Gelinlik Modelleri Ankara da gelinlik diktirecek yer ?

gamzelim0689

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2011
3
0
merhabalar
bir süredir forumu takip ediyorum, konu açmak bugüne kısmet oldu. kızlar mayıs sonuna evlenmeyi düşünüyoruz. ama gelinlik diktirecek biyer oluşmadı kafamda. cumartesi dahil haftanın 6 günü çalışıyorum o yüzden gelinlikçi gelinlikçi gezecek vaktim de yok pek, malum bitek gelinlikle olmuyo evi, eşyası vs... gelinlik için ayırdığımız max. bütce 2000 tl civarında. bana bu fiyata, ankarada, güzel bi işçilik çıkaracak biyer tavsiye edebilirsiniz çoookkk mutlu olcam...

Son düzenleme:
şehrinizi bildirebilir misiniz?

ayrıca bence hemen diktirmeyi düşünmeyin. önce hazırlara bakın, aklınıza yatan bir şey olmazsa diktirirsiniz. ayrıca ünlü markaların outletlerinde de sizin bütçenize göre gelinlikler oluyor...

merhabalar
bir süredir forumu takip ediyorum, konu açmak bugüne kısmet oldu. kızlar mayıs sonuna evlenmeyi düşünüyoruz. ama gelinlik diktirecek biyer oluşmadı kafamda. cumartesi dahil haftanın 6 günü çalışıyorum o yüzden gelinlikçi gelinlikçi gezecek vaktim de yok pek, malum bitek gelinlikle olmuyo evi, eşyası vs... gelinlik için ayırdığımız max. bütce 2000 tl civarında. bana bu fiyata, ankarada, güzel bi işçilik çıkaracak biyer tavsiye edebilirsiniz çoookkk mutlu olcam...

Bende bugün üye oldum aynı konuda aklım karışık benimde.Bende Ankara dayım temmuz da olucak düğün.Yarın biz gelinlik bakmaya çıkıcaz.Herkes 3-4 ay önce bak demeye başladı bile anca yetişirmiş.Geçen sene bizim apartmandan bir kızın düğünü olmuştu gelinliği çok güzel dikilmiş olgunlaşma dikiş hocasının yeri varmış.Ankara da ünlüymüş o bayan özel tasarımlarıda varmış.Bizde 2000-3000 civarı bişey seçebiliriz diye aklımızdan geçirdik.Bana face adreslerini verdiler ordan bakın diye ama burda böyle site ismi falan paylaşılıyor mu bilmiyorum.Yarın 2. buçuk ta randevu aldık ordan direk olgunlaşma hocası ve stilist bayan ilgilenicekmiş bizimle tavsiye ile gidicez diye.Hafta içi de wakko ya gidicez ama orası çok pahallıymış:KK43:(
Bakıp gördüğümüz yerleri burdan paylaşsak ne güzel olur bu yaz düğünü olucak kızlarla.Ben yarın gittiğimiz yerlerden bilgi aktarırım akşam.Ben çok titizim kendimde tasarım okuduğumdan çok önemli bu benim için.herşeyiyle süper olsun istiyorum..İnternette resimlerde seçiyormusun?

şehrinizi bildirebilir misiniz?

ayrıca bence hemen diktirmeyi düşünmeyin. önce hazırlara bakın, aklınıza yatan bir şey olmazsa diktirirsiniz. ayrıca ünlü markaların outletlerinde de sizin bütçenize göre gelinlikler oluyor...

