ANKARA'DA DOĞUM İÇİN HASTANE VE DOKTOR TAVSİYESİ...

Kizlar aile hekimim turkiyedeki en iyi tarama testlerinin baskent hastanesinde oldugunu ve bana onerebilecegi bir o ve ufuk hast.oldugunu soyledi..bende medicalpark istiodum ama hic dusunme bile dedi kararsizim

ben Ahmet ÖZEK'e gidiyorum. çukurambar da muayenesi

Kizlar medicanada seda tamsoy atliman ya da ayla aktulaya giden var mi

Size tavsiyem hastane degil doktora gore secim yapin kizlar. Hastanenin tabiki yenidogan bakik unitesi onemli cogu hastamede mevcut zaten. Ben sirf doktorum icin sectim hastaneyi cok cok begenmesemde ve cok memnun kaldim. Normal dogum yanlisi guleryuzlu surekli takibi altinda tutan 7 24ulasilabilen ve isini gercekten iyi yapan nir doktordu benimki. Malum ozellerde hemen sez alma cabalari mevcut. İcinizin isindigi anlastiginiz doktoru bulmak onemli

Size tavsiyem hastane degil doktora gore secim yapin kizlar. Hastanenin tabiki yenidogan bakik unitesi onemli cogu hastamede mevcut zaten. Ben sirf doktorum icin sectim hastaneyi cok cok begenmesemde ve cok memnun kaldim. Normal dogum yanlisi guleryuzlu surekli takibi altinda tutan 7 24ulasilabilen ve isini gercekten iyi yapan nir doktordu benimki. Malum ozellerde hemen sez alma cabalari mevcut. İcinizin isindigi anlastiginiz doktoru bulmak onemli
Kime gidiyorsunuz

merhaba herkese, şimdiden yardımcı olacaklara da teşekkür ederim
4. ayımdayım gebeliğimde, ankara sincanda doğum yapan ve memnun kalan gerçek yorumlara ihtiyacım var, özel de olabilir devlet de , sezeryan düşünüyorum, doktorun ilgisi takibi, doğum esnası ve sonrası gibi süreçler önemli malum. doktorumu değiştirmek istiyorum :KK43:, lütfen bilgilerinizi paylaşır mısınız
iyi günler

Arkadaşlar Merhaba,

Ben 02.03.2018 tarihinde doğum yaptım. Öncelikle Allah isteyen herkese nasip etsin. Hamile olanlarınızda sağlıkla bebeklerine kavuşsun inşallah.

Doğum sürecini sizinle paylaşacağım. Size fikir olur belki.

Öncelikle ben sezaryen doğum oldum. Benim tercihimdi. Coşkun hoca 36. Haftamda doğum şekilleri ile ilgili detaylı bilgi verdi bana. Bu an senşn hayatının en güzel anlarından biri olacak ve hastaneden kötü doğum anıları ile ayrılmanı kesinlikle istemeyiz karar senin dedi. Ben 37. Haftamda kontrole gittiğimde sabırsız bir insan olduğumdan ve belirsizliği sevmediğimden dolayı epidural sezaryen doğum istediğimi bildirdim. Bir tarafdan da normal doğumdan tırstım açıkcası hocamız doğum tarihi verdi. Gece 2 den sonra bişey yeme 4 den sonrada su içme sabah en geç 6:30 da hastanede ol dedi. Doğumdan 1 gün önce akşam saatlerinde oda süslemesi yapabilirsin dedi. 1 gün önce akşam gidip odayı süsledik.

