Ankara'da doğum için hastane

kardelen1748

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2017
804
428
Merhaba arkadaşlar, 25 haftalık hamileyim. Bazı sorunlar yaşadım ve doktorumu değiştirmek istiyorum. Araştırınca tobb etü'nün çok iyi olduğunu gördüm. Ankara Tobb Etü'de doğum yapan var mı aramızda? Şenol Kalyoncu'ya gitmeyi düşünüyorum ama başka bir doktor da olabilir. Doğum yapan anneler ya da gebelik takibini yaptıranlar yardımcı olabilirse çok çok sevinirim. Ankara'da başka hastane ya da doktor tavsiyesi olabilirse de çok memnun olurum. Kimimizin ilk doğumu kimimiz ikinci üçüncü bebeğini bekliyor, sonuçta bizler için çok önemli bir süreç. Acil durumlarda kolaylıkla ulaşabileceğim, tıp dilinden anlamayan olarak tüm sorularıma açıklayıcı cevaplar alabileceğim bir doktor arayışı içindeyim. Bu süreci hepimizin kolaylıkla atlatmasını sağlıkla bebeklerimize kavuşmayı diliyorum.

Bende 12 haftallık hamileyim. Gece gündüz hastane dr araştırıyorum. Kontrollerimi koruda ve lokman hekimde yaptırıyorum ama geçici ikisinde de hastane olarak memnun kalmadım. Akropol de Bülent beyi çokça duydum tamam işte bu dr dedim fakat özel muayenehane açtığından vazgeçtim. Siz düşünürseniz fikir verir belki. Ben konuyu takipteyim, bilgim olursa paylaşırım sizinle.

teşekkür ederim yardımınız için. ben tobb'da şenol beye muayne oldum çok memnun kaldım. Düşünürseniz bir araştırın hastaneyi derim. Şenol bey de riskli gebelik uzmanı işinin ehli bir hekime benziyor, güler yüzlü. telefonunu da verdi her zaman arayabilirsin dedi. Yakınlarım arasından da daha önce onunla doğum yapanların olduğunu öğredim. Hemşiresi de ilgiliydi. 32. haftada emzirme eğitimi verecez sana dedi. Memnun kaldım kısaca düşünebilirsiniz siz de. Haftayı da çok geçirmeden bi doktor belirlemek gerekiyor sanırım.
Koru'ya bir kere gittim çukurambar şubesine hastaneden çok memnun kalmadım ve ekşi sözlükte bulunan koru hastanesi rezilliğinden sonra da hiç düşünmüyorum açıkcası.
buradan güncel tecrübelerimizi paylaşırsak birbirimize yardımı olabilir. Hepimize sağlıklı doğumlar dilerim :) :KK200:

Tobb benimde düşündüğüm hastaneler arasında. Teşekkür ederim bende. Net kararımı paylaşırım yine belki bizim gibi kararsız kalanlar için fikir olur.

Merhaba bende 7. Haftadayım ve Ankarada yeniyim kimseyi tanımıyorum. Internetten biraz araştırma yapınca ortadoğu hastanesin de sultan pınar hanıma gittim memnun muyum emin degilim eksik birseyler var gibi rahat hissetmiyorum ama başka nereye gidebilirim hic bir fikrim yok bende arayıştayım..

Ben prof. Sevtap hamdemirkılıç ın çukurambardaki muayene yerine gidiyorum. Doğumuda liv hospitalda yaptırıyor. Ben baya memnunum önceden tanışıyorum tavsiye ederim

Merhaba arkadaşlar, 25 haftalık hamileyim. Bazı sorunlar yaşadım ve doktorumu değiştirmek istiyorum. Araştırınca tobb etü'nün çok iyi olduğunu gördüm. Ankara Tobb Etü'de doğum yapan var mı aramızda? Şenol Kalyoncu'ya gitmeyi düşünüyorum ama başka bir doktor da olabilir. Doğum yapan anneler ya da gebelik takibini yaptıranlar yardımcı olabilirse çok çok sevinirim. Ankara'da başka hastane ya da doktor tavsiyesi olabilirse de çok memnun olurum. Kimimizin ilk doğumu kimimiz ikinci üçüncü bebeğini bekliyor, sonuçta bizler için çok önemli bir süreç. Acil durumlarda kolaylıkla ulaşabileceğim, tıp dilinden anlamayan olarak tüm sorularıma açıklayıcı cevaplar alabileceğim bir doktor arayışı içindeyim. Bu süreci hepimizin kolaylıkla atlatmasını sağlıkla bebeklerimize kavuşmayı diliyorum.
Canım ben 36 haftalık gebeyim 17. Haftama kadar 4 doktor değiştirdim en son gittiğim doktorumla devam ediyorum hala hamdolsun çok rahat ve mutluyum. Doçent doktor korhan kahraman mükemmel bir doktor her zaman WhatsApp ve aramadan ulaşabiliyorsun hemen cevap veriyor anlatıyor 15 dk kadar ultrason yapıyor Sonra güzelce tek tek anlatıyor her sorduğunu cevaplıyor çok sakin ve en önemlisi tıp dilinde değil anlatacağın türde anlatıyor. 17. Haftamdan itibaren ki riskli bir gebeliğim vardı korhan beyleyim doğumuma az kaldı inşaAllah o kadar dua ediyorum ki onunla karşılaştığım için daim olsun nazar değmesin.Sadece kendisi çukurambar koru hastanesinde görev yapıyor ve daha önce hastanede bir anne ve bebeğin ciddi sıkıntıya girme durumu olmuş hastane yüzünden ben bunu bilmeden gidip paket yaptırdım. Ama doktorumdan razıyım o yüzden devam diyorum tavsiye ediyorum