Ankara'da oturuyorum, internetten bakıyorum ama henüz istediğim gibi bişey bulabilmiş değilim. daha doğrusu birinin altını beğenip, öbürünün üstünü beğeniyorum. sanırım diktirmek daha kolay olcak. yine de hazırlardan istediğim gibi bişey bulabilirsem daha kolay olur benim için.

vakkoyu bende duydum. bi tanıdığımın komşusu gelinliğini oradan almış, 3000 civarında sanırım. outlet ürünlerinden almış. ama tabii gider gitmez sana outlet ürünlerini göstermiyolarmış diğerlerini satmak için. ayrıca outlette tek kalmış modeller vs. oluyomuş. artık içlerinden sana göre bişey çıkarsa... benim de kuzenim evlendi 2 sene önce, onun gelinliği de 4 aya ancak yetişti. ama çok kötü dikmişlerdi, gelinliği daha giyerken elinde kalcaktı. o yüzden şimdi daha çok titizleniyorum. istediğim modeli anlayıp başarıyla dikebilecek birini bulmam çok önemlii...

gelinlik21.com dan bakabilirsiniz ankarada tunalı hilmi caddesinde özel dikim ve hazır modelleride var fiyatlar 15000den başlayıp 14000 e kadarmış

Kendim kapalıyım ama tavsiye edeceğim Ankarada gayet başarılı br marka Miss Defne (kızılay) kesinlikle bi gidin görüşün kızlar gitmek bakmaktan zarar çıkmaz aklınızda bulunsun her bütçeye ve zevke özel gelinlikler bulunmakta...Özel dikimleride oldukça iddalı !!! İnternetteki modellere aldanmayın mağazaya gidip kendiniz seçin :)

Son düzenleme:
tunalıda diva moda evi var,çok güzel gelinlikleri vardı ben çok beğenmiştim. Ancak straples istemediğim için almamıştım, 2 sene önce değişik yakalı modeller yoktu ama şimdi geçtikçe vitrinine bakıyorum da bayağı güzel şeyler var. aysiraya da bakın. şimdi sezon sonu ya indirim vardır mutlaka, diktirmeden önce, hazır modelleri bir görün üstünüzde.
ben gelinliği mi dai modaevinde diktirmiştim. o zaman bahçelievlerdeydi ama şimdi taşınmış. ya g.o.pta ya da tunalıda tam emin değilim. sitesi var ordan bakabilirsiniz. dikişleri güzeldi ben memnun kalmıştım. ama eğer istediğim yaka modelini bulsaydım, derin bir v yaka istemiştim ben, kayık yaka gibi ama göğüse inen, diktirmez hazır alırdım.
diva da sipariş gelinlik dikiyor ama biraz daha pahalıydı, yalnız onların da kumaşları ve dikişleri çok güzeldi.
şimdiden hayırlı olsun diyim size, tebrikler :KK9::KK9::KK9:

slm tatlım;
ben "dai moda evi" nde diktirmiştim..çokta memnun kaldım ..netten adresini bulabilirisn...fiyat konusunda referans verirsen baya yardımcı oluyorlar...eğer istersen referans olarak beni göstrebilrisn..(özel msj at)

