Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları anaokulu ve hastalık:(((

ali_ye

RABBİME ŞÜKÜR
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
1.794
11
41
benim kızım bu hafta okula basladı dun geceden beri bırden oksuruk ve burun akıntısı basladı daha3,5yasına suan cok kotu gozlerınde yaslar akıyor cok uzuluyorum okula gıdenler hephasta oluyor dıyorlar vıcdan azabı cekıyorum daha bır haftada boyle olduysa daha sonra neolacak kuzum senağlamazaten zayıf sızce hep boylemiolacak cocukları okula gıden anneler hastalanmasın dıye ne gıbı onlemler alıyorsunuz senağlama

ben 2 ay önce yuvaya başlattım.kızım 28 aylık. o güne kadar hiç hasta olmayan kızım 2 aydır burun akıntısı öksürük ve balgamdan kurtulamadı.artık hastane hemşireleri bile kızıma 'senin hergün burda ne işin var'diye takılmaya başladı
bende dün kaydını aldım. mart sonu gibi tekrar vermeyi düşünüyorum.doktorum bu şekilde tavsiye etti yoksa hergün hastalık bronşit yada zatüre yapabilirmiş.

boyle gıderse bende almak zorunda kalcam ben evhanımıyım cocugum cok istekli yanlız hiç arkadası yok televizyon karsısında butun gun ve istahsız oldugu için ve piskolog tavsiyesi üzerine gönderiyorum

3,5 yaşında çocuk nasıl anaokuluna gidebiliyor ki.kreşe mi verdin acaba:uhm:
geçmiş olsun storysea çok mantıklı bir karar almış.kışı atlattıktan sonra tekrar verebilirsin kreşe.:nazar:

kalabalık ortama alışkın olmayan çocuklar okula başladıkları zman bu problemler hep yaşanıyor
benimde oğlum 6 yaşında ve anasınıfına gidiyor aynı sorunlar bende de var sürekli öksürük burun akıntısı falan artık her hafta sonu doktora gidiyoruz allahtan öksürük ciğerden gelen bi problem değil
ben bu sene grip aşısı yaptırdım biraz rahatladım en azından şimdide öksürük problemi var bi şekilde onu aşacaz işallah
ama bu yeni okula başlayan çocuklarda sık yaşanan bi problem ben alıştım artık yapacak birşey yok beslenmesine daha dikkat edicez fazla kalın giydirmicez özellikle okulda çok hareketli ooldukları için terlememeleri için
umarım evladın iyleşir tekrar geçmiş olsun

anaokuluna 4yas gurubuna gıdıyor cok feci hasta hala gecmedi dedemizde bugun annenin bakamadıgına el nasıl baksın dıye laf sokusturdu moralımı bozdu sankı ben hasta ettım evde hıc hasta olmuyorlar sankı bu hafta gondermeycem soguklar bıraz gecsın sabah 7bucukta gıdıyor sabah ayazda gıdıyor

benim oğlumda 5 yaşında ilk ay iyiydik ama 1.5 aydır hastalıktan kurtulamıyo 3. antibiyotiğe başladı ama öksürük burun akıntısı balgam devam ediyo valla iyi bi fikri olan varsa bizlede paylaşsın

Aynı dertten muzdaribimm bende.Kızım 4 yaşını dolduracak bu ay. Okula Eylülde başladı ve ardından hastalıklarda başladı.Antibiyotik almak istemesekde mecburen başlıyoruz.
Öksürük,burun akıntısı,gözlerde yaş ve en kötüsü de Ateşş !!
Artık detaylı bakıldı.Film çekildi kan alındı vs. Sinüzit teşhisi kondu.Hemde değerleri çok yüksek.Depopenisilin başlandı. 3 haftada bir olacak.Ayrıca antibyotik ve ateş düşürücüler vs.

Yani üzerine titrediğim çocuk bu hale nasıl geliyor anlayamıyorum.Okula arabayla gidip geliyor.Ama yine de hastalığı kapıyor işte.Off off yani.

Ev ortamından okul ortamına geçen çocuklarda ilk yılda malesef bu hastalıkları çekeceğiz arkadaşlar. Ben ilk çocuğumda yaşamıştım şimdi kızımdada yaşıyorum. Yani buna yapabilecek pek bir şey yok ama inanın seneye rahat edeceksiniz.

