ankastre kullanan tecrübeli hanımlar; yardım

vebahargeldi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2011
3.058
2.398
evime yeni taşındım ankastre fırın, mikrodalga ve cam ocak almak istiyorum ama marka model ve özellikleri konusunda kararsızım.
mikrodalgayı çok önemsemiyorum, çok fonksiyonu olmasına gerek yok güvenilir olsun yeterli diyorum ama özellikle ocak ve fırın için endişeliyim.

cam ocak konusunda kullananlar memnun mu neye dikkat etmek gerekiyor, bu döküm olan ocak demirleri kullanışlı mı alırken neye dikkat etmeliyim, bir düz modeller var bir de cam ocağın kenarına çelik bir çerçeve çekmişler estetik açıdan güzel mi vs. vs. vs......

fırın konusunda özellikle önereceğiniz marka ve özellik olarak olmazsa olmaz dediğiniz durumlar neler lütfen kafam çok karışık
bunlar için 3000 liralık bir bütçe ayırdım ve marka olarak siemens, arçelik veya bosh düşünüyorum

ocağı siemensten seçemedim gazlı cam ocak düşünüyorum kullananlar lütfen bakıp geçmesin fikir belirtsin
yardım lütfeennnnn
şimdiden teşekkürler

Ben firinda arcelik kullaniyorum. Cok cok memnunum. Tavsiye ederim. Fan olmasi onemli firinda.

Benimkinin modeli 9620

teşekkür ederim bakıcam şimdi modeline
fan ısıyı heryere yaymak için kullanılan bi sistem sanırım dimi

teşekkür ederim bakıcam şimdi modeline
fan ısıyı heryere yaymak için kullanılan bi sistem sanırım dimi

Evet, her yeri esit pisiriyor ve normalde yarim saatte pisen bir yemegi, boregi vs. 15 dakikada pisiriyor yani kisa surede pisyor hersey. İlk denememde şok olmustum.

csnım bsk burda aynı konuyu ben de sormuştum bi kaç ay önce http://www.kadinlarkulubu.com/sorular-sorunlar-tavsiye-oneriler/492561-ankastre-secimi-icin-yardim-edin-lutfen.html
ayrıca ben uzun araştıralar sonucu mekappa aldım türk malı diğer arçelik siemens bosch vs bunlar hepsi şu an çin de üretiliyor inan sadece adına para ödüyoruz ama ben mekappadan inanılmaz memnun kaldım özellikle de ocak ve fırını süper ocak çok kolay temizleniyor ve daha 1 tane çizik yok öyle başkaları gibi üstüne titrediğim de yok inan aynı beyaz ocak gibi temizliyorum benimki döküm ızgaralı atıyorum kirlenince makineye tertemiz oluyo fırın da öyle hızlı ve güzel pişiriyor ki şaşıyorum bazen inan daha eski fırınımın ayarına gidiyo kafam 35 dakkada anca pişiriyordum keki 180 derecede buna da aynı koydum yaktım ilk kekimi ..150 derecede 25 dakkada pişiveriyor yalıtımı çok iyi..ben mekappa ve icf yi tavsiye ederim sana ben 3 lü seti 1000 liraya aldım taksitle hemde..benim setim bu canımMEKAPPA YENİ SET 5 ::: Ankastre Ürünler

teşekkür ederim sayfaya bakıcam şimdi mutlaka bir fikir olur.
ben aslında markadan ziyade kullanım için endişeliyim, görsele çok takılan bi insan değilim kullanışlılık daha önemli özellikle ocakta kararsız kaldım bu cam ocaklarda bire bir sıkıntı yaşayan var mı acaba silinip silinmemesi, uzun süre kullanımı vs.

benim almanyadaki abimlerde bunların üzeri ızgarasız olanlarından var yıllardır kullanıyorlar hiç sıkıntı yok yani çok öyle korkacak bi özelliği bi nuarası yok anlıycan ben kızartma yaptım mesela bu sabah bayaa bildiğin cifle temizledim duruladım o kadar ama ben de okumuştum çok yerde yok toz gösteriyo temizliği zor hemen çiziliyo dalga dalga iz oluyo diye ama hiç birini yaşamadım şahsen çok sorunca çok kafa karışıyo bu elektronik şeylerde falan büyük ölçüde şans işi kimi aynı markaya harika diyo kimi illallah diyo bilemezsinki...ben kullanan biri olarak tavsiye ederim bu gri inox ocaklarda çizilme sararma vs çok oluyo annemde var ama benimki çok kullanışlı...evinin geneli eşyaların beyazsa beyaz tercihi de var cam ocakların ve fırınların ...

Ben hepsini Bosch'tan aldım ve memnunum.
Fikir vermesi için aldığım ocak ve fırın linklerini vereyim,incelersin..

