Anasinifi karnesi

Defnem36

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2022
568
719
30
Merhaba arkadaşlar 6 yaşında anasinifina giden bir oğlum var biz deprem bölgesinden antalyaya geçtik oğlumun naklini antalyaya aldirmistim ordaki öğretmeni baya hızlı ilerliyordu oğlumda ona ayak uyduruyordu yani gider gitmez 5 er sayma 10 ar sayma sesli harfleri tanıma yazma bunların hepsini öğrendi yalnız biraz kaygı bozuklugumuz vardı yani onu okulda birakacagimizı düşünüyordu öğretmeni, ben bu sorunu asarım dedi. ben yinede psikiyatriye götürdüm öğretmeni gerek olmadığını kendinin halledebilecegini söyledi ki öyle de oldu onu da çözdük ve öğretmene surekli nasıl olduğunu soruyordum cocuk, benim öğrencilerimin ilk başladığı seviyede ama güzel ilerliyor çok zeki bir çocuk diyordu. Dun oglumun eski okulundaki ogretmeni aradi ve dediki; x hanim cocugunuzun ogretmeni oyle seyler yazmiski inanamadim ayni cocuktanmi bahsediyor diye dusundum ve cok sasirdim dedi bende ne yazmis hocam dedim dil gelisimi geri arkadaslarinin haklarina saygi gostermez desteklenmeli gelistirilmeli gelisimi digerleriyle ayni degil benim kafamdan asagi kaynar sular dokuldu nasil boyle seyler yazar diye ki eski ogretmenimiz de soka girdi degistirmemi istermisiniz dedi bende evet cocuk bire baslayacak etiketlensin istemiyorum dedim.oğlumda biraz dikkat ksikliği var bunu kabulediyorum gelişimine de bu zamana kadar çok önem verdim öğretmeniyle kaç kere konuştum kaygı dışında Bi sorun varmi diye sordum. kesinlikle yok diyordu sinirlerim harap oldu dünden beri nasıl böyle şeyler yazdı diye ki cocuk oraya sadece bir buçuk ay gitti ve bu sürede kendine ayak uydurdu psikiyatriye bile götürmemem gerektiğini soyleyen ogretmen bunları karneye nasıl yazar anasinifi karnesi kotu olan tek cocuk sanirim benim çocuğum.bide arkadaşlar böyle durumlarda rehberlik öğretmenine yönlendirmesi gerekmiyormuydu kafam allak bullak oldu.

Son düzenleme:
Anasınıfında 5er 10ar sayma, sesli harf tanıma vs gibi şeyler öğretiliyor mü? Benim oğlum da anasınıfına gitti bu yıl. 15e kadar sayıları, geometrik cisimleri falan öğrendiler, çizgi çalışmalari yaptılar. Kısacası 1. Sınıfa hazırlandılar. Ayrıca öğretmenin size söyledigiyle karneye yazdığı arasında bu kadar çok çelişki olamaz. Cocuk zaten deprem bölgesinden gelmiş, ona daha dikkatli bir karne hazırlaması gerekirdi. Çok şaşırdım gerçekten.

Ya ne saçma anaokulundaki bir çocuğun karnesine kötü şeyler yazmak onu ve annesini panik atak anksiyete krizine sokmak kaygı bozuklugu yaşamasına neden olmak
İnanın sinirlerim harap oldu dünden beri yinemi psikiyatriye götürsem bizim eski ogretmenimiz sınıfında sorun çıkaran çocuğa bile bu şekilde yazmadığını söyledi

Bizim eski okulumuzda sizinki gibiydi veli toplantısında bana x 4 5 yas grubu kreşe mi gitti dedi 5 er saymayı geçin 3 er saymayı bile dayattı ben onu bilerek ogretmedim

Cocugun boyle sorunlari varsa ebeveynleri bilgilendirmesi gerekmiyor mu ogretmenin? Ogretmeniyle konusun ama daha karne almadan karnesini baska ogretmenden ogrenmeniz de garip. Boyle seyler normal mi bilemedim, fikrim yok o konuda. Ama ogretmenine kesinlikle sorarim, hocam madem cocugun boyle sorunlari var neden bana bilgi vermediniz diye.