Benim kızımda 6 yaşında ana sınıfına gidiyor okul başladığımızdan beri hastayız grip aşısı yaptırmamıza rağmen.Galiba bu ilk defa böle bir kalabalık ortama girdiğinden oluyor umarım seneye bağışıklık kazanmış olur...

ayyy canim yaa benim oglumda 3 bucuk yasinda 2 yasina yakin krese gitmeye basladi
2 yasina kadar bir defa hasta olmayan cocuk her ay hastalanir oldu devamli ...... hastalanan cocuklardan hastalik bulasip duruyor devamli ... güya krese hasta cocuk getirilmemesi gerekiyor eger oglum hastalanirsa kresimiz oglumu doktordan krese gidebilir raporu olmadan almiyor ...
ama gecenlerde esim oglumu birakirken kadinin biri ögretmene oglum isal demis :1shok: isal bi cocuk nasil getirilir krese anlam veremedim hadi o insanlar o cocugu nasil o haliyle kabul ederler
benim oglum isali gectikten iki gün sonra bile evde kaliyor ..isalken cok sivi kaybina ugruyor bakiyorum iki üc gün iyi sivi aldimi iyi beslendimi diye ..
oglum bi defa kreste kahvaltidan sonra kustu diye gelin cocugu alin doktor raporu olmadan getirmeyin diyorlar hemde isal cocugu krese kabul ediyorlar :kızgın:

bi defasindada oglum cok hastaydi krestekilerle konusmustum onlar demisti 25 cocuktan 10 tanesi hasta evlerinde diye ...... bizler evde nekadar hasta olmasinlar diye ugrassakta onlar genede hastalaniyorlar malesef cnm

Son düzenleyen: Moderatör:
çok iyi bir konu bulmuşsunuz öncelikle tebrikler acayip üzülüyorum bu konuda 3 yaşına kadar kızım 3,54 ayda bir hastalanırdı ama 1 eylülde kreşe başladık ve ekimden beri ayda 2 defa hastayız=(tam iyileştik diyoruz hayda bir daha burun akıntısı 1 aydır iyi evet ateş mateş yok ama 2 aydır öksürükle başımız belada denemediğim ilaç doğal ilaç kalmadı yok ciğerler temiz ama öksürük gıcık şeklinde.bu akşmada tam uyudu bir gıcık tuttu uykuda kustu ne var ne yoksa akşmadan midede =(aslında kuzunca bir nevi iyi oluyo balgam filan ne varsa temizleniyor 1 hafta öksürük düzeliyor ama böyle kusmasını mı beklicez yazık ya=(sadece deneyimi olanlardan duyuyorum ben ilk yıl böyle zorlu geçiyormuş bir sonraki yıl bünyeleri mikroba alışıyormuş arkadaşlar çocuklar 3 yıl evlerin içinde havalar güzelken dolaşsak bile kışın hep evlerdeyiz mikrobu tanımıyor bünyeleri okullar gibi mikrop barındıran kalabalık ortamlarda böyle bünyeler hemen direncini yitiriyor .inşallah seneye aşmış oluruz.bu arada her hasta olduğunda kurallara göre hareket edip iyileşince gönderiyorum çocuğumu tam turp gibi yapmışım kadının biri yanımda elinde 3 kutu ilaç öğretmene uzatıyor ayyyy sabah ateşi vardı yine çıkarsa verin bu ilacı beni çağırın hayır kızdığım çalışan annelerde değil yani bir zorunlulukları yok iyileştir çocuğunu öyle yolla yazık çocuğun gözleri melül melül bakıyo kadın o gün diğer velilerle gün yapıcaklarmış onun derdinde uyardım kadını yapmayın ne olur bakın bizler uyuyoruz sizler uymuyorsunuz böyle olmaz dedim he yok yok öyle önemli bişeyi yok dedi ateşin nesi önemsiz müdüre şikayet ettim olmaz böyle kural koyuyorsanız almayın ilaçla gelen annelerin çocuklarını diye perşembe toplantı yapılıcak inş...he tmm şunu anlarım mikroplar zaten var insan bünyesinde direnç düşünce aktifleşiyor .engelleyemezsiniz yani ama kural diye bişeyde varsa herkes uysun dimi.ishal mesela ne kadar yanlış arkadaşım siz kesinlikle sorun çıkarın okula dikkat etsinler biraz ciddi bişey bağırsak enfeksiyonu =(kısacası kızlar kuru öksürük ve burun akıntısı malesef ilk yılın zararları ama bir taraftanda vücut mikrobu tanıyor.inş.çok ciddi sorunlar yaşamayız.işin tuhafı bu sene büyük küçük herkes hasta .çok kötüde yatıran salgınlar gelip geçiyor hakkımızda hayırlısı.sevgiyle kalın arkadaşlar=)a.s.

dikkat!!! okullarda kızamık salgını var bilgilerinize....... henüz geçmedi ama kızımın sınıf arkadaşından biri çıkarmış her an bekliyorum:KK43:((

malesef kızımı okuldan aldık en son sucıcegı bırde ustune grıp tuz bıber oldu kayın valıdemle kavga etık benım annelıgıme kadınlıgıma olan lafları ettı cocugun yanında ben bakamıyormusum basımdan atmak ıcın gonderıyormusum falan sonuç cocuk okul dedımı odu kopuyor benım okulum bıttı bıdaha gıtmıcem ben hasta oluyorum dıyor cocugu okuldan sogutular kına yaksınlar ama seneye ne olursa olsun gonderecegım

X