Ankara Lina Kadın Sağlığı Merkezine gidenler

arkadaşlar merhaba ben daha hiç kadın doğum doktoruna gitmedim 7 aydır bebek için uğraşıyoruz ama olmuyor ve güvenilir bir doktora gitmek isterken yazılarınızı gördüm
siteler battalgazi de fatma nur isminde bir kadın doğum doktorunun ismini önerdiler bana onu düşünürken şimdi sizlerin yazıları ile şükran çakmak'a gitmek istiyorum lina nın yeni açılan yerinde şükran hanım çalışıyor mu, tedaviye yeni başlıcam ben gerekli tedavileri yapıyor değil mi yani sadece hamile olanlara bakmıyor, hamile olmak isteyenlerinde kontrolleri filan orada yapılıyor değil mi çok tecrübesizim de kusura bakmayın o yüzden soruyorum, ilk tedavi de neler isteniyor, randevu hemen veriliyor mu eşimi ikna etmem için önce bunları öğrenmem lazım, ilk ücret ne kadar alınıyor vs. bana bu konularda yardımcı olurmusunuz lütfen

canım şükran hanım yeni yerde de çalışıyor.bende bebek sahibi olamadığım için gitmiştim.ben çok memnunum.ayrıca şükran hanım bu konuda çok başarılı bayağı hastasıda var.sende bebeğine kavuşursun inş.

teşekkürler ALLAH hepimize o güzel duyguyu nasip etsin inşallah

arkadaşlar merhaba ben daha hiç kadın doğum doktoruna gitmedim 7 aydır bebek için uğraşıyoruz ama olmuyor ve güvenilir bir doktora gitmek isterken yazılarınızı gördüm
siteler battalgazi de fatma nur isminde bir kadın doğum doktorunun ismini önerdiler bana onu düşünürken şimdi sizlerin yazıları ile şükran çakmak'a gitmek istiyorum lina nın yeni açılan yerinde şükran hanım çalışıyor mu, tedaviye yeni başlıcam ben gerekli tedavileri yapıyor değil mi yani sadece hamile olanlara bakmıyor, hamile olmak isteyenlerinde kontrolleri filan orada yapılıyor değil mi çok tecrübesizim de kusura bakmayın o yüzden soruyorum, ilk tedavi de neler isteniyor, randevu hemen veriliyor mu eşimi ikna etmem için önce bunları öğrenmem lazım, ilk ücret ne kadar alınıyor vs. bana bu konularda yardımcı olurmusunuz lütfen

Merhaba
Linaya Mart ayından beri gidiyorum.Gittiğimde gördüğüm öğrendiğim kadarıyla bebek sahibi olmak isteyip orada bebek sahibi olanların sayısı çok yüksek.Başarı oranları çok yüksek anlayacağın.Hemde diğer yerlerdeki gibi maddi manevi sömürülmeden.
Randevu konusunda sıkıntı yaşamazsın.Sen yeterki eşini ikna et.Şükran Hanım ve Lina en iyisi.Umarım sende biran önce hamileliği yaşar bebeğine sağlıkla kavuşursun.

merhaba arkadaşlar,

ankarada devletle antlaşmalı özeel hastaneler var mı?ben 2008 de malatyada özel bir hastanede 92 ytl ye normal doğum yapmıştım ve sezeryan da o zmanalar 800 civarıydı..şimdi ise yazdığınız fiyatlar çok yüksek geldi bana hani artış olurda bu kadar mı olur?devletle anlaşmalı hastaneler daha uygun yapıyordur heralde....
lina maltepede değil miydi?sanırım taşınmış peki eski yerinde de çalışmalar devam ediyor mu?
ben de ikinci yavrumu düşünüyorum,inşallah Rabbim hayırlısıylan bize de nasip eder;ama 9 aylık bir çalışma sonuç vermedi sanırm doktora gitmem gerekiyor değil mi?

merhaba arkadaşlar,

ankarada devletle antlaşmalı özeel hastaneler var mı?ben 2008 de malatyada özel bir hastanede 92 ytl ye normal doğum yapmıştım ve sezeryan da o zmanalar 800 civarıydı..şimdi ise yazdığınız fiyatlar çok yüksek geldi bana hani artış olurda bu kadar mı olur?devletle anlaşmalı hastaneler daha uygun yapıyordur heralde....
lina maltepede değil miydi?sanırım taşınmış peki eski yerinde de çalışmalar devam ediyor mu?
ben de ikinci yavrumu düşünüyorum,inşallah Rabbim hayırlısıylan bize de nasip eder;ama 9 aylık bir çalışma sonuç vermedi sanırm doktora gitmem gerekiyor değil mi?

