğin sağlığı için tek uzak kalacağın şey stres gerisi teferruat
Sağlıkla gelsin bebişin 🙏🏻
Maşallah bir ay varmış aramızda 😁❤️stres konusuna kesinlikle katılıyorum

Allah bidaha yaşatmasın geçmiş olsun öncelikle:KK43:. Yedim halada devam ediyorum ama tık yok suni sancı verilcek gelmezse ve okuduğum suni sancı hikayeleri beni biraz korkutuyor tabi herkesin bir değil ama. Hayırlısı yürüyüş ananas sıcak su merdiven yerleri eğilerek silmek herşeyi deniyorum gün sonunda sadece biraz bel ağrısı başka birşey yok :KK43:
Korkmayın korkulacak bişey yok bende ilk çocugumu suni sancıyla doğurdum akşam Yatış yaptık sabah 4te bebeyimi kucağıma aldım,hastaneye gideceğiniz zaman banyo yapıp öyle gidin doğum kolay oluyor Allah yardımcınız olsun

X