Ankara şaşılık doktorları önerisi

Asenaa1071

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2017
3
1
26
Merhaba arkadaşlar.. Sizler gibi bende şaşılıktan müzdaripim. 40 günlükken kuzenimin düşermesi sonucu 2 gözümde içe doğru kayma olmuş göz bebeklerim burun ucundaydı 7 yaşında ameliyat oldum büyük oranda düzeldi ameliyattan ne kadar süre sonra oluştu bilmiyorum ama şuan 2 gözümde de yukarı doğru kayma ve sol gözde çok az içe kayma var. Ameliyatın üzerinden 13 yıl geçmesine rağmen doktorum ne 2. Ameliyatı yapıyor ne de düzelmesi için herhangi bir şey diyor. Yaşadığım şehirde gitmediğim doktor sayısı çok az çoğu ameliyatı öneriyor kendi doktorun yapsın diyor tekrar kendi doktoruma gidiyorum buna bir şey yapamam, 5 derece bir şey olmaz, gizli kayma bunu her doktor fark edemez, 3 ay sonra gel 5 ay sonra gel vs diyor erteledikçe erteliyor.. Ve ben bu kaymadan dolayı geçen yıl pmyo ön sağlıkta elendim. Doktorumla birlikte üniversite hastanesinde çalışan yardımcı doçente gittim geçen hafta durumu anlattım önce ameliyat olduğumu söylemedim baktı karmaşık olduğunu ameliyat gerekiyor ancak nasıl olacak bilmiyorum anlaşılmıyor dedi ameliyat gerekli diyince de ameliyat olduğumu söyledim ameliyat varsa işin içinde daha da karışık diyip doktorumu sordu söyledim onunla birlikte bakıp değerlendireceğini belirtti neyse asistanı doktorumla konuşup durumu anlattıktan sonra baş pozisyonundan kaynaklı olduğunu aslında kayma olmadığını söyledi alay eder gibi... Muayene olduğum doç rahatsız oluyor doktorun anlaşıldı ameliyatını ben yaptıracağım diyip Ankaraya yönlendirdi ramazan ayından sonra doktor önerecek.. Velhasıl sizin önerebileceğiniz üniversite hastanesinde doktor var mı? Özel olmaz zorlu bir ameliyat olacak dedi. Sizce bu defa olumlu bir sonuç alabilir miyim yani ameliyat olabilir miyim içinizden ne geçiyor? O kadar etkiliyor bu kayma hayatımı.. Çocuk gelişimi mezunuyum stajdayken çocukların sorularına cevap vermekten yoruldum insanların değişik bakışları.. 4 yıl önce Ankarada özel bir göz hastanesine muayene olduğumda 0.75 derece astigmat miyop olduğum söylenip gözlük verildi ama görmemde bir problem olmadığı için sadece fotoğraf çekilirken takıp çıkarıyorum sonra. Göz tembelliği de yok.

Bizim hikayemiz oğlum 4 aylıkken başladı. 1 yaşına kadar çok düzenli şekilde doktor kontrollerimiz ve gözlük numarasını değiştirerek takip edildik ve düzelmesini ümit ettik. Ne yazık ki şaşılığı artık geçmeyip bir de üzerine sağ gözü yukarıya doğru gitmesi başladı. 3 doktora götürdüm. Hepsi de gözlerinin ikisinden de ameliyat olmadı gerektiği konusunds fikir beyan etti. Bir tanıdık vasıtasıyla son olarak Hilmi Hoca’ ya gösterdik. Hilmi hoca diğerlerinin aksine birini ameliyat etmenin yeteceğini söylediğinde bir anne olarak içimi çok rahatlattı. Oğlumun ameliyat için çok küçük olduğunu düşündüğüm için çok korkuyordum. Hilmi hoca hem tıbbi açıdan hem de bir annenin soru işaretleri konusunda beni çok rahatlattı. Hilmi hoca karar verip tek gözünü ameliyat etti ve ameliyat çok başarılı geçti. Şu anda ameliyattan sonra 2 hafta geçti ve gözlerinde belirgin şekilde değişimi görüyoruz. Çok şükür oğlum da daha iyi ve diğer gözüyle uyum sağladı. İyi ki bu hocamızı bulduk, tek gözle durumu kurtardık. Herşey için teşekkürler. Artık göz için güveneceğim tek doktordur. Herkese tavsiye ederim.

X