anaokulu öğretmeni sorunu

İşte ben de böyle düşünüyorum. sevgi pıtırcığı olmasın ama çocuğum da buruk hissetmesin. tek derdim daha prof bir davranış şekli.
Çocuğu oradan alacaksaniz da söyleyin. Diğer çocuklara da yapmasınlar bunu. Bu mesleği sectilerse şartlarıda bunlar. Ben değiştirmiştim okulunu ama çocuğu aldığım anaokulunu da şikayet ettim

Çocuğu oradan alacaksaniz da söyleyin. Diğer çocuklara da yapmasınlar bunu. Bu mesleği sectilerse şartlarıda bunlar. Ben değiştirmiştim okulunu ama çocuğu aldığım anaokulunu da şikayet ettim
İş o raddeye gelirse zaten asla alttan alan bir yapım yok benim. ilk tecrübem olduğu için sadece fikir almadan tepki koymak istemedim. zaten asla sessiz kalmam bu duruma.

Benim oglanlar henuz krese baslamadilar.Eylulde nasipse.Yani cok takilmam desem yalan olur evet kafaya takarim da diyemiyorum.Bilemedim.

bilmediğim için soruyorum çocukların öz bakımlarıyla öğretmen mi ilgileniyor yardımcı ablalar mı? mesela öğretmen ben ilgilenmek üstünü temizlemek istemiyorum şeklinde yardımcı ablaya yönlendirebilir mi ?

Benimki ilk kreşe gittiğinde öğrenci 6 7 kişiydi o yüzden öğretmeni kendi ilgilenirdi. Şimdikinde yardımcıları ilgileniyor. duruma göre değişiyor yani. ama her türlü öz bakımı ile ilgilenmeleri gerekir

İki okul tecrübemiz oldu geçen senekinde hep bağışıklık pandemiye yordum ilk sene diye ama çocuk her hafta hasta geldi iyileştirdim yine hastaydı. O kadar nadir ki üzerini değiştirmeleri. Her kıyafeti boya yapıştırıcı vs idi. Bir seferinde burnu akıyor alın diye aradılar mesaiden nasıl geçtim hala bilmiyorım. Kızım sonradan dedi öğretmen sil diyormuş . 5 ay gittiyse 4 ay gitmedi ödedik ama ücret.

Bu sene anaokulu olarak. Ufak tefek yemek lekeleri oluyor açıkcası ama terlediğin de yada üzerine bişi döküldüğün de hemen yedek kullanılmış olarak geliyor. Atlet değişimi mesala belki bu sayede hasta olmadı bu dönem.
Sizin durum benim ilk tecrübe gibi olmuş sanki. Ben sorun çıkardığım da da yani eleştirdiğim de burun akıntısına çağırdığında yılsonuna kadar mesafeliydi öğretmen. Haklıyken özür diledim herkesin içinde tepki göstermemeliymişim vs.

Bu sene görüyorum ki hiç normal değilmiş iki kurum arasında dağlar kadar fark var. Sonra ilgi olarak bakıyorum benim çocuğum fazla girişken zorla kendini sevdirir ona davrandıkları gibi daha sessiz çocuklara da öyleler. Birisinin babası gecikmişti tek karne vermek istemedi hepimiz alkışladık içerde kalan aileler. Mahçup olmaması için önce ona öncelik verdi anladığım sırada bizler vardık. Basit şeyler ama çocuklar bir saçının okşanması sevgi sözcüğüne bile inanılmaz mutlu oluyor heyecanlanıyor yada takılıyorlar

İki okul tecrübemiz oldu geçen senekinde hep bağışıklık pandemiye yordum ilk sene diye ama çocuk her hafta hasta geldi iyileştirdim yine hastaydı. O kadar nadir ki üzerini değiştirmeleri. Her kıyafeti boya yapıştırıcı vs idi. Bir seferinde burnu akıyor alın diye aradılar mesaiden nasıl geçtim hala bilmiyorım. Kızım sonradan dedi öğretmen sil diyormuş . 5 ay gittiyse 4 ay gitmedi ödedik ama ücret.

Bu sene anaokulu olarak. Ufak tefek yemek lekeleri oluyor açıkcası ama terlediğin de yada üzerine bişi döküldüğün de hemen yedek kullanılmış olarak geliyor. Atlet değişimi mesala belki bu sayede hasta olmadı bu dönem.
Sizin durum benim ilk tecrübe gibi olmuş sanki. Ben sorun çıkardığım da da yani eleştirdiğim de burun akıntısına çağırdığında yılsonuna kadar mesafeliydi öğretmen. Haklıyken özür diledim herkesin içinde tepki göstermemeliymişim vs.