vakkoyu bende duydum. bi tanıdığımın komşusu gelinliğini oradan almış, 3000 civarında sanırım. outlet ürünlerinden almış. ama tabii gider gitmez sana outlet ürünlerini göstermiyolarmış diğerlerini satmak için. ayrıca outlette tek kalmış modeller vs. oluyomuş. artık içlerinden sana göre bişey çıkarsa... benim de kuzenim evlendi 2 sene önce, onun gelinliği de 4 aya ancak yetişti. ama çok kötü dikmişlerdi, gelinliği daha giyerken elinde kalcaktı. o yüzden şimdi daha çok titizleniyorum. istediğim modeli anlayıp başarıyla dikebilecek birini bulmam çok önemlii...
,
Meraba herkese.Biz wakko ya gittik 4 model denedik.Yorum sayım yetmiyor diye resim koyamıyorum:KK43: pleneta,alcanar,barroco ve batista.Alcanar modeli öyle çok satmışki Ankara da 85 tane sadece 2012 de çıkmış tekrardan ama fiyatını sorun bi:) 6000 küsür duvağı hariç.Alcanar dan sonra barroco ve batista yı önerdiler alcanar dan sıkılmışlar herhalde sıradan model falan diyorlar:) ya amaç yenileri satmak.Batista modeline bir duvak denediler 1700 tl falandı duvağın fiyatı.Nişanlımı görmeniz lazımdı annem falan ordayız gözleri yuvalarından çıkıyordu:)
Dai ve mariposa diye 2 randevumuz daha vardı.Nenehatundaki mariposa yakın diye oraya geçtik.Orda Alcanar ı diktirip temizlemeye getirmiş kız vardı üstünde gördük.Herkes bayıldı bizden.Anneler bilirsiniz titizdir.Daha az önce wakko da giydik falan, herkes wakko dakini unuttu ona hayran kaldılar.Bizimlede değişik modeller konuştu ordaki bayan.Öyle resim getirin dikelim falan yok direk o sana olmaz bu olmaz falan diyor.İnternetten bakın dicem siteleri yokmuş annemlerin hoşuna giden hiçbir eleman dikişte çalışmıyormuş titiz olduklarından kimseye güvenemiyorlarmış olgunlaşma emekli dikişi hocası ve stilist kızları.Yıldırım Mayruğun yanında asistanlık yapmış bizim konuştuğumuz bayan.Alcanar ı herkes dikin illa diyince dikmişler normalde tasarım olurmuş orda.Biz dai ye gidicez diye çıktık face den dikilen modellerimize bakabilirsiniz diye adres verdiler.
Bugün Dai ye gittim tatlı bir bayan oda.Beğendiğim modelleri sordu fiyatları çok uygun değildi ama 3000 tl civarı dediler wakko modellerine aksesuarlar önceden tam belli olmadığından fiyat değişebilirmiş.Ama diktikleri eski müşteri resimlerini pek göremiyorsunuz detaylı ondan merak oluyor dikimde önceki yerde yakın yakın resimler gördük hep müşterilerinden.
Sonra face ten ekledim mariposa diye gitiğimiz yeri aa bide ne göreyim.Benim nişanlım hava kuv pilot Eskişehir de.Eski komutanlardan biri düğüne davet etmişti yazın bizi.Benim düğünümün olduğu yerde havuz başı.Kız çok güzeldi ama:)gelinlik wakko dan falan demişlerdi bize aklım gelinliklerde ya:).Ama sonra ne oldu bilin, bu face teki mariposa tasarım sayfasını eklemiştimya aynı kız ve resimleri orda:)).Orası dikmiş içim şuan baya rahatladı annem falanda daha iyisini bulamazsın eskiden olgunlaşma ya diktirmek için dünya paralar verilirdi diyor.Ben bu hafta orayla anlaşıyorum sanırım.Ne diyorsunuz?
İsterseniz bir bakın sizde benim wakko dan alabilicek bütçem yok zaten dikime karar verdik biz provalara kaynanamıda çağırcam:))Resim ekleme hakkım çıkınca size resimlerde atarım denediklerimden.Fiyat sorarsanız 1500 ile 2000 arası 3 farklı modele rakam verdiler orda.Şubat ayında yeni sezon fiyatları olcakmış.
Aklımda 2 model var BARROCO VE BATİSTA düğünüm havuz başı olduğundan hep tüllü model denedik zaten.Sizde fikir verirseniz sevinirim.Temmuz düğünü erken daha verme mi dersiniz.3 ay düğün öncesi ingiltere de olucam işim için.Bide yazın düzgün diken yer bulup 1500-2000 lere yaptırma şansım az olur dimi?
İNŞALLAH HERKES ÇOK GÜZEL MODELLER SEÇER VE GÜZEL DİKTİRİRİZ....

Turkuaz bende pronoviastaki barrocco modelini denedim beğenmiştim. modeli dikilmiş halini beğendiğin yer barrocco için ne fiyat verdi. Vakkoda çok pahalı bende diktirmeyi düşünüyorum

zeyno gelinlik var kızılayda ben orda diktirmiştim ve işçiliği gerçekten çok güzeldi memnun kaldım. fiyatlar konusunda bişey diyemiyorum ama her bütçeye göre var.. eğer öğrenmek istersen özelden msj atabilirsin..

