Ankarada Gün gün labioplasti sürecim

Afbri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
65
14
30
Aynen bende 20. Günümdeyim dün adet oldum. Kaşıntılar geceleri uyutmuyor. Pansumanı çoktan bırakmanız gerekirdi uzun süreli pansumanda iyi değil diye biliyorum. Ameliyat durumunuza göre 1-1.5 ay kadar spor bisiklet ağırlık ve ani hareketler yasak bilginiz olsun
Kaşıntı gerçekten illet bir şey. Ya ben ağrım olsa da kaşıntım olmasa diyorum şu an çünkü uykumdan uyanıyorum abartısız. Doktorum adetliyken devam et, bakteriler kanı biraz sever dedi. Kurutma yapabilir pansuman hatta o da kaşıntını arttırır bepanthene kullanabilirsin dedi bana.

Bu haftaiçi kontrole gideceğim ben de.

Mavimsi_Kelebek

Lâ tâhzen innallâhe meânâ🦋
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
65
32
Ah rabbim cümlesiyle bir nan evvel şifa versin hepimize. Hala kaşıntılar devam ediyor bendede dikiş iplikleri açıkdı deriyi tutan yerler saçak gibi batıyor. Uyutmuyor resmen.Ben sık değişiyorum pedimi onun herici ılık suyla yıkayıp kuruluyorum. Özel yaptığım başka bişey yok. Allahtan hafif geçiyor bu ay adetim çok sorun çıkmadı.zeten benim 22. Gün artık enfeksiyon yaratacak bi durum yok gibi Allah acil şifalar versin.

Afbri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
65
14
30
Bugün 18. günümdeyim ve kontrole gittim. Şu anki görüntüm bile benim için yeterince iyiyken doktorum bu halimin bile ödemli olduğunu, daha da inceleceğini söyledi, inanamadım. Dikiş izim hiç yok, boğum boğum bir görüntü hiç yok. Tam görüntünün oturması 6 aya kadar varabilen bir süreymiş. Bir de dikişler iyileştikten sonra lazer yaptıracağım, orayı daha sıkılaştıran, renk açan bir işlemmiş. Onu da paylaşacağım.

Yürümem, oturmam çok rahat. Oturmaya ikinci haftadan itibaren başlayabilmiştim. Çamaşırı da artık gazlı bez kullanmadan giyinebiliyorum. Tek sıkıntım deli edercesine kaşıntı. Gerçekten çok rahatsız edici, uykumdan falan uyanıyorum. o da 1-2 hafta sürermiş, dikişlerim tamamen eriyene kadar. Pansuman yapmayı bıraktım. Kaşıntı için yumuşatıcı bepanthen gibi kremler kullanacağım.

Akıntım pek olmuyor gibi. Gerçekten bu ameliyat akıntı sorununa da iyi geliyormuş sanırım ama hala bunu demek için erken bence. Biraz daha gözlemlemem lazım kendimi. Çünkü ilk 2 hafta sürekli baticon kullandım, sonra da adet oldum. Adetim yeni bitti, tam emin değilim o yüzden.

İlişki için minimum 3 hafta demişti doktorum ama ben buna uygun hissetmiyorum hala. Zaten dikişlerim tamamen düşmediği için 1-2 hafta daha beklesem iyi olurmuş. Ben bu süreyi uzatabilirim belki.

Ben ergenliğe girmeden önce ilk defa kadın doğuma muayene olmuştum, Hiç unutmuyorum, o sandalye çok rahatsız ediciydi benim için. O zamandan beri de yıllarca doktora gittim, her doktor dedi ki aman ucundan alıcaz işte. Şu an şükrediyorum iyi ki zamanında bilinçsizce yaptırmamışım diye. Bu hafife alınmaması gereken bir ameliyatmış.

Tüm sürecime gelecek olursak doktorum Esra Demir Yüzeri kesinlikle öneririrm. Aşırı tatlı bir kadın, çok içten, neşeli. Ameliyat sonrasında da ilgisini eksik etmedi sağolsun, ne zaman istesem ulaşabildim kendisine (bu benim için çok önemliydi) ve en önemlisi sonuçtan çok memnunum. Olanlara, olacak olanlara şimdiden geçmiş olsun diliyorum. Özelden, buradan her türlü yardımcı olmaya çalışırım.

Afbri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
65
14
30
Ah rabbim cümlesiyle bir nan evvel şifa versin hepimize. Hala kaşıntılar devam ediyor bendede dikiş iplikleri açıkdı deriyi tutan yerler saçak gibi batıyor. Uyutmuyor resmen.Ben sık değişiyorum pedimi onun herici ılık suyla yıkayıp kuruluyorum. Özel yaptığım başka bişey yok. Allahtan hafif geçiyor bu ay adetim çok sorun çıkmadı.zeten benim 22. Gün artık enfeksiyon yaratacak bi durum yok gibi Allah acil şifalar versin.
Size de acil şifalar diliyorum. Birkaç gün arayla olmuşuz biz :) Ben de günlük pedimi sık sık değiştirip krem sürmeye başladım. Mantardan korktuğum için de bol bol sirkeli su, kefir, turşu falan içiyorum. İçten de desteklemek lazım sanırım :)

