Gebeliğe Hazırlık Ankarada hsg; ağrı ve acı çekmedim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

sozkan56

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2017
128
47
40
Arkadaslar pazartesi Ankarada hsg cektirdim. O kadar onyargiliydim ki anestezili yaptir dayanamazsin soylemlerinden dolayi erteliyordum... ertele ertele kacisimin olmadiginin farkina vardim.Ancak sayin Doç Dr Elif Aylin Taskin hocamiz sagolsun İşlem oncesinde bir sıkıntı yasanmayacagini sadece adet sancisina benzeyen bir agri olacagini belirtti ve gercekten de öyle oldu. Hsgden yarim saat once agri kesici aldim ve hsg cok rahat gecti.hic bir sıkıntı yasamadim.hsg dusunuyorsaniz ve ankaradaysaniz. Losante Doç Dr Elif Aylin Taskin en doğru adres...

Ben de dün Ankara başkent hastanesinde çektirdim.Gergin gitmiştim. Gerçekten de çok acı çektim :KK43: ilaç vermek için baya zorlandı doktor. 3-4 deneme anca ilaç rahime ulaştı. Bu uğraşı sırasında baya bir sancım oldu. Tabi zorlayınca kanama da oldu. İlacı verdiğinde de ayrı bir acı çektim. Sanki rahmim patlayacakmış gibi hissettim. Benimki çok zor geçti anlayacağınız. Dışarı çıktığımda annem yüzümün bembeyaz olduğunu söyledi. Aradan 1 gün geçmesine rağmen halen kanamam ve kasık ağrılarım devam ediyor. Buradan kimseyi de korkutmak istemem herkesin bünyesi ve dayanma gücü farklıdır tabi. Neyse ki sonuç iyi çıktı. Tıkanıklık yokmuş. Tek güzel tarafı buydu sanırım:)

Ben de dün Ankara başkent hastanesinde çektirdim.Gergin gitmiştim. Gerçekten de çok acı çektim :KK43: ilaç vermek için baya zorlandı doktor. 3-4 deneme anca ilaç rahime ulaştı. Bu uğraşı sırasında baya bir sancım oldu. Tabi zorlayınca kanama da oldu. İlacı verdiğinde de ayrı bir acı çektim. Sanki rahmim patlayacakmış gibi hissettim. Benimki çok zor geçti anlayacağınız. Dışarı çıktığımda annem yüzümün bembeyaz olduğunu söyledi. Aradan 1 gün geçmesine rağmen halen kanamam ve kasık ağrılarım devam ediyor. Buradan kimseyi de korkutmak istemem herkesin bünyesi ve dayanma gücü farklıdır tabi. Neyse ki sonuç iyi çıktı. Tıkanıklık yokmuş. Tek güzel tarafı buydu sanırım:)
Gecmis olsun size.benim kanamam cok az damla damla oldu ve 1 gun surdu.kasik agrimda 1 saat sonra kalmadi.tabi ki herkesin bunyesi farkli... ama sonucunuz iyi cikmis ya bu kadar sanciyi unutturmustur.

Merhaba geçmiş olsun başkent hastanesi özel galiba, bende devlette çektiricem yalnız öğrenmek istediğim neden anestesi vermediler isteğe bağlımı

Merhaba geçmiş olsun başkent hastanesi özel galiba, bende devlette çektiricem yalnız öğrenmek istediğim neden anestesi vermediler isteğe bağlımı
Evet isteğe bağlı anestezi ve ek bir ücret ödüyorsunuz. Bildiğim kadarıyla 500-1.000 TL civarı değişiyor.

X