Turkuaz bende pronoviastaki barrocco modelini denedim beğenmiştim. modeli dikilmiş halini beğendiğin yer barrocco için ne fiyat verdi. Vakkoda çok pahalı bende diktirmeyi düşünüyorum

Biz ALCANAR da karar kıldık ama wakkoda denediklerimizi hep sorduk oraya.Barroco için 2000-3000 arası dedi danteline göreymiş.Alcanar daki fransız danteli değil ama barroco da fransız danteli var 1 kupon kullanılmış nerdeyse dedi.Metresi 200-400 tl miş fransız dantelleri.Bence gidip gör istersen heryer fiyat vs veriyor ama biz orda dikilmişlerini gördük direk.Hemde wakkodan çıktıktan 15 dk sonra falan:).Sezonda fiyatlarımız değişicek diyince biz hemen karar verdik oraya.Zaten ayda 4-5 harici spariş almazlarmış herşeyi kendileri yaptığından.Seçtiğim danteli falanda paylaşcam fikir almak için ama mesaj sayım rsim için yeterli değilmiş:KK43:(.Face te tasarım mariposa yaz bak modellerine.1 ay sonra nişanlımın devresi var İstanbul da oda nişanlısını getircek Ankara ya beraber gidicez onada orda model bakıcaz.Bana danıştı sen naptın diye bende bahsedince benide götür dedi.
İnşallah sende orası veya başka yer istediğin gibi diktirebilirsin.Ben eşyalarımdan çok bunu önemsiyorum gelinlikle herkes beğensin istiyorum:))).

zeyno gelinlik var kızılayda ben orda diktirmiştim ve işçiliği gerçekten çok güzeldi memnun kaldım. Fiyatlar konusunda bişey diyemiyorum ama her bütçeye göre var.. Eğer öğrenmek istersen özelden msj atabilirsin..
,

allah bağışlasın nasıl güzel bir bebeğiniz var allah analı babalı büyütsün..

merhabalar

merhabalar
işyerimi kapattığım için elimde sifır ve 1 kez giyilmiş gelinlikler var dilerseniz vereceginiz mail adresine resimleri gönderebilirim. çok şık çok zarif modeller.acil satılık uygun fiyatlar...

arkadaşlar merhaba, uzun süredir siteyi takip ediyorum ve ilk defa yazmak nasip oldu... pek de hoş olmayan deneyimimi sizinle paylaşmak istedim. 2 ay kadar önce gelinliğimi vakkodan aldım. üzerinde çok küçük ve sayısı 5-6'yı geçmeyecek sökükler vardı, aldığım ürün ellerinde sayılı kalan (outlet) ürün olduğu için vakko bu tadilatı yapmayı kabul etmedi. ben de 2 yıl önce ablamın gelinliğini yapan aline gelinliğe (aliye diye de bilinir) gidip bu konuda yardımcı olmalarını istedim. ablam zamanında bu gelinlikçiden memnun kalmıştı, ben de yaptıkları işi bildiğim için buranın iyi bir seçim olduğunu düşündüm. kendileri tadilat yapmadıklarını ama ablamın da gelinlikçisi oldukları için bana yardım edeceklerini söylediler (keşke sözlerinde dursalardı...) hem yapılacak iş de çok basitti.

gelinliği götürdüğüm gün yapılacak işleri şöyle bir sıraladılar. duvak alınmalı, jupon alınmalı, kış düğünü olacağı için etol alınmalı dediler... bu arada fiyatları söylemeleri 3. provayı buldu. nedense bir türlü icraata da başlayamadılar. duvak için 250 TL, jupon için 250 TL, peluştan sahte etol için 350 TL hesap çıkardılar. ben prova sonrası telefon açıp neden fiyatların bu kadar yüksek olduğuna dair bir açıklama istedim. çünkü o sırada dışarıda gerçek tavşan tüyünden etollerin 250 TL (ben sahtesini aldım 70 TL'ye), duvağın 50 TL ve juponun 100 TL olduğunu öğrendim. hoş olmayan konuşmanın sonunda kendilerinden tadilat ücreti almayacaklarını o nedenle yüksek fiyat söylediklerini öğrendim (niyeyse bunu da ben kızınca söylediler). ben duvak ve etolu almak istemediğimi sadece juponu alacağımı ve gelinliği en kısa sürede teslim etmelerini istedim. sonuç itibariyle kendilerine gelinliği vermemden itibaren bir ay bir hafta sonra gelinliğimi aldım yanında juponuyla. 250 TL vererek terziden çıktım.