Bu sene görüyorum ki hiç normal değilmiş iki kurum arasında dağlar kadar fark var. Sonra ilgi olarak bakıyorum benim çocuğum fazla girişken zorla kendini sevdirir ona davrandıkları gibi daha sessiz çocuklara da öyleler. Birisinin babası gecikmişti tek karne vermek istemedi hepimiz alkışladık içerde kalan aileler. Mahçup olmaması için önce ona öncelik verdi anladığım sırada bizler vardık. Basit şeyler ama çocuklar bir saçının okşanması sevgi sözcüğüne bile inanılmaz mutlu oluyor heyecanlanıyor yada takılıyorlar
dönem başından beri bir kere bile atleti değişmedi. hatta biz uyarana kadar üzerindeki sweati de değişmemişti. Ufak lekelere vs takılmıyorum ben de. tuvalete tek gidiyorlar mesela. oğlum ellerini yıkar, sifona basar ama kilodunu tam çekemiyor, lastiği içine kıvrılıyor, yardım edip etmediklerinden endişe duyuyorum. eşim kaç kere atletleri dışarda aldı çocuğu ki kış ayındayız şu an.

dönem başından beri bir kere bile atleti değişmedi. hatta biz uyarana kadar üzerindeki sweati de değişmemişti. Ufak lekelere vs takılmıyorum ben de. tuvalete tek gidiyorlar mesela. oğlum ellerini yıkar, sifona basar ama kilodunu tam çekemiyor, lastiği içine kıvrılıyor, yardım edip etmediklerinden endişe duyuyorum. eşim kaç kere atletleri dışarda aldı çocuğu ki kış ayındayız şu an.

Bir kere eşime denk gelmiş öyle demiş bu hal ne? tabi bahaneler sıralanmış. Bir daha bu şekilde görmek istemiyorum lütfen demiş

dönem başından beri bir kere bile atleti değişmedi. hatta biz uyarana kadar üzerindeki sweati de değişmemişti. Ufak lekelere vs takılmıyorum ben de. tuvalete tek gidiyorlar mesela. oğlum ellerini yıkar, sifona basar ama kilodunu tam çekemiyor, lastiği içine kıvrılıyor, yardım edip etmediklerinden endişe duyuyorum. eşim kaç kere atletleri dışarda aldı çocuğu ki kış ayındayız ş

Konuşun bence ben gibi patlarsanız daha kötü olur devlet anaokulu mu özel mi. Yardımcı ablalar var mı birde iki öğretmen demişsiniz zaten dikkat edilecek konular yoğunluk diyemezler. Tamam çocuklarımıza prens prenses gibi davranmasınlar ama beklentiler de normal. Atlet içine sokma montlarını kapatma vs Ki güzellille söyleseler çocuklar kendi de öğreniyor zaten anneden daha çok öğretmeni dikkate alıyorlar

Bir kere eşime denk gelmiş öyle demiş bu hal ne? tabi bahaneler sıralanmış. Bir daha bu şekilde görmek istemiyorum lütfen demiş
Akşamları genelde eşim alıyor, aslında sert mizaçlı bana göre ama hiçbir şey demiyor. bana söylediğinde haberdar oluyorum.

Konuşun bence ben gibi patlarsanız daha kötü olur devlet anaokulu mu özel mi. Yardımcı ablalar var mı birde iki öğretmen demişsiniz zaten dikkat edilecek konular yoğunluk diyemezler. Tamam çocuklarımıza prens prenses gibi davranmasınlar ama beklentiler de normal. Atlet içine sokma montlarını kapatma vs Ki güzellille söyleseler çocuklar kendi de öğreniyor zaten anneden daha çok öğretmeni dikkate alıyorlar
Özel. Bir öğretmen bir de yardımcı öğretmen var ama ikisi de hep birlikteler sınıfta. yardımcı abla gibi değil. Muhakkak görüşeceğim öğretmenle tekrar.

bilmediğim için soruyorum çocukların öz bakımlarıyla öğretmen mi ilgileniyor yardımcı ablalar mı? mesela öğretmen ben ilgilenmek üstünü temizlemek istemiyorum şeklinde yardımcı ablaya yönlendirebilir mi ?
Eğer yardımcı abla varsa sadece yardımcı abla veya ikisi birlikte ( öğrenci sayısına duruma göre) ilgileniyorlar. Ama eğer yardımcı abla yoksa ben ilgilenmiyorum böyle kalsınlar diyemez.

merhaba herkese.

Oğlum eylül'de anaokuluna başladı. şu anda 4 yaşında. Öğretmenle ilgili birtakım sıkıntılarım var lakin ben mi abartıyorum, fikir almak istedim.

Öncelikle ben öğretmenden ütopik beklentileri olan bir veli değilim. bir olay 2-3 kere tekrarlanmadan da kendisiyle iletişime geçmiyorum. sıkıntılarıma gelecek olursak; birincisi oğlumun burnu aktığında ya da gözü ciddi çapaklandığında (hastalığın sonlarında bile akabiliyor) temizlenmemiş oluyor. sümüğü burnundan akmış ve ağzına kadar beyaz iz yapmış, kimse de silmemiş. Okulda boya yapmışlar, çıkışta çocuğu alıyorum burnunda boya, saçında boya. dedim olabilir. en son okulda kolunu çorbaya sokmuş sanırım, üzeri o şekilde pis geldi eve. yedek kıyafetleri olmasına rağmen değiştirmemişler.