Bosch Ev Aletleri | Ürünler - Pişirme Grubu - Fırınlar - HBN532E3T
Bosch Ev Aletleri | Ürünler - Pişirme Grubu - Ocaklar - POP616B10E

Cam ocak nasıl,döküm ızgara mı diye sormuşsun ya;
Döküm ızgara tercih etmedim çünkü estetik gelmedi,siyah çelik daha hoş.
Cam ocak kısmına gelince..teknoloji,seçim yaparken en yeniye en son çıkana itiyor insanı,anakstre ürünler ilk inox ocaklarla çıktı,o zaman için herkes onlardan aldı,çoğu çizildiği için memnun kalmadı.
Şimdi alternatif olarak siyah sert cam ocaklar çıktı,mutfağını yenileyenler bu ürünlerden alıyor yarın başka birşey çıkacaktır mutlaka.
Kullanış açısından bir problem yok,güvenlik olarak endişe etme..Ocak temizken muhteşem görünüyor ama pisken davlumbazın ışığını açma :KK52:
Eğer takıntılı ve titiz değilsen bir problem olmayacaktır.
Yok ben takarım diyorsan,koyu yüzey olduğu için tozu,sildikten sonra kalan bez tüylerini görecekesindir ve kafaya takacaksındır da :KK1:
Hepsi bir kenara cam ocağa alternatif inox var ve çok çabuk çizilebiliyor ve zamanla lekeler kalıcı oluyor.
En azından cam ocağı istediğin gibi silip,kuruyan lekeleri rahatca temizleyebiliyorsun,süngerin sert tarafıyla silmekle çizilmiyor inox ocaklar gibi,eğer ışıl ışıl olsun diye takacaksan da kafaya sildikten sonra kuru cam bezi ile kurularsın olur biter..
Kolay gelsin...

Son düzenleme:
$Resim 023.jpg Ankastre Ürünler | Pişiriciler | Fırınlar - www.vestel.com
Ankastre Ürünler | Pişiriciler | Ocaklar - www.vestel.com
Ankastre Ürünler | Pişiriciler | Davlumbazlar - www.vestel.com
benim kullandığım ürünler bunlar.6 yıldır kullanıyorum.hiç sorun çıkmadı.ocaktan çok memnunum.yemek falan taşdığında gazı anında otomatik kendi kesiyor.fırınım ise aslında ben Ankastre Ürünler | Pişiriciler | Fırınlar - www.vestel.com bu modelini almıştım.1 sene sonra ben bunun camını kırdım tek camını ve ozaman içinde 200 tl istemişlerdi.bizde bi süre ertelemiştik.hatta servis gelip fiyat vermişti.biz sona camını almaya karar verdiğimide ise vestelden aradılar.piyasaya sürülmemiş yepyeni bi ürünümüz var dokunmatik fırın ücretsiz alıp kullanıp bize yorumlarınızı bildirirmisiniz dediler bende onaylamıştım.eşim dahil kimse inanmadı 20 gün sonra gelip taktılar fırını:KK9::KK9:diğeri çatı katında hala camsız duruyor...ben memnunum ankastrelerimden.mutfağım yapıldığında özenerek almıştım hepsini.

Son düzenleme:
teşekkür ediyorum arkadaşlar fiikirleriniz ve yorumlarınız için
inoks kullanıdığım için nekadar berbat bişey olduğunu çok iyi biliyorum onun için alternatif olarak cam ocak düşünüyorum,
yaa fıırn çok kafama takılıyor. bir de istediğim zamanda alamadım malesef çeşitli nedenlerden dolayı bir ay daha uzayacak , arkadaında dediği gibi baktıkça karışıyor hayırlısı olsun
:26:

evime yeni taşındım ankastre fırın, mikrodalga ve cam ocak almak istiyorum ama marka model ve özellikleri konusunda kararsızım.
mikrodalgayı çok önemsemiyorum, çok fonksiyonu olmasına gerek yok güvenilir olsun yeterli diyorum ama özellikle ocak ve fırın için endişeliyim.

cam ocak konusunda kullananlar memnun mu neye dikkat etmek gerekiyor, bu döküm olan ocak demirleri kullanışlı mı alırken neye dikkat etmeliyim, bir düz modeller var bir de cam ocağın kenarına çelik bir çerçeve çekmişler estetik açıdan güzel mi vs. vs. vs......

fırın konusunda özellikle önereceğiniz marka ve özellik olarak olmazsa olmaz dediğiniz durumlar neler lütfen kafam çok karışık
bunlar için 3000 liralık bir bütçe ayırdım ve marka olarak siemens, arçelik veya bosh düşünüyorum

ocağı siemensten seçemedim gazlı cam ocak düşünüyorum kullananlar lütfen bakıp geçmesin fikir belirtsin
yardım lütfeennnnn
şimdiden teşekkürler
valla canım ben ankastre hakkında pek bilgi sahibi değilim kullanmadığım için...ama bu sitede uzun zamandır üyeyim ve hep duyuyorum mekappa diye bi türk malı...herkes çok memnun olduklarını yazmışlar..sen bilirsin ama bi araştır bu mekappa markasını derim ben kolay gelsin..

peki dominox kullanan yada bu konuda fikri olan varmı
Ben başka bir başlıkta daha yazdım burayada yazıyorum: Annem yaklaşık 2 yıldır icf kullanıyor cok övdüler satılan yerde aldık. Ama hic memnun değil. Ocak normal ocaklara gore daha gec ısıtıyor. Alevi daha az. Fırının arkası önü farklı ısıtıyor iyi bir pişirme sağlamıyor. Hic tavsiye etmiyorum kesinlikle almayın. Bide Fırının tan tarafı 6ay sonra paslandı. Ocağın garantisi dolunca elektrikli cakmağı bozuldu.

X