ne olursa olsun çıkarken üstümden bir yük kalkmıştı oh bu iş de bitti dedim, zor oldu ama bitti... eve gelince acı gerçekle karşılaştım, söküklerin yarısından fazlası yerinde duruyordu ve üzerinde doğru düzgün bir işlem yapılmamıştı. neyse arkadaşlar, iş başa düştü aldım iğneyi ipliği 3 saatte tüm dikim tadilat işlerini bitirdim, ama bir yandan da saydırdım sevgili terzime... bu kadar özensiz nasıl olabildiklerini hala anlayabilmiş değilim. bu özensizliğin yanında niye bana her ürün için normalin 2-3 katı fiyat söylediklerini de anlamış değilim. hem başka terzilerin tadilat fiyatlarına göre daha yüksek bir ücret ödedim, hem de kendileri tadilatı yapmadılar. sonuç itibariyle ben aliye gelinliğin bu tutumunu sizinle paylaşmak istedim, umarım sizin başınıza gelmez. herkese iyi günler...

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba, uzun süredir siteyi takip ediyorum ve ilk defa yazmak nasip oldu... pek de hoş olmayan deneyimimi sizinle paylaşmak istedim. 2 ay kadar önce gelinliğimi vakkodan aldım. üzerinde çok küçük ve sayısı 5-6'yı geçmeyecek sökükler vardı, aldığım ürün ellerinde sayılı kalan (outlet) ürün olduğu için vakko bu tadilatı yapmayı kabul etmedi. ben de 2 yıl önce ablamın gelinliğini yapan aline gelinliğe (aliye diye de bilinir) gidip bu konuda yardımcı olmalarını istedim. ablam zamanında bu gelinlikçiden memnun kalmıştı, ben de yaptıkları işi bildiğim için buranın iyi bir seçim olduğunu düşündüm. kendileri tadilat yapmadıklarını ama ablamın da gelinlikçisi oldukları için bana yardım edeceklerini söylediler (keşke sözlerinde dursalardı...) hem yapılacak iş de çok basitti.

gelinliği götürdüğüm gün yapılacak işleri şöyle bir sıraladılar. duvak alınmalı, jupon alınmalı, kış düğünü olacağı için etol alınmalı dediler... bu arada fiyatları söylemeleri 3. provayı buldu. nedense bir türlü icraata da başlayamadılar. duvak için 250 TL, jupon için 250 TL, peluştan sahte etol için 350 TL hesap çıkardılar. ben prova sonrası telefon açıp neden fiyatların bu kadar yüksek olduğuna dair bir açıklama istedim. çünkü o sırada dışarıda gerçek tavşan tüyünden etollerin 250 TL (ben sahtesini aldım 70 TL'ye), duvağın 50 TL ve juponun 100 TL olduğunu öğrendim. hoş olmayan konuşmanın sonunda kendilerinden tadilat ücreti almayacaklarını o nedenle yüksek fiyat söylediklerini öğrendim (niyeyse bunu da ben kızınca söylediler). ben duvak ve etolu almak istemediğimi sadece juponu alacağımı ve gelinliği en kısa sürede teslim etmelerini istedim. sonuç itibariyle kendilerine gelinliği vermemden itibaren bir ay bir hafta sonra gelinliğimi aldım yanında juponuyla. 250 TL vererek terziden çıktım.