merhaba
başından beri HRS den bahsediyorum doğumu düşündüğüm hastane olarak.Orası SSK ile anlaşmalı mesela.2200 normal 2700 sezeryan dı sanırım.Bu paket fiyat.Doktor+birgece iki gün özel oda.Ayrıca daha emin değilim ama sanırım bebeğin muayenesi ve ilk bakımı da bu fiyata dahil.
Ama daha uygun fiyata hastaneler de var.Linanın anlaşmalı oldugu hastaneler listesinden seçiyorsun zaten.HRS biraz uçuk gibi görünüyor diğerlerine göre ama gerçekten çok lüks bir hastane ve yenidoğan ünitesi ve anestezi uzmanı ekip çok iyi.
Lina Eski yerlerinden yenimahalleye güzel bir binaya taşındılar.Yeni yerlerinde hizmet veriyorlar.Metroya binip yenimahalle duragında inersen belediyeye doğru yürümen gerekiyor.5 dakikalık mesafede metroya.Önünden dolmuş otobüs de geçiyordu ama dikkat etmedim ne otobüsüydü.
Ulaşım çok kolay.
Muayene bedeli de uygun.Ben kontroller için ultrason dahil 35 ödüyorum.Sanırım gebeliği olmayanlar 20 TL ödüyor.(tam emin değilim).Yapılan testler içinde çok fazla birşey ödenmiyor.Sanırım %30 kadar bir fark.
9 aydır olmadıysa Linaya bir randevu al git derim.Bir kontrolden geçersin.
İnşallah nasip olurda bir bebek sahibi daha olursun

ben de yeni yerlerini çok beğendim özellikle etlikte oturduğum için zira dün eşimin acil işi çıkınca kendim gitmek durumunda kaldım çok kolayca 10 dk da ulaştım :)

dosbaa arkadaşımmm canımmm, inşallah dua edelim hep beraber, bak bugün arife inşallah rabbim gönlünün muradını verir bu kutlu günün yüzü suyu hürmetine..inşallah mutlu haberi bir an evvel alırsınız. :ecrin_bebek:

Esra'cığım senin bebiş kaç haftalık oldu. Benim 40hafta 6 gün oldu hala bekliyorum. Hiç bir bekirt de yok. Bebek doğum kanalına bile inmedi. Hiç açıklığım ve de sancım yok.

evet medicana ve hrs arasında fark var.hrs de bebek yoğun bakımı var yanlız medicanada bu mevcut değil. o yüzden doktorlar hrsyi öneriyor herkes memnun kalsın diye

evet canım şükran hanım yeni yerde de hizmet veriyor vede çok başarılı.yeni yerlerinin adreside yenimahalle de istediğiniz zaman bir gün öncesinde randevu veriliyor acil bi durumda hemen gidebiliyorsunuz tavsiye ederim

kızlar dogum ne kadar kı ya ben hamılleık donemınde orda kontrol olmak ıstıyorum ama maddı durum 2 mılyarı kaldırmaz dogumu etlık dogumda yapmam lazım

sadece kontrollerı orda yaptırsam dogum baska yer yaptırsam olurmu kı
neden olmasın tabiki olur zaten doktorunuz size yardımcı olacaktır

bende sırf fiyat yüzünden linadan vazgeçiyorum kızlar :sinifsinif:

Kıvırcık Merhaba
Ben ileri derecede obsesif-kompulsifim.Sevdiklerime birşey olacak takıntısı fazlaydı bende.Hamileliğimde eyvah dedim ben nasıl 9 ay geçireceğim.Her dakika birşey oldu diye hastane kapılarına kesin giderim diyordum.
Eğerki doktorum iyi olmasaydı inan bana bu kadar rahar bir hamilelik geçirmeme imkan yoktu.
Senin daha önceki yazılarından okuduğuma göre çok pimpirikli oldugundan bahsetmiştin.
Pimpirik takıntı ve endişelerle başetmenin en kolay yolu doktoruna güvenmekmiş.Bunu da parayla falan elde edemezsin.
Ayda 35 Tl ile güvende olmak çok fazla değil .Bu güvene bu hizmete bence çok iyi.
Benim bir arkadaşım başka bir özel hastaneye gidiyor.Her gittiğinde 20 Tl veriyor.Ve her defasında sinir srres içinde bekledikten sonra muayene oldugundan bahsediyor.En son konuştugumuzda doktorunu değiştirmek istemediğini ama her defasında bunları yaşamak istemediğinden her ay gitmeyeceğini söylüyor.Orada da doğumu 1000 TL civarında yaptıracak.
Eee bizimkinden daha ucuza oldu ne anladım ben bundan.
Kıvırcıkcıgım şimde nereye gitmek istiyorsun buna karar verirken.Doktorunu iyi araştır.Hastaneyi iyi araştır.Nelerle karşılaşacağını iyi düşün.
Doktorun önemli oldugu kadar hastanede çok önemli yoğun bakım ünitesi olması çok önemli.Ondan sonra parası önemli.
Yeni bir can dünyaya getiriyorsun.Sen ve bebek çok önemlisiniz.
Çok yazdım biliyorum ama pahalı diye Linadan vazgeçiyorum cümlesi bana bunları yazdırdı:)
Ben başta Lina ve Gata arasında karar verememiştim.Gatada bir profesörün hastası olacak ve Gatada bedava doğum yapacaktım.Ve diğer tarafta Sadece internetten buldugum bir merkez olan Linaya gidecektim ve fiyatlar konusunda muayene dışında bilgümde yoktu.
Şansımı linadan yana kullandım.İyikide kullanmışım diyorum.Tahliller için gatada sürünmektensen burada en zahmetsiz şekliyle tahlillerimi en ucuza yaptırıp hem sinir stres yüklenmiyorum hem zamandan kazanmış oluyorum.
Gatadaki profesöre her gittiğimde 250 Tl verecektim.Doğumda sözde bedavaya gelecekti.Bu arada gidip oralarda kan ver sonuç al evrak takip et diye yorgunlugumda zaman kaybımda yanıma kar kalacaktı.
Şimdi Linaya gelerek doğumum asıl şimdi bedavaya geldi.Yorulmadan sinir stres sahibiolmadan hemde.
Ben başından beri riskli bir gebelik geçirdiğimden yada bir yerine 2 defa gelmiş oldum.Her gelişimin vermediğim 200 Tl sini kenara koyunca doğum param zaten çıktı.
Hemde en güzel özel bir hastaneyi seçebildim.
Tamam tamam çok uzadı bitiriyorum:)
Umarım doğru karar verir ve pişman olmazsın
ama bence Linada kal

sinemseciğim teşekkür ediyorum cevabın için...pimpirikli olamamdan başlayayım :)) doktorum dünya da tek olsun en mükemmeli olsun bende ki pimpirik değişmez,çünkü ilk hamileliğimin vermiş olduğu bir acemilik ve telaş var bu insan psikolojisidir doktorla alakalı olduğunu düşünmüyorum,kaldıki doktorum ben oraya gittiğimde taktikmidir bilmiyorum ama hiç bebek ve benim sağlığımdan doğumdan dikkat edilmesi gereken şeylerden bahsetmiyor konuştuğumuz konu güncel konular,(kazalar,zamlar,doktorun müşteri azlığı maddi sorunlar v.s)ultrasona giriyorum tamam bebek sağlıklı(şükür)orda bitiyor...ikinci şey ben muayene fiyatlarından şikayetçi değilim ordaki fiyattan kastım doğum fiyatı bize 2.5 milyara malolacak bir doğumdan bahsediliyor,kimine göre uygundur kimine uygun değildir,bize uçuk geldi fiyat,tabiki bizde bebeğimiz ben iyi olayım para sorun değil diyenlerdeniz ama bazı şeylerde de gerçekçi olmak lazım,bu fiyat bizi zorlayacak...orda genelleme yapmışsın (arkadaşından bahsetmişsin)ucuza doğum yapacak memnun değil diye heryer de bu aynı değildir...herkesin para politikası farklıdır...ucuza doğum yapmış birçok arkadaşım var ve çok ta memnun kalmışlar ilk başta banada tavsiye ettiler ama ben para sorun değil diyip linaya geldim...ama bir baktım ki ilgi,alaka,hizmet,memnuniyet aynı(söylenenler) fiyat farklı neden boşuna cebimden fazladan 1.5 milyara yakın para çıkarayım(doğum için)...linadan farklı bir doktora gidince herşey kötü herşey farklı gibi bir düşünce olmasın lütfen,ankarada da çeşitli kadın doğumcular ve hastaneler var,hastalarının memnun kaldığı...bebişimin ve benim sağlığım iyi olsun,varsın kaldığım yer otel gibi olmasın (hrs hakkında böyle söylüyorlar)...arkadaşımda linadan doğumu pahalı olduğu için vazgeçmişti,kaldıki linadaki doktorlarımızdan biri ona ucuza doğum yaptıran bir merkezden kadın doğumcu tavsiye etti ve arkadaşım çok memnun kaldı...Bebeklerimiz önce Allaha sonra doktorlarımıza emanet,Allahım hepimize bebeklerimiz sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah :Saruboceq: (yalnış anlama sinemseciğim amacım tartışmak değil yerimseniben