teşekkür ederim yardımınız için. ben tobb'da şenol beye muayne oldum çok memnun kaldım. Düşünürseniz bir araştırın hastaneyi derim. Şenol bey de riskli gebelik uzmanı işinin ehli bir hekime benziyor, güler yüzlü. telefonunu da verdi her zaman arayabilirsin dedi. Yakınlarım arasından da daha önce onunla doğum yapanların olduğunu öğredim. Hemşiresi de ilgiliydi. 32. haftada emzirme eğitimi verecez sana dedi. Memnun kaldım kısaca düşünebilirsiniz siz de. Haftayı da çok geçirmeden bi doktor belirlemek gerekiyor sanırım.
Koru'ya bir kere gittim çukurambar şubesine hastaneden çok memnun kalmadım ve ekşi sözlükte bulunan koru hastanesi rezilliğinden sonra da hiç düşünmüyorum açıkcası.
buradan güncel tecrübelerimizi paylaşırsak birbirimize yardımı olabilir. Hepimize sağlıklı doğumlar dilerim :) :KK200:
hmm ben sonraki mesajınızı okumadım gitmişsiniz zaten koruya :KK56: hastanenin durumunu bilmiyorum bence açıkçası ama doktorumdan hamdoslun çok razıyım inşaAllah Doğumda da bir sorun olmaz da hastane açısından sağlıkla kurtuluruz

Merhaba kızlar. Ben 16 ağustosta doğum yaptım muayene içinde aynı hastaneye gittim. Beysukentte Arte Cerrahi Hastane var. Çok çok memnun kaldım. Doktorumun adı Orhan Gelişen her zaman gitmesenizde bi kere deneyin derim. Çalışanlarda çok çok ilgili ve herşeyden önce para odaklı çalışan bir hastane değil. Ücretleri konusunda da merak eden olursa özelden bilgi verebilirim çok uçuk değil emin olun

hmm ben sonraki mesajınızı okumadım gitmişsiniz zaten koruya :KK56: hastanenin durumunu bilmiyorum bence açıkçası ama doktorumdan hamdoslun çok razıyım inşaAllah Doğumda da bir sorun olmaz da hastane açısından sağlıkla kurtuluruz

teşekkür ederim cevabınız için :) ben korhan beye muayene oldum gerçekten çok ilgili bir doktor her şeyi ayrıntılı anlattı. ama hastaneyi bi garip buldum ve dediğim gibi orda yaşanan olayları okuyunca da vazgeçtim gitmekten. ama korhan bey iyi bir doktor dediğiniz gibi. şu an tobb da şenol beyin takibindeyim allaha şükür her şey yolunda gidiyor. doktorumdan da memnunum. hepimize sağlıklı doğumlar diliyorum :KK200:. ayrıca düşünenlere de tobb'u tavsiye edebilirim

teşekkür ederim cevabınız için :) ben korhan beye muayene oldum gerçekten çok ilgili bir doktor her şeyi ayrıntılı anlattı. ama hastaneyi bi garip buldum ve dediğim gibi orda yaşanan olayları okuyunca da vazgeçtim gitmekten. ama korhan bey iyi bir doktor dediğiniz gibi. şu an tobb da şenol beyin takibindeyim allaha şükür her şey yolunda gidiyor. doktorumdan da memnunum. hepimize sağlıklı doğumlar diliyorum :KK200:. ayrıca düşünenlere de tobb'u tavsiye edebilirim
Ben Doğum yaptım hamdolsun 27 gün oldu herşeyden çok memnun kaldım şükürler olsun erken doğdu bizim minik duramadı... arkadaşımda aynı zamanda TOBBda Doğum yaptı ama doktoru dışarıdan geldi bence ümit korucuoğlu yaptırdı doğumu. Hastane hakkında fikrim Yok ama hangi doktora güvendiyseniz ve rahatsanız gerisi mühim değil evvelAllah sonra korhan bey iyiki vardı sağlıkla kurtulduk darısı size ve herkese olsun inşaAllah :KK200:

Merhaba kızlar. Ben 16 ağustosta doğum yaptım muayene içinde aynı hastaneye gittim. Beysukentte Arte Cerrahi Hastane var. Çok çok memnun kaldım. Doktorumun adı Orhan Gelişen her zaman gitmesenizde bi kere deneyin derim. Çalışanlarda çok çok ilgili ve herşeyden önce para odaklı çalışan bir hastane değil. Ücretleri konusunda da merak eden olursa özelden bilgi verebilirim çok uçuk değil emin olun
Canım öncelikle memnun kaldıgın ve güzel anılar paylaşabileceğin bir gebelik ve doğum geçirdiğin için çok sevindim. Allah bebişine de sana da mutlu uzun ömürler versin. Yalnız ben de aynı doktora gidiyordum. Paket satın almıştık. Cok memnundum bahsettigin gibi her sey güzeldi. Taki 23. Haftada gebeliğimde sorun olana kadar. Hatta 21. Haftada başladı problemlerim ancak Orhan bey 23. Haftada bir problem var dedi ki bunu dışardan gören biri bile anlardı ayakta duramıyordum ödemden gözlerim görülmüyordu. Ve Orhan bey elime bir dr ismi ve numarası verdi. Zübeyde hanımda bir doktor! Kendisi önceden arayıp haber verdi ama orda hiç ilgilenmediler. 15 10 tansiyon 39.5 derece ateşle doktor aradık. Orhan bey teşhis bile koymadı. Şuyun var bebegin de şu var bile demedi. Çünkü ne oldugunu anlamadı. Yaşadığım problem ise preeklampsiymiş (gebelik zehirlenmesi) Bebegim baska bir özel hastanede baska bir perinatolog tarafından 26. Haftalıkken sezaryenle alındı. 20 haftalık uyumluydu dogdugunda. Yani 21. Haftada hissettigim ve anlattıgım şikayetlerim asılsız değilmiş ve bebegin ölçülerinden bile farkedilebilir bir durumdaymısız. 6.5 ay yaşadı ve kaybettim. Demem o ki gebelik sorunsuzsa zaten evde bile doğum yapılır. Asıl sorun yaşayan gebelere kulak vermek lazım. Kesinlikle önermiyorum. En ufak bir problemde elinize başka doktor ismi ve numarası verilip gönderilmenizi istemem. Sağlıcakla kalın

Ben de Tobb u hastane olarak beğendiğim için Ortadoğudaki doktorum gayet iyi olmasına rağmen oraya kadın doğum Ayşegül Alkılıç Hanıma başladım. Travma :) 2 muayeneden sonra arkamıza bakmadan kaçtık. İlkinde de çok tersti. Ağzından zorla laf alıyorsunuz. TErsliyor, bilgi vermiyor, ultrasonda kendinizi hamile bir kedi gibi hissediyorsunuz. O kendi işine bakıyor. Sizinle iletişime geçmiyor. Bebeğin ense kalınlığı belli oluyor dr hanım normal mi acaba dedim .hiç bir bilgi vermeyince onu sorayım dedim, önemli çünkü. Evt ben baktım diyor. Ne boyu ne kilosu. Bırakın beslenmenize ya da genel bilgi vermeyi. Güler yüz falan ne münasebet zaten. O kraliçe siz içeri girmiş medet uman zavallı bi köylüsünüz. :KK70:
İlk muayenede belki canı sıkkındır diye ikinci şansı vrdim. Annemle gittik. Annem sessizce durdu yanımda ve şok oldu. Ben hayatımda bu kadar kaba, insanı geren birini görmedim bu seni gerer sen kasılır kalırsın doğumda asla seni bunun ellerine vermem dedi. Bebeğin kafasını kırar çıkarır bu ne kadar mutsuz stresli gergin birisi dedi.
Bizi de acayip gerdi. Ben çok sakinim yapı olarak. Hiç bir munakaşaya girmedik. Hiç ters bir konuşma olmadı aramızda. SAdece içimden şu odadan çıkayım bir daha da gelmeyim ben niye paramla kendime işkence yapayım gerileyim, neden doktorun kişisel nefretini üstümde hissedeyim dedim.
Onlar günde çok hasta görüyordur, çok bebek görüyordur vs. Ama benim ilk bebeğim ve tüm ücreti 10 dk bilgi satın almak için veriyorum. Kimse beni pohpohlasın, kimse bana gülücükler saçsın diye değil. İşini profesyonel yapsın, bana bilgi satsın ve beni ekstra germeye, bu kadar terslemeye, negatif enerji vermeye de kimsenin hakkı yok.
Ben öğrtmenim. Kişisel sorunlarımı öğrencime yansıtmıyorum, öğrencileri germiyorum. Doktor da hastayı geremez.
Eski doktoruma dönücem galiba bakalım. ŞEnol bey iyidir belki onu bilmiyorum ama

X