Okulda öğle uykusuna yatıyorlar, komple kıyafetini ters giymiş, düzeltmemişler. asgari olarak çocuğumun özbakımınla ilgilenildiğinden emin olamıyorum. sınıf 16 kişi ve 2 öğretmenleri var. ORman gezisine gidiyorlar, resimlere bir bakıyorum, şapkası düzgün takılmamış, atkılar düzgün değil. kışın da gittikleri için hava soğuk, zaten hemen hasta oluyorlar. bunlara dikkat edilmemesi normal mi?

Diğeri de geçen sabah oğlumu okula bırakırken sınıftan başka bir öğrenci daha vardı ve sınıf öğretmenleri diğer öğrenciyi öptü, sarıldı, oğluma da selam verdi sadece. diğer öğrencinin elinden tutup yukarı çıkardı, oğlum arkalarından bakakaldı öylece. bu tutum da bana son derece yanlış geldi. öğrencileri öpmesini, sarılmasını beklemiyorum, hiç yapmasa asla öyle bir beklentim olmaz ama birine yaparken diğerine yapmaması beni çok rahatsız etti ve sınıfta da böyle ikilikler yaşanıyor mu diye şüpheye düştüm. Aslında başka rahatsız olduğum şeyler de var ama daha da uzatmak istemiyorum.

Sizce abartıyor muyum? yoksa bunlar normal şeyler mi?
Ogretmenler gercekten ogretmen mi acaba bir diploma gormek isteyin bence. Kolunu corbaya sokmus onu degiştirmemişler mi cidden. Baya bakmiyorlar cocuğa belli yani. Baska yere gonderin bence

Ogretmenler gercekten ogretmen mi acaba bir diploma gormek isteyin bence. Kolunu corbaya sokmus onu degiştirmemişler mi cidden. Baya bakmiyorlar cocuğa belli yani. Baska yere gonderin bence
Kol dediğim dirsek kısmı. Öğretmenleri çocuk gelişim mezunu. ondan şüphem yok, mezuniyetini gördüm çünkü.

Kızım 4 yaşındayken özel kreşe vermiştim. Ve ozbakimini yapmayı reddeden bir çocuktu. Okulda öğretmen yardımcı olarak ama kendi bakımını öğrenerek ilerledik. Mesela tuvalete goturuluyordu o kendi giriyordu ama çıktığında üstünü düzeltiyorlardi. Ya da üstü kitlenince, terleyince mutlaka degistiriliyordu. 2 öğretmen vardı kendileri ilgileniyorlardi ve sınıfta 20 kişilik falandı. Sagolsunlar çok güzel ilgilenirler di. Bir ara sürekli saçı yapılmış çıkıyordu en sonunda ben sordum kizimmi talep ediyor diye dağıldığı zaman hepsine yapıyorum demişti. Etkinlikleride çok iyiydi..
Bu yıl devlet anaokulunda biraz üzeri kirli geliyor. Ama islandiginda falan yedek kıyafetlerden kızım kendisi değiştiriyor.

Anaokul zamanlarımı çok hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla bizle pek bu şekilde ilgilenilmiyordu. Gerçi devlet okuluydu ve o zamandan bu zamana çok şey değişmişte olabilir.

Eğer saydığınız şeyler normal şartlarda olmaması gereken,öğretmenin ilgilenmesi gereken şeylerse haklı buldum sizi. Konu hakkında çok bilgim yok o yüzden çok yorumda bulunamadım malesef. :)

Benim kızım gidiyor 4.5 yaşında. Üstüne su, çorba döktüğü günler olmuştu ve üstü değiştirilmişti. Çıkışta bize teslim etmeden önce ellerini yıkatıyorlar hatta. Gereksiz üst baş değiştirilmesine taraftar değilim, onu da yapan okullar var ama sizinki fazla geldi temiz tutmaları gerekir çocukları

Benim kızım gidiyor 4.5 yaşında. Üstüne su, çorba döktüğü günler olmuştu ve üstü değiştirilmişti. Çıkışta bize teslim etmeden önce ellerini yıkatıyorlar hatta. Gereksiz üst baş değiştirilmesine taraftar değilim, onu da yapan okullar var ama sizinki fazla geldi temiz tutmaları gerekir çocukları
Ben de böyle düşünüyorum. Okuldan beklentim çocuklar arasında eşit davranışması ve çocuğumu bıraktığım gibi almak. "ben bu okula para veriyorum." fikrinde görünmek istemediğim için de durumun normalliğini sorgulamak istedim.

Gelisim mezunlari alinmasin ama ben anasinifi ogretmenini tercih ederim her zaman. Bence ogretme olmasina bakın
evet, ikisinin farklı olduğunu yeni tecrübe ediyorum ben de. bir sonraki sene kesinlikle dikkat edeceğim buna. şu an oğlum okulu ve öğretmeni sevdiğinden ellemek istemiyorum.

Ben de böyle düşünüyorum. Okuldan beklentim çocuklar arasında eşit davranışması ve çocuğumu bıraktığım gibi almak. "ben bu okula para veriyorum." fikrinde görünmek istemediğim için de durumun normalliğini sorgulamak istedim.
Normal değil. Başkalarını öpmesi falan da yanlış ama nasıl ifade edilir bilmiyorum

X