Merhaba
senin 41.hafta oldu değilmi.Bebek ne durumda
Doğum için nereye karar verdin?Ne kadara?
Selam, ben sonunda doğum yaptım. Normal doğum istiyordum ama baş pelvis uyumsuzluğu nedeni ile acil sezeryana alındım. 24 saat suni sancı sonrası 7cm açılmam oldu, sancılara dayanamayıp epidural istedim. İyiki de istemişim çünkü bebeğin kafasında ödem gelişti ve acil sezeryana alındım. Doğumu fatih ünversitesinde yaptım. Normal doğum 1500 sezeryan 1750 TL olarak paket fiyatı var.Ama hastanede ekstra kaldığın her gün için 300 tl özel oda ücreti ödeniyor. Benim ilk günüm suni sancı almakla geçti, 2. gün sezeryana alındım o yüzden 1750+1 günlük özel oda ücreti ödedim.Yani 2050TL ödedim toplamda. Çok çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim. Bu tecrübem sonucunda herkese Fatih üniversitesinde epiduralli normal doğum tavsiye ediyorum.Bende sonunda bebeğime kavuştum. Çooook mutluyum

Son düzenleme:
sinemseciğim teşekkür ediyorum cevabın için...pimpirikli olamamdan başlayayım :)) doktorum dünya da tek olsun en mükemmeli olsun bende ki pimpirik değişmez,çünkü ilk hamileliğimin vermiş olduğu bir acemilik ve telaş var bu insan psikolojisidir doktorla alakalı olduğunu düşünmüyorum,kaldıki doktorum ben oraya gittiğimde taktikmidir bilmiyorum ama hiç bebek ve benim sağlığımdan doğumdan dikkat edilmesi gereken şeylerden bahsetmiyor konuştuğumuz konu güncel konular,(kazalar,zamlar,doktorun müşteri azlığı maddi sorunlar v.s)ultrasona giriyorum tamam bebek sağlıklı(şükür)orda bitiyor...ikinci şey ben muayene fiyatlarından şikayetçi değilim ordaki fiyattan kastım doğum fiyatı bize 2.5 milyara malolacak bir doğumdan bahsediliyor,kimine göre uygundur kimine uygun değildir,bize uçuk geldi fiyat,tabiki bizde bebeğimiz ben iyi olayım para sorun değil diyenlerdeniz ama bazı şeylerde de gerçekçi olmak lazım,bu fiyat bizi zorlayacak...orda genelleme yapmışsın (arkadaşından bahsetmişsin)ucuza doğum yapacak memnun değil diye heryer de bu aynı değildir...herkesin para politikası farklıdır...ucuza doğum yapmış birçok arkadaşım var ve çok ta memnun kalmışlar ilk başta banada tavsiye ettiler ama ben para sorun değil diyip linaya geldim...ama bir baktım ki ilgi,alaka,hizmet,memnuniyet aynı(söylenenler) fiyat farklı neden boşuna cebimden fazladan 1.5 milyara yakın para çıkarayım(doğum için)...linadan farklı bir doktora gidince herşey kötü herşey farklı gibi bir düşünce olmasın lütfen,ankarada da çeşitli kadın doğumcular ve hastaneler var,hastalarının memnun kaldığı...bebişimin ve benim sağlığım iyi olsun,varsın kaldığım yer otel gibi olmasın (hrs hakkında böyle söylüyorlar)...arkadaşımda linadan doğumu pahalı olduğu için vazgeçmişti,kaldıki linadaki doktorlarımızdan biri ona ucuza doğum yaptıran bir merkezden kadın doğumcu tavsiye etti ve arkadaşım çok memnun kaldı...Bebeklerimiz önce Allaha sonra doktorlarımıza emanet,Allahım hepimize bebeklerimiz sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah :Saruboceq: (yalnış anlama sinemseciğim amacım tartışmak değil yerimseniben