Mavimsi_Kelebek

Lâ tâhzen innallâhe meânâ🦋
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
65
32
Size de acil şifalar diliyorum. Birkaç gün arayla olmuşuz biz :) Ben de günlük pedimi sık sık değiştirip krem sürmeye başladım. Mantardan korktuğum için de bol bol sirkeli su, kefir, turşu falan içiyorum. İçten de desteklemek lazım sanırım :)
Çok teşekkğr ederim evet öyle olmuş şükür herşey iyiyie gidiyor günden güne.
Evet içerdende önlemek için bişeyler yiyip içmek şart iyi düşünmüşsünüz. İnşallah en kısa zamanda umduğumuza nail oluruz.💐🥰

Runklilknur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2015
81
51
42
Ya ne yazık ki hiç tanıdık yok ne eczane ne ilacı alacak birisi. Cumartesi eşimle gidip almayı düşğnüyorum. Benim de perinede dikişler var ben de kalçaya doğru oturuyorum ama 10 dkdan fazla sürerse ağrıyor. Düştüğüni nasıl anlıyorsunuz dikişin? İp mi oluyor çamaşırda?
Camım oturmanın sıkıntılı olduğunu yazmışsın. Yatma nasıl oluyor. Bende 7 kasımda karın germe, meme dikleştirme olduğu için düz yatıyorum. Yan yatış ve yüzü koyun yatış 3-6 ay yasak 🚫 yatarken sıkıntı yaşarmıyım

Afbri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
65
14
30
Camım oturmanın sıkıntılı olduğunu yazmışsın. Yatma nasıl oluyor. Bende 7 kasımda karın germe, meme dikleştirme olduğu için düz yatıyorum. Yan yatış ve yüzü koyun yatış 3-6 ay yasak 🚫 yatarken sıkıntı yaşarmıyım
Canım ben de asla sırt üstü yatamam. Yan ve yüzü koyun rahat değil ama zorlanabilirsin ilk günlerde. Ben bacağımın arasına yastık koyarak yan yattım, bir sıkıntı olmadı. İlk günlerde bacaklarımı biraz açık tutma ihtiyacı hissediyordım çünkü. 1 haftadan sonra yastık koymadan yatmaya başlamıştım

olalalaolala

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
52
17
26
Benim de labioplasti olalı 40 oldu. Günlük hayatıma devam ediyorum ama hala oturur kalkarken dikişleri hissediyorum acaba eski yumuşaklığına ne zaman dönüyor yani ne zaman tam anlamıyla geçti dediniz olan arkadaşlar?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 51 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 166 cm. Başlangıç Kilom :71 Kg. Şimdiki Kilom :69 Kg.

Afbri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
65
14
30
Benim de labioplasti olalı 40 oldu. Günlük hayatıma devam ediyorum ama hala oturur kalkarken dikişleri hissediyorum acaba eski yumuşaklığına ne zaman dönüyor yani ne zaman tam anlamıyla geçti dediniz olan arkadaşlar?
Benim de 40 gün oldu sanırım ama oturup kalkarken dikişleri hissetmiyorum. Rahatım yani. Kişiden kişiye değişiyor herhalde iyileşme süreci

olalalaolala

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
52
17
26
Benim de 40 gün oldu sanırım ama oturup kalkarken dikişleri hissetmiyorum. Rahatım yani. Kişiden kişiye değişiyor herhalde iyileşme süreci
Bende rahatım aslında ama demek istediğim operasyondan önce ki gibi değilim o sürrç ne kadar sürüyor onu merak ediyorum.Sizin tamamen geçti mi?

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 51 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.

olalalaolala

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
52
17
26
Evet tamamen geçti benim. 1,5 ay kadar sürdü. Tam şişliğin inmesi 6 ayı bulurmuş ama
Ayy inşallah benimde geçer ya neredeyse benimde 1,5 ay olacak dediğim gibi evet rahatım ama eskisi gibi yumuşak da değil :KK43:( 6 ay da çok uzun bir süre inşallah geçer :))

Afbri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
65
14
30
Ayy inşallah benimde geçer ya neredeyse benimde 1,5 ay olacak dediğim gibi evet rahatım ama eskisi gibi yumuşak da değil :KK43:( 6 ay da çok uzun bir süre inşallah geçer :))
Sezaryen olanlar da dikişli bölgede hissizlik yaşarmış, onun gibi bir şey mi acaba

olalalaolala

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
52
17
26
Sezaryen olanlar da dikişli bölgede hissizlik yaşarmış, onun gibi bir şey mi acaba
Yok yok demek istediğim evet günlük hayatıma devam ediyorum her şey çok şükür normal ama oturup kalkarken az da olsa hissediyorum o bölgedeki gerginliği. Sanırım bunun geçmesi kişiden kişiye değişiyor kimi 1 ay da tamamen geçti diyor kimi 3 ayı buldu diyor. Hani aksine hissetmemek eski doku yumuşaklığı benim kastım 🤣

Afbri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2013
65
14
30
Yok yok demek istediğim evet günlük hayatıma devam ediyorum her şey çok şükür normal ama oturup kalkarken az da olsa hissediyorum o bölgedeki gerginliği. Sanırım bunun geçmesi kişiden kişiye değişiyor kimi 1 ay da tamamen geçti diyor kimi 3 ayı buldu diyor. Hani aksine hissetmemek eski doku yumuşaklığı benim kastım 🤣
Hmm anladım :) o zaman şöyşe söyleyeyim, oturup kalkarken en ufak bir gerginlik hissetmiyorum ama dokununca hala garip geliyor :) sanki o doku benim değilmiş gibi