Ben en son 21:30 da bişeyler yedim suyu da en son gece 2 de içtim. Sabah hastaneye gittik. Eşim yatış işlemlerini yaparken ben odaya girdim. Kat hemşiresi geldi damar yolu açtı 1000lik serum verdi. İnanılmaz rahattım hiç korku heyecan yoktu bende. 2. Serum takıldı tabi ben o sırada odada foto çekimi fln yapıyorum yakınlarımla şımarıyorum vakit geçiriyorum. 08:15 de hasta bakıcı sedye ile odaya geldi. Coşkun hoca da ekibiyle birlikte yanımdaydı. Asansöre bindik eşim de yanımda. Ben asamsörde başladım heyecanlanmaya. Hemşireler gayet güler yüzlü beni telkin ediyorlar. Ameliyathane kapısına gelince eşim doğuma hazırlanmak için dışarda kaldı. Her kapıdan gecişimde beni karşılayan hekimler günaydın, hoşgeldiniz, birazdan bebeğimize kavuşacağız, heyacan yapmayın, doğum çok eğlenceli geçecek, panik olmanıza gerek yok vs. Diyerek beni ameliyathaneye soktular. Ameliyathaneye girdiğimde ilk çok üşüdüm. Beni masaya oturttular epiduralimi yapmak için. Hekimin biri epiduralin rahat yapılanması için omuzlarımdan bastırdı. Malum kımıldamamak gerekiyor. Ve bana yapılan işlemler hakkında bilgi verdiler. Şimdi bölgeyi temizliyorum bu biraz soğul gelebilir, bölgeyi uyuşturmak için iğne yapacağım acımayacak, şimdi epidurale geçiyoruz biraz baskı hissedebilirsin, bir elektriklenme olacak şimdi yavaştan ayaklarda karıncalanma ve ısınma hissedeceksin. Tabi bu sırada benim dikkatimi başka yöne çekmek için farklı konularla ilgili benimle konuşuyorlar. Derken benim bacaklar yavaştan uyuştu. Hasta bakıcı bacaklarımı masaya koydu be ameliyat önlüğü tamamen üzerimden çıkınca ben gerildim be ellerimle göğüslerimi kapattım. Anestezi uzmanı sen artık annesin gerilmene utanmana gerek yok diyerek beni bir kez daha rahatlattı. Baba gelene kadar ben sizin elinizi tutuyum dedi. Şimdi karnını temizliyoruz rahat ol derken eşim geldi yanıma oturdu. Telefonu çıkardı. Bebeğimizin ilk anlarını çekmemiz şart tabi eşim bı sırada beni oyalamaya çalışıyor. Daha kesilecek yeri işaretliyorlar falan diyo bana ama ben doğumun başladığını anladım. Midemde biraz bulantı hissettim ama o bahsedilen acı verdiği söylenen baskıyı öyle hissetmedim. Evet bir baskı var ama söylendiği gibi acı vermedi. Biraz baş dönmesi derken eşim bak bu tarafta kim var dedi. Kafamı bir çevirdim ki bizim minnoş gelmiş dünyaya. Tabi bu arada anestezi uzmanı bana bilgi vermeye devam etti. İlk muayenesi yapıldı sonra yanıma getirdiler. Sonrasında bebeğimi odaya çıkardılar babası ile birlikte. Bende onlardan yaklaşık 15 dakika sonra odaya gelmiştim. Hemşire hemen bebeğimi bana verdi. Emzirmem için. Çok şükür iyiydik. Yarım saat sonra hemşire su şerbet vs. İçebileceğimi söyledi. Öğlen yemeğim gelmişti. Yaklaşık 6 saat sonra sondam çıktı ve yürümeye başladım. Sonda benim kabuslarımdan biriydi ama ne takılırken nede çıkartırlarken hiç hissetmedim. Sonra gaz ve idrar yaptım ve artık kendimdeydim. Epidural pompasını ise toplamda 5 kez fln kullandım. Ertesi günde öğlen 12 gibi çıkış işlemlerini yaptık ve taburcu olduk. İyiki Liv Hospital’ı seçmişim iyiki Coşkun hocayı tanımışım. Daha bir sürü detay var ama ben aklıma gelenleri yazdım. Sorularınız olursa doğum süreci ile ilgili yanıtlayabilirim.
Merhaba tekrar hamile olduğunuzu gordum acaba yine aynı doktoru mu tercih ettiniz

Merhabalar herkese ben dogumumu medicana ayla aktulayda yaptim..kizim 11 aylik suan..biraz soguk yapida ama onemli olan benim icin senelerdir tecrubesiydi.yillarca devlette gorev yapmisti ben de bastan beri sezeryan megilliydim acikcasi ve ameliyatlarinin cok iyi oldugunu biliyordum.arkadasimda onda sezeryan oldu.ne zaman istesem ulastim bazen aradan aldigi bile oldu.dedigim giibi sohnet muhabbetten cok iyi bir doktor olmasi diyorsaniz o ciddiyette bir doktor ve cok pimpirikli bizim icin bu da onemliydi o donemde biraz endiselendirse de beni her seye oyle detayli baktiki..ben memnun kaldim kizimi saglikla kucagma aldim ameliyat yerim kucucuk..ameliyat ekibi cok moral verdi zaten espiriler gırla gitti tek aklimi kurcalayan ameliyat esnasinda kapatirlarken aci duydum duymama lazimdi anestezitin basariziligimi benim bunyeyle alakalimi bilmiyorum

X