Merhaba Kıvırcıkcıgım
Benim de ilk hamileliğim.Hemde bu yaşta zar zor hatta mucize gibi gelmiş bir bebek benimkisi.Sağlıklı güzel bir bebeğim olmasını istiyorum her anne gibi.Hemde bu yaşta daha bir önemli nedense daha bir değerli benim için.Birde ekstradan bende kadın doğumcuya muayene olma fobisi var.İnsanlar dişciye gideceği zaman nereden nasıl kaçacağını şaşırır bendede böyle işte:)
O yüzden hamile oldugumu öğrenince ne yapacağımı şaşırmış deli gibi heryeri araştırmıştım.Daha önce gittiğim hiçbir doktora gitmek istemiyordum.Bende direkt doktorla alakalı yani:)

Bende muayeneye gittiğimde oradan buradan sohbet ediyoruz.Bu kendimi daha rahat bir ortamda hissettiriyor.Çok abartılsa bebekle ilgili bilgi alamazsam anlamsız olur tabii.
Ultrasonda tek tek ölçümleri yapılıyor.Başta burası kolu burası eli gibi ayrıntıları anlatmaya çalışıyordu ama artık kocaman oldu bende net görebildiğimden sadece ölçümleri yapılıyor.
Ölçümlerinde beslenme ve oksijen alımında bir sorun çıkmadı bugüne kadar çok şükür.Bu durmda bebek iyi diyor geçiyor.Denebilcek birşey olsa der diye düşünüyorum.Çünkü daha ilk haftalarda rahimde kasılma yaşadım.Aynı şekilde ultrasona sohbetler eşliğinde girdik.Kasılmayı görünce hemen Alibey var detaylı ultrasona bakan doktor hemen onu çağırdı ayrı bir ultrasona soktu sonra birde kendisi tekrar baktı ve yapılacakları anlattı.Kullanacağım şeyleri verdi.Aldığı tedbirlerde çok titizdi.Bunları yaşamış oldugumdan gözünden birşey kaçmayacağı ve gördüğünde gerekli önlemleri alacağını biliyorum.
Sıkıntılarım varsa ösylüyorum sorularım varsa soruyorum cevaplarını alıyorum.
Kan veriyorum sonuç çıkınca beni arıyor sonuç hakkında bilgi veriyor.Mesela eksikliğim varmış demir hapını hergün içmeye başla diye uyardı.
Ağrılarım oldugunda aramıştım izinliydi telefonda yardımcı oldu rapor almam konusunda merkeze Sema hanıma yönlendirdi.İzinden döndüğünde aradı ilgilendi.Bunlar benim çok hoşuma giden şeyler mesela.
İnsanın birşey hakkında iyi yada kötü diye değerlendirmesinde o şey hakkında sorun yaşaması ve bu sorunlar karşısında aldığı tepkiler daha çok etken oluyor.Benimde öyle oldu.

Birde hem kendi yaşadıklarımı hemde çevremdekilerin gittiği hastanelerde doktorlarla yaşadıklarını ,fiyatları karşılaştırdıkça bunları yazma gereği duyudum haliyle.
Muhakkak iyi doktorlar daha uygun fiyatlar vardır.ama benim çevremdekiler ve kendi karşılaştıklarım içinde eniyisi Lina oldu.
Bunlarla birlikte Bebeğim de ben de sağlıkla bu macerayı tamamlarsak benden mutlusu olamayacak sanırım:)
O yada bu hastane yada doktor.Umarım hepimiz sağlıkla bebeklerimize kavusuruz.
(bende tartışma algılayıp tekrar cevap yazmadım sadece fırsat bu fırsat yazayım dedim yine döktürdüm:dance:)

Kendine iyi bak

X