Bizim eski okulumuzda sizinki gibiydi veli toplantısında bana x 4 5 yas grubu kreşe mi gitti dedi 5 er saymayı geçin 3 er saymayı bile dayattı ben onu bilerek ogretmedim
Cocuk zaten 1. Sınıfta öğrenecek bunlari. Oyun cağındaki çocuğa bunları dayatmanin ne anlamı var? Malesef kötü bir ogretmene denk gelmişsiniz. Ben de öğretmenim. Deprem bölgesinden gelen çocuklarıma hep çok iyi verdim. Onlara bu pozitif ayrımcılığı yapmam gerekiyordu.

Eski ogretmenimiz aradı karneyi benim vermemi istermisiniz dedi bende evet dedim işin açığı etik değilse bile beni aramakla çok iyi yaptı çünkü oglumun anasinifi karnesinde bunlar yazsa inanın mahvolurdum cocuk bire baslayacak ve dediğim gibi 1 buçuk ayda 5 er sayma 10 ar sayma sesli harfleri saati hepsini öğrendi bide sorunlu öğrenciyi işin açığı kimse istemez bu kesinlikle hazirana kadar gelsin dedi durdu

Gercekten uzucu. Cocuklar her seyi farkediyorlar. Bugun 4 yas oglum da kresten karne aldi. Bana tek tek bu yildizlar ne demek diye sordu. Her seyden 3 yildiz almis, ozguvenden 2 yildiz. Bu niye 3 degil diye sordu. Kendine daha cok guvenmen ve inanman gerekiyormus dedim. Anne ben zaten guveniyorum kendime dedi. Bu bile dikkatini cekti el kadar bebegin. 6 yas cocugu daha da dikkat eder. Anaokulu mantigini bir turlu anlayamadik malesef. Verilen egitim bile problemli.

Iyiki hazirana kadar kalmadım yoksa bu berbat karneyi alıp travmayı ikiye katlayacaktik bide bizim ogretmenimiz bence ezbere kopyala yapıştır yapmış Bi yerde saygı göstermez yazarken diğer yerde saygılı yazmis dedi

Halbuki cok onemli. Kucukler diye onemsememek cok yanlis. Cocuklar cok onemsiyor.

Karne alınmadan nasıl öğrendiniz bu yazılanları ?
Eski ogretmenimiz aradı naklini bize alıp karneyi benim yazmamı istermisiniz dedi bu cocukla ilgili yazdıklarına sok geçirdim x değiştimi depremden çok mu etkilendi diye düşündüm aynı cocuktanmi bahsediyoruz dedi ki benim oğlum istiklal marşını ezberledi okudu 20 sayfalık hikayeyi Bi kere okuduk bütün arkadaşlarına anlatmıştı öğretmeni ben 10 sayfa veriyordum x 20 sayfayı anlattı demisti

Hayır kesinlikle öyle Bi sikayet olmadi hatta hazirana kadar gelsin çok güzel ilerledik bunu kaybetmeyelim diyordu

Hem sizin için hem çocuk için uğradığı bu olumsuz ve haksız duruma üzüldüm. Depremzede bir çocuk için aslında daha önemli, dikkate alınacak şeyler yazarak, bir sonraki süreçte öğretmenlerin dikkat etmesini sağlaması gerekirdi.

Ya Bi gelişim geriliği varsa bunu bana söylemesini isterdim bende Bi çaresine bakardım ki öyle olan Bi çocuğa bile böyle anasinifi karnesi yazilirmi şoktayım

Bu arada benim çocuğumu Bi psikolog 4 psikiyatri gördü kimse bana gelişim geriliği var demedi tam tersi okulda çok sevilen Bi öğrenci oldu her zaman kendi de çok memnundu ben anlamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…