ne olursa olsun çıkarken üstümden bir yük kalkmıştı oh bu iş de bitti dedim, zor oldu ama bitti... eve gelince acı gerçekle karşılaştım, söküklerin yarısından fazlası yerinde duruyordu ve üzerinde doğru düzgün bir işlem yapılmamıştı. neyse arkadaşlar, iş başa düştü aldım iğneyi ipliği 3 saatte tüm dikim tadilat işlerini bitirdim, ama bir yandan da saydırdım sevgili terzime... bu kadar özensiz nasıl olabildiklerini hala anlayabilmiş değilim. bu özensizliğin yanında niye bana her ürün için normalin 2-3 katı fiyat söylediklerini de anlamış değilim. hem başka terzilerin tadilat fiyatlarına göre daha yüksek bir ücret ödedim, hem de kendileri tadilatı yapmadılar. sonuç itibariyle ben aliye gelinliğin bu tutumunu sizinle paylaşmak istedim, umarım sizin başınıza gelmez. herkese iyi günler...

Gerçekten üzüldüm canım başına gelene.Baya yüksek fiyat ödemişsin biz diktirdiğimiz yere aksesurlar ekstramı diye sormuştuk.ordaki bayan bize yabancı marka kurbanı olan firmalardan değiliz tekstilci ülkeyiz zaten 50 tl lik ürünü 200 tl ye satmak yakışmaz bize demişlerdi.Biz zaten tüm gelinliğe kış sezonu diye 1750 tl ye anlaştık başından tut 3 metrelik dantelli duvağa kadar dahil.Ama bence sen onları şikayet edebilirsin tüketici haklarına bir jupon 250 tl olur mu hiç?Üstelik müşteriyi özel günü için memnun etmediklerinden dolayı beki uyarı bile alırlar tadilat zaten yapamadılar demişsin.Bence şey düşünmüşlerdir nasıl olsa bu wakkoya 5-6 bin vermiştir ne dersek mecbur vericek fiyatları aşama aşama söylemeleride ondan.Evlenenler çok zengin sanıyor herkes.Biz canlı el buketi sorduk 250-300 tl duyunca şok olduk.o gün evlenmesek aynı buket 60-70tl:KK43:.Senin jupon a verdiğin fiyata kuaför ayarlanır ya.Sezon gelmeden anlaştığında her firma uygun fiyatı sunuyor çünkü.

Gerçekten üzüldüm canım başına gelene.Baya yüksek fiyat ödemişsin biz diktirdiğimiz yere aksesurlar ekstramı diye sormuştuk.ordaki bayan bize yabancı marka kurbanı olan firmalardan değiliz tekstilci ülkeyiz zaten 50 tl lik ürünü 200 tl ye satmak yakışmaz bize demişlerdi.Biz zaten tüm gelinliğe kış sezonu diye 1750 tl ye anlaştık başından tut 3 metrelik dantelli duvağa kadar dahil.Ama bence sen onları şikayet edebilirsin tüketici haklarına bir jupon 250 tl olur mu hiç?Üstelik müşteriyi özel günü için memnun etmediklerinden dolayı beki uyarı bile alırlar tadilat zaten yapamadılar demişsin.Bence şey düşünmüşlerdir nasıl olsa bu wakkoya 5-6 bin vermiştir ne dersek mecbur vericek fiyatları aşama aşama söylemeleride ondan.Evlenenler çok zengin sanıyor herkes.Biz canlı el buketi sorduk 250-300 tl duyunca şok olduk.o gün evlenmesek aynı buket 60-70tl:KK43:.Senin jupon a verdiğin fiyata kuaför ayarlanır ya.Sezon gelmeden anlaştığında her firma uygun fiyatı sunuyor çünkü.

büyük çarşıdaki kıvılcım modaevini bilen var mı? iyi kötü yaorumlar bekliyorum..ama acil lütfen..orda bi gelinlik beğendim denemeye gidicem ama hiç bir fikrim yok magaza hakkında..

bi de böle and veya büyük çarşıda gercekten işçiliğine güvendiğiniz uygun fiyatlı yerler varsa yazın bilgilenelim...

X